Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

O sandaczowych filmach i C & R


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 25 październik 2010 - 11:04

odnośnie jednego artyku z czasopisma wędkarskiego,fajnie połowili
ed

#2 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3754 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 25 październik 2010 - 11:52

Radek, myślę, że zrobiłeś coś więcej niż zaspokoiłeś moją ciekawość. Jak widać po tym filmie sandacze to C&R nie mają szczęścia. Tak więc każda fotka z wypuszczania tej ryby jest cenna. Gratuluje podwójnie i pozdrawiam.
RH


#3 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3754 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 25 październik 2010 - 14:19

PS. Ten sandacz 9 kg jak widać zacięty jest na zewnątrz ale poleciał w krzaki aż niemiło. Tak se chłopaki nakręcili dowód na poszanowanie regulaminu.

#4 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2590 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 26 październik 2010 - 12:45

A tak ten typek Stepanow się zachwala w CR -nawet kiedyś wobki kupiłem u niego...
A z tym ostatnim smokiem biegiem w krzoki kamerkę wyłańczamy- ryba w łeb
Złapli kilkanaście ponad 80cm i WSZYSTKIE dam sobie lewe jajo uciąć poszły do pana boga

Aha a ten jego ziomek Krzyszczyk jest jeszcze opisany jako m.in MIŁOŚNIK PRZYRODY

I przestań udawać <klnie> kogoś kim nie jesteś... pejsss

#5 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3754 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 26 październik 2010 - 13:15

Twój wpis za długo tam nie postoi bo blkokują krytyków. Tylko brawa nad „kunsztem” mięsiarzy są mile wdziane. U nas po powodzi padło poniżej zapory ponad 300 dużych sandaczy. Tak mi to relacjonował znajomy który ma tam ośrodek zarybieniowy. W tym roku kłusola wyrżnęli tam kilkadziesiąt sumów. Kolega zadzwonił raz na policję aby rozpędzili tą hołotę, to gliniarze jak się już tam dowlekli to zaaplikowali jednemu mandat 100 zł za to, że pił piwo w miejscu publicznym. Nic więcej się nie dopatrzyli, pomimo, że 1 km za tamą jest obręb hodowlany i nikt tam nie ma wstępu. O 50 m poniżej zapory nie wspominam. Powtórzę to raz jeszcze, żyjemy w atrapie państwa.

#6 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1907 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 26 październik 2010 - 13:18

A z tym ostatnim smokiem biegiem w krzoki kamerkę wyłańczamy- ryba w łeb
Złapli kilkanaście ponad 80cm i WSZYSTKIE dam sobie lewe jajo uciąć poszły do pana boga


Odważny! Lewego bym nie dał. Jeśli już offtop i taki mocny w ocenach, w wątku o łowieniu ryb :unsure: , to chociaż chciałbym wiedzieć, czy na pewno poszły pod nóż. Bobesku, skąd masz taką pewność? Pytam, a nie zaczepiam. Jeśli nie wiadomo tego na 100%, a ma się tylko takie przekonanie, po prostu można nie pogratulować i na przyszłość mieć wyrobioną opinię, dzielić się nią prywatnie lub w stosownych wątkach. Proszę tylko o odpowiedź na pytanie, bo to akurat nie jest do końca OT...

Pozdrawiam
Grzesiek

PS A w temacie, to na Warcie niewymiarka nawet dostać nie mogę. :(

#7 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2590 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 26 październik 2010 - 13:26

Poprostu piszę prosto z mostu co myślę:
Ja tam jestem pewien to są ludzie co dla nich niby CR takie mega ważne to pomyśl czy by nie zrobili ujęć kamerką z wypuszczania ryb?
Odpowiedź jest prosta -pierwsze co by zrobili to pochwalili się z wypuszczenia owych smoków...
Wkońcu nagrywał owy Miłośnik Przyrody -to by nie nagrał jak uwalnia rybę?A nie wszystkie po holu nagle uciete?

Ja też nic na Warcie nie mogę ostatnio złapać...Nie wiem co się dzieje:P

#8 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1907 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 26 październik 2010 - 13:40

Ja też nic na Warcie nie mogę ostatnio złapać...Nie wiem co się dzieje:P

A ja wiem co się dzieje. :unsure: Żałuję, że nie mam więcej czasu na przysiedzenie do tematu .. tylko przypadkowe wypady, trudno o konstruktywne wnioski i zadowalające efekty.

Połamania!
Grzesiek

#9 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3754 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 26 październik 2010 - 14:10

Maynard, jeśli to jak ten „łowca” zasuwał z rybą w krzaki od wody aby mu nie zwiała, mieści się w ostrożnym wypuszczeniu ryby do wody, to gratuluje standardów. Autorzy filmu dostali kilka komentarzy na ten temat ale jedyną ich reakcją był wycięcie wpisów i zablokowanie komentujących. To oczywiście też nie dowód ale każdemu kto a kilka szarych komórek dużo mówi, co to za jedni. Chcesz się bawić dalej w ich adwokatów to się baw, w końcu idzie to na Twoje konto.

#10 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1907 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 26 październik 2010 - 14:42

Oj, to nie tak, Robert. Ja wiem co jest na filmach i nie bronię ani tych filmów, ani autorów. Uwaga! :D Wleczenie prawie metrowego sandacza chwytakiem po glebie uważam za obrzydliwe, niegodne wędkarza, pożałowania godne zwłaszcza wobec urodzaju ryb wtedy tam, no i ostatecznie nieprzystające do tego Forum, ze względu na profil portalu. I dzięki uprzejmości Kolegi @Guzu, który OT co było kwestią czasu wydzielił, mogę to śmiało tutaj napisać i to idzie na moje konto :mellow:
Liczy się efekt propagowania C&R, zdjęciami, tekstami, artykułami, czy postawą własną nad wodą.
Nie chodziło mi o to, że ktoś ma wątpliwości i to słuszne, tylko sposób i miejsce wyrażenia tego. Pytałem, skąd 100% pewności nie dlatego, że jestem naiwny i wierzę, że wszystkie te sandacze się za rok rozmnożą, tylko pomyślałem, że taka surowa i ostra ocena wynikać może z czegoś, czego nie widziałem lub nie czytałem.
Robert. Oczywiste rzeczy tu widać. Tylko chodzi mi o to, żeby nie zaperzać się w emocjach, nie wyrokować ostatecznie, bo to nie da wymiernego skutku i nie taką twarz - według mnie - powinni mieć zwolennicy C&R w Polsce. Nie ma co się cackać z przejawami mięsiarstwa, czy nieposzanowania ryb, ale robienie offtopa w wątku o aktualnie poławianych sandaczach, gdzie chce się oglądać ładne i wypuszczane ryby, mija się z celem i obniża wartość tematu, a także skuteczność protestu, np. przeciw powyższemu filmikowi, czy poczynaniom autorów. Tylko o to mi chodziło, proszę mnie nie ustawiać na jednej miejscówce z nimi. Dziękuję

Pozdrawiam
Grzesiek

#11 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 26 październik 2010 - 16:23

eh chyba a raczej na pewno nie powinienem zamieszczać tego filmu,
może dojść do kolejnej przepychanki :unsure:

zaznaczam tylko iż to miał być tylko link celem info o odnośnie ostatnio poruszanego artykułu z czasopisma wędkarskiego.



#12 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1907 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 26 październik 2010 - 16:29

Hasior. Ja odnośnie @bobesu tylko się doinformowywałem, a @Robert zwyczajnie nie zrozumiał moich intencji, teraz powinno być wszystko jasne. Ja się przepychać nie będę, Koledzy też chyba powodów nie mają.
Co do samego filmiku... z uwagi na regulamin wątków takich jak Sandacze 2010 myślę, że powinien od razu być wrzucony do osobnego wątku w wieściach znad wody, z dopiskiem, że o tamten artykuł chodzi :D Ale nie uważam, żeby stało się coś złego, czy żeby powód do niepokoju był :D

Pozdrawiam
Grzesiek

#13 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3754 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 26 październik 2010 - 16:43

Maynard, nie raz już dawałeś tu dowody na skrajną naiwność i małą wiedzę w wielu tematach. Nie chce Ci wypominać głośnej akcji z której to miało przybyć okazów. Teraz znowu dajesz pokaz młodzieńczej naiwności. We wszelkich działaniach liczy się skutek. Wkładaniem kwiatków w lufę niczego jeszcze nie zwojowano. Uwierz mi, że ostra krytyka i ciągła presja da bez porównania więcej. To nie ja to wymyśliłem ale cwani ludzie którzy jako pierwsi wiele lat temu zrozumieli psychologie tłumu. Wykorzystują tą wiedzę do dziś z niezłym skutkiem w swoim brudnym interesie. Wiem, że się interesujesz polityka więc te mechanizmy powinny być Ci znane. Ja zawsze wytwarzałem mocną presję na znajomych w sprawach C&R. Dawałem krótko do rozumienia czego nie toleruje i jak się komuś coś nie podoba, to się nie znamy. Tylko jednemu musiałem to przypomnieć raz jeszcze, ale to był beznadziejny przypadek chciwości i go w końcu pogoniłem. Mój skrajny radykalizm przekonał kilkadziesiąt osób które znam. Na ilu zadziałało to co napisałem w necie i gazetach nie wiem, ale mam nadzieję, że wielu. Możesz oczywiście próbować metody słodkiego miauczenia ale sukcesów Ci nie wróżę. Wędkarstwo to jednak zajęcie dla facetów :D

#14 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1907 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 26 październik 2010 - 17:41

Kolega @hasior chyba zna Cię jednak lepiej, niż ja, bo naprawdę nie spodziewałem się żadnej przepychanki.. :unsure:

(...)nie bronię ani tych filmów, ani autorów. Uwaga! :D Wleczenie prawie metrowego sandacza chwytakiem po glebie uważam za obrzydliwe, niegodne wędkarza, pożałowania godne zwłaszcza wobec urodzaju ryb wtedy tam, no i ostatecznie nieprzystające do tego Forum
(...)
Nie chodziło mi o to, że ktoś ma wątpliwości i to słuszne, tylko sposób i miejsce wyrażenia tego. Pytałem, skąd 100% pewności nie dlatego, że jestem naiwny i wierzę, że wszystkie te sandacze się za rok rozmnożą, tylko pomyślałem, że taka surowa i ostra ocena wynikać może z czegoś, czego nie widziałem lub nie czytałem.
(...)
Nie ma co się cackać z przejawami mięsiarstwa, czy nieposzanowania ryb, ale robienie offtopa w wątku o aktualnie poławianych sandaczach, gdzie chce się oglądać ładne i wypuszczane ryby, mija się z celem i obniża wartość tematu, a także skuteczność protestu, np. przeciw powyższemu filmikowi, czy poczynaniom autorów. Tylko o to mi chodziło, proszę mnie nie ustawiać na jednej miejscówce z nimi. Dziękuję


Przecież nie chodzi o to, żeby moderatorzy nic tylko usuwali pyskówki, przenosili do CAFE pierdoły, a uzasadnioną krytykę do osobnych wątków, czyszcząc wątki o przynętach, wypuszczonych rybach, czy o artykułach ze strony głównej. Można to zrobić samemu. Powściągnąć emocje i wkleić post, który stanie się gotowym do usunięcia offtopem, do nowego tematu, piętnując mięsiarzy i pseudowędkarzy na czym świat stoi, nie przebierając w słowach. Można.
Jeśli mogę wiedzieć albo nie wiedzieć, to wolę wiedzieć.
Jeśli mogę coś zrobić lepiej albo gorzej, wolę to zrobić lepiej.
Nie wiem o jakim braku wiedzy i naiwności młodzieńczej piszesz (nieco jej jeszcze posiadam, ale raczej nikt z forum się o tym nie przekonał), czy głośnej akcji, bo w żadnej podobnej nie brałem udziału. Jeśli odpowiedź na powyższe byłaby OT, napisz o co chodziło na priv, jeśli nie OT - może być tu, choć nie mam chęci na przepychanki, bo w sumie mój pogląd nie różni się od Twojego, tylko sposób jego wyrażania, więc pole do dyskusji raczej nie na otwarte forum wędkarskie.

Pozdrawiam
Grzesiek

#15 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 26 październik 2010 - 19:27

Ja zawsze wytwarzałem mocną presję na znajomych w sprawach C&R. Dawałem krótko do rozumienia czego nie toleruje i jak się komuś coś nie podoba, to się nie znamy. Tylko jednemu musiałem to przypomnieć raz jeszcze, ale to był beznadziejny przypadek chciwości i go w końcu pogoniłem. Mój skrajny radykalizm przekonał kilkadziesiąt osób które znam. Na ilu zadziałało to co napisałem w necie i gazetach nie wiem, ale mam nadzieję, że wielu. Możesz oczywiście próbować metody słodkiego miauczenia ale sukcesów Ci nie wróżę. Wędkarstwo to jednak zajęcie dla facetów :D

OT.
Słuchaj stary, ciesze się, że nie jesteśmy znajomymi ; )


#16 OFFLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 855 postów

Napisano 26 październik 2010 - 19:38

A z tym ostatnim smokiem biegiem w krzoki kamerkę wyłańczamy- ryba w łeb
Złapli kilkanaście ponad 80cm i WSZYSTKIE dam sobie lewe jajo uciąć poszły do pana boga

Aha a ten jego ziomek Krzyszczyk jest jeszcze opisany jako m.in MIŁOŚNIK PRZYRODY

I przestań udawać <klnie> kogoś kim nie jesteś... pejsss


miałem nic nie pisac ale, ....

@bobesku

Zostawię twój wpis bez komentaża, w związku z tym, że jednego z tych Panów znam dość dobrze i myślę, że nie był byś na tyle odważny żeby powiedzieć to prosto w twarz.
Nie masz racji i proponuję skupić się na łowieniu ryb a nie obrażaniu ludzi którzy potrafią łowić ryby.
Czy to z zazdrości ??? nie wiem\

Danek

#17 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2590 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 26 październik 2010 - 19:56

[quote]
A z tym ostatnim smokiem biegiem w krzoki kamerkę wyłańczamy- ryba w łeb
Złapli kilkanaście ponad 80cm i WSZYSTKIE dam sobie lewe jajo uciąć poszły do pana boga

Aha a ten jego ziomek Krzyszczyk jest jeszcze opisany jako m.in MIŁOŚNIK PRZYRODY

I przestań udawać <klnie> kogoś kim nie jesteś... pejsss
[/quote]

miałem nic nie pisac ale, ....

@bobesku

i myślę, że nie był byś na tyle odważny żeby powiedzieć to prosto w twarz.





Danek
[/quote]

Wiem bo powiedział bym to im dwóm!
Byś był wielce ich kolegą byś wiedział w jakich okolicznościach je łapali - mrożoną kupę zająca byś tam wrzucił to prędzej czy później by uderzył sandacz...







#18 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1907 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 27 październik 2010 - 00:36

Nooo, brawo Panowie! :unsure:
Mi właśnie o to chodziło, w czym nie zostałem dobrze zrozumiany, żeby się wzajem nie obrażać, podarować sobie osobiste wycieczki, krytykować kulturalnie, a wypowiadać się na temat. Podyskutować o poziomie filmu, czy artykułu, o brakach wśród autorytetów medialnych, czy wręcz wypaczeniach, które oglądamy. Wszystko można nazwać po imieniu, o wszystkim można porozmawiać, podobno warto.
A mamy kolejno (w temacie O sandaczowych filmach i C & R oraz odnośnie wypowiedzi o tym filmie):

@bobesku (do autora filmu): I przestań udawać <klnie> kogoś kim nie jesteś...

@Robert (do mnie): Maynard, nie raz już dawałeś tu dowody na skrajną naiwność i małą wiedzę w wielu tematach

@krzychun (do @Robert) : Słuchaj stary, ciesze się, że nie jesteśmy znajomymi ; )

@danek (do @bobesku): Czy to z zazdrości ??? nie wiem\

Panowie, nawet jeśli uważacie, że Wy macie rację, a ktoś inny nie (bo każdy jakąś swoją rację ma i każdy gdzieś tam się myli), to... to czy nie można inaczej? Nie da się?? Jak nieee, to nieee! Wymykam się z tego światłego, konstruktywnego, a co najważniejsze, efektywnego w propagowaniu C&R, tematu. Proszę się na mnie nie obrażać (nie wrzucam zacytowanych do jednego wora), nie odpierać zarzutów, tylko zastanowić się, czy na pewno nie da się inaczej, bardziej na poziomie. Lepiej? Mądrzej?? Skuteczniej???
Sorry @hasior

Pozdrawiam
Grzesiek

#19 OFFLINE   Smaczek

Smaczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 27 październik 2010 - 06:44

Jednym z celów tego portalu jest propagowanie zasady C&R, ale czytając znaczną ilość postów z przerażeniem stwierdzam, że treść w nich zawarta może mieć skutek odwrotny Embarassed
W regulaminie zamieszczania zdjęć jest napisane przede wszystkim ..., tak więc nawet zamieszczenie zdjęcia ryby żywej, a następnie zabranej nie jest jego naruszeniem. Więc po co te ciągłe Kapitan Sowa na tropie? Przecież zrobienie- pod wpływem adrenaliny- zdjęcia ubłoconej rybie nie musi oznaczać, że wyjątkowo źle ją potraktowano!
Po co te ciągłe chryje? Czy nie lepiej jest po prostu dawać dobry przykład, miast ganić za postępowanie- jak bądź na dzień dzisiejszy- zgodne z obowiązującym regulaminem połowów? Czy od takiego piętnowania wzrośnie liczba zwolenników C&R? Czy wędkarze, póki co nie stosujący tej zasady, czytając Wasze posty i słowne przepychanki, nie będą Was postrzegać jako kolejną skrajność?
Myślę, że piętnowania powinno ustąpić perswazji!

#20 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 październik 2010 - 07:03

Aktualizacja zasady umieszczania zdjęć na forum jerkbait.pl

Niniejszym chciałbym ogłosić kilka prostych zasad, których przestrzeganie pozwoli nam na uniknięcie nieporozumień.

1. Przede wszystkim Catch and Release (złów i wypuść) co oznacza, że zdjęcia powinny przedstawiać ryby, które zostały wypuszczone.

(...)

8. Regulamin obowiązuje od dnia 19.08.2008.

Ponadto polecam lekturę artykułu Fotografia wędkarska http://jerkbait.pl/?p=93 w którym opisano kilka podstawowych zasad wykonywania zdjęcia ryb.

Pamiętajmy: nie róbmy zdjęć rybom za wszelką cenę. Jeżeli nie możemy zrobić dobrego zdjęcia to nie róbmy go wcale tylko jak najszybciej pozwólmy powrócić rybie do jej naturalnego środowiska


Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych