Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Savage Gear - pytania, informacje, opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1708 odpowiedzi w tym temacie

#781 OFFLINE   Fiskare

Fiskare

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaMalmö
  • Imię:Maciej

Napisano 23 czerwiec 2017 - 05:30

...Jak przeliczyć cw 10-20lbs i 15-30lbs?
Wiem, że niektórzy do przeliczenia cw z lbs na gramy używają wzoru:
lbs x 454g : 16
Użycie tego wzoru w tym przypadku, daje wynik max cw 850g dla wersji 15-30lbs, ale jest to niemożliwe.
Przeszukałem cały internet i tylko na jednej stronie sklepu internetowego znalazłem cw podane w gramach wędki SG Trolling 2 Dipsy 2,70m 15-30lbs, według sklepu wynosi ono do 180g i to jest bardziej prawdopodobne...

 

W lbs podaje się moc wędki (czy wytrzymałość linki jak kto woli), która z ciężarem wyrzutowym nie jest ściśle związana.

 

http://jerkbait.pl/t...utowy/?p=874580



#782 OFFLINE   Ultraast

Ultraast

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów

Napisano 23 czerwiec 2017 - 13:10

W lbs podaje się moc wędki (czy wytrzymałość linki jak kto woli), która z ciężarem wyrzutowym nie jest ściśle związana.
 
http://jerkbait.pl/t...utowy/?p=874580


OK.
Czyli w wędkach trollingowych cw nie jest istotne, bo nie wykonujemy wyrzutu.
Jak biorę pod uwagę model 15-30lbs to wynika z tego, że nie powinienem przekraczać ciężaru "holowanego" 14kg?

Jeszcze raz proszę kogoś kto posiada jakiś model SG Trolling lub Trolling 2 o ocenę wytrzymałości z doświadczenia.

#783 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2020 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 23 czerwiec 2017 - 14:16

 wynika z tego, że nie powinienem przekraczać ciężaru "holowanego" 14kg

 

Nie. Oznacza to, że jak założysz mocniejszą linkę niż maks wskazany przez producenta i będziesz np. holował na zakręconym na amen hamulcu to może zdarzyć się tak, że zamiast urwać plecionki złamiesz wędkę.


  • Fiskare lubi to

#784 OFFLINE   Fiskare

Fiskare

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaMalmö
  • Imię:Maciej

Napisano 23 czerwiec 2017 - 15:40

Jak biorę pod uwagę model 15-30lbs to wynika z tego, że nie powinienem przekraczać ciężaru "holowanego" 14kg?

 

Tak jak napisał coma, przy czym zbyt mocno dokręcony hamulec to nie wszystko. Istnieją jeszcze zaczepy i takie tam pierdoły. Poza tym o jakie "doświadczenie" Ci chodzi? Wystarczy pomyśleć trochę, żeby dojść do wniosku, że to jak zachowuje się kij w trakcie prowadzenia przynęty zależy chyba od rodzaju tej przynęty właśnie? Ja tam się nie znam, ale... hmm...



#785 OFFLINE   Ultraast

Ultraast

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów

Napisano 23 czerwiec 2017 - 16:04

Nie. Oznacza to, że jak założysz mocniejszą linkę niż maks wskazany przez producenta i będziesz np. holował na zakręconym na amen hamulcu to może zdarzyć się tak, że zamiast urwać plecionki złamiesz wędkę.

 

O taką odpowiedź chodziło. Dzięki.

Tak jak napisał coma, przy czym zbyt mocno dokręcony hamulec to nie wszystko. Istnieją jeszcze zaczepy i takie tam pierdoły. Poza tym o jakie "doświadczenie" Ci chodzi? Wystarczy pomyśleć trochę, żeby dojść do wniosku, że to jak zachowuje się kij w trakcie prowadzenia przynęty zależy chyba od rodzaju tej przynęty właśnie? Ja tam się nie znam, ale... hmm...


Nie chodzi mi o dobór przynęt i ich prowadzenie... to jest oczywista sprawa.
Chodzi o doświadczenie w sprawie wytrzymałości, bo jak napisałem wcześniej nastawiam się też na suma i czy ta wędka wytrzyma walkę z 20-50 kg rybą.
Pytam konkretnie o ten gatunek.

#786 OFFLINE   Szczypek

Szczypek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Bartek

Napisano 25 czerwiec 2017 - 10:14

Witam.

Czy ktoś miał kontakt z Kijami Savage Gear Black Savage Spin. 228 cm 5-20g ?

Łowię z brzegu na wodzie stojącej (długość kija mi taka odpowiada) głównie okoń, szczupak (rzadko trafia się 60+) , sandacz. Przynęty gumowe i lekkie koguty. Główki od 3g plus smukła guma. Plecionka 0,10 albo 0,13 (tak opisana Power Pro) Nie wiem czy się nada pod takie łowienie bo nie mam możliwości pomacania w sklepie. Szukałem Okumy BR 5-25 ale trafiłem na to i jest zagwozdka.

Będę wdzięczny za wszystkie opinie i rady.


Użytkownik Szczypek edytował ten post 25 czerwiec 2017 - 10:15

  • Marekmdzl lubi to

#787 OFFLINE   Prewwit

Prewwit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Robert

Napisano 26 czerwiec 2017 - 15:32

Szczypek używam tego kijka, mogę powiedzieć że z lekkimi przynętami całkiem sobie radzi. Łowiłem nim pstrągi i używałem wobków 3-4gramowych i gumki na główkach 3-5gram, obrotówki 1 i 2, dało się nim rzucić na ładne odległości, tyle że używałem żyłki 0,20. Wędka czuła, nie jest to sztywna pałka i myślę że pod okonie i szczupaki się nada jako taki uniwersał na nie. Górny ciężar wyrzutu w miarę dobrze opisany, ale można też rzucić przynętą cięższą 25gram, tylko trzeba z wyczuciem. Ogólnie kijek polecam, duży plus za niską wagę, uchwyt bardzo wygodny.


Użytkownik Prewwit edytował ten post 26 czerwiec 2017 - 15:33


#788 OFFLINE   Szczypek

Szczypek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Bartek

Napisano 27 czerwiec 2017 - 08:05

Dzieki za odpowiedź. Podczas wizyty w sklepie miałem przy okazji w ręce Kongera streeto 5-18 i zabrałem :)

Wysłane z mojego HTC One A9s przy użyciu Tapatalka

#789 OFFLINE   Ultraast

Ultraast

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów

Napisano 10 lipiec 2017 - 01:18

Pozwolę sobie krótko napisać o Savage Gear Trigger 220cm 15-50g, ponieważ jak byłem zainteresowany zakupem to nie było żadnych informacji. Zakup świeży, testowałem przez ostatni weekend.
Wędka współpracuje z Tatulą CT 100HSL i plecionką 0.20.
Jakość wykonania na wysokim poziomie, przelotki równe blank estetycznie wykończony, wygodny uchwyt, krótki dolink.
Bardzo lekka, w połączeniu z Tatulą bardzo lekki, dobrze wyważony i niemęczący zestaw.
Akcja szczytowa, fast opisana przez producenta trafnie. Brania bardzo dobrze wyczuwalne. Największą rybę miałem sandacza 60cm, 2kg oraz szczupaka 58cm, 1.5 kg i był to pikuś dla tej wędki. Przy tych rybach blank ładnie pracował, moim zdaniem wędka na duże ryby najlepiej metrówki:) Najmniejszego miałem szczupaka 40cm i powiem szczerze, że zabawy nie było żadnej, hol jak by to był narybek okonia;)

Co do cw ja testowałem najlżej 10g (3g guma + 7g główka), a najciężej 52g (32g guma + 20g główka). Przy tej masie przynęt było idealnie, szczególnie miło mnie zaskoczyło, że świetnie sobie radzi z 10g. Oprócz różnego rodzaju gum używałem woblery, koguty i blachy w przedziale cw wędki. Niestety zapomniałem zabrać Salmo Sliderów, ale jestem pewny, że o ile z 10s poradzi sobie perfekcyjnie to z 12S 70g może mieć problem.
Jak następny raz wybiorę się nad wodę to sprawdzę jak radzi sobie z jerkami od 7cm do 12cm, zrobię edycję i wstawię dwa zdania.

Podsumowując, super kij na sandacza i szczupaka.
Moim zdaniem cw od 10g do 60g.
Ciężko polecać coś po jednym intensywnym weekendzie nad wodą, więc tego nie zrobię, ale dodam, że nie żałuję zakupu.

#790 ONLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1440 postów

Napisano 23 lipiec 2017 - 08:18

Witam interesuje mnie kijek sg 228cm 9-32g jak bedzie wypadał przy okoniowaniu na ciezko i sandaczowaniu z brzegu.I czy dragon hm 69 egzekutor 245cm 5-21g fast bedzie czulszy.Chodzi mi o czucie przede wszystkim przy plecionce 0,10 lub 0,12mm.Juz prawie miałem hm ale niestety niemiałem jak go wziasc kupic przed urlopem.Teraz mam tydzien wolnego i wielkie?,prosze o pomoc.Łowic bede tylko z brzegu.

#791 ONLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 23 lipiec 2017 - 08:28

Nie znam samego kijka, ale czy 228cm nie będzie zbyt krótko z brzegu?



#792 OFFLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 23 lipiec 2017 - 08:32

Nie znam samego kijka, ale czy 228cm nie będzie zbyt krótko z brzegu?

ja Alex lowie z brzegu wędka 220 cm I rzucam nią dalej niż moja wcześniejszą 270 cm - wszystko zależy od wielu czynników

Użytkownik Algeroth82 edytował ten post 23 lipiec 2017 - 08:54

  • popper i Alexspin lubią to

#793 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2020 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 23 lipiec 2017 - 08:45

.

Użytkownik coma edytował ten post 23 lipiec 2017 - 08:51


#794 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 23 lipiec 2017 - 08:55

Stereotyp 2,7m, jest silnie zakorzeniony ;) .

A pamiętam, w latach 81-85 nad Odrę śmigałem z kolegą, który bolenie łowił (nader skutecznie) pełną Germiną 2,10 cm, konsekwentnie "skracaną" drzwiami blaszaka marki ŻUK.

W ostatecznej wersji, kijek zakończył żywot, przy długości ok. 165cm.

Powodem był brak amortyzacji. Nie długość ;) 

Jak napisano powyżej:  "..wszystko zależy od wielu czynników"


  • Negra, coma i ObraFM lubią to

#795 ONLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 23 lipiec 2017 - 09:13

OK, OK, poddaję się... ;)



#796 ONLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1440 postów

Napisano 23 lipiec 2017 - 10:33

Długosc przy mym łowisku niema wiekszego znaczenia bo niema zbyt zarosnietej lini brzegowe zebym potrzebował 3metrowej tyczki.Lecz głównym aspektem jest czucie z naciskiem na dragona hm 69 którego niemiałem w reku na sucho.

#797 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • Imię:K

Napisano 25 lipiec 2017 - 16:00

Czy moze ktos wrzucic fotke szczytowki parabellum cc do 7g? Serwis mnie robi w bambuko i chyba dostalem szczyt od wersji zwyklej -_-

#798 OFFLINE   bodeek

bodeek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaZabrze
  • Imię:Kamil

Napisano 28 lipiec 2017 - 14:49

Witam, czy ktoś może używa finezze dropshot 2-12gr? Mało informacji w internecie a mam parę pytań. Pozdrawiam!

#799 OFFLINE   tost

tost

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki

Napisano 13 sierpień 2017 - 11:40

Witam.

Pytanie do użytkowników MPP Softlure 274 10-30:

Czy przelotka startowa(pierwsza od kołowrotka) nie jest zbyt małej średnicy?

Czy np. przy szybkościowym zwijaniu wobka boleniowego, wędka nie będzie się "telepać"?

Jest sporo informacji ale akurat ten kijek jest pominięty.

Z góry dziękuję ...

 

#800 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 14 sierpień 2017 - 11:29

Na pierwsze pytanie odpowiedź: nie. Mimo że to chyba nie do końca zgodne z klasycznymi zasadami rodbuildingu to działa zupełnie dobrze. Małe przelotki nie obciążają kija, są wbrew pozorom mniej urazyjne w transporcie i na łowisku. Mam 2 kija SG (Black i Skinny)i nie mam zastrzeżeń do sposobu uzbrojenia, a to jedyne kije seryjne jakie posiadam, pozostałe zbrojone w renomowanych pracowniach.
Na drugie pytanie nie odpowiem bo po raz nie miałem w łapach mpp, a po drugie primo nie wiem co rozumieć przez "telepanie sie" kija w kontekście wpływu przelotki startowej




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych