Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Savage Gear - pytania, informacje, opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1708 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   dawca

dawca

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaSilesia
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:Z.

Napisano 21 październik 2011 - 13:37

Na pewno opisze swoje odczucia jak juz go dostane w swoje rece i przetestuje :D
Jack_Daniels racja - nie ma to jak wlasnorecznie chwycic kija i pomachac. Mam dwa patyki roznych firm, ten sam przedzial cenowy, ten sam cw., dlugosc, dedykowane przez producentow pod taka sama rybe, a zupelnie roznie sie zachowuja pod przyneta i podczas holu... Ale tak jak mowisz, opinie innych nie zaszkodza i daja chociaz czesciowy poglad czego mozemy sie spodziewac.

#22 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4430 postów

Napisano 21 październik 2011 - 16:07

[quote]
Kuba- zapewne masz racje ale nie wszędzie :( Na starorzeczach, gdzie łowię jak wrzuciłem duźego bulldawga to spierdzielało wszystko, szczupaki ponad 50 cm, stada okoni itd :D Przy 25 cm wobkach było podobnie. Musze nad jakieś Śniardwy chyba jechać :D :D :D
[/quote]

Michał, ale chyba nie łowisz na starorzeczu kijem do 18g?
[/quote]

Jasne, ze łowię- okonie :D :D :D


#23 OFFLINE   atb69

atb69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Lokalizacjamazowieckie

Napisano 12 listopad 2011 - 10:16

@dawcaR6 pochwal się czy nabyłeś ten kijek

#24 OFFLINE   dawca

dawca

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaSilesia
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:Z.

Napisano 15 listopad 2011 - 16:05

Witam, witam, pamiętam o temacie.

Wędka jest zamłwiona ale jeszcze jej nie mam w domu. Wraźenia z nad wody opiszę chyba dopiero w nowym sezonie bo niestety nie posiadam własnego pływadła, a stanice wędkarskie z łodziami na moich łowiskach juź są zamknięte :( Jak ją dostanę to na początek skrobnę coś na temat pierwszych odczuć na sucho :D

Pozdrawiam,
Przemek.
  • Roberto28 lubi to

#25 OFFLINE   Pszemo

Pszemo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • Lokalizacjazahaczeni.net/wpwsblog

Napisano 12 październik 2012 - 22:25

Savage-gear Bushwhacker XLNT 2,13 m 15-42 gr

 

 

Witam

W sumie rzadko spotykany kijek ale może....

http://www.savage-ge.../flash.html#/3/

Pierwsze ważnie malina, przelotki i uchwyt Fuji naprawdę solidny zestaw. Blank wykończony w oplocie.
Leciutki 130 gr, cięty bardzo.
Świetnie leży w ręku, dobrze wyważony.
Cena też bardzo atrakcyjna ok 250 zł

Czy ktoś może użytkuje wyżej wymieniony kijek jak opinie, odczucia, wrażenia.
Myślę o nim jako o kiju do łowienia z pontonu na Wiśle główki 15 - 35 gr + średnia guma na sandała :)
Myślę że koguta też pociągnie na stojącej wodzie w razie potrzeby i slajderem by sobie poradził.

Będę wdzięczny za opinie.


Użytkownik mario edytował ten post 14 marzec 2016 - 10:32


#26 OFFLINE   boobinio

boobinio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 98 postów
  • LokalizacjaOpole

Napisano 13 październik 2012 - 09:17

Witam serdecznie. Użytkuje wersje w tej długości ale do 30 gieta. Zakup zrobiłem troszkę w ciemno, bo kije jeszcze wtedy nie były dostępne w takiej liczbie jak teraz w Polsce, przeznaczeniem dla niego miały być turawskie sandały(ki), no i kijek sprawdził się. Zakres działania komfort od 15 gram do 25 z gumą, rzucałem także sliderem 7-ką. Ale najlepiej kijek sprawdził się właśnie przy opadzie na gumach i kogutach właśnie w tym przedziale wagowym, no i głowy już mu nie zawracam innymi przynętami. Sandacze 70 + wyjeżdżają na pokład bez problemu. Twoje pytanie tyczy się kija do 42 gram, miałem go w rękach, patrząc po parametrach mojego kijka to myślę że poradzi spokojnie, aczkolwiek te 35 plus guma to może być troszkę za dużo.

#27 OFFLINE   boobinio

boobinio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 98 postów
  • LokalizacjaOpole

Napisano 13 październik 2012 - 09:25

Dodam jeszcze że w kijku klikały w części szczytowej przelotki, z tego co pamiętam trzy...no i stało się, kij strzelił po kilku miesiącach użytkowania przy ustawianiu hamulca. Górna część została wymieniona w ramach gwarancji na nową i wydaje mi się staranniej wykonaną niż ta pierwsza. Dlatego uważam że warto zrobić oględziny kija przy kupnie i akurat zwrócić uwagę na mocowanie przelotek, ale to takie moje małe spostrzeżenie. Uważam że to dobry kij jak za takie pieniądze.

#28 OFFLINE   Pszemo

Pszemo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • Lokalizacjazahaczeni.net/wpwsblog

Napisano 13 październik 2012 - 10:31

Bardzo dziękuję za opinie i cenne uwagi.

Na pewno sprawdzę przelotki :)

#29 OFFLINE   Kukurydza

Kukurydza

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaPodkarpackie

Napisano 13 październik 2012 - 21:07

Koledzy, pytanie z innej półki.

Jak się sprawdzają wędziska w tych wymiarach? Zawsze łowiłem 2,4 minimum. Prawie 30 cm mniej to sporo.

#30 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 13 październik 2012 - 21:21

@ Kukurydza: Łowię m.in. Bushwackerem 228 cm i Troutizimo 215 cm, głównie z brzegu i jakość nie jestem w stanie wrócić do moich dłuższych wędek ;) Akurat te 2 patyki pozwalają mi osiągnąć więcej niż zadowalające odległości. Być może mógłbym ciskać jeszcze dalej, ale wydaje mi się, że nie sama długość ma tu decydujące znaczenie. Inna sprawa, że w sytuacji, gdy pomiędzy mną a rybą rozpościera się poletko grążeli, zaczyna mi wyraźnie brakować tych centymetrów :P

@ boobinio: Trochę mnie zmartwił Twój post. Myślałem/ miałem nadzieję, że kruchość XLNT ogranicza się li tylko do mojego egzemplarza 3-18 gr. Nosiłem się z zamiarem zakupu wersji 15-42 gr, ale teraz nie wiem, czy to najlepszy pomysł :mellow:

#31 OFFLINE   boobinio

boobinio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 98 postów
  • LokalizacjaOpole

Napisano 13 październik 2012 - 22:39

@dienekes: kruchość...czyżby zaczeły wychodzić wady w.w.kijków???

#32 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 13 październik 2012 - 22:50

Wniosek, który nasuwa się sam :( Mój strzelił tuż powyżej łączenia składów przy wyrzucie Predator'a 3 na główce 5 gr. Przy górnej granicy c.w. 18 gr... Byłem wściekły. Wymienili mi cały skład i teraz miota jak Zły. Oby już tak zostało, choć nie powiem, obawa o tę kruchość pozostała :rolleyes: Gdyby kij mi tak nie leżał - dosłownie w dłoni, jak i w przenośni (praca, czułość, wygląd) - problemu by nie było i poszedłby pod młotek. Ani myślę się z nim rozstawać jednak. Mało tego, mam zajawkę na kolejne patyki z serii.

Użytkownik Dienekes edytował ten post 13 październik 2012 - 22:51


#33 OFFLINE   Pszemo

Pszemo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • Lokalizacjazahaczeni.net/wpwsblog

Napisano 13 październik 2012 - 23:28

Zakupiłem :)

Mam nadzieję że mój nie strzeli przy wyrzucie :)
W sumie gwarancja jest a za takie pieniądze nie będzie nawet bardzo szkoda :)

Testy ugięcia na sucho nie wskazują raczej żeby to była jakaś delikatna konstrukcja.
Może to wina tych zasranych przelotek. Ale u mnie wszystkie siedzą na miejscu jak należy.
Poza tym że nie są do końca prosto wklejone :(
Ale to już szczegół.

Jak za tą kasę kijek super lekki, świetnie leży w ręku ( aż szkoda go odkładać ) i komponenty świetnej jakości.
Jutro testy na Wiśle główki 30 gr w nurcie zobaczymy czy podoła ??

#34 OFFLINE   Pszemo

Pszemo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • Lokalizacjazahaczeni.net/wpwsblog

Napisano 13 październik 2012 - 23:34

Koledzy, pytanie z innej półki.

Jak się sprawdzają wędziska w tych wymiarach? Zawsze łowiłem 2,4 minimum. Prawie 30 cm mniej to sporo.


A tak pijąc do uwagi kolegi.
Moim zdaniem przy kiju tej długości zasadnicza różnica polega na tym, że przy większej , ostrzej walczącej rybie trzeba więcej pracować ramieniem przedłużając tym samym kij.
Trzeba się tego nauczyć po prostu.

A wiadomo że na pontonie czy łodzi funkcjonalność ( czytaj krótki kij ) to podstawa. Nie trzeba się martwić przy cumowani, rzucaniu kotwicy czy holu o wystające szczytówki :)

#35 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 13 październik 2012 - 23:54

@ Przemo: Mam nadzieję, że podzielisz się tu wrażeniami :) Fakt, biorąc pod uwagę jakość wykonania, masę kija i cenę, trudno przebić serię XLNT. Wiesz, na klipie SG widziałem jak się gnie wersja 3-18 gr (ta, którą posiadam) pod półmetrowymi pasiakami (+/-) i też myślałem, że do delikatnej rózgi Bushwackerowi daleko. A tu taka niemiła niespodzianka i to poniżej połowy c.w. U mnie przelotki są usytuowane jak należy, choć lakieru nie pożałowali, niestety... Pocieszam się, że w kijach droższych parokrotnie takie nadlewki też już widziałem :D

#36 OFFLINE   Pszemo

Pszemo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • Lokalizacjazahaczeni.net/wpwsblog

Napisano 14 październik 2012 - 22:59

Testy zaliczone.
Sandaczy nie było ale mnie to wcale nie dziwi.

Kijek wytargał dzisiaj 3 bolasy z brzanowego nurtu wielkie nie były ale 65 i wielkie brzuchy w takim nurcie to już wyzwanie dla wędki.
Kij ładnie amortyzuje, ugina się faktycznie dość głęboko ale mi to nie przeszkadza zapas jeszcze miał spory.

Co prawda do łowienia z brzegu się kompletnie nie nadaje ale musiałem go dziś przetestować.
Perłowy twister +guma 30 na haku 5 leci jak z procy. Świetnie się tym rzuca nawet Invaderem 7 cm mimo że waży poniżej dolnego c.w. 15 gr. kijek radził sobie w tej kwestii tak dobrze jak moja Okuma Black Rock 2,75m.

Zaniepokoił mnie dźwięk podczas wyrzutu przynęt na granicy 35-45 gr. Takie ciche "PYK". Myślałem na początku że to któraś z przelotek ale ostatecznie drogą nasłuchu doszedłem że to uchwyt kołowrotka :)
Z Penn Battle 4000 nie jest już taki lekki i dobrze wyważony ale niestety mniejszy rozmiar do opadu takimi główkami na Wiśle mija się z celem.
Myślę że optymalny był by rozmiar 3000 Shimano co potwierdziło podpięcie Stelli w tym rozmiarze :)

Generalnie łowienie w opadzie przyjemne za to do Invadera i jego zabójczej pracy w nurcie zdecydowanie za krótki dolnik.
Poniżej główki 10 gram niewiele już widać na szczytówce :)

Podsumowując fajny kij, ładnie trzyma rybę wspaniale się nim rzuca ale zdecydowanie lepszy do łowienia na stojącej w parze z 3-tysiączkiem :)

Użytkownik Pszemo edytował ten post 14 październik 2012 - 23:00


#37 OFFLINE   Arek X

Arek X

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • Imię:Arek

Napisano 15 październik 2012 - 05:52

Witam. Posiadam wersje Bushwackera tyle, że do 30gram. Tak jak kilku kolegom, tak i mnie kij strzelił. Na majówce sprawdzałem jak będzie się zachowywał przy wabiku o wadze górnej granicy wyrzutu. Slider 30gram przy 3 rzucie pokonał łączenie spigot kija.
Szczęście, że miałem plecionke, inaczej szukałbym szczytowej części w otchłani jeziora.
Tak jak kolegom kij został wymieniony i problemu już nie ma. Bo ciężej jak 25gram nie łowie :D
Zadowolenia z użytkowania @Pszemo. I " połamania" ;)

Użytkownik Super Arek GT edytował ten post 15 październik 2012 - 05:53


#38 OFFLINE   Kukurydza

Kukurydza

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaPodkarpackie

Napisano 15 październik 2012 - 07:42

Co prawda do łowienia z brzegu się kompletnie nie nadaje ale musiałem go dziś przetestować.


Perłowy twister +guma 30 na haku 5 leci jak z procy. Świetnie się tym rzuca nawet Invaderem 7 cm mimo że waży poniżej dolnego c.w. 15 gr. kijek radził sobie w tej kwestii tak dobrze jak moja Okuma Black Rock 2,75m.


Czemu się nie nadaje ? :huh:

Użytkownik Kukurydza edytował ten post 15 październik 2012 - 07:57


#39 OFFLINE   Pszemo

Pszemo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • Lokalizacjazahaczeni.net/wpwsblog

Napisano 15 październik 2012 - 08:20

Najzwyczajniej w świecie jest zbyt krótki.
MKoże moja wypowiedz była zbyt ogólna - powinna brzmieć tak: Do łowienia z brzegu na rzece kompletnie się nie nadaje.

Oczywiście jeśli łowimy z główki jeszcze można ogarnąć ale jeśli z brzegu, mamy jakieś krzaki, kamienie przy podstawie opaski, zalane trawy, łowimy ze skarpy i tak można by wymieniać długo to poprostu jest potwornie niewygodny.

Czemu np do łowienia troci z brzegu na polskich rzekach 98% osób używa kija 3 m ?? Mimo że to więcej przelotek do zamarzania i czyszczenia.
Powód jest banalny - jest wygodniej pod karzdym wzgledem prócz przedzierania się przez zarośla :D

Użytkownik Pszemo edytował ten post 15 październik 2012 - 08:22


#40 OFFLINE   spinncaster

spinncaster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Robert

Napisano 15 październik 2012 - 08:46

Mnie zastanawia fakt... jak tak kije kolegom strzelają to skąd ten zachwyt u fachowców z Fishing Test.

Naliczyłem chyba 10 kijów z pod strzechy Savage przetestowanych na FT i jakoś większość superlatywów piszą. A tu kruche bo się łamią...
Sam się zastanawiałem na nad Vertical XLNT 180cm 10-30g pod małe jerki.
Ma ktoś ten kij?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych