Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki St. Croix

blank st.croix

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1076 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4888 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 19 grudzień 2008 - 21:07

..więc udało mi sie obmacać sporą część nowości St Croix na 2009 . Czyli będę reklamiarzem bezprofitowym , oblizywaczem ..
Głownie ciekawiły mnie obie wiodące serie , Xtreme i nowy Elite .
ten pierwszy , od strony modułów oczywiście odstaje od krajowych hitów , których nazwę łaskawie pominę . Tylko 62 mln .. Fragmentarycznie .
Kije bardzo lekkie ,szybkie i manewrowe . Praca nim to fraszka nawet dla korporacyjnego ,jajogłowego o słabych kończynach . Ten fast może byc wzorem dla innych fastów . Góra gnie się dość łatwo , ale szybko tężeje w siłę . Sensitive też gwarantowany .
Nowy Elite utracił szarmancką pracę . Też się usztywnił i przyśpieszył . Brązowy lepiej mi leżał ..
Oba w nowych seatach . Ten lakierowany w poprzednim Elite , to był koszmar , jak malowane , gipsowe krasnale ..
Nowe są proste , wygodne i ergonomiczne , bez trzymania za gwinta .
Sporą dziurę mogą tez na krajowej łączce załatać Inshore Avidy . Oglądałem tylko spinningi . W ciężkie gusta trafią bez problemu . Do koguta , do heavy opadu i tyrania ciężkimi zestawami będą jak znalazł . 2 oz z tej serii , moim skromnnym zdaniem kwalifikuje się nna bałtyckie dorsze , ale z plecina bedzie tez u nas środlądowym killerem . Alps-y i kolor , perłowa musztarda , nie konweniuja z moim gustem , ale to pomijalne . Blanki tych Avidów to prawdziwy power . Można z tego wykrzesać lokalną jerkówkę , zabrać do Władysławowa ,
albo walić po polsku w łeb sandacza ..





#122 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 09 marzec 2009 - 12:48

Łowca duchów 2,75 4-18 gr na blanku St. Croix

 

 

Chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej o w/w kiju: na jakim blanku zbudowane jest wędzisko, jaką ma akcję i moc, odczucia posiadaczy, słowem wszystko. I z góry dziękuję za opinie.



#123 OFFLINE   Art-Rod

Art-Rod

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 09 marzec 2009 - 20:59

Blank muchowy klasy 9, dość dynamiczny, mocny, ugięcie środkowe.

#124 OFFLINE   Żbik

Żbik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 11 marzec 2009 - 16:01

Dokładnie - blank muchowy Avid.

#125 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2287 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 17 kwiecień 2009 - 14:28

witam!
posiadam powyzsza wedke ( 7'3'' 17-30lb 1/2 - 2 1/2oz ) . w mojej opinii jest to naprade dobry, uniwersalny kij do duzch przynet.
bez problemu mozna nia miotac 130g. uzywam ja glownie do duzych gum i szczupakow, ale rownie przyjemnie jigowalo mi sie tym kijem w oceanie. mimo ze blank jest bardzo dobry, nie bardzo pasuje mi wykonanie rekojesci, ktora jest troche dla mnie za króta. pomyslalem zatem o indywidulanym zbrojeniu. jako ze ten blank jest dosyc drogi, moze polecice mi jakas tansza
( ale nie gorsz ) alternatywe?
pozdrowka

#126 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 kwiecień 2009 - 14:29

Krzysiek,

jak Ci pasuje to moze dasz do pracowni do przeróbki? Wyjdzie taniej niz nowy kij...

#127 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4787 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 19 kwiecień 2009 - 08:52

Dokładnie, jeżeli to tylko problem rękojeści to chyba nie ma sensu inwestować w nowy kij.

Pozdrawiam

Paweł

#128 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4888 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 19 kwiecień 2009 - 12:57

Jeśli rękojeść wyciągnąć ponad dwa cale , to spacing kulawo bedzie się komponował . A werniks na Tournamentach nie jest ich najlepszą stroną i po suwaniu przelotek będą rany . Pozostałbym w poszukiwaniach przy serii Inshore tej samej firmy , choćby w Avidach lub Premierach . Nie miałem w rękach dwuuncjowej gramatury , ale te lżejsze są conajmniej zachęcające ..


#129 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2287 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 21 kwiecień 2009 - 23:12

witam!
przeglądałem ofertę st. croix i nie bardzo znalazłem w avidzie blank o podobnych parametrach ( mam na myśli i moc i długość )
może coś przeoczyłem? czy rzeczywiście inni producenci nie mają podobnego blanku w ofercie? myślałem również nad przeróbką.
czy faktycznie da się to robić nie niszcząc blanku? wchodziła by w grę przeróbka rękojeści jak i nowy spacing. ze względu na jigowanie skłaniam się do zbrojenia spiralnego - szczytowa przelotka w dół bardzo się przydaje.
pozdrówka





#130 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4888 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 22 kwiecień 2009 - 17:37

W saltwater Avid Inshore AIC 76HF 7'6 3/4 do 2 oz , do 30 lb i Tidemaster Inshore TIC 76 HF podobny . Cięższe jednostkowo od TBC , bo są sw ..
Spirala na starych śladach pewnie się uda , ale całkiem nowy spacing zostawi miejsca bez werniksu . Z uchwytem to problem może byc , bo ten model nie ma foregripa . Wiele się nie przesunie ..


#131 OFFLINE   Kornel Miklas

Kornel Miklas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaMalbork

Napisano 16 czerwiec 2009 - 21:19

spinning na blanku Avid 17lb 3SMHF2

 

 

witam
interesuje mnie wędka do łowienia głównie na rzece ze srednim nurtem ale w głebokich dolach max obciazenie sumaryczne przynety okolo 35-38gram, głowny wabik to guma.ryba bolek sandacz, szczupak.

czy ktoś z forumowiczów ma kij na takim awidzie? moze juz sprawdzony?

pozdrawiam i licze na pomoc
KM



#132 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 23 lipiec 2009 - 13:37

jest taki oto kijek na allegro
http://www.allegro.pl/item694679983_wedzisko_st_croix_super. html
mam niedaleko więc bym się kopnął zobaczyć.
Mam jednak wątpliwości bo sprzedawca twierdzi, że to SCIV, a na stronie producenta nie znalazłem blanków SCIV w kolorze zielonym.
Czy były takie blanki z SCIV, a jeśli nie, to jakie były koloru zielonego?
Z góry dziękuję za pomoc.


#133 OFFLINE   Bezel

Bezel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 23 lipiec 2009 - 17:32

Wędzisko mogło byc zbrojone dawno temu, kilka lat temu.
Obecnie kije st. croix mają zastosowane te metody robienia blanków IPC, ART i nie widac w nich nawojów włókna, na tym widac więc sądze, że kijek ma pare lat na karku.

Istenieje jeszcze pracownia Atlantis ?

#134 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4432 postów

Napisano 23 lipiec 2009 - 18:13

Witam,

Dowiedz się od sprzedawcy czy nie jest to przypadkiem wędka na blanku muchowym. Kiedyś takie były robione dla firmy Krokus.

Pozdrawiam,

Bujo

#135 OFFLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 922 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 23 lipiec 2009 - 18:23

Dokładnie tak jak napisał bujo.Miałem ten kijek z krokusa Biały Kruk2-15gr i to był blank muchowy.A wyglądał identycznie jak ten z linku.

#136 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 23 lipiec 2009 - 18:50

To blank na starym, zielonym Legendzie.
Jeżeli budowany na blanku muchowym to typowa kleniowo-jaziowa kluska,miałem takowy . Była jeszcze świetna seria zwana Furia (przez Krokusa). Świetne, szybkie kije...

#137 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 23 lipiec 2009 - 20:40

title=Bezel
Istenieje jeszcze pracownia Atlantis ?


raczej istnieje, w kwietniu Pan Paweł Olszewski zrobił mi fajny kijek :mellow:
Co do blanku to, też mi się nasunęła myśl o muchowym, bo widziałem taki kiedyś. Powinienem mieć odp. od sprzedającego, jak będę znał sygnatury blanku to będzie wiadomo co to jest.


#138 OFFLINE   Bezel

Bezel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 24 lipiec 2009 - 14:16

Aha, tak z ciekawości, mało się o nich słyszy, mniej komercyjni :mellow:

#139 OFFLINE   JakubS

JakubS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów

Napisano 07 sierpień 2009 - 09:48

Witam wszystkich kolegów,

Tytułem wstępu: mam na imię Kuba, spininguje od dobrych kilku lat i jestem po uszy zakochany w Wiśle :D Na jerkbait.pl od dawna, na forum zalogowany od dziś ;)

Do rzeczy: Poszukuje dobrego kija na rzekę (i z łodzi i z brzegu) w miarę uniwersalnego, cokolwiek miałoby to oznaczać.

Przeznaczenie: głównie gumy - 15 - 30 gr (w zamyśle na sandacze) oraz woblery boleniowe (thrille, siudaki, hermesy itp).
Zamysł jest taki, ażeby pogodzić właściwości kija sandaczowego z boleniowym, tak bardzo jak tylko się da.

Na oku, mam 2 modele:

1. Talon MXF2 VI+, 2,60, cw. 7- 28 gr.

2. St. Croix Avid, 2,60, cw. 10-28 gr.

Wiem, że podobne tematy były kilkakrotnie poruszane. Mimo wszystko liczę, że trafią się jakieś nowe fajne sugestie.

Pozdrawiam

Kuba


#140 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 07 sierpień 2009 - 10:42

Łowię tym drugim z odrzańskie sandacze i bolenie z wody. Jest bardzo szybki i cięty, swobodnie godzi obydwa gatunki, choć przy grubszych rapach i lince trzeba czasami odpuścić hebel. Na tak szybkim i twardym zestawie rapy robią się nienaturalnie nerwowe i łatwo o spad.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, st.croix

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych