Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ryobi, Spro, Dragon, Daiwa, - Serwis kołowrotków.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
622 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 08 luty 2016 - 04:11

Fajny opis :clappinghands: .Ja kupiłem sobie Zaubera w wersji 4000.Potwierdzam że jego praca nie jest taka maślana(jakby brakowało smaru).Zauber jest z dystrybucji Dragona (5lat gwarancji) i nie wiem czy samemu przesmarować czy wysyłać na gwarancję?



#22 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 08 luty 2016 - 05:20

Mnie otwierają się wszystkie, jak otworzysz temat musisz chwile zaczekać aż się załadują miniatury wszystkie bo jest ich sporo jak na jeden post i zewnętrzny hosting, 

Już ok , wcześniej pisało mi o jakimś błędzie , dzięki.


  • Dingo lubi to

#23 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 08 luty 2016 - 05:38

Fajny opis :clappinghands: .Ja kupiłem sobie Zaubera w wersji 4000.Potwierdzam że jego praca nie jest taka maślana(jakby brakowało smaru).Zauber jest z dystrybucji Dragona (5lat gwarancji) i nie wiem czy samemu przesmarować czy wysyłać na gwarancję?

 

Sam jak przesmarujesz tzn. otworzysz czy jak ktoś Ci przesmaruje to już masz po gwarancji tak myślę bo otwieranie i ingerencja w młynek zdaje się eliminuje warunki gwarancji a poznają to jak by coś Ci się stało z kołowrotkiem w późniejszym czasie i wysłał byś do serwisu, jak wyślesz do serwisu na gwarancję to odeślą i nadal będzie tak samo bo w ramach gwarancji nie umyją Ci młynka i nie nasmarują właściwie. W obie strony pat. Ja swój sam przesmarowałem i pal licho gwarancję, jak coś strzeli dokupię to co padło i sam naprawię a jak się nie da kupię kolejnego zaubera i poddam tuningowi.  ;)



#24 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 08 luty 2016 - 06:06

Sam jak przesmarujesz tzn. otworzysz czy jak ktoś Ci przesmaruje to już masz po gwarancji tak myślę bo otwieranie i ingerencja w młynek zdaje się eliminuje warunki gwarancji a poznają to jak by coś Ci się stało z kołowrotkiem w późniejszym czasie i wysłał byś do serwisu, jak wyślesz do serwisu na gwarancję to odeślą i nadal będzie tak samo bo w ramach gwarancji nie umyją Ci młynka i nie nasmarują właściwie. W obie strony pat. Ja swój sam przesmarowałem i pal licho gwarancję, jak coś strzeli dokupię to co padło i sam naprawię a jak się nie da kupię kolejnego zaubera i poddam tuningowi.  :)

dzięki za odpowiedz - pewnie zrobię tak Doradziłeś :)



#25 OFFLINE   Zandermasterr

Zandermasterr

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 406 postów

Napisano 08 luty 2016 - 08:05

Poradnik super! Czy te łożyska EZO są wysokoobrotowe ? A drugie pytanie ile kolega by chciał za serwis proszę o PW.

#26 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 08 luty 2016 - 08:27

Poradnik super! Czy te łożyska EZO są wysokoobrotowe ? A drugie pytanie ile kolega by chciał za serwis proszę o PW.

 

Tak są wysokoobrotowe. Poszedł priv.



#27 OFFLINE   WalterW

WalterW

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 391 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Waldek

Napisano 08 luty 2016 - 08:39

Koledzy, gdzie najłatwiej dostać podkładki pod łożyska do kasowania luzów?



#28 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 08 luty 2016 - 08:50

@Hunter_pike

 

 

Fajnie, że chciało Ci się zamieszczać taki tutorial. Zauberowate to niewątpliwie jedne z najpopularniejszych (o ile nie najpopularniejsze) kołowrotki spinningowe, także na pewno wielu osobom przyda się. Co do kasowania luzów, to podkładka dystansowa 0,5mm to duuuużo, raczej chodziło Ci o 0,05mm ?


Użytkownik asafa edytował ten post 08 luty 2016 - 08:51

  • trout master lubi to

#29 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 08 luty 2016 - 08:56

Tak Tomku, jedno zero mało kliknąłem a już nie mogę poprawić postu bo nie ma edycji, sam zauważyłem dopiero dziś rano. Może jakiś Mod poprawi i doda jedno zero w pierwszym moim poście?.



#30 OFFLINE   granvorka

granvorka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 08 luty 2016 - 08:57

Mój Zauber leci do Hunter_pike na małe czyszczonko, smarowanko i wsadzenie EZO w rolkę :D Autor tematu może zrobić fotkę ile i jaki smar jest w moim kręćku, ja nie ingerowałem w niego od zakupu (niecały rok). 

Jak dostanę go po serwisie to podzielę się wrażeniami :) coś czuję, że kolega Przemo może zyskać więcej klientów w najbliższym czasie :)

pozdrawiam



#31 OFFLINE   Zandermasterr

Zandermasterr

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 406 postów

Napisano 08 luty 2016 - 09:03

Mój Zauber leci do Hunter_pike na małe czyszczonko, smarowanko i wsadzenie EZO w rolkę :D Autor tematu może zrobić fotkę ile i jaki smar jest w moim kręćku, ja nie ingerowałem w niego od zakupu (niecały rok). 
Jak dostanę go po serwisie to podzielę się wrażeniami :) coś czuję, że kolega Przemo może zyskać więcej klientów w najbliższym czasie :)
pozdrawiam


Hehe mój też leci jutro :) Zauber 4000 wyprodukowany w maju 2015. U mnie służył trochę jesienią i wydaje mi się suchy. Miałem wysłać do Dragona, ale leci do Przemka.

#32 OFFLINE   Pendergrast

Pendergrast

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 376 postów
  • LokalizacjaBusko-Zdrój

Napisano 08 luty 2016 - 09:07

Bardzo fajny opis a i podejście do tematu profesjonalne :) Do podkładek hamulca w szpuli możesz zakupić dedykowany do tego smar shimano DG01 ( jest lepki ). Jeden pojemnik starczy Ci na baaardzo długo.



#33 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 08 luty 2016 - 09:26

Bardzo fajny opis a i podejście do tematu profesjonalne :) Do podkładek hamulca w szpuli możesz zakupić dedykowany do tego smar shimano DG01 ( jest lepki ). Jeden pojemnik starczy Ci na baaardzo długo.

 

Do hamulca dałem oliwkę Ardenta, działa super. Testowałem w domu na sucho wczoraj wieczorem jeszcze. ;)



#34 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 08 luty 2016 - 10:09

Koledzy, gdzie najłatwiej dostać podkładki pod łożyska do kasowania luzów?

 

Nie wiem czy kupisz tak indywidualnie, ja dziś nawiązałem kontakt z firmą jaka wytnie dla mnie takie podkładki z kwasówki w zakresie rozmiarowym od 0,01 do 0,05. 



#35 OFFLINE   grzegorzyk

grzegorzyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Grzegorz

Napisano 08 luty 2016 - 10:14

Nie wiem czy kupisz tak indywidualnie, ja dziś nawiązałem kontakt z firmą jaka wytnie dla mnie takie podkładki z kwasówki w zakresie rozmiarowym od 0,01 do 0,05. 

 Ale że co ,wytną ci podkładkę 1 setkę ? :huh:



#36 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 08 luty 2016 - 10:19

 Ale że co ,wytną ci podkładkę 1 setkę ? :huh:

 

Tak to firma specjalizująca się w wycinaniu z blachy kwasowej z takich cieniusieńkich właśnie, zamówiłem całą rozmiarówkę od 0,01 do 0,05 z nierdzewki i w dwóch rozmiarach zewnętrznych 10 mm i 12 mm a wewnętrzny 7 mm bo można wówczas kasować luzy zarówno na koszu, pinionie i korbie.  ;)



#37 OFFLINE   Czerwc89

Czerwc89

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 08 luty 2016 - 10:35

Koledzy, gdzie najłatwiej dostać podkładki pod łożyska do kasowania luzów?

Mefisto :)



#38 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 08 luty 2016 - 10:46

Mefisto :)

 

Tia tylko 10 zł za 3 szt.  :o  :huh:



#39 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Napisano 08 luty 2016 - 10:47

Tia tylko 10 zł za 3 szt.  :o  :huh:

 

Bo pewnie JDM  :lol:  :lol:



#40 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 08 luty 2016 - 10:49

Bo pewnie JDM  :lol:  :lol:

 

Wyglądają jak miedziane ale są w folii z napisem shimano, płaci się za markę.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych