Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Serwis kołowrotków Dragon , Okuma ,Ryobi ( dys. Dragona)

serwis dragon okuma ryobi

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
276 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2261 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 07 kwiecień 2021 - 14:24

nie mam gwarancji ani paragonu bo kołowrotek kupiłem używany. Z przedstawicielem marki nie ma kontaktu ( mam na myśli teamdragon@home.pl) Ja tej rolki nie chcę przecież za darmo.

Piotr już się w to nie bawi dlatego nie odpowiada.
Idź do sklepu który współpracuje z Dragonem, podaj numery części ze schematu i zamówią. Dragon nie sprzedaje części "detalicznie" bo niby jak? Sklep dostanie fakturę i ci sprzeda.

Użytkownik przemo_w edytował ten post 07 kwiecień 2021 - 14:27


#262 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2877 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 07 kwiecień 2021 - 14:36

kto to jest sprzetdragon.pl. , gdzie go znajdę ?

W internecie... wpisz w pasek przeglądarki ten adres i skontaktuj się z nimi.



#263 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 325 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 18 kwiecień 2021 - 03:35

Zrobiłem swój pierwszy serwis prawie 10-letniego Zaubera, o dziwo żadna śrubka mi nie została, a kołowrotek przepięknie się wyciszył, natomiast kręci bardzo ciężko, po mocnym zakręceniu obraca się zaledwie niecałe 2 razy. Postępowałem tak jak autor tego wątku: http://jerkbait.pl/t...is-kołowrotków/

Z tym, że nie użyłem oliwki i smaru Ardent, tylko smaru litowego CX-80, oraz oliwki Ryobi, myślicie, że to może być przyczyną? Czy może jednak złe spasowanie elementów



#264 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 18 kwiecień 2021 - 07:55

Kup smar dedykowany do kołowrotków, np. Shimano Permalube. Z tym kręceniem sie po obracaniu korbka to taki wymysł internetu. Jak dasz za duzo smaru to będzie większy opór a i lepkość smaru tu ma znaczenie. Tak że jeszcze kilka serwisów i nabierzesz wprawy w dobieraniu optymalnej ilości.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

#265 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 325 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 18 kwiecień 2021 - 22:13

dzięki za odpowiedź, może byłby w stanie mi ktoś podesłać wątek gdzie jest pokazane co dawać na konkretny element kołowrotka, tzn gdzie smar, gdzie oliwkę, a gdzie miaszankę?



#266 OFFLINE   Kadi

Kadi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Kadi

Napisano 19 kwiecień 2021 - 11:31

dzięki za odpowiedź, może byłby w stanie mi ktoś podesłać wątek gdzie jest pokazane co dawać na konkretny element kołowrotka, tzn gdzie smar, gdzie oliwkę, a gdzie miaszankę?

Zauber to:

 

Wałek worma - DG06

Koło głowne - Permalube, jak mocno skatowane to coś bardziej lepkiego np DG04.
Oś główna + wodzik wałka - Oliwka. Ja osobiście stosuję 2 oliwki Penna.

Łożysko oporowe - powinno być suche, ewentualnie jak szumi a zazwyczaj tak jest :)  Tam daję dosłownie 2-3 krople oliwki i tłustymi palcami smaruję tulejkę.

Łożysk krytych nie smaruję wcale, nie oliwię, bo to je tylko zabija. Jak już się odzywają to czas na wymianę. Koszt 6-20 zł w zależności od jakości łożyska.

 

W Zauberze również knob jest rozbieralny, polecam zajrzeć, wyczyścić i dać jakiegoś smarunku. Oś po tylu latach mogła już nieźle dostać po dupie. Tu polecam smar gęsty bo oliwka lubi wypływać i brudzić palce.



#267 OFFLINE   krkrzysztof

krkrzysztof

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 30 sierpień 2021 - 11:20

witam, ponownie w temacie Dragon Fishmaker FD1130i , z rolką kabłąka sobie poradziłem bo pasuje z innych modeli Dragona i kupiłem używaną i jest OK. Chciałbym natomiast poprosić  o pomoc w temacie terkotki szpuli ( ja to tak nazywam może niefachowo ale chyba wiadomo o co chodzi ). Łowię na te kołowrotki od lat i mam 3sztuki ale po holu paru sumów rozsypuje się terkotka szpuli, łamie się ta mała blaszka. Wyciągnąłem już ze szpul zapasowych ale ostatnio złowiłem kilka ładnych sumów i już koniec terkotek. Łowić się da ale nie słyszę tego pięknego dźwięku terkotania jak ryba robi odjazd. Rozmawiałem z serwisem i sklepami czy da się kupić same terkotki do szpuli ale się okazuje że elementem wymiennym ( jako jeden numer serwisowy ) jest cała szpula . Zna ktoś rozwiązanie tego problemu ? Może pasuje z innego kołowrotka o innej konstrukcji tej terkotki ? albo jest jakiś sposób żeby coś przerobić w tej terkotce ?

Przeważnie wybieram kołowrotki z hamulcem przednim więc widziałem już parę różnych rozwiązań terkotki ale takiej beznadziejnej to nie ma nawet w tanich modelach. To jest po prostu błąd konstrukcyjny na etapie projektowania. co potwierdza praktyka czyli zniszczone 5 sztuk terkotek w ciągu 5 lat. Jedna terkotka wytrzymuje tylko jeden sezon



#268 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 30 sierpień 2021 - 12:13

Przeca ta terkotka w tych szpulach jest przykręcana na 2 śrubki, więc co to za "dzikie" i baaardzo dziwne tłumaczenie przede wszystkim firmy dragon czyli importera, że to element wymienny razem ze szpulą ... Co innego gdyby rzeczywiście był to integralny element szpuli.



#269 OFFLINE   krkrzysztof

krkrzysztof

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 30 sierpień 2021 - 16:48

też tak myślałem ale na schemacie kołowrotka faktycznie jest to jeden element, na pewno w serwisie mają jakieś stare szpule z których można by to wymontować ale to trzeba być w tym serwisie i sobie samemu poszukać i wykręcić. Przyjdą tzw. długie zimowe wieczory i coś z tą terkotką pomajsterkuję   



#270 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 30 sierpień 2021 - 17:16

Terkotka wygląda tak jak na foto ? Co tam się tak co roku uszkadza ?

 

Załączony plik  ter.jpg   72 KB   17 Ilość pobrań

 

 



#271 OFFLINE   krkrzysztof

krkrzysztof

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 30 sierpień 2021 - 18:15

dokładnie tak, zębatka terkotki która jest na ośce , zahacza o tą sterczącą blaszkę ze sprężynką które widać na zdjęciu powodując terkotanie tylko że kierunek obrotu tej zębatki jest zgodny z ruchem wskazówek zegara ( oczywiście piszę to w odniesieniu do tego zdjęcia żeby to sobie wyobrazić bo przecież w czasie terkotania to szpula się kręci a zębatka stoi ale chodzi o zasadę działania i kierunek obrotu ).

Czyli ząbki działają na sterczącą blaszkę ale nie w kierunku rozciągania tej sprężynki tylko odwrotnie i blaszka się opiera o tą nerkowatą podstawę i blokuje i zamiast się tylko obrócić wokół ośki ( tej lewej na zdjęciu ) i wrócić ściągnięta sprężynką to się też ugina w zgięciu aż  ze zmęczenia materiału wreszcie pęka. Wiem że opis jest niejasny ale to trzeba wziąć do ręki i sobie pokręcić i wtedy jest jasne o co chodzi.

Jak się to często smaruje dobrym smarem to wytrzyma dłużej , ja stosowałem smar teflonowy ale to wszystko jest wykonane z marnych materiałów i z czasem na tej lewej ośce pojawiają się luzy i ta blaszka sprężysta się w ogóle nie obraca tylko klinuje o podstawę i wygina się w zgięciu przy terkotaniu i bardzo szybko pęka


  • S.N. lubi to

#272 OFFLINE   Daaaro

Daaaro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 30 październik 2021 - 07:16

Witam. A cały kabłąk do Ryobi zauber 4000 da się zdobyć? Ukręciłem gwint przy wkręcaniu rolki.

Użytkownik Daaaro edytował ten post 30 październik 2021 - 07:16


#273 OFFLINE   dziamber

dziamber

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 60 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 08 listopad 2021 - 16:12

Witam. Niestety nie posiadam już gwarancji, a mam mały problem z moją Ryobi Arctica CF 3000. Mianowicie co kilka obrotów korbką pojawią się lekkie tyknięcie czasem mniej, a czasem bardziej wyczuwalne. Pojawia się taki jakby luz. Coś złego zaczęło się z nią dziać i dlatego przybyłem tutaj może ktoś już przerabiał taki temat. Kolega po kiju mówił że miał podobnie z kołowrotkiem Dragona ale po rozbiórce i przesmarowaniu ustało. Poza tym tyknięciem chodzi bardzo płynnie, nawój ma ok, łożysko oporowe nie przepuszcza, nic nie szumi, generalnie kołowrotek więcej leżał niż łowił lecz miał do czynienia z boleniowym expressem i główkami do 20g



#274 OFFLINE   ergie1

ergie1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Gawron

Napisano 23 listopad 2021 - 08:46

Zrobiłem swój pierwszy serwis prawie 10-letniego Zaubera, o dziwo żadna śrubka mi nie została, a kołowrotek przepięknie się wyciszył, natomiast kręci bardzo ciężko, po mocnym zakręceniu obraca się zaledwie niecałe 2 razy. Postępowałem tak jak autor tego wątku: http://jerkbait.pl/t...is-kołowrotków/

Z tym, że nie użyłem oliwki i smaru Ardent, tylko smaru litowego CX-80, oraz oliwki Ryobi, myślicie, że to może być przyczyną? Czy może jednak złe spasowanie elementów

A sprawdziłeś luz przekładni głównej ? Prawdopodobnie dałeś za dużo podkładek regulacyjnych i zbytnio docisnąłeś koło napędowe główne do piniona. Stąd ciężka praca. Tam ma być minimalny luz- kilka setnych milimetra. Pozdrawiam



#275 OFFLINE   ergie1

ergie1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Gawron

Napisano 23 listopad 2021 - 08:49

Terkotka wygląda tak jak na foto ? Co tam się tak co roku uszkadza ?

 

attachicon.gif ter.jpg

Prawdopodobnie wkładając szpulę na oś trafiłeś ząbkiem podkładki ( tego pierścienia zębatego na osi szpuli)  na terkotkę docisnąłeś szpulę i lekko ją wygiąłeś. Teraz opiera się o obudowę szpuli i nie terkocze. Wystarczy odgiąć ją z powrotem do góry i będzie terkotać.



#276 OFFLINE   ergie1

ergie1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Gawron

Napisano 23 listopad 2021 - 08:50

Witam

Wie ktoś gdzie kupię rolkę kabłąka do Ryobi Ecusimy 2000 ?

Pozdrawiam



#277 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2261 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 23 listopad 2021 - 10:45

Każdy sklep który współpracuje z Dragonem jest w stanie zamówić to z serwisu Dragona.
Serwis nie sprzedaje części bezpośrednio ale przez sklep już tak.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: serwis, dragon, okuma, ryobi

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych