Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

BLANKI MHX

blank mhx

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1318 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 październik 2009 - 23:12

Rozmaitych inicjatyw / firm wypuszczajacych na rynek blanki przybywa - co cieszy. Ta o ktorej wspominam wydaje sie jednak szczegolnie godna odnotowania bo Todd Vivian był człowiekiem Lamiglasa od zawsze po prostu - i skoro przedsięwziął własnąinicjatywę, może być ciekawie zatem coś dla fanów Lamiglasa, ale myślę że nie tylko:

http://rodbuilding.o...4348#msg-314348

ceny wiecej niz dobre...
http://www.mudhole.c...Our-Catalog/MHX

szkoda tylko, że wszystko w 1 kawałku jak na razie.



#2 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 27 październik 2009 - 04:42

szkoda tylko, że wszystko w 1 kawałku jak na razie.

@Friko,

Nie ma sprawy, Daniel ci to potnie bez problemu. :lol:
  • Bogdan74 lubi to

#3 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 październik 2009 - 11:27

Nie, dziękuję nie będzie takiej potrzeby bo wkrótce będą i dwuczęściówki :D

#4 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 27 październik 2009 - 11:43

To miłe! :mellow:

#5 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 październik 2009 - 11:50

Tzn. jedna dwuściówka już jest:

S842-2-MHX* FN, WA 7' 0.9 4-8 1/16 - 5/16 FAST
LIGHT .335 4.5 $45.00

a robią się salmon & steelhead
  • olo2805 lubi to

#6 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 27 październik 2009 - 21:05

Wykonywane będą w US czy w Azji? :unsure:

#7 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 październik 2009 - 21:30

Nie wiem. Przy tych cenach stawialbym na import. Jesli odbije sie to tylko na cenie a nie na jakosci -to tym lepiej. Osobicie nie czuje powolania zeby przeplacac za nalepke made in usa :lol: ...gdyby nalepka byla made in Poland -to co innego :o ale to nam raczej nie grozi B)



#8 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 28 październik 2009 - 08:37

Ja jednak jak już płacę sporo to wolę dopłacić jeszcze coś i mieć amerykanske Co nie znaczy, że z chińskiego Batsona nie jestem bardzo zadowolony. Friko, pewnie już wiesz kiedy będą w Polsce i kto będzie dystrybutorem?

#9 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 październik 2009 - 14:13

Różne ludzie mają sentymenty więc w sumie Cię rozumiem Olo. Chociaż dla mnie liczy się wyłącznie jakość i cena, kraj pochodzenia ma znaczenie wtórne - wychodzę z założenia że na snobizm mnie nie stać.

Jeżeli chodzi o blanki MHX to nic mi nie wiadomo nt ew ich dystrybutora w Polsce. Szczerze mówiąc to wątpię żeby ktoś wziął te blanki do dystrybucji bo o ile sie orientuję mudhole ma politykę taką, że nie udziela wyłączności na dystrybucję :D Ale możesz się zaopatrzyć we własnym zakresie, sciągając przez net. Dwuczęściowki do 2,30 długości powinny wychodzić w miarę ludzko w wysyłce.

EDIT: Ciekawą sprawą moim zdaniem jest podejście do kwestii reklamacyjnych. Otóż każdy blank ma mieć indywidualny numer rejestracyjny, pod którym bedzie można zarejestrować blank po zakupie. Ograniczona gwarancja dożywotnia (przyznam że warunków jeszcze nie sprawdzałem) ma w związku z tym przechodzić na każdoczesnego posiadacza blanku czy wędki wykonanej na tym blanku. Ciekawy ruch z tym indywidualnym numerem blanku muszę przyznać :huh:
  • eRKa lubi to

#10 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 29 październik 2009 - 13:18

A orientuje sie ktos moze z jakiego wegla robione sa te blanki ??

#11 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 luty 2010 - 10:05

Odświeżam wątek, bo w linni MHX pojawiły się nowe modele blanków w tym, UWAGA:

- 2-częściowy Mag-Bass
- 2-częsciowy Spin-Jig

Co jest raczej rzadko spotykaną ofertą wśród producentów. Niestety wciąż jeszcze nie ma Salmon & Steelhead, ale ma być.

Podaję link:

http://www.mudhole.c.../MHX-Rod-Blanks

#12 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 luty 2010 - 10:35

The MHX series are as much as 40% lighter than comparable standard graphite models and incredibly more sensitive.

To raczej bedzie cos okolo grafitu standardowego. Niech daja te Salmony&Steelheady. Moze byc ciekawa propozycja i nie rozdęta cenowo... :unsure:

Gumo

#13 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 luty 2010 - 11:35

W reku nie miałem, ale wygląda mi to na dobre tanie mięso. Konstruktor przepracował większość życia w Lamiglasie więc mogą nam się spodobac

#14 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4888 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 17 luty 2010 - 14:42

Jako tutejszy , etatowy opozycjonista , nie mogę się nie żachnąć z oburzenia , na tak relatywizującą opinię p.Pawle ;) ..
Przeciez cenowy pragmatyzm jest w oczywisty i jednoznaczny sposób szkodliwy . Bo każdy pragmatyzm rodzi tylko rzeczy małe , no może w nielicznych porywach , najwyżej średnie . Ten punkt widzenia dla nas , koneserów rzeczy prawie doskonałych , jest zupełnie nie do przyjęcia :D
Nie cenię sobie blanków zza Atlantyku w imię prostego snobizmu , albo z powodu osieroconej aberracji pewexowskiej , ile dla ich oryginalnej wyjątkowości :D

#15 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 luty 2010 - 15:36

p.Sławku <_< jak ktoś chce płacić za oryginalną wyjątkowość [ ciekawe zestawienie ] - to niech płaci. Niewidzialna ręka rynku pokazuje jednak, że chętnych jest coraz mniej
Jak chcę płacić wyłącznie za towar, a nie za sentymenty, bo takowych nie posiadam :D
  • eRKa lubi to

#16 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4888 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 17 luty 2010 - 15:56

Niewidzialna ręka , to jest dopiero cool pojęcie . Analogia do Timura ? :mellow: Kopernik powiedziała , że zawsze gorszy pieniądz wypiera lepszy ..
Cena jako kryterium wyboru to niewątpliwie wyraz osobistej determinacji , ale nie zawsze rozsądku . Jest tu chyba coś z równania w dół .. :D





  • dario69 lubi to

#17 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 luty 2010 - 16:07

Jeśli analogia, to raczej do Adama Smitha poza tym nikt tu nie imputuje jakoby cena miała być jedynym kryterium wyboru. Wręcz przeciwnie, wątek zaczął się od osoby konstruktora blanków Toda Viviana, jak najbardziej made in USA jak sądzę. Osoba konstruktora plus system indywidualnych oznaczeń blanków pozwalają mieć nadzieję, że będą to produkty dobrej jakości. A to że mało kosztują i prawdopodobnie wytwarzają je ręce o innym kolorze skóry.... mi to w niczym nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie. Jest to w moim pojęciu bliższe zdrowemu rozsądkowi niż płacenie za nalepke made in USA ze ślepą wiarą że jest ona warta każdych pieniędzy Otóż dla mnie - nie jest.

EDIT: rozumiem że może to mieć znaczenie dla pewnych środowisk w USA natomiast, i nie dziwię sie że tam formułowane są opinie typu save american jobs itp. Mnie jednak, jeśli obchodzi jakiś rynek pracy - to polski - a nie amerykański czy chiński B) Dlatego nie dam sobie wmówić że mam płacić więcej za coś tylko po to żeby pokrywac wyższe koszty pracy w obcym kraju. Mogę zapłacić za skok jakościowy czy technologiczny - ale za american jobs nie zamierzam <_<
  • TomekSudety i eRKa lubią to

#18 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 17 luty 2010 - 16:35

To ja dla rozładowania atmosfery zapytam- czy któryś z naszych szacownych rodbuilderów miał już styczność z blankami MHX? Dla mnie osobiście ich polityka cenowa odpowiada jak najbardziej i wierzę że za tym pójdzie porządna jakość.Batson ma świetne blanki z RX6 więc może MHX także coś fajnego sklecą.Co do ceny to u nas może być z tym różnie :lol:.
Pozdrawiam! :D

#19 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 17 luty 2010 - 17:21

Co do blanków MHX to tak do końca nie był bym pewny kto jest ich konstruktorem .

Jest taka seria American Tackle :

http://www.americant...nksclassic.html


Bardzo podobna do mhx . Równocześnie w paru innych sklepach pojawiły się też linie „x” w podobnej cenie . Mudhole ma dobry marketing niewątpliwie . I blanki mogą być bardzo fajne . Natomiast nie da się zrobić blanku na poziomie SCV czy GLX bardzo tanio –ceny materiałów np u Toraya są jakie są . Ale takie dość tanie blanki z średniej półki na pewno pozwolą zacząć wielu przygodę z budową wędek . Poza USA też można zrobić dobre blanki high end tylko nadal kosztuje to sporo .

Pozdrawiam

Łukasz


#20 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 luty 2010 - 17:54

Łukasz,

zakładając że komuś potrzebne są blanki na poziomie realnego, uczciwego High Modulus - bo jaki jest obszar wędkarskich zastosowań tego typu konstrukcji tak naprawde? Mucha? I co jeszcze ?

pomijając oczywiście potrzeby płynące z czystego snobizmu czy asiracji posiadaczy wędek B)

Pozdrawiam







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, mhx

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych