Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Idealnie prosty drut dental


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2877 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 08 luty 2016 - 18:23

Potrzebne mi są odcinki twardego, sprężystego idealnie prostego drutu, a wszędzie w necie widzę tylko zwoje. Albo nie umiem szukać... Może wie ktoś, gdzie mógłbym taki nabyć? Interesuje mnie głównie średnica 0,5 mm, a odcinki po 20 cm lub oczywiście dłuższe.



#2 OFFLINE   Kamil G

Kamil G

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 08 luty 2016 - 18:43

Hej. Jeżeli chodzi o idealnie proste to są bodajże w 50cm odcinkach druty do spawania TIGiem. Nie wiem tylko jak twarde potrzebuesz, są różne rodzaje ale czy aż tak sztywne jak dental to nie wiem. Tu np jest dużo rozmaitych

http://www.centrumsp.../13-druty-tig#/



#3 ONLINE   russian80

russian80

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 902 postów
  • Lokalizacjadarłowo
  • Imię:Radek

Napisano 08 luty 2016 - 18:55

ale drut spawalniczy (jak sie nie myle) rdzewieje i raczej nie ma grubosci 0,5mm ,a dental i chromo niklowy nie rdzewieje i jest sztywny, ale podpowiem ci ze te druty w zwojach jak rozwiniesz są proste ,one nie sa plastyczne,a jak bedą wchodziły lekko w łuk mozna to ręką skorygowac..



#4 OFFLINE   Kamil G

Kamil G

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 08 luty 2016 - 19:23

Do spawania kwasówki nie rdzewiej, srednice i twardości są różne. Ten w zwojach sprzedawany jako "do woblerów" to często właśnie spawalniczy tylko że do MIGa a w prostych odcinkach do TIGa :)



#5 ONLINE   russian80

russian80

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 902 postów
  • Lokalizacjadarłowo
  • Imię:Radek

Napisano 08 luty 2016 - 19:48

a widzisz,nie wiedziałem ze mają takie małe srednice... ciekawe czy 0,5mm bedzie dosc sztywny..



#6 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2877 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 08 luty 2016 - 19:53

Dziękuję za podpowiedź, ale w prostych odcinkach nie znalazłem 0,5 mm



#7 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 08 luty 2016 - 21:29

A ile tego potrzebujesz?

#8 OFFLINE   Kizior

Kizior

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 08 luty 2016 - 22:18

Osobiście stosuje drut do spawania nierdzewki i uważam za strzał w dziesiątkę. Ma 1mm średnicy i mam dostęp do kilkuset metrowej szpuli więc jakoś mi nie w głowie szukanie alternatywy. Mam również dental (jakiś krótki odcinek) od znajomej pani dentysty chociaż jeszcze nie potrzebowałem aż tak sztywnego druta do zbrojenia przynęt.

Tak więc kolego spróbuj spawalniczego do nierdzewki - na 100% znajdziesz tani produkt w składach budowlanych. Nie szukaj w marketach typu castorama, obi itp bo po prostu przepłacisz.



#9 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2877 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 08 luty 2016 - 22:19

Potrzebuję 15 sztuk 0,5 mm, bez innych średnic na razie sobie poradzę

 

A ile tego potrzebujesz?



#10 OFFLINE   Lester

Lester

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 544 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 08 luty 2016 - 22:20

Kiedyś, gdy budowałem dom potrzebny był prosty 6mm drut do zbrojeń, a ten konfekcjonowano w dużych zwojach.Co się robiło? Jeden koniec wiązano do słupa lub drzewa , rozwijano zwój np na 50m a drugi koniec do ciągnika i rozciągano.Może więc tak zrobic tylko zamiast ciągnika poprosić np:małzonkę o pomoc :D :D :D



#11 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 08 luty 2016 - 22:32

Kiedyś, gdy budowałem dom potrzebny był prosty 6mm drut do zbrojeń, a ten konfekcjonowano w dużych zwojach.Co się robiło? Jeden koniec wiązano do słupa lub drzewa , rozwijano zwój np na 50m a drugi koniec do ciągnika i rozciągano.Może więc tak zrobic tylko zamiast ciągnika poprosić np:małzonkę o pomoc :D :D :D

 

Żona w zastępstwie ciągnika - to jest dla mnie wpis roku :lol:  :lol:  :lol:  :lol:



#12 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3927 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 08 luty 2016 - 23:19

Żona w zastępstwie ciągnika - to jest dla mnie wpis roku :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Januszu,myślę,że żona najlepiej nadaje się do prostowania druta,drutu...ciągnik to trochę gorszy pomysł,no chyba,że ktoś lubi.


  • Andrzej1 lubi to

#13 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 09 luty 2016 - 00:01

Dobra, pośmialiśmy się, ale nie idźmy dalej tą drogą. 

Bo będę musiał posprzątać, także moje wpisy ;)


  • cyprys19 lubi to

#14 OFFLINE   Lordin

Lordin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 09 luty 2016 - 01:07

Na prostowanie drutu w zwojach jest bardzo prosty sposób.Odcinamy kawałek drutu np 1-2m.Jeden koniec umieszczamy w imadle a drugi w uchwycie wkrętarki,wystarczy kilka obrotów  w lewo lub w prawo i mamy już gotowy prosty odcinek drutu.



#15 OFFLINE   Sebalos

Sebalos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Seba

Napisano 09 luty 2016 - 01:17

Osobiście stosuje drut do spawania nierdzewki i uważam za strzał w dziesiątkę. Ma 1mm średnicy i mam dostęp do kilkuset metrowej szpuli więc jakoś mi nie w głowie szukanie alternatywy. Mam również dental (jakiś krótki odcinek) od znajomej pani dentysty chociaż jeszcze nie potrzebowałem aż tak sztywnego druta do zbrojenia przynęt.

Tak więc kolego spróbuj spawalniczego do nierdzewki - na 100% znajdziesz tani produkt w składach budowlanych. Nie szukaj w marketach typu castorama, obi itp bo po prostu przepłacisz.

 

Masz na tej szpuli jakiś symbol tego drutu?



#16 OFFLINE   Kizior

Kizior

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 09 luty 2016 - 08:01

Jak bede na firmie - byc moze jutro badz nawet dzis to sprawdze.

#17 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 09 luty 2016 - 09:32

Ja stosuję spawalniczy nierdzewny 0.8mm do przedłużek w muchach. Dobrze się to wygina, a i wytrzymałość ma odpowiednią, no i jest lekki (duża zaleta). Miałem w rękach też 1mm i 1.2mm, ten 1mm jeszcze jakoś dawał radę, ale 1,2mm był już stanowczo za gruby (ciężki i trudny do wygięcia). 



#18 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 luty 2016 - 12:17

 drut, a własciwie pręt uzywany do metody TiG , dostepne sa rózne stopy , w tym nierdzewne .



#19 OFFLINE   stoner

stoner

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1535 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Irek

Napisano 09 luty 2016 - 15:10

Ja mam spawalniczy 0,6 mm i 0,8mm  - 308L-Si, Jak dla mnie w sam raz i łatwo się prostuje.



#20 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 09 luty 2016 - 19:57

Szukajcie drutu do spawania nierdzewnej ale bez drutu bez krzemu (bez oznaczenia Si). Dodatek krzemu powoduje, że drut jest bardziej spreżysty. Np 308L jest praktycznie tak samo bez pamięci jak kanthal, a twardość jak przy powszechnie używanym LSi (może dećko mniej). Ma to duże zalety przy gięciu stelaży, ale nawet większe przy skręcaniu oczek, bo praktycznie nie pęka. Te zwoje 10m sprzedawane na allegro to zazwyczaj "L", tzn kiedyś takiego kupiłem.

Jeżeli ktoś chce sprawdzić, to może podgrzać na chwilę do czerwoności LSi i schłodzić (to tzw "odpuszczenie"). Zobaczycie jakie świetne właściwości zyska. Nie słuchajcie bzdur, że będzie po tym rdzewiał.

Ja drut odpuszczam na masie spawarki. Rozgrzewa się równo i dobrze można kontrolować temperaturę.


Użytkownik krzychun edytował ten post 09 luty 2016 - 19:58

  • joker, *Hektor* i Sebalos lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych