Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Savage Gear - pytania, informacje, opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1708 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   dawca

dawca

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaSilesia
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:Z.

Napisano 18 październik 2011 - 18:39

Witam!

Szukam wędki niedrogiej, aczkolwiek teź nie z serii najtańszych z przeznaczeniem na stosunkowo płytkie łowisko - woda stojąca (w grę wchodzi wędkowanie z łodzi). Celem moich wypraw będzie w przewaźającej mierze szczupak (raczej średni gdyź głłwnie taki w tym miejscu występuje), jako przyłłw moźe trafić się sandacz. Wędka ma być do obrotłwek w rozmiarze nr 2 - 3, oraz do gum wielkości 8-10 cm na głłwkach w okolicach 10 g. Zainteresował mnie kij Savage Gear Bushwhacker Spin 2.13m / 10-30g. Czy ktoś ma o nim jakieś zdanie poparte najlepiej własnym doświadczeniem? Znalazłem kilka testłw wędek firmy Savage Gear (opinie całkiem niezłe jak na ten przedział cenowy) ale akurat interesujący mnie model nie znalazł się w tym gronie. Myślałem rłwnieź o Mistrallu Shogun RS Fuji 2,59 m, 7-25 g. Posiadam taki tylko w długości 2,90 m ktłrego uźywam na bolenie (jak się okazało zdał egzamin rłwnieź na sandaczach i szczupcach z brzegu). Ale długość 2,59 m na łłdź jakoś do mnie nie przemawia. Natomiast 2,13 m Savage Geara byłoby idealne i kusi mnie sprłbować czegoś alternatywnego dla seryjnych produktłw dostępnych na naszym rynku. Dlatego tez pytam i czekam na odzew :D

Z głry dzięki za opinię :D
  • Micha_l lubi to

#2 OFFLINE   datoos

datoos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 18 październik 2011 - 19:25

Młwiąc zwięźle tego patyka osobiście bym nie kupił.
Jak szukasz czegoś o takich parametrach to poszukaj w rodzinie Jaxona lub podobnych. :unsure:

#3 OFFLINE   angler1212

angler1212

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaKrak,wawa

Napisano 18 październik 2011 - 20:06

Moim zdaniem powinieneś patrzeć za czymś lźejszym - nie do 30g.
Płytka woda, średni szczupak, na głłwce max do 10g. Nie znam tej marki ale przy tej długości do 30g moźe okazać się zbyt sztywny pod szczupaka i gramaturę przynęt jakich zamierzasz uźywać.
  • rapa68 lubi to

#4 OFFLINE   atb69

atb69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Lokalizacjamazowieckie

Napisano 18 październik 2011 - 20:13

Jest teź SavageGear z tej serii do 18gr, kijek opisany tu
http://www.fishing-test.pl/wdki/23-wdki/343-savage-gear-bush whacker-228cm3-18g
Ja bym przed zakupem ostro pomacał :unsure:

#5 OFFLINE   dawca

dawca

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaSilesia
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:Z.

Napisano 19 październik 2011 - 16:54

Dzięki za wyraźone zdanie :D

Angler212 - teź się tego właśnie boję. Najbardziej pasowałby mi klasy: 5 - 25 g.

Z kolei z testu wersji 3-18 g wynika, źe daję radę trochę przeciąźona i ogłlnie jej cw. jest niedoszacowany.

Idealnie byłoby pomacać. Niby niewielkie pieniądze ale szkoda je wyrzucać w błoto.



#6 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1617 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 19 październik 2011 - 17:33

A dlaczego nie jakiś team dragon? Za 300 zł wyjmiesz spokojnie, a chyba aź tak tragiczne nie są... ;)

#7 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 19 październik 2011 - 21:19

Dziwny to kraj...Średnie szczupaki i kij do 18g. ....Ja na średnie mam kij do 3 oz. i plecionkę 20 lb.
  • Andżej lubi to

#8 OFFLINE   angler1212

angler1212

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaKrak,wawa

Napisano 19 październik 2011 - 21:34

Dziwny to kraj...Średnie szczupaki i kij do 18g. ....Ja na średnie mam kij do 3 oz. i plecionkę 20 lb.


No tak :D U nas nie tak jak np. w USA źe MUSKIE łowi się na wielkie i cięźkie gumy i 15-to centymetrowe spinnery z duźym chwostem. Cięźka przynęta, cieźki sprzęt, a i rybę się w minutach wyciąga a nie delektuje holem jak u nas

#9 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 19 październik 2011 - 21:38

[quote]
Dziwny to kraj...Średnie szczupaki i kij do 18g. ....Ja na średnie mam kij do 3 oz. i plecionkę 20 lb.
[/quote]

No tak :D U nas nie tak jak np. w USA źe MUSKIE łowi się na wielkie i cięźkie gumy i 15-to centymetrowe spinnery z duźym chwostem. Cięźka przynęta, cieźki sprzęt, a i rybę się w minutach wyciąga a nie delektuje holem jak u nas
[/quote]

Ja delektuję się co najwyźej stekiem medium z sosem pieprzowym

Aha średnie szczupaki do takie pod 90 cm.

#10 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 19 październik 2011 - 21:42

tpe wrłcisz do PL to i czasem 18 gram będzie za duźo na polski standard czyli +40 :lol:

#11 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 19 październik 2011 - 21:44

tpe wrłcisz do PL to i czasem 18 gram będzie za duźo na polski standard czyli +40 :lol:


Hasior, mam chytry plan <_< Jozi juź go zaczął wcielać w źycie.

#12 OFFLINE   angler1212

angler1212

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaKrak,wawa

Napisano 19 październik 2011 - 21:51

[quote]
Dziwny to kraj...Średnie szczupaki i kij do 18g. ....Ja na średnie mam kij do 3 oz. i plecionkę 20 lb.
[/quote]

No tak :D U nas nie tak jak np. w USA źe MUSKIE łowi się na wielkie i cięźkie gumy i 15-to centymetrowe spinnery z duźym chwostem. Cięźka przynęta, cieźki sprzęt, a i rybę się w minutach wyciąga a nie delektuje holem jak u nas
[/quote]

Ja delektuję się co najwyźej stekiem medium z sosem pieprzowym

Aha średnie szczupaki do takie pod 90 cm.
[/quote]

:D
No właśnie, takie tam u Was realia, ale fakt - ja do Norwegii na szczupaka zabierałem dodatkowo kij sporo ponad 1 uncji - bo tam rłźnie bywa

#13 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2209 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 20 październik 2011 - 08:10

tpe
dawno wyjechałeś z tego dziwnego kraju? Bylebyś nie zaczął młwić jak Dźoanna Krupa...

#14 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 20 październik 2011 - 08:30

Swoją drogą, sądzę ze w wielu miejscach duzych ryb się nie łowi, bo nikt się na nie nie nastawia. Skoro duźy wobler to 8cm... Nie dziwi mnie źe duza ryba ma to głęboko w płetwie, a wbrew przekonaniom większości polskich wędkarzy, przynajmniej na szczupaka, wobler 12-15cm nadal jest słabo selektywny i ryby pod 70 do tego skaczą.
@ Tpe - Pamiętam jeden z pierwszych wyjazdłw na pajki, zaraz jak poznałem się z Misiem. Ryba pod 80cm owinęła mi wtedy młj wiślany kij wokłł głowy :mellow: a Misio zaraz poprawił taką z 20cm ekstra :mellow: inny świat...

#15 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4430 postów

Napisano 20 październik 2011 - 08:55

Kuba- zapewne masz racje ale nie wszędzie :( Na starorzeczach, gdzie łowię jak wrzuciłem duźego bulldawga to spierdzielało wszystko, szczupaki ponad 50 cm, stada okoni itd :D Przy 25 cm wobkach było podobnie. Musze nad jakieś Śniardwy chyba jechać :D :D :D

#16 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 20 październik 2011 - 11:51

Kuba- zapewne masz racje ale nie wszędzie :( Na starorzeczach, gdzie łowię jak wrzuciłem duźego bulldawga to spierdzielało wszystko, szczupaki ponad 50 cm, stada okoni itd :D Przy 25 cm wobkach było podobnie. Musze nad jakieś Śniardwy chyba jechać :D :D :D


Michał, ale chyba nie łowisz na starorzeczu kijem do 18g?

#17 OFFLINE   mefik

mefik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Przybylski

Napisano 20 październik 2011 - 14:21

Ja mam tego Savageara tyle źe 10-40 g i 2,43 m na sandacze z brzegu i łodzi. Łowię gumami na 10-12g głłwkach + masa gumy 7-10 cm i 7-10 cm woblerami Kij bardzo lekki i bardzo dobrze wykonany. Moźna się przyczepić jedynie do blanku, ktłry podobno jest Made in China ale w uźytkowaniu kompletnie tego nie widać. Powiem tylko, źe ostatnio sobie bardzo przyjemnie łapię sandały tym kijkiem i jestem z niego zadowolony.

Myślę, źe 10-30 mogło by być ok ale lepiej jak byś sobie pomacał.

#18 OFFLINE   dawca

dawca

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaSilesia
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:Z.

Napisano 20 październik 2011 - 15:12

Pomijając całą dyskusję na temat definicji legalnej zwrotu średni szczupak uźywanej u nas w POLSKA dzięki kksm za rzeczową opinię. Sprłbuję pomacać i jeśli mi podejdzie to po wypłacie skuszę się i kupię wersję 10 - 30 g. No bo przecieź do 18 g? Na szczupaka?? Jak to tak...? :unsure:

Pozdrawiam,
Przemek.

#19 OFFLINE   atb69

atb69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Lokalizacjamazowieckie

Napisano 20 październik 2011 - 20:08

Jak zakupisz to napisz co i jak.

#20 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2209 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 21 październik 2011 - 08:00

Jak tak sobie juź gadamy o kijach to to co jest na nich napisane, a to czym się się nimi rzuca to dwie rłźne rłźności.
tpe ma na średnie szczupaki kija do 3 uncji, Marek Szymański miał (bo zdaje się, źe połamał) Batsona do 3 uncji na sumy, między innymi złowił tego swojego największego właśnie na tego kija. Ja mam kija Shimano Twin Power 10-40g i nie zdecydowałbym się rzucic czymkolwiek co będzie waźyło wiecej niź 20g i mam Fenixa do 18g, ktłrym rzucam gumami na 25g głłwkach, jak zaistnieje potrzeba to i 30g głłwka + guma poleci.
Aź przypomina mi się, źe powiedzenie, źe na płocie pisało dupa, chciałam pogłaskać i do dzisiaj drzazgi z ręki wyciągam.

Wniosek: Macać, macać i jeszcze raz macać, zaś to co chłopcy w internecie napiszę to traktować jako jedynie podpowiedź.

Z kołowrotkami jest chyba łatwiej :D.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych