Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Savage Gear - pytania, informacje, opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1709 odpowiedzi w tym temacie

#721 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5785 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 20 styczeń 2017 - 13:08

Witam wszystkich kolegów.
Chodzi mi o wędke :
-BLACK SAVAGE 9-32G / 2,31M
 Chciałbym sie dowiedzieć kilka rzeczy na temat tej  wędki , mianowicie czy nada sie do połowu sandacza z opadu. Jak długi jest dolnik. 
Z góry dziekuje za odpowiedz;)


Mam ten kij,na razie machałem na sucho i wrażenia na plus choć zaniepokoił mnie dość krótki dolnik który kończy się przed łokciem. Rzucam z dwóch rąk i zobaczymy jak to będzie wychodziło. Z drugiej strony krótki dolnik przy zwijaniu będzie wygodny bo np.łowiąc na siedząco nie będzie zawadzsł. Jakie są Wasze wrażenia w tym temacie? Zaznaczam że nawet kołowrotka nie podpiąłem z braku czasu.

#722 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 20 styczeń 2017 - 13:16

Myślę że nie będzie z tym problemu ,też rzucam z dwóch rąk ,mam kije z krótszymi dolnikami i z dłuższymi ,osobiście wolę z krótszymi dolnikami ,lepiej się taką wędką operuje , jest wygodniejsza podczas wędkowania.


  • wujek i tomas24 lubią to

#723 OFFLINE   Marcin P.

Marcin P.

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 833 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Marcin

Napisano 20 styczeń 2017 - 13:49

Wujek, czemu niepokoi Cię krótki dolnik? Bez problemu złapiesz drugą ręką i rzucisz jeśli jesteś tak przyzwyczajony ;) polowisz trochę i docenisz jego długość. Dla mnie same plusy! :D
  • wujek i biker1 lubią to

#724 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5785 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 20 styczeń 2017 - 17:01

Ok, w takim razie watpliwosci zostały rozwiane :). Jak przy rzutach bedzie ok to tylko same plusy. Im mniej wszystkiego tym lepiej bo jak piszecie manewrowosc wieksza i więcej z takim kijem można zrobić.

Użytkownik wujek edytował ten post 20 styczeń 2017 - 17:02


#725 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 20 styczeń 2017 - 17:04

Sam się przekonasz jak pojedziesz i połowisz trochę .



#726 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 20 styczeń 2017 - 22:08

No a mi wręcz odwrotnie, duża woda, brzeg, dalekie rzuty, dolnik conajmniej długości do łokcia. Podparcie podczas holu większych ryb też się przydaje.

#727 OFFLINE   Przemek SzN

Przemek SzN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 21 styczeń 2017 - 06:19

No a mi wręcz odwrotnie, duża woda, brzeg, dalekie rzuty, dolnik conajmniej długości do łokcia. Podparcie podczas holu większych ryb też się przydaje.

jeden lubi rude a drugi blondynki :)


Użytkownik Przemek. edytował ten post 21 styczeń 2017 - 06:19


#728 OFFLINE   kedzier7

kedzier7

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 23 styczeń 2017 - 00:19

Kupiłem tą wędke o której pisałem. Jak dla mnie dolnik nie jest za krótki, jest idealny. Na sucho jest fajnie zobaczymy nad wodą:)



#729 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 styczeń 2017 - 00:28

Mam ten kij,na razie machałem na sucho i wrażenia na plus choć zaniepokoił mnie dość krótki dolnik który kończy się przed łokciem. Rzucam z dwóch rąk i zobaczymy jak to będzie wychodziło. Z drugiej strony krótki dolnik przy zwijaniu będzie wygodny bo np.łowiąc na siedząco nie będzie zawadzsł. Jakie są Wasze wrażenia w tym temacie? Zaznaczam że nawet kołowrotka nie podpiąłem z braku czasu.

 

 

Myślę że nie będzie z tym problemu ,też rzucam z dwóch rąk ,mam kije z krótszymi dolnikami i z dłuższymi ,osobiście wolę z krótszymi dolnikami ,lepiej się taką wędką operuje , jest wygodniejsza podczas wędkowania.

Używałem przez kilka lat wędek z krótkimi dolnikami. Teraz przeszedłem na dłuższe takie 36-42 cm. Nie widzę minusów. Ciężko mi się wraca do wędek z krótszymi. Inny komfort rzutu.

Zaznaczam że mówię o wędkach do cięższego łowienia 50 gramów + .

Najgorsza jest według mnie pośrednia długość . Haczy przy grubszych ciuchach pod ramieniem.



#730 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 23 styczeń 2017 - 07:04

Używałem przez kilka lat wędek z krótkimi dolnikami. Teraz przeszedłem na dłuższe takie 36-42 cm. Nie widzę minusów. Ciężko mi się wraca do wędek z krótszymi. Inny komfort rzutu.

Zaznaczam że mówię o wędkach do cięższego łowienia 50 gramów + .

Najgorsza jest według mnie pośrednia długość . Haczy przy grubszych ciuchach pod ramieniem.

Kwestia preferencji ,trzeba samemu spróbować .Dłuższy dolnik szczególnie bynajmniej Mi przeszkadza podczas wędkowania a chłodniejszych porach roku ,kiedy jestem ubrany w kurtkę ,jak napisałeś haczy o ciuchy.



#731 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 styczeń 2017 - 13:01

Kwestia preferencji ,trzeba samemu spróbować .Dłuższy dolnik szczególnie bynajmniej Mi przeszkadza podczas wędkowania a chłodniejszych porach roku ,kiedy jestem ubrany w kurtkę ,jak napisałeś haczy o ciuchy.

Dlatego najlepszy jest taki który wystaje spod ramienia. Minimum 40 cm.



#732 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 13 luty 2017 - 23:16

Która wędka dedykowana dropshot-owi waszym zdaniem lepiej obsłuży grubego pasiaka i średniego sandacza z 5-15m, SG black 5-18 czy SG finezze dropshot 5-20? Przynęty 3-5 cali.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

#733 OFFLINE   Durzy

Durzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 634 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 20 luty 2017 - 15:29

Mam pytanie o kije castingowe.
Czy różni się Xlnt2 od Mpp oprócz ceny i długości?
Chodzi o wersje do 100 g i ich wartości użytkowe.
Może ktoś miał oba kijki w ręku?

Andrzej
  • boguslaw lubi to

#734 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 22 luty 2017 - 12:19

Orientuje sie ktos ile komfortowo ogarnia od dolu i gora SG Black Savage? Nada sie do gumek 2" + 2-7 gram główka? Chodzi o to oczywiscie by bylo czuc co dzieje sie z przynata w tej gramaturze.

Pozdrawiam

#735 OFFLINE   gieroj

gieroj

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaPałuki - Bydgoszcz
  • Imię:Marcin

Napisano 22 luty 2017 - 18:50

Jakie są różnice między standardowym XLNT2 i XLNT2 Dropshot?



#736 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisano 24 luty 2017 - 13:12

Chciałbym jakas opinie na temat wedziska savage gear custom coastal predator.7-23g 258cm.Czy ktos z kolegów wie czy ta wedka podejdzie na pstrąga.Wasze opinie i spostrzeżenia,akcja szybkość itp.Z góry dziekuje bo wedka jest ciekawa alternatywa na wedke do zrobienia z pracowni.Co o tym sądzicie?

#737 OFFLINE   adam 13

adam 13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 475 postów
  • LokalizacjaBremen, Niemcy
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Slowik

Napisano 04 marzec 2017 - 12:00

Jak w temacie,miał może ktoś do czynienia z tym kijkiem SAVAGE GEAR CUSTOM UL SPIN 2.21 3-10g ?

Odswierzam temat.  Ktos juz polowil? Widzialem film z testu. Ala wolalbym cos od posiadaczy. Szukam kija pod okonie z brzegu, przynety, glownie silikony. Mialem w reku, faktycznie wydaje sie sztywny. Jakies opinie??



#738 OFFLINE   volfi

volfi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaRuda Slaska

Napisano 04 marzec 2017 - 16:39

Mnie zainteresowal black savage 2-7gr film testowy dostepny na youtube w wersji angielskiej,ale nie za duzo bylo powiedziane oprocz tego ze gosc łowił ladne pstragi

intereresowalo by mnie jaki realnie cw od dołu, z dobrym czuciem. Moze ktos posiada i opisze wiecej bo za duzo w necie nie ma


Użytkownik volfi edytował ten post 04 marzec 2017 - 16:40


#739 ONLINE   rally

rally

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 243 postów
  • Lokalizacjapiękne Podkarpacie :)
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:K

Napisano 05 marzec 2017 - 21:36

Ja posiadam BS 2-7. Na twardym dnie i plećce czuć coś pewnie ok 4 g + kaitek czy robal, ale ja zawsze patrzę na linkę. Rzuci i 1g jak nie wieje, ale ja używam przy czeburaszcze 5-7 g + gumka i jest ok. z czuciem. Ryba nie spada, z plećką jest bardzo poręczny, jak za taką kasę dobrze wykonany, używam bardziej pod kropka, klenia z małym wobkiem czy blaszką przy łażeniu po rzece, jig rzadziej ale daje radę. Plećka wiadomo polepsza czucie ;) Dobry budżetowy kijaszek.

#740 ONLINE   rally

rally

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 243 postów
  • Lokalizacjapiękne Podkarpacie :)
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:K

Napisano 05 marzec 2017 - 21:44

A tutaj teścik customa, raczej rzetelnie opisane bez zbędnych ochów i achów ;)

http://fishingandhun...custom-ul-spin/




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych