Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki KONGER - Kleń, Jaź, Okoń


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   damien79

damien79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl
  • Imię:Damian

Napisano 27 marzec 2016 - 13:20

Koledzy dodajcie, że ten River Raid nie na każde łowisko będzie dobry. Mi na Sanie klękał przy 3 cm hornecie w mocnym nurcie. A 3 cm hornet to dla mnie lekkie łowienie. Uważam że będzie znakonitym kijem do lekkiego łowienia na mniejsze rzeki z mniejszym uciągiem.

#42 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4904 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 27 marzec 2016 - 17:02

A ja nim łowiłem bolenie na Odrze i nie klękał.
  • sslonio lubi to

#43 OFFLINE   damien79

damien79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl
  • Imię:Damian

Napisano 27 marzec 2016 - 17:15

Ok, każdy łowi jak lubi, kij ma fajny blank, jest topowo uzbrojony tylko leci na "pysk" i wg. mojej opinii na większe rzeki się nie nadaje bo blank jest szybki i ciężko załadować najmniejsze kleniowe robactwo natomiast wobki typu hornet w mocnym sanowym nurcie ciężko się prowadzi i to mi przeszkadzało. Z serii Paladin miałem jeszcze Steel arma, też mi nie do końca pasował. Natomiast zostawiłem sobie Coliber Jiga bo jest rewelacyjny i łowię nim białoryb na microjigi, okonie na paproszki, klenie na najmniejsze obrotówki 00 i woblerki.

Użytkownik damien79 edytował ten post 27 marzec 2016 - 17:16


#44 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4904 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 27 marzec 2016 - 17:31

Leci na pysk :) jak kij o masie 124g może lecieć na pysk?

#45 OFFLINE   damien79

damien79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl
  • Imię:Damian

Napisano 27 marzec 2016 - 17:32

Konger Paladin River Raid, może miałem wybrakowany model :) nie zmienia to faktu że to fajny kijek.

Użytkownik damien79 edytował ten post 27 marzec 2016 - 17:35


#46 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4904 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 27 marzec 2016 - 17:34

Aaaa nie trzymałeś go przypadkiem za przelotkę szczytową, młynkiem do przodu ;)
  • Alexspin lubi to

#47 OFFLINE   damien79

damien79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl
  • Imię:Damian

Napisano 27 marzec 2016 - 17:37

Kolego strzel fotkę z kołowrotkiem 200 g w miejscu wyważenia kija

#48 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4904 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 27 marzec 2016 - 17:40

Nie ma problemu, jutro wracam do domu i zrobię z lżejszym.

#49 OFFLINE   tonyopole

tonyopole

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Tomek

Napisano 17 kwiecień 2016 - 12:22

Też się mogę podpiąć do tematu bo jakiś czas temu myślałem o nowym Kongerze.. Od kilku lat używam IRI Lucky 305cm, 3-10g. O tym kiju zostało powiedziane już praktycznie wszystko. Jest to świetny kij pod jazio/klenie, cena/jakość praktycznie nie do pobicia, fajnie miota bardzo lekki przynęty, pełne ugięcie pod rybą powodujące praktycznie brak możliwości spadów, nie boi się konkretnych przyłowów. Mnóstwo użytkowników to potwierdzi. Ma też jakieś wady: sporo waży - przez to zawsze leci na pysk (nawet z 400g twin powerem), jest klucha jak wszyscy piszą (po przyzwyczajeniu jest super) i ma za długi dolnik. Rok temu z własnej winy (przy poślizgu i upadku) złamałem  szczytową część kawałek za złączem. Niestety serwis poinformował mnie, że już nie ma do tego modelu części zamiennych. Wielu sprzedawców, w tym człowiek z serwisu też są zaskoczeni że tak udany model firma wycofała z oferty. Własnym pomysłem i siłami naprawiłem złamanie. Wszystko dobrze działa. Z tym że kij ma teraz ok 2,9m :) Z obawy przed awarią kija zacząłem się jednak zastanawiać nad jego następcą. Też z stajni Kongera.
Ideałem wydaje się być Paladin River Raid 274/ 2-14g. Tylko że tu już mamy poważną cenę...
Osobiście rozważałbym pod siebie coś z: World Champion II Tango 2,7m, 1-10g, albo World Champion II Dancer 2,7m, 3-14g. Na razie to tylko wybór czysto katalogowy. Trzeba by je zobaczyć live i sprawdzić ugięcia... Narazie z ciekawością przeglądam Wasze cenne uwagi odnośnie różnych modeli.

Obcy 91- wspomniałeś że może skończy się na kiju z pracowni...Dodam, że miałem okazję pooglądać i kilka razy połowić kijem kolegi Norberta 78. Był to Phenix sp962xul. Pod klenio jazia jest to bajka! Bardzo lekki i dobrze wyważony, super czuły- pięknie czuć każdy ruch 1,5cm woblerka, każde muśnięcie trawy..., bardzo dobrze miota maleńkie przynęty, ma cudowną akcję i duży zapas mocy. Z tego co słyszałem to chyba najczęściej wybierany w kraju blank pod budowę wysokiej klasy kija klenio jaziowego. Coś w tym jest. Wcale się nie dziwię....



#50 OFFLINE   Sebastinka Skwarek

Sebastinka Skwarek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaBartoszyce
  • Imię:Sebastian

Napisano 17 kwiecień 2016 - 15:55

Dancery były dobre ,ale z zielonej serii  :)



#51 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 17 kwiecień 2016 - 16:59

Dancery były dobre ,ale z zielonej serii  :)

 

A co z tymi czarnymi (World Champion) jest nie tak? Wg mnie również bardzo ciekawe kijki.



#52 OFFLINE   neronhell

neronhell

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów

Napisano 17 kwiecień 2016 - 18:14

Po kilkunastu wypadach nad rzekę mogę śmiało polecić Team Kongera 2,7; 3-15. Testy przeszedł nad Bzurą. Bardzo ładnie miota przynęty (wobki 3/4cm), chociaż przy smużakach trzeba machnąć troszkę energiczniej.  Wcześniej używałem Daiwy z serii Exceler i choć bardzo lubię ten kijek to Konger wydaje się przyjemniejszy. Dosyć miękki ale szybciej gaśnie po wyrzucie, krótszy dolnik (chociaż ja i tak skróciłbym jeszcze z 5cm:). Generalnie za cenę 260 zł jestem mega zadowolony. Nowa seria World Champion Dancer II 2,7; 3-14 wygląd bardzo fajnie (+przelotki Fuji)  ale cena 430zł, troszkę drogo.



#53 OFFLINE   Mateo89

Mateo89

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaZawidów
  • Imię:Mateusz

Napisano 17 kwiecień 2016 - 22:02

Konger strike furion 244 3_18g

 

 

Pomocy! Brak testów tego kija , w opisie bardzo ciekawie wygląda za te pieniądze . Szukam kija pod pstrąga na mała rzeke. Posiada ktoś ?



#54 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 18 kwiecień 2016 - 06:38

Faktycznie, w necie brak informacji o tym kiju. Generalnie Konger strzelił sobie w kolano zaniedbując reklamę serii Stalion. Bardzo fajne kijki, świetne wykonanie. Przeszło jakby bez echa.  Ja mam Prime Rockera, tego ciut mocniejszego chyba do 23 gr. Dla mnie ten kij to kij pod wobki i obrotówki 2-3. Śmiało można go używać jako kij szczupakowy. Raczej nie pod gumy. To jest kijek na większe rzeki. Jestem prawie pewien,że z SF będzie podobnie. Chyba go oglądałem w sklepie 3 lata temu.


Użytkownik Robert Crocker edytował ten post 18 kwiecień 2016 - 06:40


#55 OFFLINE   snoek3

snoek3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 18 kwiecień 2016 - 07:36

ja mam 2.23 do 24 g wczoraj testy 

kijek sztywny pd wobki obrotki  lux na mała rzeczke jak najbardziej gumkami łowiłem 3g+ gumka okoniowa 5 cm nie czuc tak tej pracy ale daje rade :) takze twój do 18 tez by był ok 



#56 OFFLINE   Mateo89

Mateo89

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaZawidów
  • Imię:Mateusz

Napisano 19 kwiecień 2016 - 20:01

Konger strike furion 244 3_18g
 
 PONAWIAM !!!!!



Pomocy! Brak testów tego kija , w opisie bardzo ciekawie wygląda za te pieniądze . Szukam kija pod pstrąga na mała rzeke. Posiada ktoś ?



#57 OFFLINE   misie.k

misie.k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaKamień Pomorski

Napisano 20 kwiecień 2016 - 16:18

Może tu coś znajdziesz

http://www.pirania-s...ws/show/22.html

Ja osobiście używam SF 223cm 2-12gr. jako patyka okoniowego.



#58 OFFLINE   Perez.

Perez.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaDunajec nizinny
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:Niemczura

Napisano 03 luty 2017 - 13:25

Hej,wiecie może czy można dostać gdzieś na internecie,nowy Konger iri Lucky 305 3-10,czy jest jeszcze w produkcji.



#59 OFFLINE   TOMI803

TOMI803

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 03 luty 2017 - 15:23

Hej,wiecie może czy można dostać gdzieś na internecie,nowy Konger iri Lucky 305 3-10,czy jest jeszcze w produkcji.

Z tego co mi wiadomo, to raczej bardzo ciężko będzie coś wyszukać, podobno nie produkują. Przemku, a chcesz dla siebie kija? 


Użytkownik TOMI803 edytował ten post 03 luty 2017 - 15:24


#60 OFFLINE   Perez.

Perez.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaDunajec nizinny
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:Niemczura

Napisano 08 luty 2017 - 21:19

Tak Tomku, z tego co się  dowiedziałem nie produkują już.Kijaszek miał być dla kolegi,zostają używki.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych