Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Savage Gear - pytania, informacje, opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1709 odpowiedzi w tym temacie

#1401 OFFLINE   145

145

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Hubert
  • Nazwisko:Kowalski

Napisano 20 kwiecień 2021 - 20:11

Siemano co sądzicie o nowych canibalach ?

#1402 OFFLINE   WalterW

WalterW

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 391 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Waldek

Napisano 20 kwiecień 2021 - 21:10

To jakaś nowa seria wędek?
  • Kamil_Olsztyn i Przemek_M lubią to

#1403 OFFLINE   Arek M

Arek M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 21 kwiecień 2021 - 08:57

Cześć. Kij sg mpp2 2.59 do 100g będzie dobrym wyborem na początek przygody z sumami na rzece? Spinning głównie z brzegu, wahadła typu gnom, gumy 12-15 cm, woblery.

#1404 OFFLINE   jaceen

jaceen

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 559 postów

Napisano 21 kwiecień 2021 - 12:30

Cześć. Kij sg mpp2 2.59 do 100g będzie...

Zacząłem od MPP2 243/40-80g w wersji travel. Wyłącznie z brzegu. Sumy łowione powierzchniowo (crawlery, poppery, woblery smużące lub schodzące maks do 0,5m). Wędka sprawdzona na kilku wąsach i przyłowach. Z góry zakładałem, że nie będę używał przynęt cięższych niż 50g i łowiąc z brzegu przynętami dającymi się łatwiej prowadzić zdecydowałem się na wersję do 80g. 

Po kilku miesiącach łowienia doszedłem do wniosku, że potrzebuję jeszcze coś z krótszym dolnikiem nie wystającym za łokieć i nie przeszkadzającym w swobodniejszej animacji przynęt. Dobrałem również MPP2 travela, ale 213/20-60g.

Na sucho, bez przerzucenia kilkudziesięciu kilogramów przynęt i kilku ryb po drugiej stronie linki trudno o jednoznaczną opinię, czy akurat taka wersja się komuś nada. Trzeba być w jakimś sensie elastycznym i w razie potrzeby i zastałej sytuacji dostosowywać zestaw w boju;)

Od czegoś trzeba zacząć. Mi sugerowano zacząć od tej 100g, ale pomacałem w sklepie i że zależało mi na travelu zacząłem od osiemdziesiątki.

pzdr

Załączony plik  P1430148_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg   225,27 KB   26 Ilość pobrań


  • Arek M i Przemek_M lubią to

#1405 OFFLINE   Luksu

Luksu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 25 kwiecień 2021 - 22:52

Koledzy, przeglądam poszczególne serie SG - MPP2, SG2, Black Savage, SG4, inne i nie mogę się połapać jaka jest "koncepcja" poszczególnych serii - czy to są te sam blanki w co raz lepszym osprzęcie, czy te serie różnią się czymś jeszcze - rodzajem ugięcia, czymś innym? 

 MPP2 to podstawowa seria wędek od Savage ,następnie było Black Savage oraz XLNT - każdy blank zupełnie inny.

Od  tego roku MPP2 zmieniło wygląd i zostało przemianowane na SG2 natomiast XLNT na SG4. Seria Black Savage bodajże nie jest już produkowana.


Użytkownik Luksu edytował ten post 25 kwiecień 2021 - 22:54


#1406 OFFLINE   Lokityrem

Lokityrem

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów

Napisano 30 kwiecień 2021 - 15:55

Dzisiaj nabyłem MPP2 259 do 100g, głównie pod jerki i kotlety na Wisłę. Po złożeniu wędki, przez chwilę byłem niemile zaskoczony, jako iż łączenie sprawiało wrażenie złego dopasowania elementów.

 

Dzisiaj dowiedziałem się, iż te wędki tak mają, więc zastanawia mnie w czym takie połączenie jest 'lepsze', bądź dlaczego  tak? Najprawdopodobniej jutro testy, jakby ktoś chciał, mogę podzielić się wrażeniami.

 

 

Załączone pliki



#1407 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów

Napisano 30 kwiecień 2021 - 16:05

Zawsze lepiej tak,jesli z czasem złacze szybko sie wytrze jest ten margines błedu ze dłuzej bedzie ciasniej.Gdyby było od samego poczatku na styku.
  • Lokityrem lubi to

#1408 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 577 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 30 kwiecień 2021 - 17:00

Jeśli czop wchodzi w górny segment na głębokość wymiaru 5-6 średnic, to widoczne połączenie ma znaczenie wyłącznie estetyczne.


  • Lokityrem lubi to

#1409 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 03 maj 2021 - 17:51

Tak dokładnie ma być, po prostu taka konstrukcja. To połączenie to spigot (lub jego "imitacja"). W moim MPP2 też tak jest i wszystko działa jak należy.



#1410 OFFLINE   Jar1808

Jar1808

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaBraniewo
  • Imię:Jarek

Napisano 17 maj 2021 - 20:07

Panowie czy ktoś już testował nową serię sg4 trigger 40-80 lub 60-110. Jeśli tak proszę o jakieś info . Szukam kija pod cast w większości będą gumy 40-70 gram i od czasu do czasu ok 100, dlatego zastanawiam się który wybrać .

#1411 OFFLINE   golsyl

golsyl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Michał

Napisano 17 maj 2021 - 20:26

Hej. Kupiłem tego do 32 gram, bo taki potrzebowałem. Moje odczucia pozytywne. Nie gubi okoni, jak na razie takie 20+. Dość szybki i ciekawy design. Dobrze leży w dłoni.

#1412 OFFLINE   Przemek_M

Przemek_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 24 maj 2021 - 23:07

Dzisiaj nabyłem MPP2 259 do 100g, głównie pod jerki i kotlety na Wisłę. Po złożeniu wędki, przez chwilę byłem niemile zaskoczony, jako iż łączenie sprawiało wrażenie złego dopasowania elementów.

 

Dzisiaj dowiedziałem się, iż te wędki tak mają, więc zastanawia mnie w czym takie połączenie jest 'lepsze', bądź dlaczego  tak? Najprawdopodobniej jutro testy, jakby ktoś chciał, mogę podzielić się wrażeniami.

Jak wrażenia z testów?



#1413 OFFLINE   Lokityrem

Lokityrem

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów

Napisano 27 maj 2021 - 21:51

Jak wrażenia z testów?

Zacznę może od tego, co mną kierowało kupując MPP2>100g. Chciałem zastąpić dwa kije, 10-30 i 20-60. Nie wiem, jak Mads to zrobił, ale moja wersja kija 259cm, ładuje się już przy 8g, przy czym gumy o łącznej masie 8g praktycznie na kiju nie czuć po zarzuceniu, więc zostaje np. Dropshot, chcąc łowić okonie, klenie, jazie na małe gumy W przypadku pozostałych przynęt, myśiąc o w/w gramaturze, zarówno czuć je, jak i to co się z nimi dzieje. Blank  jest bardzo czuły. Nie mam pojęcia, jak pracuje pod rybą, jako iż Wisła nie była dla mnie łaskawa. Łowię wyłącznie na żyłkę, nie wiem jak byłoby z pletką, ale czucie powinno być jeszcze bardziej wyraźne? Reasumując, dla osoby łowiącej wyłącznie na Wiśle, chcąc Twitchować, jerkować, Dropshot, łowić z opadu czy na kotlety, ta wędka ogarnęła wszystko . Przypomniały mi się moje stare czasy, jak miało się jedną szklaną czeską wędkę Sona, która była spinningiem, gruntówka i spławikówką,


  • Przemek_M lubi to

#1414 OFFLINE   Dzban

Dzban

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaSZCZECIN
  • Imię:Maciej

Napisano 11 czerwiec 2021 - 20:00

Cześć wszystkim, pod lupką z Black Rock II nie znalazłem wystarczających informacji, więc spróbuję uzyskać tutaj jakąś podpowiedź. Otóż, pękła mi Daiwa sweepfire 8-35 g 2,7 m z której w sumie i tak nie byłem zadowolony. Pod sandacze za pałowata, pod szczupakowe przynęty za słaba (zdarzało mi się 40 g wyrzucić, bałem się więcej). W zasadzie, nie było problemów z holem, może ze 2 ryby mi spadły przez 2 lata użytkowania, ale słabo czuć brania sandaczy, na czym chciałem się teraz skupić przy doborze kija. Black Rock II urzekł mnie krótkim dolnikiem i podoba mi się opis a także opinie użytkowników, tylko nie potrafię zdecydować jaki cw ... Łowię tylko z brzegu, głównie Odra, miejscówki wymagają dalekich rzutów a uciąg wody czasami wymusza główki 40 g. Staram się na codzień zakładać 15 - 17 g. Najgorzej, przez budżet, nie kupię prędko kija i korby na Inę, gdzie próbuję czasami pomachać woblerem za trocią i pstrągiem (SUL na kleniowe smużaki już mam). Da się wybrać coś, co da mi wyczuć najlżejsze pstryki sandacza/nie pęknie pod metrowym sumem na przyłowie/obsłuży wobka na warkoczach?

 



#1415 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 477 postów

Napisano 13 czerwiec 2021 - 06:57

Tylko że to wątek o wedkach savage gear i była seria black savage która jest już nie produkowana. A black rock-i to produkuje dragon
  • Robert Crocker lubi to

#1416 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 16 lipiec 2021 - 13:49

Jeśli jest komuś znana odległość środka stopki kołowrotka do końca rękojeści w wędkach Salmonoid 3.05m 10-30g i 15-35g to proszę o te dane . I który z tych kijaszków będzie lepszym uzupełnieniem do StC WS96mf2 21g pod bałtyckie trocie ?  Czy górne CW tych wędek jest poprawnie opisane ? Dzięki za wszelkie informacje .



#1417 OFFLINE   darek_tz

darek_tz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Darek
  • Nazwisko:Tz

Napisano 30 lipiec 2021 - 08:54

Cześć.

Koledzy, pierwszego dnia na rybach, przy zacięciu ryby około 85 cm pękł mi SG Gear XLNT3 2,51 150g

Pęknięcie nastąpiło na łączeniu dolnika z częścią szczytową. Część szczytowa wpadła do wody, przyciągnąłem ją na szczęście razem z zaciętą rybą.

Po powrocie z ryb wędkę zareklamowałem i dostałem zwrot pieniędzy bo producent nie posiadał już takiego kija - ten model został już wycofany z produkcji.

Teraz mam kilka wątpliwości bo jest szansa, że podczas zarzucania, część szczytowa wysunęła się nieco z dolnika i dlatego nastąpiło pęknięcie. W prawdzie zawsze co jakiś czas sprawdzam to połączenie podczas wędkowania ale mimo wszystko jest takie prawdopodobieństwo, że akurat podczas tego jednego rzutu tak się właśnie stało. 

Z drugiej strony jeden z moich znajomych twierdzi, iż słyszał, że te modele XLNT3 miały właśnie takie tendencje do pękania na łączeniach albo w części szczytowej. Nie wiem na ile wiarygodne są te informacje, stąd pytanie do Was, może coś na ten temat wiecie?
Bardzo mi pasował ten kijek, był idealny na moje potrzeby i gdyby nie ziarno niepewności zasiane przez znajomego to już bym kupił drugi taki.

Ewentualnie jeśli ktoś miał taki kijek, może jest w stanie polecić coś innego o zbliżonej akcji, długości i c.w.

 

Dzięki


Użytkownik Jano edytował ten post 30 lipiec 2021 - 10:00


#1418 ONLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 30 lipiec 2021 - 09:38

predator z SG ma takie cw i zblizona długośc



#1419 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 30 lipiec 2021 - 12:01

mam 2 kije z xnlt3 jeden do 40 gram drugi do 60 i wszystkie jak narazie dają radę chociaż może to było jakieś zmęczenie materiału ? Na fejsie jest gość Jerzy Furgoł może i tutaj u nas na forum jest widziałem że kiedyś dużo kijów xnlt3 wystawiał w dobrych cenach, może gdzieś jeszcze ma. A patrzyłeś na tą nową serię SG ? trochę podobna do xnlt3



#1420 OFFLINE   Lokityrem

Lokityrem

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów

Napisano 30 lipiec 2021 - 16:33

SG2 Power Game 259cm 70-130g Będziesz Pan Zadolowony. W plecionie teraz promka, do wyrwania za 250, jak za darmo.

Cześć.

Koledzy, pierwszego dnia na rybach, przy zacięciu ryby około 85 cm pękł mi SG Gear XLNT3 2,51 150g

Pęknięcie nastąpiło na łączeniu dolnika z częścią szczytową. Część szczytowa wpadła do wody, przyciągnąłem ją na szczęście razem z zaciętą rybą.

Po powrocie z ryb wędkę zareklamowałem i dostałem zwrot pieniędzy bo producent nie posiadał już takiego kija - ten model został już wycofany z produkcji.

Teraz mam kilka wątpliwości bo jest szansa, że podczas zarzucania, część szczytowa wysunęła się nieco z dolnika i dlatego nastąpiło pęknięcie. W prawdzie zawsze co jakiś czas sprawdzam to połączenie podczas wędkowania ale mimo wszystko jest takie prawdopodobieństwo, że akurat podczas tego jednego rzutu tak się właśnie stało. 

Z drugiej strony jeden z moich znajomych twierdzi, iż słyszał, że te modele XLNT3 miały właśnie takie tendencje do pękania na łączeniach albo w części szczytowej. Nie wiem na ile wiarygodne są te informacje, stąd pytanie do Was, może coś na ten temat wiecie?
Bardzo mi pasował ten kijek, był idealny na moje potrzeby i gdyby nie ziarno niepewności zasiane przez znajomego to już bym kupił drugi taki.

Ewentualnie jeśli ktoś miał taki kijek, może jest w stanie polecić coś innego o zbliżonej akcji, długości i c.w.

 

Dzięki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych