Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

BLANKI MHX

blank mhx

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1318 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 luty 2010 - 09:46

Nie moge do konca dojsc o co tutaj chodzi...

Jedno co mi przychodzi do glowy to to, ze wazne jest jak sie uklada na linii producent - dealer. Produkt moze byc najlepszy ale nikt sie nie podejmie oferowania go (a w kazdym razie nie jako swojego produktu wiodacego), kiedy bedzie kosztowal np. 2 x wiecej niz calkiem dobry obok.
Ten 2x drozszy moze byc lepszy ale nie musi (patrz to co napisal @Friko) bo np. producent napchal tam materialu o takim module, ze stal sie on sztywny jak pret zbrojeniowy i ryby z niego schodza...
A jako ze bedzie zakupiony przez niewielu pasjonatow, trudniej bedzie o rynkowa ocene przed ew. zakupem.

To zas czy cos jest dobre, srednio dobre czy kiepskie weryfikuje rynek. Jasna sprawa, ze producenci wymyslaja nowe serie, zeby zwiekszyc sprzedaz...nasza rola jest nie ulegac na sile checi sprawdzenia, chyba ze mamy zapotrzebowanie.

Ja jestem zupelnie wolny od zadzy posiadania jakiegos wydumanego kija na kosmicznym blanku z modulu 6000mlnpsi. Mam pewnien trzon producentow, sposrod ktorych wybieram blanki.
Nie ma tam zadnych nowosci ani rewolucji, oferuje sie do bólu, do zesrania, od lat, co roku praktycznie to samo.
Jak ktos chce miec lokate kapitalu to lepiej zaczac kupowac złoto, nieruchomosci albo obrazy a wedki (jak dla mnie) sluza do lowienia ryb.

Jak ktos nie kojarzy tego trzonu a go interesuje to zapraszam do lektory forum. B)
Forum to jest wlasnie glos rynku..

Gumo
  • BACIAR i piwosz1953 lubią to

#42 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 18 luty 2010 - 09:59

@Gumo i @Friko

Moduł nie gwarantuje szybkiej akcji . Mam blanki z wysokiego modułu wręcz paraboliczne , mam też blank z bambusa sztywny o akji exfast . To zbieżność –projekt determinuje czy ryby będą spadać czy nie . Przy aktualnych materiałach i żywicach można zrobić blanki o pożądanej charakterystyce ugięcia tylko lżejsze i mocniejsze . Nie mówię że trzeba za blanki płacić kilkaset $ ale za 30-50 takich też się takowych nie zrobi .

Pozdrawiam
Łukasz


#43 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 luty 2010 - 10:29

Lukasz, wiem o tym, mysle ze Friko tez wie.
Nie jestem co prawda projektantem blankow <_< ale mysle, ze znajdzie sie kilka parametrow odpowiedzialnych za sztywnosc.
Przede wszystkim bedzie to grubosc scianki, rozklad (moze nienajlepsze sform.) tej grubosci na dlugosci. Dalej rodzaj uzytej maty i sposob jej plecenia, jak zauwazyles rodzaj uzytej zywicy.

Mozna tymi parametrami zonglowac i wytworzyc produkt mniej lub bardziej nadajacy sie do lowienia.
Mnie pomimo uplywu czasu nadal wychodzi, ze istnieje pewnien poziom w sztywnosci/rodzaju maty weglowej, z ktorego projektantom poreczniej jest wykonac blank, ktory bedzie dlugo i z wysokimi walorami uż sluzyl.

Oczywiscie, z drugiej strony, jest rowniez granica w dół, ponizej ktorej wedki przypominaja te z włokna szklanego. Wedlug mnie nieporozumienie, jesli chodzi o konstruowanie z tego wedek lekkich i sredniej mocy, przeznaczonych do lowienia w naszym rozumieniu.

Jak do tej pory,blanki ktore mi sie podobaly, w zaleznosci od dlugosci i mocy zaczynaly sie w cenach od 80 gdzies.

Jak napisalem wczesniej nie kojarze kierunku w jakim zmierza ten watek...

Gumo

#44 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 18 luty 2010 - 11:14

Gumo , jednoznacznie zmierza , tak się przerodził , do żwawej wymiany różnorodnych pogladów , które to jako skrajni indywidualiści bez wyjatku , posiadamy :D
Kanwą jest oczywiście , ale z oddali MHX , ale nie wiedzieć czemu mało jest o Vivianie . Czyżby kolejny blankowy cassus a la B.Batson ..
  • M@rczysko lubi to

#45 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 18 luty 2010 - 11:45

Witam,
@Gumo, ja też nie wiem w jakim kierunku zmierza. Po 20 latach w zawodzie myślę, że mogę w tym temacie coś powiedzieć. Friko niedawno fajnie powiedział, że jak ja robiłem wędki, to niektórzy monterzy jeszcze w pieluchy s.... Podoba mi się wypowiedź Guzu. Nie wybieram blanku dlatego że kosztuje 90 a nie 120 USD. Jak mi ten pasujący kosztuje 120, to go biorę To jest tzw RYNEK. Inny jest ten rynek w USA, inny w Polsce, jeszcze inny we Francji. Chodzi mi o to, że jakby dać na nasz rynek blank Hm 100mln, potężną reklamę, cenę 250 zł to i tak, jak nie będzie to odpowiednio pracowało, to wiele osób tego nie kupi. Jak wielu z Was wie, sprzedawałem na początku istnienia FC blanki St.Croix, Lamiglasa, Loomisa, PacBay. Teraz ich nie sprzedaję-dlaczego? Nikt mi nie zabrał możliwości sprzedaży tych blanków. Sam zrezygnowałem. Nie podjąłem współpracy z Henry Lapidosem w zakresie dystrybucji blanków pewniej firmy, choć kilkukrotnie mnie do tego namawiał-dlaczego? Ano dlatego, że modeli odpowiednich na nasz rynek jest tam bardzo mało. To są doskonałe produkty, to są czołowi światowi producenci. I co z tego. Co z tego że Shikari i ATC miały być nie do przebicia. Tych firm już nie ma choć sygnowane były znanym nazwiskiem. Co z tego, że na blanki Seviera i Gatti dawałem kosztowną reklamę. Niewiele osób chciało kupować te blanki-były nieodpowiednie na polski rynek choć są znane i jakości były znakomitej. Ta więc w sprzedaży na określonym rynku nie ma znaczenia z jakiego modułu są blanki i gdzie są produkowane. Firma musi być znana i wypromowana na określonym rynku, musi mieć odpowiedni asortyment na dany rynek i musi mieć odpowiednio konkurencyjne ceny swoich produktów i wysoką jakość. Wtedy taki produkt się sprzedaje. To takie proste. Na końcu chcę dodać, że na szczęście mamy wolny rynek, na szczęście zdecydowana większość klasowych blanków jest dostępna w Polsce i każdy może coś dla siebie wybrać. I te nisko i wysoko modułowe, i te tanie i te drogie. Tylko wybierajcie te, które wam pasują, a nie te które ktoś poleca. Bazujcie na opiniach fachowców a przed zakupem starajcie się obejrzeć produkt.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski
  • strumien i szczupak1 lubią to

#46 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 18 luty 2010 - 12:17

Witam,
@Sławek Oppeln Bronikowski, w twoim poście wyczuwam niechęć do MHX i Batsona. Chyba się nie mylę? Ja wiem, że to jest robione w Chinach, wiem, że robią to chińskie rączki, wiem, że Batson nie kupuje maty w Toray tylko robi ją sam. Pewnie w dodatku ta mata jest do niczego. Tylko zastanawiam się dlaczego ciągle cały świat chętnie kupuje te blanki. Dlaczego w ciągu ostatnich 10-ciu lat działalności firma zarobiła fortunę. Do prawdy nie wiem, ale życzę tego samego konstruktorom, producentom i sprzedawcom blanków MHX.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

#47 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 luty 2010 - 12:58

Irku, rozumiem, ze to wszystko jest skierowane bardziej do ogolu niz do mnie.. B)

Mysle, ze z tej dyskusji wynika jedno: trzeba strac sie sporo dowiedziec zanim podejmie sie decyzje o zakupie. Mam wrazenie, ze przez ostatnie kilka lat na jerkbait'cie przetoczylo sie wiele takich dyskusji o sprzecie (w tym kilka burzliwych :D ) i to po prostu trzeba przekopac...
Bowiem uzytkownicy, ktorzy te dyskusje prowadzili, przeszli juz jakis etap i nie beda sie chcieli powtarzac. Zas wsrod nowych czesto juz nie widac tej checi dzielenia sie swoimi przemysleniami..

A poza tym mamy wolny rynek, juz nie trzeba sie ograniczac...jest kilk zrodel pozysku blankow i kilka miejsc gdzie mozna je uzbroic. Ba..nawet wiecej..nie trzeba bazowac na tym co jest a postarac sie samemu cos sciagnac....ba, jeszzce wiecej...mozna samemu pokusic sie o swoj wlasny projekt na sciagnietym przez siebie blanku...
Dlatego mysle(wracajac do tematu watku czyli blankow MXH), ze to dobrze, ze pojawiaja sie kolejne drogi i mozliwosci.

To wszystko jest zarowno w postach, jak i w artykółach...

Kto wie, czy to nie beda naprawde dobre blanki....co zmusi innych producentow do redukcji ceny swoich wyrobow?
A to bedzie z korzyscia dla nas - konsumentow.

Gumo
p.s. Jedna dygresja...duzy plus daje tym produktom, gdzie mam duza szanse na dokupienie zlamanej szzcytowki. Nie jest to mozliwe, gdy firma znika z rynku albo zmienia asortyment.
Poza tym tu zblizamy sie do modelu dzialania prod. masowych a nam chodzi zeby raczej od tego uciec.

#48 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 18 luty 2010 - 13:19

Witaj,
Doskonale się rozumiemy.
Pozdrawiam,
Ireneusz

#49 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 18 luty 2010 - 13:28

W żadnym wypadku nie jestem kontra Batson , a chyba wręcz przeciwnie :lol: Piekną przygodę z nimi miałem i używam nader często . Jednak zbyt wiele odłogów sobie zapuściłem i teraz dwoję się i troję odrabiając .
W odróżnieniu od Ciebie , podobnie jak i innych ludzi z branży , nie traktuję kijów tylko w kategorii produktu , albo sukcesu marketingowego . Bo moje preferencje , to nic innego jak mój własny wymiar swobody wyboru , czyli nie jestem niczym uwarunkowany , ani stronniczy . Czyli , choć odosobniony i mało znaczący , jestem w pewien sposób marną przeciwwagą dla naszych sugestywnych dealerów . I o paradoksie , z poglądami na ogół po tej samej stronie .. :D

#50 OFFLINE   Żbik

Żbik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 18 luty 2010 - 15:01

Już teraz wszyscy wiemy , naczelny guru polskiego rodbuldingu jasno to określił. Blanki i wędki takich firm jak : St.Croix, Lamiglasa, Loomisa, PacBay, Shikari, ATC, Seviera i Gatti nie są dostosowane do modelu rodzimego wędkarstwa. One poprostu się do tego nie nadają. Cieszmy się wszyscy, jest produkt przystosowany wybitnie do polskich warunków. Tylko Batson da Ci pełnię szcześcia. Fajne hasło reklamowe - nie uważacie.
Zastanawiam się jednak dlaczego guru mocno promował blanki Seviera i Gatti. Przecież według niego one nie są odpowiednie do wędkowania w naszym kraju. Jakiś dziwny paradoks.

Wiele firm amerykańskich buduje wędki na rynek rosyjski. Budują bo tam jest popyt i warto to robić. Znam takie konstrukcje, żle napisałem całe serie np.Lamiglasa, St.Croix. Być może rosyjski sposób wędkowania znacznie różni się od naszego rodzimego, ale czy rzeczywiście?

Zastanawiam się czy Pan Ireneusz Matuszewski rzeczywiście tak dobrze zna ofertę wyżej wymienionych firm. Watpię , no może z katalogu.

I jeszcze jedno dla ścisłości.
W poście Pana Matuszewskiego znalazło się takie zdanie, cytuję:
>>> Nie podjąłem współpracy z Henry Lapidosem w zakresie dystrybucji blanków pewniej firmy, choć kilkukrotnie mnie do tego namawiał-dlaczego?>>
Odpowiem, bo wielokrotnie spotykałem Pana Matuszewskiego ze swoim tłumaczem na stoisku G.Hirschfelda, gdzie prowadził rozmowy z H.Lapidosem. Tylko, że te rozmowy dotyczyły chęci sprzedaży w naszym kraju produktów Lamiglasa i St.Croix.
Do jedej takiej rozmowy zostałem zaproszony przez Pana Lapidosa.

Tak więc nie wiem czemu ma służyć wprowadzanie użytkowników portalu w bład. Znaczy wiem , ale nie powiem tego głośno.

Na koniec , cieszę się ,że mamy możliwość wyboru blanków , wędek znanych producentów. Że mamy wielu nowych montażystów.
Jest konkurencja, są nowe konstrukcje i o to chodzi.
Jedni użykownicy będą szli do przodu i chętnie zapoznaja się z najnowszymi produktami , a inni obiorą inny kierunek i może zaczną łowić na wędki np. z jałowca. Mnie się to bardzo podoba.


#51 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 18 luty 2010 - 15:26

Witam,
@Żbik, chyba poniosły cię emocje, myślę, że niepotrzebnie. Przeczytaj jeszcze raz mój post w spokoju. Nigdzie nie napisałem, że wymienione firmy się do niczego nie nadają. Wręcz przeciwnie, napisałem że są to światowi liderzy. Oferty firm znam, zapewniam. Gwoli ścisłości, ja nie byłem i nie jestem zainteresowany dystrybucją StCroix i Lamiglasa na polskim rynku. To Pan Lapidos proponował mi dystrybucję Lamiglasa. Widać nie był zadowolony z dystrybutora. Promowałem mocno blanki Seviera i Gatti ponieważ uważam, że to dobre produkty. Dlaczego się nie sprzedawały? Trzeba zapytać docelowego odbiorcy. Widzę jednak, że zgadzamy się w kilku ostatnich zdaniach. Myślę, że tak powinno pozostać. Zamierzam odwiedzić Twoje stoisko na Targach w Warszawie i zapoznać się z nowymi, długimi ST Croix. Tych rzeczywiście nie znam. Czy mogę liczyć na miłe spotkanie?
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

#52 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 luty 2010 - 15:39

Panowie...prosze o skoncentrowanie sie na sprzecie a mniej na innych sprawach.
To jest nie miejsce na roztrzasanie innych spraw niz te ktore interesuja naszych uzytkownikow - sprzet wedkarski.

Nawiasem mowiac uzywalem badz uzywam zarowno Lamiglasow, jak i Batsonow...Talonow jak i....jedzie do mnie St. Croix.
Wszytskim tym da sie lowic.

Wiem, ze wiosna idzie ale na Boga..diabla, czy kogo tam mam wezwac...hamujcie sie.. B)

Gumo


#53 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 luty 2010 - 16:13

@Gumo i @Friko

za 30-50 takich też się takowych nie zrobi .

Pozdrawiam
Łukasz



Takich tzn. jakich? Takich z których nie spadają ryby? Oczywiście że się zrobi, pierwszy przykład z brzegu - szklaki. Dlaczego nadal pomimo upływu kilkudziesięciu lat produkuje się blanki z e-glassu, dlaczego modele crankbaitowe w ofercie wielu producentów to nadal kompozyt / blend lub e-glass? Bo są to dobre i wystarczające materiały do tych zastosowań i nie trzeba wielkich inwestycji na zaawansowany materiał wysokomodułowy o charakterystyce imitującej e-glass żeby mieć dobrą wędkę do łowienia ryb. Jest to już rodzaj ekstrawagancji moim zdaniem, a że są klienci na takie ekstrawagancje - to bardzo dobrze, nic mi do tego.

Nie dam się tylko przekonać że na blank trzeba wydać krocie żeby mieć dobrą wędkę do łowienia ryb. Są dobrze zaprojktowane blanki ze średniopółkowych materiałów za rozsądne pieniądze na których wychodzą z pracowni bardzo dobre narzędzia do łowienia ryb. Czy blanki z serii MHX również takie będa? Czas pokaże. Na razie są wspierane przez budzące zaufanie nazwisko Toda Viviana który nie jest człowiekiem znikąd, jest ciekawy system rejestracji blanków i gwarancji udzielanej na blanki a do tego całość kosztuje dobre pieniądze. Zastanawiam się, komu to przeszkadza <_<

@Sławku
pytasz się o Toda Viviana jeszcze, to pozwól że zacytuję jego wypowiedź ze strony rodbuilding.org. Na tej stronie oraz na forum sklepu Mudhole Tod odpowiada na liczne pytania związane z serią MHX, tak że zainteresowanych tematem odsyłam do tych źródeł żeby wyrobili sobie własne zdanie. Ja przytoczę tylko jedną wypowiedź:

http://rodbuilding.o...ad.php?2,325769

Todd Vivian Wrote:
-------------------------------------------------------

> what you are going to find in comparing the MHX to
> the SCIII is that the MHX will be lighter in
> physical weight to comparable models. It will also
> be more sensitive. As far as action that will
> depend upon the specific series & model. As Gary
> stated the blends are a mixture of carbon fibers
> with different properties which enable us to
> enhance a specific action without utilizing
> fiberglass or another woven fabric.
>
> Todd

#54 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 18 luty 2010 - 17:46

Skoro spór wyłagodniał i porzucił ekstremizmy , i wycieczki interpersonalne , to znów nie mogę się z niechcącymi uznać moich argumentów , zgodzić .. Skłonność do ekonomizacji , która stale się w wypowiedziach ujawnia , plus chinologia stosowana jest oczywiście popularną , acz krótkonogą filozofią , która ma liczne rzesze wyznawców :mellow: Moim mniejszościowym zdaniem Chiny to taka prostsza wersja Japonii , czyli warsztat usługowy do wynajęcia . Warsztat , ale nie miejsce pochodzenia idei czy pomysłu . Zadna rzewna inwokacja do kieszeni tego faktu nie zmienia . Bo to stale relacja jak miedzy podmiotem i przedmiotem . Tanie i masowe klapki :D nie wnoszą żadnej nowej kulturowej jakości , tylko powiększają rozmiary śmietnika . Być może taniość , czyli sztanca , zastąpić może innowacyjność , oryginalnośc i zdolności kreacyjne , za które chętnie bulę autorowi w dowód uznania , ale mnie ta perspektywa nie rajcuje .. :D


#55 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 luty 2010 - 18:02

A jak to się ma Sławku do blanków MHX zaprojektowanych przez Todda Viviania i wykonanych w chińskim warsztacie jak sam piszesz? tanie i masowe klapki które powiększają rozmiar śmietnika - bardzo bezkompromisowe porównanie jak na kogoś, kto przedmiotu porównania nawet nie miał w ręku :lol: pozwól, że ja będę bardziej powściągliwy w ocenie, z tych samych względów

ps. do tej pory nie podejrzewałem Cię o snobizm B)

#56 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 18 luty 2010 - 18:32

No przecież nie przeciw firmom p.Pawle sie stroszę , tylko przeciw filozofiom marketingowym i dla podtrzymania ognia :lol:
Snobem nie jestem , bo mnie na to nie stać , ja tylko pasjonuję się , poszukuję i .. nie nadążam :D

#57 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 luty 2010 - 18:41

Aha, dla podtrzymania ognia. Rozumiem. To ja Waszmości stawiam tezę taką:

jako że fames artium magistra a na snobizm nas nie stać, to może damy jednak szansę tym amerykańsko-chińskim miszlingom <_<

Taki dwuskładowy spin-jig 7'6 dajmy na to, albo mag-basik w dwóch kawałkach do dziurawienia nieszczęsnych sandaczowych łbów że z Waszmości zacytuję...

Hę.... ?

#58 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 18 luty 2010 - 20:07

Tak , ja myszygene , tropie teraz jakąś zgrabną łodyge na nietypowy flipping , z cienkim topem , 7'6 do 2 - 21/2 do przynęt które są zaprzeczeniem lotności . Skłaniam się do Phenixa .
Kolejny do kolekcji spinbass .. O Boże ..




#59 OFFLINE   klosskuba

klosskuba

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaPyskowice

Napisano 18 luty 2010 - 22:46

Witam.
Cały dzień w pracy, wchodzę na forum, a tu aż się iskry sypią.
Fajnie.
@friko, ja nie twierdzę że z taniego materiału nie da się zrobić dobrego blanku, ja twierdzę że nie da się zrobić bez innowacji technicznej postępu, a na pewno jest to utrudnione.
Niedawno, na ten przykład zbroiłem sobie wędkę na blanku nowozelandzkim, który jest zbudowany z trzech innych pod względem modułu materiałów węglowych,na szczycie 57mln psi w środku czterdzieściparę mln w dolniku 33 melony, efektem tak przemyślanej konstrukcji jest kij co ma czułość i delikatność wklejanki, pozwala na bardzo swobodną prezentację miękkich wabików, jigów, kogucików, jest podczas prowadzenia sztywny, akcję ma szybką, idealnie nawiązuje łączność z przynętą a pod obciążeniem oczekiwanym niecierpliwie przez wędkarza wygina się do samego dolnika jak jakaś kluska. Blanku o takiej charakterystyce próżno i długo szukałem wcześniej i nie znalazłem wśród tanich scII, rx6, a wśród, zaawansowanego technologicznie, i w pewnych kręgach uważanego za snobistyczne szaleństwo, chrustu (uff ale konstrukcja gramatyczno - stylistyczna), za który trzeba było położyć dwa razy więcej niż za premiera czy batsona, które są na pewno też dobre, ale nie takie.
Cały projekt kosztował mnie +- 750zł a nie 520zł jak można by najtaniej i jeśli uznasz, że z powodu tego rozpasania jestem snobem to zabraknie mi arumentów i zabijesz mnie jako dalszego dyskutanta na śmierć.

#60 OFFLINE   klosskuba

klosskuba

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaPyskowice

Napisano 18 luty 2010 - 22:53

phenix też mnie ciekawi, nie mniej zresztą jak mhx.
Ale phenix mnie do tego intryguje.






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, mhx

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych