Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Suzuki RXF-6lb-702 vs RXF-8lb-762 co pod okonia ?

blank suzuki okoń

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   BLACK

BLACK

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 14 luty 2016 - 15:56

Witam wszystkich zagorzałych łowców pasiaków :)

 

Proszę o poradę w doborze blanku do połowu głównie okoni, waham się miedzy tymi dwoma modelami co w tytule, proszę wszystkich użytkowników którzy mieli styczność z którymś z powyższych modeli o poradę i swoją opinie i spostrzeżenia odnośnie pracy blanku zarówno przy pracy przynętą jak i przy holu ryby. zaznaczę że łowię praktycznie gumkami około 5cm i główki w zakresie od 3g - 7g.

Który z powyższych modeli lepiej prezentuje gumę w swoim zakresie rzutowym , oraz jaka jest szybkość zacięć tymi modelami .

 

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi :)



#2 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 14 luty 2016 - 16:02

RXF6lb w zupełności wystarczy,choc nie wiem czy nie poradzi sobie z takimi wabiami 4lb.

8LB zdecydowanie za mocny.


  • Bander lubi to

#3 OFFLINE   BLACK

BLACK

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 14 luty 2016 - 16:06

kolego a jak wygląda zacięcie tym blankiem z głębszej wody ?

Czy jest dosyć szybki, i czy komfortowo będę prezentował gumę około 6cm i główka 7g ?



#4 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 14 luty 2016 - 16:06

Moim zdaniem już 4LB takie wabie obsłuży (choć 7g to już może być granica) - łowiłem nim tylko na woblerki ;)


Użytkownik Bander edytował ten post 14 luty 2016 - 16:09


#5 OFFLINE   BLACK

BLACK

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 14 luty 2016 - 16:12

Generalnie moje obawy dotyczą podbijania gumy , czy nie będzie się gięło pół patyka przy podbijaniu, a przy głębszej wodzie która stawia opór przy podbijaniu i zacięciu nie będzie efektu kluski .



#6 OFFLINE   BLACK

BLACK

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 14 luty 2016 - 16:23

Kolego "Bander" łowiłeś z opadu tym blankiem ?



#7 OFFLINE   marekD

marekD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 14 luty 2016 - 16:23

zadzwoń do Konrada z North Rods, on tego ostatnio na kilogramy zbroji :)



#8 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 14 luty 2016 - 16:25

Kolego "Bander" łowiłeś z opadu tym blankiem ?

nie - jak pisałem - tylko woblery...



#9 OFFLINE   BLACK

BLACK

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 14 luty 2016 - 16:28

Własnie chciałbym skonsultować to z użytkownikami tych blanków bo każdy może mieć inne spostrzeżenia co do pracy tych patyków, im więcej opinii tym łatwiejszy wybór.



#10 OFFLINE   BLACK

BLACK

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 14 luty 2016 - 16:30

Z Konradem rozmawiałem , ale chciał bym zasięgnąć opinii szerszej grupy użytkowników tych patyczaków.



#11 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 14 luty 2016 - 19:49

6 lb to chyba max pod te wabiki które podałeś. Na mocniejszym kijku:

-możesz mieć problem z komfortem łowienia z podanymi przez siebie 3 gramami

-małe okonki mogą spadać

- oraz nie będziesz widział delikatnych brań

 

Ps. 4lb może być ciut za delikatne, choć sam używam pod paprochy oraz białoryb S.U.L. czyli skromne 3lb :)


  • TEAM DRAGON lubi to

#12 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 14 luty 2016 - 20:29

łowiłem 6lb, 4lb wyginałem, wg mnie ten 4lb to nie jest wędka do takich zastosowań, 5g+guma może jeszcze tak, ale nie 7g, zwłaszcza na głębokiej wodzie, gdzie nawet większy udział w oporach ma tarcie długiego odcinka zanurzonego linki , niż sama przynęta !

 

6lb pozwoli na "daleki" wyrzut 3g+guma i pełną kontrolę na 5-7g+guma (zwłaszcza na głębokiej wodzie)

 

nie wiem co Wy z tymi małymi okonkami, małe to z niczego nie spadają ;)

problemem są większe (nie zapięte w kość), przy których hol się przedłuża, dziura wyrabia i prawdopodobieństwo spadu większe, okoń zawsze będzie spadał, nie istnieje zestaw, który będzie 100% skuteczny w holu w każdych warunkach, można to tylko niwelować i przy tych większych, to albo wysokomodułowa wklejka, albo kij pracujący na całej długości, ale niekoniecznie kluska, czyli coś jak Suzuki


Użytkownik bazyloss edytował ten post 14 luty 2016 - 20:29

  • popper, Hubertus i skalek-77 lubią to

#13 OFFLINE   BLACK

BLACK

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 14 luty 2016 - 22:07

łowiłem 6lb, 4lb wyginałem, wg mnie ten 4lb to nie jest wędka do takich zastosowań, 5g+guma może jeszcze tak, ale nie 7g, zwłaszcza na głębokiej wodzie, gdzie nawet większy udział w oporach ma tarcie długiego odcinka zanurzonego linki , niż sama przynęta !

 

6lb pozwoli na "daleki" wyrzut 3g+guma i pełną kontrolę na 5-7g+guma (zwłaszcza na głębokiej wodzie)

 

nie wiem co Wy z tymi małymi okonkami, małe to z niczego nie spadają ;)

problemem są większe (nie zapięte w kość), przy których hol się przedłuża, dziura wyrabia i prawdopodobieństwo spadu większe, okoń zawsze będzie spadał, nie istnieje zestaw, który będzie 100% skuteczny w holu w każdych warunkach, można to tylko niwelować i przy tych większych, to albo wysokomodułowa wklejka, albo kij pracujący na całej długości, ale niekoniecznie kluska, czyli coś jak Suzuki

Kolego sugerujesz że suzuki model 702 zachowuje się jak kluska, przy pracy gumą ?



#14 OFFLINE   BLACK

BLACK

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 14 luty 2016 - 22:18

Moje obawy są dla tego ponieważ przeważnie suzuki model 702 stosują pod pstrąga a tam jest wymagana inna technika prowadzenia przynęty niż w przypadku okonia i również inaczej biorą obydwa gatunki . Nie wspomnę już że łowimy je na różnych wodach i głębokościach . Ważna też jest odległość z jakiej chcemy zaciąć rybę, w moim przypadku jak jeżdżę na zawody to niekiedy odległość z jakiej chcę zaciąć rybę ma znaczenie, ponieważ nie zawszę się to udaje . Zdaję sobie sprawę że nie ma rzeczy idealnych ale chciałbym zasięgnąć opinii użytkowników tych patyków którzy z " nie jednego pieca chleb jedli" :)


  • Ostry krokodylec1 lubi to

#15 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 14 luty 2016 - 23:52

Kolego sugerujesz że suzuki model 702 zachowuje się jak kluska, przy pracy gumą ?

 

czy to coś takiego sugeruje ?

 

"albo kij pracujący na całej długości, ale niekoniecznie kluska, czyli coś jak Suzuki"


  • Hubertus lubi to

#16 OFFLINE   BLACK

BLACK

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 15 luty 2016 - 09:30

czy to coś takiego sugeruje ?

 

"albo kij pracujący na całej długości, ale niekoniecznie kluska, czyli coś jak Suzuki"

Powiedz mi kolego "bazyloss" czy 6lb-702 podczas pracy przynętom pracuje szczytem ?



#17 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 15 luty 2016 - 09:40

:)

 

ja nie patrzę na szczytówkę

 

mogę napisać o 6lb-661, przy 3g + guma i bezwietrznej pogodzie pewnie można się już pokusić o jej obserwację

 

jednak wędka nie jest dla tych, co czytają opad szczytówką - szczyt ma 1,6mm !!! i jeśli będzie trochę wiało, dno muliste, to 3g będzie za mało



#18 OFFLINE   BLACK

BLACK

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 15 luty 2016 - 09:47

Ten blank o którym piszesz to jest do 11g, dlatego ja się zastanawiam czy nie wziąć tego co ty tylko dłuższego tylko martwi nie dolny zakres .

Jakie najmniejsze przynęty używałeś na tym blanku które bez problemu pracują i jest to czuć .



#19 OFFLINE   BLACK

BLACK

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 15 luty 2016 - 09:49

A zastanawia mnie to poniewarz tak jak wspomniałeś o wietrznej pogodzie i falce, trzeba by było zastosować ciut cięższą główkę to ten 702 nie ma zapasu mocy żeby go podciągnąć do 10g.



#20 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 15 luty 2016 - 11:13

RXF-6lb jest do 7g (do 8lb)

 

miałem kilka japońskich wędek 8lb i ten wg mnie nie ma 8lb, to coś pomiędzy 6 i 8lb

 

ten do 11g będzie wg mnie za mocny i tak w ogóle zaczynasz coś mieszać z tymi gramaturami przynęt

 

co to znaczy czuć pracę przynęty ? - chcesz czuć pracę ogonka Easy Shinera 2" na takiej wędce ? :), jakieś bajeczne historie są tworzone na tym forum ;)







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, suzuki, okoń

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych