Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Która kurtka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
165 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 14 marzec 2023 - 10:51

Mam opisana kurtkę  dwa lub trzy sezony   . Wcześniej   nie miałem  do  czynienia  z  tak obfitym deszczem  jak w opisanym przypadku  . W drodze jest już środek  firmy  NIkwax do prania  tego typu odzieży  z membraną 

przeciwdeszczową  i  oddychającą . Dam sobie   i jej  szansę  tzn.   według instrukcji   wypiorę  w tym specyfiku  i sprawdzę   co dalej w  praktycznym użytkowaniu . 

Jeśli   to nic  nie  pomoże to skorzystam z  adresu podanego powyżej ....dzięki  psd27    za  kontakt/pomoc  . 



#162 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 953 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 14 marzec 2023 - 17:45

Podobno Nikwax to dobra reklama, ale marny środek. Wiem, ze taniej kupić opakowanie nikwaxa i mieć na kilka razy, ale uważam, ze duzo lepiej wysłać kurtkę do prani i impregnowania do kogoś, kto się tym profesjonalnie zajmuje. A pytałem o wiek kurtki, bo każda membrana w końcu przepuści, wiec może ta membrana TNF nie jest taka zła…
  • golsyl lubi to

#163 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4549 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 14 marzec 2023 - 18:00

Nikwaxa nie miałem, ale właśnie kupiłem i będę go sprawdzać. Używałem za to środka grangers i uważam, że się całkiem sensownie sprawdza. Jest tylko jedno małe ale, kategorycznie wręcz trzeba przestrzegać zaleceń prania/impregnowania i mieć świadomość, że dba się od samego początku, a nie po paru latach od zakupu.

#164 OFFLINE   golsyl

golsyl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Michał

Napisano 14 marzec 2023 - 19:15

Podobno Nikwax to dobra reklama, ale marny środek. Wiem, ze taniej kupić opakowanie nikwaxa i mieć na kilka razy, ale uważam, ze duzo lepiej wysłać kurtkę do prani i impregnowania do kogoś, kto się tym profesjonalnie zajmuje. A pytałem o wiek kurtki, bo każda membrana w końcu przepuści, wiec może ta membrana TNF nie jest taka zła…

   Prałem w nikwaxie i psikałem tym drugim nikwaxem ,tylko według instrukcji - trzeba psiknąć  na wilgotne ciuchy rowieszone po praniu .Ale powiem ,że tak sobie działa .Nigdy to nie będzie sklepowa impregnacja .Nawet jakieś tam buty Nort Face z goretexu od razu w sklepie zimpregnowałem i miałem dość długo spokój /sklepy XXL . 


Użytkownik golsyl1980 edytował ten post 14 marzec 2023 - 19:15


#165 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 18 marzec 2023 - 06:22

Jeśli idzie o 4 gen Raptora mam 2 ale
- za nisko jest zaczep do podbieraka na plecach
- mankiety zrobione z "gównomateriału" tzn chłoną wodę
Poza tym jest wygodna, dobrze skrojona, nie za ciężka choć "ceratka" to nie jest, ma wygodny kaptur i co najważniejsze po 4h nie puszcza wody
Jako że kupiłem używkę w komplecie z urusami za 4 stówki na cenę też nie nażekam


Podzielam opinię. Dodam, że moja, po 4 sezonie, zaczęła przemakać. Głównie w załamaniach rękawów, vo jest dość niekomfortowe. Impregnaty działają średnio. Chyba czas na kolejny zakup.

#166 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 18 marzec 2023 - 08:05

Impregnat służy do impregnacji warstwy zewnętrznej a nie do impregnacji membrany .
Jeśli kurtka lub buty przeciekają to znaczy ze membrana już jest do d…
Wszystko się kiedyś zużywa .
  • Artech lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych