Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Suzuki RXF-6lb-702 vs RXF-8lb-762 co pod okonia ?

blank suzuki okoń

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   BLACK

BLACK

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 15 luty 2016 - 13:24

Jeżeli chodzi o gramatury to główki jakich używam zazwyczaj do połowu są od 3g do 7g plus guma zazwyczaj Easy Shinera 2, 3'' lub Swing Impact 2, 

A co do pracy przynęty na kiju to jak najbardziej zakładam czeburaszkę 4g i do tego  Easy Shinera 2, 3" i szczytówka w moim przerobionym perchu widać na szczytówce. Oczywiście mówię tu o łowieniu w warunkach bezwietrznych.

 

I w związku z tym dlatego pytałem kolegi czy te gramatury obsłuży mi mocniejszy patyk przy zachowani komfortu łowienia taką gramaturą


Użytkownik BLACK edytował ten post 15 luty 2016 - 13:28


#22 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 15 luty 2016 - 13:41

chwila, to widać czy czuć ?

 

w ogóle , to ostatnio jakaś paranoja się robi, to wędkę (cw) określa od jakiego obciążenia pokaże opad (pomijam już na jakim dnie, wietrze itd.) ???

ciekawe co na to inżynierowie w USA i JP projektujący blanki :) :)


  • Paavo lubi to

#23 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 15 luty 2016 - 13:47

kup sobie Solid Tip w klasie Aji/Mebaru

 

spełni w/w założenia, a dodatkowo będzie czuła i leciutka



#24 OFFLINE   BLACK

BLACK

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 15 luty 2016 - 14:18

To właśnie chodzi o komfortową pracą przynętą w wodzie  :) , gdzie jak założysz 7g+guma inaczej będzie patyk pracował ,a zupełne inaczej pod obciążeniem 3g+guma  ;)



#25 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 15 luty 2016 - 14:42

ja już się nie wypowiadam, nie patrzę na szczytówkę, na twardszym czuję, na miększym patrze na plecionkę



#26 OFFLINE   BLACK

BLACK

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 15 luty 2016 - 14:59

kup sobie Solid Tip w klasie Aji/Mebaru

 

spełni w/w założenia, a dodatkowo będzie czuła i leciutka

mebaru fajne patyki tylko szkoda że u nas nie ma żeby pomacać  ;)

łowiłeś nimi kolego "bazyloss"



#27 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 15 luty 2016 - 15:15

Mebaru, to klasa/typ, a nie konkretny model czy producent



#28 OFFLINE   BLACK

BLACK

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 15 luty 2016 - 15:24

chodzi kolego o te patyki ?

 

http://www.majorcraf...=cover/kglights



#29 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 15 luty 2016 - 15:27

nie miałem żadnej wędki w klasie Mebaru lub Aji od Major Craft



#30 OFFLINE   kacziega

kacziega

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 16 luty 2016 - 08:02

Mam goły blank suzuki model 662 i przelotki torzite. Kij ma byc typowa szybka wykalaczka na okonka do malych rzek i strret fishingu. Pierwsze odczucia to szczytowa akcja o progresywnym ugieciu kiedy dorzucimy odpowiedni ciezar. Lagodnie przechodzi ugiecie az do dolnika chociaz przy przynetach pracuje tylko szczyt. Napewno blank pozwala tzn jego szczyt fajnie grac gumkami lub micro jigami. Bedzie robiony z dosyc krotka rekojescia wychodzaca zaraz za nadgarstek. Jak to cos pomoze co moge dac fotki golego blanku i ugiecia.

#31 OFFLINE   BLACK

BLACK

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 17 luty 2016 - 08:47

Jaką długość blanku masz kolego "kacziega"

#32 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7985 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 17 luty 2016 - 10:55

Jaką długość blanku masz kolego "kacziega"

 

Jak 662 to pewnie 6'6"



#33 OFFLINE   kacziega

kacziega

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 17 luty 2016 - 17:37

Sorrki chlopaki wdal sie chochlik mowa z mojej strony o modelu 602 4lb 6.0" i 5g a nie 662 ;)
Reszta zgodna z tym co pisalem

#34 OFFLINE   BLACK

BLACK

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 18 luty 2016 - 20:03

zaryzykuje i wezmę 6lb-702  :) Po zrobieniu patyka podzielę się swoją opinią na temat blanku i pracy .


Użytkownik BLACK edytował ten post 18 luty 2016 - 20:05

  • Wojtasz lubi to

#35 OFFLINE   Wojtasz

Wojtasz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 362 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Szary

Napisano 10 marzec 2016 - 20:47

Chłopaki podczepie się pod temat. Czy blank rxf-6lb-702 będzie odpowiedni pod małe woblerki, 2-3 cm , obrotowki 1. Myślę nad spinem pod pstrąga,klenia, okonka, czasem uwiesi się brzana. potrzebuje kij 213cm w dwóch częściach. Delikatna szybka szczytowka, pod rybą 30 cm przechodzącą w głębsze ugięcie.

Użytkownik Wojtasz edytował ten post 10 marzec 2016 - 20:48


#36 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 18 kwiecień 2016 - 09:57

Czy ktoś jest w stanie bezpośrednio porównać dwa blanki: Suzuki RXF-6LB-702 i Phenix FX761-2?

 

Wprawdzie FX będzie trochę dłuższy ale chodzi mi przede wszystkim o akcję i ew komfortowy stosowany ciężar główek.

 

Mam FX761-2, ogarnia główki od 2-2.5g + 2" (na płytszej wodzie 2-3m bez większego wiatru) do 7, może 8g + 2". Jest jednak dla mnie trochę za bardzo "środkowy" (przesunięte ugięcie do środka) przy podbiciu.

 

Pytanie, czy w/w Suzuki obejmie podobny zakres przynęt jak FX761-2 (musi komfortowo dać radę główkom od 3.5-4g + 2-3" do 7-8g + 2-3", sporadycznie max 9-10g) ale będzie bardziej szczytowy?


Użytkownik Żbiku edytował ten post 18 kwiecień 2016 - 10:00


#37 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 870 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 24 kwiecień 2016 - 22:03

Czy ktoś jest w stanie bezpośrednio porównać dwa blanki: Suzuki RXF-6LB-702 i Phenix FX761-2?

 

Wprawdzie FX będzie trochę dłuższy ale chodzi mi przede wszystkim o akcję i ew komfortowy stosowany ciężar główek.

 

Mam FX761-2, ogarnia główki od 2-2.5g + 2" (na płytszej wodzie 2-3m bez większego wiatru) do 7, może 8g + 2". Jest jednak dla mnie trochę za bardzo "środkowy" (przesunięte ugięcie do środka) przy podbiciu.

 

Pytanie, czy w/w Suzuki obejmie podobny zakres przynęt jak FX761-2 (musi komfortowo dać radę główkom od 3.5-4g + 2-3" do 7-8g + 2-3", sporadycznie max 9-10g) ale będzie bardziej szczytowy?

porównując fx 701-2 i rxf 602 (4lb) - suzuki jest znacznie mocniejszy, grubsze ścianki dają sporo mocy przy holu...

mocniejsze suzuki będzie jeszcze mocniejsze, phenix 761-2 niekoniecznie... i raczej nie obsłuży 7-8gram...



#38 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 24 kwiecień 2016 - 22:11

porównując fx 701-2 i rxf 602 (4lb) - suzuki jest znacznie mocniejszy, grubsze ścianki dają sporo mocy przy holu...
mocniejsze suzuki będzie jeszcze mocniejsze, phenix 761-2 niekoniecznie... i raczej nie obsłuży 7-8gram...

Japoński blank 2-6lb jest znacznie mocniejszy od amerykańca 3-6lb? To juz zgłupiałem kompletnie teraz...

FX761-2 spokojnie daje radę główce 6g + wąska gumka, wczoraj tak lowilem na Wisle. Myśle, ze zapasu było na te 1, moze 2g wiecej.

Użytkownik Żbiku edytował ten post 24 kwiecień 2016 - 22:11


#39 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 870 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 25 kwiecień 2016 - 09:36

phenix też jest 2-6lb... to co opisałem to moja prywatna ocena mocy... raczej nie da się tego obiektywnie sprawdzić... ale na rybie czuć różnicę... eliksir ugina się cały, razem z korkiem... pamiętaj, że pisze o 7', miałem w ręku 3 takie wędki, każda była inna... mało powtarzalne blanki...

no i łowię na woblery, nie na gumy... phenixa używałem komfortowo do max. 4 - 4,5cm, suzuki łowię 8cm i traci tylko lekko na czułości...

to zupełnie różne blanki, warto mieć oba - do różnych zastosowań... eliksirem nie zatrzymam dużego pstrąga pod drzewem... za to hol okonia  20-25cm to już przyjemność...



#40 OFFLINE   BLACK

BLACK

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 29 kwiecień 2016 - 20:59

Panowie koniec końców złożyłem swoją "suzuke" , po testach moje odczucie łowienia tym patykiem jest następujące .

Przy flaucie komfortowe łowienie zaczyna się od  gumy 2' i główki 4gr. , natomiast przy wietrze komfort znika , idąc dalej ja łowię głównie główkami 5gr. i do tego guma 2' lub 2,5' i dla nie jest to komfortowy zakres tego blanku . uzbroiłem ten patyk w system drop-shot z obciążeniem 10gr. i powiem szczerze że pięknie się spisuje do tej metody . Na patyku który zrobiłem z myślą pod okonia miałem szczupaka 50cm i blank nawet nie klęknął . Przy wietrze komfort łowienia małymi przynętami znika , z powodu robienia się balona na plecionce .


  • arrowana lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, suzuki, okoń

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych