Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Savage Gear - pytania, informacje, opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1709 odpowiedzi w tym temacie

#741 OFFLINE   LOLO

LOLO

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1587 postów
  • LokalizacjaBieruń
  • Imię:Aleksander

Napisano 05 marzec 2017 - 21:58

Witam mam coś podobnego S.G Custom 198cm od 2 do 7g.Kijek pod łódź idealny jeżeli chodzi o okonia pokazuje ładnie od 4g + 5cm gumka.Branie nawet te delikatne bardzo dobrze czuć na ręce. 

Łowiłem nim cały ubiegłoroczny sezon i mogę śmiało powiedzieć że zasługuje na 5z+ gdyż nie boi się przyłowów takich jak sandacz czy szczupak a dopełnieniem całości w testach wytrzymałościowych był przyłów suma niewielkiego bo zaledwie 80cm ale na taki delikatny kijek to wyczyn tym bardziej że blank spompował rybę do tego stopnia że położyła się na powierzchni wody.

Jeżeli o mnie chodzi to mogę z czystym sumieniem polecić ten kijek,dla mnie igła ;)


  • Olsztynteam lubi to

#742 OFFLINE   adam 13

adam 13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 475 postów
  • LokalizacjaBremen, Niemcy
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Slowik

Napisano 07 marzec 2017 - 18:49

Witam mam coś podobnego S.G Custom 198cm od 2 do 7g.Kijek pod łódź idealny jeżeli chodzi o okonia pokazuje ładnie od 4g + 5cm gumka.Branie nawet te delikatne bardzo dobrze czuć na ręce. 

Łowiłem nim cały ubiegłoroczny sezon i mogę śmiało powiedzieć że zasługuje na 5z+ gdyż nie boi się przyłowów takich jak sandacz czy szczupak a dopełnieniem całości w testach wytrzymałościowych był przyłów suma niewielkiego bo zaledwie 80cm ale na taki delikatny kijek to wyczyn tym bardziej że blank spompował rybę do tego stopnia że położyła się na powierzchni wody.

Jeżeli o mnie chodzi to mogę z czystym sumieniem polecić ten kijek,dla mnie igła ;)

Znaczy sie brac :D  Jak myslisz 221cm nie  bedzie za krotki z brzegu? Lubie SG , mam ochote go kupic ;)

 

#743 OFFLINE   LOLO

LOLO

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1587 postów
  • LokalizacjaBieruń
  • Imię:Aleksander

Napisano 08 marzec 2017 - 17:01

Ja łowię tylko kijami SG i czy z łodzi czy z brzegu sprawdzają się idealnie,oprócz customa polecam też serię FINEZZE są lekkie i też niezwykle czułe a jednocześnie mają bardzo dużą moc w blanku pod sandacza idealne-polecam na pewno nie będziesz żałował zakupu  ;)


  • adam 13 lubi to

#744 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 08 marzec 2017 - 17:10

LOLO która finezka łowisz ?

#745 OFFLINE   LOLO

LOLO

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1587 postów
  • LokalizacjaBieruń
  • Imię:Aleksander

Napisano 08 marzec 2017 - 18:14

Mam dwie od 3 do 12g -192cm i  od 4 do18g  202 cm wszystkie w dwu częściowe ,tą do 18g rzucam spokojne 20g kogutem 



#746 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 09 marzec 2017 - 11:16

Czy może łowi ktoś kijkiem Roadrunner XLNT 7' 3-16g lub 10-40g?



#747 OFFLINE   adam 13

adam 13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 475 postów
  • LokalizacjaBremen, Niemcy
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Slowik

Napisano 10 marzec 2017 - 12:39

Seria finezze mi nie podchodzi. Lubie SG, mam ich 4 casty. Szukam czegos na okonie pod korbe, casta tu nie czuje. Dlatego szukam wiecej informacji o tym custom do 10g. Mialem go w reku, podoba mi sie



#748 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 916 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 15 marzec 2017 - 00:30

Witam, Czy ktoś z grupy uzytkuje może kij Black Savage 60g? Jak jest z pracą? Jakie wabiki są najlepsze dla tego modelu, jaki max? Mam Savage xlnt2 40-100 ale chciał bym coś troszkę mniej palowego



#749 OFFLINE   Alaryk

Alaryk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 880 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Jarek

Napisano 22 marzec 2017 - 14:46

Właśnie odebrałem SG Butch Light 205 cm, c.w. do 65 g (z pazurem) i jak dla mnie jednak porażka, bo w czasie podnoszenia 2-litrowej butelki z wodą stwierdziłem, że czarna pianka na środku rękojeści, czyli tak gdzie trzyma się wędkę, jest mocno śliska. Jak dla mnie to spory dyskomfort. Poza tym naprawdę fajny patyk, jak za tę cenę.
Może ktoś zna dobry patent, żeby usunąć tę śliskość tej pianki.

#750 OFFLINE   Haze01

Haze01

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Pszemo

Napisano 04 kwiecień 2017 - 20:47

Witam kolegów, szukam kijka który ogarnie mi łowienie kleni i boleni jednocześnie. Więc musi to być wędka która machnie wobkiem 3 g jak i da rade woblerom boleniowym oraz zatrzyma spora rape w mocnym nurcie. Wpadł mi w oko Savage Gear Parabellum 2.79 7-23, szukałem na forum ale nic konkretnego raczej nie znalazłem. Co myślicie? Ew mile widziane inne propozycje do max 500 pln. Pozdrawiam!

#751 ONLINE   mariusz79

mariusz79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 04 kwiecień 2017 - 20:54

W tym budżecie kupiłbym powergripa CM 2-10 rzuca od agrafki po salmo trilla bolenie 70+ ogarnia bez problemu, i jeszcze ci na kołowrotek starczy:)



#752 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 04 kwiecień 2017 - 21:09

Witam kolegów, szukam kijka ........ musi to być wędka która machnie wobkiem 3 g..... Wpadł mi w oko  7-23, .

 

Napewno cos sie znajdzie, mowie powaznie :)


Użytkownik Negra edytował ten post 04 kwiecień 2017 - 21:09


#753 OFFLINE   Haze01

Haze01

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Pszemo

Napisano 04 kwiecień 2017 - 21:16

Nie patrzę nigdy sztywno na cw. Nie wiem czy to miał być sarkazm czy nie ;) Machałem kijem z Rapali kolesia, opisany jako 10-21 ale fajnie ogarniał już od 2.5 g ;) Tyle że poza budżetem...

#754 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 04 kwiecień 2017 - 23:14

Wiem dobrze jak kije potrafia byc opisane :) koszmar owczesnych czasow. Pzdr :)



#755 OFFLINE   k.gluchy

k.gluchy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Głuchy

Napisano 04 kwiecień 2017 - 23:28

Witaj, posiadam ten kij, jest świetny do łowienia Boleni, co do Kleni to mam na tym kiju dwa fajne 48 i 52 i wędka pewnie je trzymała, Bolenie też pewnie holuje. Sprawdzianem tej wędki był Szczupak taki na oko 120, wypiął się przy podbieraniu... ale hol był pewny, akcja med fast to jest zdecydowanie to. Ja polecam ten kij z całego serca. Na koniec dodam że PB Bolenia, Klenia mam na ten patyk.



#756 OFFLINE   Haze01

Haze01

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Pszemo

Napisano 05 kwiecień 2017 - 05:23

Fajnie, a jak z rzutami małymi przynętami? Latają względnie?

#757 OFFLINE   k.gluchy

k.gluchy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Głuchy

Napisano 07 kwiecień 2017 - 05:57

Jeśli chodzi o małe przynęty to mininum 7 gram wg mnie.

#758 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 07 kwiecień 2017 - 14:44

 

Znaczy sie brac :D  Jak myslisz 221cm nie  bedzie za krotki z brzegu? Lubie SG , mam ochote go kupic ;)

 

 

Kwestia upodoban, dlugosc robocza jest dosc dluga z uwagi na krotki dolnik.Ja nim lowie z brzegu i nie jest za krotki nawet na Ren. Co kto lubi.Kij dosc czuly , moze posluzyc za lekki uniwersal. Ja lowie od 2-10 gr glowka +gumki 5-10cm pewnie mozna i ciezej, jak kto woli. Dosc delikatny szczyt  i mocny dolnik (ktorym mimo wszytsko poddaje sie pod duzym obciazeniem) tworza swietne zestawienie. Ja szukalem kija ktory spelni pewne paramatery, bedzie mial odpowiedniej dlugosci dolnik, zbyt krotki denerwuje bo rzucajac z obu rak nie ma odpowiedniej dzwigni, zbyt dlugi przeszkadza, ten ma akurat, rzuty z jednej jak i obu rak nie wymagaja zadnego wysilku/stresu.Bedzie odpowiednio uzbrojony, ten parametr tez jest spelniony, niektore firmy oferuja do kija -10gr przelotki jak w kiju morskim, rzecz jasna taki kij bedzie zestawiony z cienka linka wiec male przelotki nie obciazajace blanku uwazam za +.Blank, mieso, mieso i jeszcze raz mieso :) to lubie, kij sprawia wrazenie solidnego. Balans , kij sparowany ejst z kolowrotkiem wielkosci 2000 o wadze 270gr, nie leci w zadna strone, probowalem z lzejszym mlynkiem i tez jest ok.Do wczesniejszego "lekkiego" kija, ten mlynek byl za ciezki tu jest ok, nie trzeba szukac nowych lzejszych (lepszych?) konstrukcji aby wszytsko gralo, stara dobra aluminiowa konstrukcja, mimo iz ciezsza ale trwalsza?, dobrze obsluguje ten kij.Estetyka, :) kij zajebiscie mi sie podoba, sprawia wrazenie lekkosci, elegancji , burgundowy lakier i w tym samym kolorze omotki, wygodny uchwyt i dzielona rekojesc.Ten kij od dawna mi sie podobal od niedawna jest w moim posiadaniu , polecam :) .


Użytkownik Negra edytował ten post 07 kwiecień 2017 - 14:45

  • adam 13 lubi to

#759 OFFLINE   adam 13

adam 13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 475 postów
  • LokalizacjaBremen, Niemcy
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Slowik

Napisano 07 kwiecień 2017 - 18:44

Dzieki za podpowiedzi, jutro odbieram, bez obaw  ( zamowionego)  SG. :D ;)

 

Pozdrawiam Adam


  • Negra lubi to

#760 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 09 kwiecień 2017 - 21:52

No tak :D U nas nie tak jak np. w USA �źe MUSKIE łowi się na wielkie i cię�źkie gumy i 15-to centymetrowe spinnery z du�źym chwostem. Cię�źka przynęta, cie�źki sprzęt, a i rybę się w minutach wyciąga a nie delektuje holem jak u nas

I dlatego trzeba jeździć z Polski na szczupaki do Skandynawii ponieważ po dłuższym delektowaniu się holem zostaje tylko delektowanie się dzwonkami z szczupaka a w USA musky po minutowej walce wraca cały i zdrowy do wody a dwa dni później cieszy kogoś innego :-)

Użytkownik sharkfishing edytował ten post 09 kwiecień 2017 - 21:54

  • Alexspin lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych