Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki St. Croix

blank st.croix

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1076 odpowiedzi w tym temacie

#981 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1881 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 05 grudzień 2019 - 21:11

Koledzy zakupiłem kij CUSTOM STC turnament pięknie opisany itd. itp. ale brakuje mi pięknej naklejki pod lakierem "LEGEND TURNAMENT"  :rolleyes:  temat jest do zdobycia ?

Kij kupiłeś zacny, a ryby czytać nie potrafią. No chyba, że opis dla kolegów.



#982 OFFLINE   bywalec84

bywalec84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów

Napisano 06 grudzień 2019 - 07:41

Panowie porównywał ktoś może TBC73XHF i TBC74HF chodzi o wykorzystanie pod jerki 45-90 gr?? Chodzi o szczyt jak się zachowuje przy szarpaniu i też ugięcie pod szczupakami 60-90cm bo większych jakoś nie łowię na moim jeziorku.



#983 OFFLINE   Spigott

Spigott

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów

Napisano 07 grudzień 2019 - 21:35

Dobry TROP ! :D 

 

Może nie będą chcieli "pierdylion" złotych ;-)


Użytkownik koyot edytował ten post 07 grudzień 2019 - 21:38


#984 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 10 grudzień 2019 - 15:34

Cześć, czy są na forum użytkownicy wędek zrobionych na blanku 4S80MLF2? Jak się one sprawdzają przy połowach pstrągów? Przymierzam się do wykonania wędki z przeznaczeniem pod pstrąga do woblerów 4-7cm czasami jakieś klenio-jazie. Jakie są realne zakresy cw dla tego blanku? Nie gubi ryb?
Pod twitcha będzie Suzuki 601 6lb, St.Croix będzie dłuższym uzupełnieniem kropkowego arsenału.
Za wszelkie info dziękuję.

#985 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 10 grudzień 2019 - 17:12

... wydaje Mi się, że właśnie na pstrągi będzie za "ostry"  i może gubić rybki , .... no chyba , że mówimy o większych okazach  ;) .



#986 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 10 grudzień 2019 - 17:48

W moich rejonach o jakieś większe okazy to raczej trudno. Zastanawiam się czy zbroić ten blank czy szukać czegoś innego. Na sucho podoba mi się ugięcie. Fajnie by było poznać opinie osób, które użytkują wędkę na tym blanku.

#987 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 10 grudzień 2019 - 19:08

Pisz do @Żbika miał i sprzedał. Sporo o nim wie bo za kropkami z nim ganiał. Swego czasu interesowałem się tym kijem/blankiem, gdy był w obrocie.


Użytkownik vako edytował ten post 10 grudzień 2019 - 19:09


#988 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 10 grudzień 2019 - 19:31

Pisz do @Żbika miał i sprzedał. Sporo o nim wie bo za kropkami z nim ganiał. Swego czasu interesowałem się tym kijem/blankiem, gdy był w obrocie.

 

Dzięki, wiadomość wysłana.



#989 OFFLINE   erqgth

erqgth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 333 postów
  • LokalizacjaOLSZTYN
  • Imię:Krzysiek

Napisano 06 styczeń 2020 - 21:16

Cześć.
Poszukuję blanku z serii Legend Tournament do przynęt do 120g. Ma to być taki uniwersał szczupakowy. Gumy do pigshada 23cm + 15g, jakieś jerki ale nie mniejsze niż slider 10cm, od czasu do czasu jakiś spinnerbait, większa obrotówka. Wiem, że blanki nie są już dostępne ale nim zacznę szukać czegoś z drugiej ręki chciałbym najpierw dowiedzieć się czego dokładnie mam szukać.
Mam już dwa kije na blankach z tej serii i jestem zakochany w tym kolorze więc żadne inne w grę nie wchodzą 🙃

#990 OFFLINE   rutra

rutra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Chmielecki

Napisano 25 styczeń 2020 - 18:09

Pytanie do użytkowników - czy te blanki są porównywalne? Który blank lepiej się ładuje i ma pełniejsze ugięcie?

<...>

Sprawa dotyczy spina na blanku st.croix avid AVS90MLF2 i porównania go do blanku blaas sls9010-2n - który będzie miał pełniejsze ugięcie?


Użytkownik Jano edytował ten post 12 październik 2020 - 17:24


#991 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1937 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 31 styczeń 2020 - 19:58

LXC 71mhxf czy jest może użytkownik tego blanku na forum?

Użytkownik bassy edytował ten post 31 styczeń 2020 - 19:58


#992 OFFLINE   bigbite

bigbite

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów

Napisano 10 październik 2020 - 17:08

Panowie porównywał ktoś może TBC73XHF i TBC74HF chodzi o wykorzystanie pod jerki 45-90 gr?? Chodzi o szczyt jak się zachowuje przy szarpaniu i też ugięcie pod szczupakami 60-90cm bo większych jakoś nie łowię na moim jeziorku.

Chciałem ponowić pytanie może przez rok ktoś zdobył TBC74HF

#993 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 12 październik 2020 - 14:42

Ten pierwszy to jest tzw BigJig - i będzie się nadawał.. oraz pracował. mam i polecam jako nieśmiertelny jerkbaiter. Ten lżejszy też - ale trzymałbym się zaleceń producenta.. co nie jest u nas, specjalnie trendy.. :)    


  • bassy, miramar69 i pawelHERP lubią to

#994 OFFLINE   bigbite

bigbite

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów

Napisano 17 październik 2020 - 17:52

Dziekuje za odpowiedz

#995 OFFLINE   Pacman

Pacman

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:K

Napisano 08 listopad 2020 - 19:37

Zastanawiam się nad zrobieniem lub zakupem kija na blanku Legend elite. Interesuje mnie jak wygląda sprawa z gwarancja producenta. Czy na blanki 5sc tez jest 15 lat jak w przypadku kijów fabrycznych czy juz tylko dwarancja pracowni tutaj obowiązuje?

#996 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 09 listopad 2020 - 07:12

Zastanawiam się nad zrobieniem lub zakupem kija na blanku Legend Elite. Interesuje mnie jak wygląda sprawa z gwarancja producenta. Czy na blanki 5sc tez jest 15 lat jak w przypadku kijów fabrycznych, czy już tylko gwarancja pracowni tutaj obowiązuje?

http://stcserwis.pl/...ancja-st-croix/
 



#997 OFFLINE   Rbogusz25

Rbogusz25

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Bogusz

Napisano 10 grudzień 2020 - 22:08

Pytanie do Rodmakerów, kupiłem ostatnio blank legend elite 2,9m 12lb 5SC96MF2-G i przyglądając się dokładniej zauważyłem, że szczytówka jest lekko krzywa. Czy zbroił ktoś z was kiedyś podobny blank i był on idealnie prosty czy jest taka możliwość, ze jak to się mówi „tak ma być”. Mam nadzieję, ze zdjęcie wygrało się dobrej jakości i będzie widać o czym mówię. Dzięki i pozdrawiam https://zapodaj.net/...4e4406.jpg.html
  • dario69 lubi to

#998 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 10 grudzień 2020 - 22:23

To standard w ST.CROIX ... te krzywe blanki  ;) i zapewniam , że nie będzie to uznane jako wada ...  :)

Aby zgubić ten defekt trzeba zbroić blank po przeciwnej stronie "krzywizny " i będzie prosto ....

Jedyną wadą takiego uzbrojenia to to , że nie zawsze wypada ono zgodnie ze sztuką - czyli zbrojenia po "kręgosłupie"  ;)


  • GREK lubi to

#999 OFFLINE   Rbogusz25

Rbogusz25

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Bogusz

Napisano 10 grudzień 2020 - 22:44

To standard w ST.CROIX ... te krzywe blanki ;) i zapewniam , że nie będzie to uznane jako wada ... :)
Aby zgubić ten defekt trzeba zbroić blank po przeciwnej stronie "krzywizny " i będzie prosto ....
Jedyną wadą takiego uzbrojenia to to , że nie zawsze wypada ono zgodnie ze sztuką - czyli zbrojenia po "kręgosłupie" ;)

Odetchnąłem z ulgą :) Na sucho jest mega petarda i wyjdzie z tego na pewno super kij. Szkoda by było odesłać na gwarancję i stracić pewnie jeden z ostatnich takich blanków. Dzięki za odp, pozdrawiam ;)

#1000 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 grudzień 2020 - 23:19

 

Aby zgubić ten defekt trzeba zbroić blank po przeciwnej stronie "krzywizny " i będzie prosto ....

 

 

Moim zdaniem jest dokładnie odwrotnie. Blank nie "odegnie" się pod ciężarem przelotek na drugą stronę, może  w jakimś ultralajcie ale to nie ten przypadek raczej. Jest to przeciw intuicji ale temat przerobiłem w praktyce. W takiej sytuacji zbroi się zawsze zgodnie z krzywizną - czyli tak jak się końcówka zwiesza w dół tak się przelotki na niej wiesza. I faktycznie optycznie na gotowej wędce takie lekki sierpowate ugięcie ulegnie optycznej korekcie. Zgadzam się że nie jest to żadna "wada" blanku i raczej nikt nie uzna też reklamacji z takiego powodu.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, st.croix

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)