Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

BLANKI MHX

blank mhx

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1318 odpowiedzi w tym temacie

#1241 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 09 styczeń 2019 - 21:21

Posiadam używam.Lubię ten blank,bo można w miarę konfortowo rzucić Rapala Orginal 9 cm i kopytem Relax 3" z 35 gr.główką. Blank szybki z delikatnym szczytem(ok 60-70 cm) i szybkim przyrostem mocy.Nigdy nie miałem Lamiglas CP XSH 1142 MT opisywanego przez Panów z Art Rod(Rodbuilderzy Prezentują -Wędki Sandaczowe Cz.1),jako super wędka na sandacza,ale skoro projektant to ten sam Pan,to podejrzewam,że podobna konstrukcja.Na trocie mam inne wędki(rzeka,morze),ale kto co lubi.Jednym przeszkadza że szczyt się kładzie innym nie.Małe przynęty nie stawiające dużego oporu ogarnie .Ilość spadów sandacza porownywalna u mnie do Avida 17lb 2,9m ,ale to sandacz a nie troć,która jednak trochę więcej potrafi ;) Pozdrawiam.

Mam praktycznie identyczne odczucia z użytkowania kija na tym blanku jak kol.maniek44.

Użytkuję go od 6-7 sezonów ,głównie jako uniwersalny ,rzeczny kij do łowienia na gumy.Oczywiście bez problemu obsługuje sandaczowe płytko chodzące woblery 9-12cm.Mocy ma jak dla mnie wystarczająco.Nie miałem okazji skonfrontować tej konstrukcji z jakimiś naprawdę dużymi rybami ,ale kilka ryb w przedziale 90-100cm {szczupak ,sandacz} oraz sumek 130+ nie zrobiło na nim wrażenia.

Dwa lata temu przez przypadek odkryłem że świetnie obsługuje cięższe i większe smużaki :) .Owadopodobne woblery w wielkości 4-5cm i masie 4-5gr uwiązane na żyłce 0,22 podawał wystarczająco daleko,aby nie nosić drugiego kija do typowo kleniowych

zastosowań.

Kiedyś już napisałem kilka zdań na ten temat.

http://jerkbait.pl/t...-mhx/?p=1308867

http://jerkbait.pl/t...-bug/?p=1942500

 

Pozdrawiam Tomi B)



#1242 OFFLINE   havy

havy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 26 styczeń 2019 - 21:25

Witam.Kupiłem kijek który miał być na blanku mhx HS9000-1.Na blanku nie ma naklejki,jest odręcznie napisany numer seryjny SJ4DO4231D.To SJ w nr.seryjnym myślę że sugerowałoby raczej blank z serii SJ nie HS.
Czy jest możliwość ustalenia po tym nr. modelu blanku?

#1243 OFFLINE   havy

havy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 06 luty 2019 - 16:28

Naprawdę forumowi rodbuilderzy nie wiedzą,jak to jest z tym numerem?
  • mietek lubi to

#1244 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 06 luty 2019 - 16:41

Napisz do producenta,podaj mu ten nr , który masz na blanku.SJ to na pewno seria Spin Jig,ale pozostałe cyferki myślę,że żaden wędkorób nie rozszyfruje(to jest nr blanku do gwarancji)

Użytkownik kogut edytował ten post 06 luty 2019 - 16:41


#1245 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 06 luty 2019 - 16:55

Moim zdaniem to SJ9000 , jeżeli parametry długości się zgadzają.

#1246 OFFLINE   snup

snup

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 15 luty 2019 - 22:19

Z MHX różnie bywa... Jakiś czas temu posiadałem MB842-2, do którego dołączona była naklejka z numerem seryjnym od P842-2. Kij zbrojony od podstaw więc inne oznaczenia (etykiety na opakowaniu) jak i cechy samego blanku jasno sygnalizowały gdzie nastapila pomyłka. Z tego co pytałem i szukałem informacji dość częste dla tego Producenta. Jak kij Ci leży to łów i nie patrz na opisy :)

Pozdrawiam
Łukasz
  • Friko i Hubertus lubią to

#1247 OFFLINE   havy

havy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 18 luty 2019 - 00:28

Kij mi na sucho pasuje i będzie łowił,ale że zima😁 to i jest czas popytać.Zarejestrować też bym chciał...

#1248 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2245 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 25 luty 2019 - 18:00

BLANKI MHX ELITE-X SERIES

Najnowsze blanki z najwyższej półki MHX-a już są do dyspozycji. Na początek tylko 10 modeli o różnych mocach i akcjach. Jak się dobrze przyjmą seria będzie uzupełniana o kolejne. A do wyboru jest sporo.

Jest to oferta głównie skierowana dla tzw. "sandaczowców". Szczególnie tych co lubią obserwować opad na szczytówce, mimo tego ,że blanki są bardzo elektryczne i świetnie przekazują do "łapki"nawet najdelikatniejsze brania.

Blanki wysokomodułowe ( 57 million modulus) o typowo amerykańskiej konstrukcji, czyli bardzo delikatne szczytówki i mocne dolniki, bardzo szybkie i "elektryczne". Ugięcie bardzo szczytowe ale płynnie przechodzące w bardzo mocny dolnik. Takie typowe X-fasty, a niektóre modele to wręcz to XXX-fasty. Wyjątkiem jest seria NSJ. Te są o mniejszej zbieżności i maja wyraźnie mocniejsze szczytówki, no i te są wyraźnie niedoszacowane , jeżeli chodzi o moc i c.w.

Można z czystą odpowiedzialnością powiedzieć ,że nowe MHX-y Elite- X Series  są bardzo ciekawą alternatywą dla bardzo cenionych i niestety już nie dostępnych blanków St.Croix z serii Extreme. Jest  dużo bardzo podobnych modeli pod względem akcji ,szybkości i ugięcia.

Załączone pliki


Użytkownik skalek-77 edytował ten post 25 luty 2019 - 18:01

  • DP Fishing lubi to

#1249 OFFLINE   _PABLO_

_PABLO_

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • Lokalizacjaświat/europa/polska

Napisano 06 marzec 2019 - 19:13

Witam.
Miał ktoś styczność z bankiem MHX'a S661.
Przeznaczenie okoń i pstrąg (twitch)
Wiem że blanki z serii Spinning były dosyć miękkie także pytam.
Z góry dzięki za info.

#1250 OFFLINE   Mateusz88

Mateusz88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Tomaszewski

Napisano 05 maj 2019 - 13:24

Koledzy posiada może ktoś kijek na Blanku Elite X NP844-MHX? Głównie chodzi mi o zakres obsługiwanych przynęt oraz o ugięcie ;) Proszę o jakieś konkrety w tej sprawie oraz mile widziane byłyby fotki ;)



#1251 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2245 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 06 maj 2019 - 09:36

Koledzy posiada może ktoś kijek na Blanku Elite X NP844-MHX? Głównie chodzi mi o zakres obsługiwanych przynęt oraz o ugięcie ;) Proszę o jakieś konkrety w tej sprawie oraz mile widziane byłyby fotki ;)

Mam ten blank. 

Blank wybitnie o akcji bardzo szczytowej. Subtelna szczytówka i mocny dolnik. Ugięcia podobne do znanego MHX-P 844, tylko jakby płynniejsze, ładniej przechodzi w część środkową. Dużo lżejszy ,szybszy i bardziej "elektryczny" ( dużo bardziej) od P844. Komfort przy podbijaniu jiga będzie od 7-22g ( max główka 25g ale to już lekko przeciążony będzie).



#1252 OFFLINE   Mati100

Mati100

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 30 maj 2019 - 22:15

Mam nadzieję że teraz już w odpowiednim wątku zadaje pytanie, a mianowicie pytanie dotyczy blanku MHX ST 1023 F jak sie sprawuje? Jaki zakres przynęt? I czy nada się do łowienia boleni i sandaczy?

#1253 OFFLINE   Mati100

Mati100

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 30 maj 2019 - 23:58

W rzece oczywiscie (odra) najczęściej woblery typy salmo thrill 7 i 9cm spirit 3 itp. Rapala oryginal i czasami guma 3 cale na maksymalnie 20gramach...

#1254 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 31 maj 2019 - 04:11

Salmo thrill 7 tak , 9 już nie , gumę 3 całe wąska na 20gr to już max dla niego , wyrzut zachowawczy , Blank dość czuły z głębszym ugięciem

#1255 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 879 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 31 maj 2019 - 07:58

Panowie, raczej potrzebuję blank 8lb pod casta. Fajnie aby można było rzucać od 3g jigami 

oraz aby można było pociągnąć Countdown'a 5cm albo Tapsik (duża baryłka) na dużej rzece.

Czy S842 da rade? A może S871-2 wystarczy ?  Może coś innego możecie polecić i niekoniecznie ze stajni MHX ?

Będę wdzięczny za sugestie. 


  • mietek lubi to

#1256 OFFLINE   Mati100

Mati100

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 31 maj 2019 - 15:32

Dzięki robasz...A może lepiej spisze sie st 1023 ma troche większe cw. Podane? Czy lepiej szukać czegoś mocniejszego pod łowienie w rzece? Nie mam możliwości pojechania do pracowni i dlatego pytam. Szukam w miarę uniwersalnego rzecznego spiningu ale nie jakiegoś bardzo mocnego.

#1257 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 31 maj 2019 - 19:08

odniosłem sie do st 1023f bo tego miałem , żeby łowić 9 cm thrillem musiałbyś mieć przynajmniej 15 funtowy , ten st 1023 z tego co pamiętam nie był tak szybki jak F , a jeden i drugi to 12 funtowce więc przy 9cm salmo siądą , a  F- ką  połowisz i okonie , szczupak ,sandacz , sumek metrowy także mu nie straszny , gumki 5-6cm przy 6-7 gramach , jak i 3 cale na 20gr max , wobki 6-7 cm za bolkiem



#1258 OFFLINE   Mati100

Mati100

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 31 maj 2019 - 23:44

Kolego Robas dzięki za odp. Wydaje mi się że będzie idealny pod moje łowienie. Trochę pomogłeś rozwiać moje wątpliwości. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

#1259 OFFLINE   Rafaloni73

Rafaloni73

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • Lokalizacjawielkopolska

Napisano 03 czerwiec 2019 - 13:34

Witam

Potwierdzę to co napisał kol.Robas sam miałem takie wątpliwości , w ubiegłym roku zakupiłem w pracowni FishingRod blank MHX 1023F i sam zaprojektowałem i później wykonałem kijek na tym blanku i jestem mile zaskoczony jego pracą. Łowię nim gumami od 7-10 cm na 5-10 gr.główkach oraz woblerami 5-7 cm i jest idealnie , z czystym sumieniem polecam ten blank.

Pozdro.....!



#1260 OFFLINE   Mati100

Mati100

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 03 czerwiec 2019 - 22:22

Rafaloni73 ja wierzę że blank jest super, mi został polecony wlasnie w pracowni Pana sergiusza...Tylko widzisz chce nim lowic głownie sandacze w nocy i bolenie w dzień...Ale czasami machnąc jakąś gumą. Lowie w odrze, dolny bieg rzeki. Z reguły na moim odcinku wystarczy 15- 20 gram ołowiu rzeby w warkoczu dotknąć dla i mam wątpliwości czy wedka da radę z takim obciążeniem?? Ponoc do tych 25 gram powinien sobie spokojnie poradzić....gdybym potrzebował wedki strikte pod łowienie sandaczy na gume to raczej była by to wedka co najmniej 20 funtowa





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, mhx

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych