Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

GPS ręczny / 'ręczniak' - jaki ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
95 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   adis

adis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 12 październik 2007 - 08:37

Wiem że wątek już się przewijał przez forum, ale z racji upływającego czasu i postępu w technologiach wolę zapytać ponownie.

Panowie, jakiego GPS polecacie do napływania na miejscówy na zaporówce ? Jak wygląda dokładność takich urządzeń ?

Po tym jak budowlańcy zrobili mi psikusa :angry: na jednym z brzegów, jestem prawie zdecydowany mieć taką pomoc. Z góry dziękuję za odpowiedzi.


#2 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 12 październik 2007 - 08:47

I ja bym chętnie poczytał coś w tym temacie. Myślałem kupić ten najtańszy na rynku czyli Lowrance iFinder GO 2i żeby móc wklepać kilka namiarów jakiegoś danego akwenu. Czy to urządzenie warte jest zakupu, czy sobie raczej odpuścić?

#3 OFFLINE   Mariusz

Mariusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaMielec
  • Imię:Mariusz

Napisano 12 październik 2007 - 11:16

polecam http://gps.astronet.pl/
Mariusz

#4 OFFLINE   piotr zamiara

piotr zamiara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 październik 2007 - 14:32

No właśnie, też zastanawiam się, czy zakup takiego ręcznego GO ma sens i pomoże mi na dużym jeziorze w Polsce?

#5 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 12 październik 2007 - 17:15

Cześć,
Chyba poszedłbym w stronę GARMINa jeśli chodzi o GPS choćby ze względu na dostępność świetnych map Atlantyku (czyli naszej części Europy również). Co prawda nie ma na niej batymetrii polskich jezior ale już za to wybrzeże Szwecji czy nawet Polski dopracowane jest wyśmienicie - łącznie z wystającymi lub okresowo pojawiającymi się głazami i skałami.

Pozdrawiam
Remek

#6 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 12 październik 2007 - 17:19

No właśnie, też zastanawiam się, czy zakup takiego ręcznego GO ma sens i pomoże mi na dużym jeziorze w Polsce?


Wraz z echosondą to świetny komplet nawet w Polsce. Pomyśl o tym jak dokładnie można podejść do tematu rozpoznania łowiska. Zaznaczanie hotspotów dobrych miejscówek itd. Później wpłynięcie na takie łowisko to pestka. Jeszcze raz powołam się na moje doswiadczenia z Rugii. Tam przewodnik miał właśnie w takim urządzeniu zdefiniowane miejscówki. Popłynęliśmy na jedną i on podjął decyzję by płynąć dalej. Klikną na GPS'a i miał wyznaczoną już drogę. Płynął jak po sznurku. Z tego co się orientuję przewodnicy pracując w drużynie wymieniali się danymi gdzie złapano poszczególne duże ryby i kiedy. Tak tworzona była baza danych i na jej podstawie wiedzieli kidy - gdzie. Profesjonalizm!

Pozdrawiam
Remek

#7 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 12 październik 2007 - 17:41

Ja mam Go2 i jest to straszna kiepścizna - ogólnie to żal sobie głowę tym chłamem zawracac - nie ma żadnych map, to w opisie to ściema :wacko:

#8 OFFLINE   piotr zamiara

piotr zamiara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 październik 2007 - 12:57

A konkretnie?

Czy można wpisać do GO2 znalezione na jeziorze miejsce i potem do niego trafić? Z jaką dokładnością zlokalizuje to miejsce? Myślę tylko o Polsce.

#9 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 15 październik 2007 - 16:23

tak można, dokładność sięga 9m, ale....
Zakłądając że masz słońce, ew lekkie zachwmurzenie, nie chcesz używać tego w aucie - czym kolwiek bardziej zabudowanym niż np kombi. inaczej niestety ale zabawka się gubi albo 45minut łapie satelity. Jak dla mnie żenada, choc rzeczywiście, trafisz z powrotem w to samo miejsce. Całkowity brak map!!!!! i możliwości wgrania.

#10 OFFLINE   adis

adis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 15 październik 2007 - 19:47

tak można, dokładność sięga 9m, ale....
Zakłądając że masz słońce, ew lekkie zachwmurzenie, nie chcesz używać tego w aucie - czym kolwiek bardziej zabudowanym niż np kombi. inaczej niestety ale zabawka się gubi albo 45minut łapie satelity. Jak dla mnie żenada, choc rzeczywiście, trafisz z powrotem w to samo miejsce. Całkowity brak map!!!!! i możliwości wgrania.


Mam rozumieć że przy mgle to o kant d....... ;) można rozbić ten gps ? Jak wyglada wówczas jego dokładność ?


#11 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 15 październik 2007 - 20:27

W ogóle nie wgląda przy mgle lub nawet 3/4 chmur bo nie łąpie satelitów :mellow:

#12 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 17 październik 2007 - 23:20

ja mam Garmina 60CSx, mapowy, kolorowy, turystyczny...

uzywam go w samochodzie, samolocie, turystycznie i na lodce...
z iloscia saletelitow nie ma problemu. w domu potrafi zlapac fixa. w samochodzie czy w samolocie mam go w plecaku u rejestruje wszystko jak trzeba.
dokladnosc na naszej szerokosci geograficznej docodzi do +/- 3-4 metrow. takze chyba wystarczajaco.

co to zakupu to polecam jakos sprowadzis z USA, o polowe taniej..


aha i ma kalendarz brań :lol: :mellow: :mellow: <_<

#13 OFFLINE   sirwolf78

sirwolf78

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 23 październik 2007 - 12:47

Witam. A ja rzadko tu zaglądam i jeszcze rzadziej pisuję, ale jeśli ktoś już posiada echosondę, to taki podręczny gps jest świetnym rozwiązaniem. Osobiście polecam Garmina, świetna marka w tym segmencie, korzystałem z tego w czasie studiów na ćwiczeniach dgeodezyjnych. Kumpel nabył ostatnio jeden model, chyba Vista się nazywał. Dał się pobawić i gdybym mógł, to bym mu go już nie oddawał. Od razu pomyślałem, że na ryby jak znalazł, ale widać nie ja pierwszy wpadłem na ten pomysł.
Pzdr

#14 OFFLINE   lukasz2223

lukasz2223

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaPomorze
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 wrzesień 2013 - 16:59

Hej.Ciekawi mnie kwestia GPS do wypraw na ryby po większych naszych akwenach a dokłądnie jak sobie radzą ręczniaki np.Garmina. Najbardziej ciekaw jestem jak takie ręczne urządzonko poprowadzi nas po wodzie do punktu wpisanego jako współrzędne. Póki co dośc często korzystam z navi w telefonie albo z jakiegoś Larka i to co mnie strasznie drazni to moment kiedy zaczynam płynąc do punktu i patrząc na mape moja pozycja(mój punkt) "skacze po mapie" co pare sekund,Wydaje mi się,że po lekkim powiększeniu skoki mojej pozycji są jeszcze rzadsze .Pół biedy jak płyne na pełnej prędkości  ale jak zbliżam sie do miejscówki ,zwalniam i powiększam mape żeby napłynąc z jak największą dokłądnością to moja navigacja z opóźnieniem sobie skacze i tak z 15 minut napływania i restartowania urządzenia. Jak to jest z ręczniakami dedykowanymi do turystyki pieszej,rowerowej czy terenowej,czy częstotliwości odświeżania jest znacznie lepsza? Jak to się ma,opowidzcie coś o swoich spostrzeżeniach zanim dokonam jakiegoś błędnego zakupu.



#15 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 23 wrzesień 2013 - 17:11

Mam żółtka etrex H i napływam zawsze z dokładnością do 4m bez żadnych  problemów.Nic nie trzeba odświeżać,wbijasz współrzędne i startujesz,a strzałka Ci pokazuje w którą stronę i ile metrów,kilometrów, czasu do punktu A.


Użytkownik kogut edytował ten post 23 wrzesień 2013 - 17:15


#16 OFFLINE   lukasz2223

lukasz2223

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaPomorze
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 wrzesień 2013 - 17:54

Ok,czy strzałka "widocznie sie porusza " nawet jak płyniesz z niewielką prędkością?



#17 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 23 wrzesień 2013 - 18:14

Tak,prowadzi do punktu,ale musisz być w ruchu.Pływam z żółtkami z osiem lat i nigdy nie zawiódł.


Użytkownik kogut edytował ten post 23 wrzesień 2013 - 18:16


#18 OFFLINE   lukasz2223

lukasz2223

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaPomorze
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 wrzesień 2013 - 18:22

No i elegancko.będe szukał w takim razie czegoś.mam dosyc czarowania i mieszania wody  na łowisku,bo zanim u mnie sie strzałka przesunie to juz jestem poza punktem albo jeszcze przed a weź teraz jeszcze obróć łódke,,rzuc kotwice i zerkaj czy dalej jest "prawie" OK .Z reguły trzeba poprawiać albo oczami sobie pomagać :) Podziękował za podpowiedz .



#19 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 23 wrzesień 2013 - 21:17

Ręczniak naprowadzi Cię w zasadzie z punktową dokładnością. Plus minus dziesięć metrów albo mniej.



#20 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 23 wrzesień 2013 - 21:35

Pływam z Garmin GPS eTREX H od chwili jak się pokazały na polskim rynku. Pierwsza seria bez literki "H" miała rozrzut około 6-8 metrów te obecne z "H" są bardzo dokładne i przystępne cenowo. Trolingując na wiosłach mam go non stop przed oczyma. Pozwala śledzić szybkość z jaką płynę, dystans i kilka innych istotnych parametrów. Niezastąpiony w nocy i mgliste dni, ładny i funkcjonalny, czytelne menu w języku polskim.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych