Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Suzuki RXF-6lb-702 vs RXF-8lb-762 co pod okonia ?

blank suzuki okoń

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 29 kwiecień 2016 - 21:03

Panowie koniec końców złożyłem swoją "suzuke" , po testach moje odczucie łowienia tym patykiem jest następujące .
Przy flaucie komfortowe łowienie zaczyna się od  gumy 2' i główki 4gr. , natomiast przy wietrze komfort znika , idąc dalej ja łowię głównie główkami 5gr. i do tego guma 2' lub 2,5' i dla nie jest to komfortowy zakres tego blanku . uzbroiłem ten patyk w system drop-shot z obciążeniem 10gr. i powiem szczerze że pięknie się spisuje do tej metody . Na patyku który zrobiłem z myślą pod okonia miałem szczupaka 50cm i blank nawet nie klęknął . Przy wietrze komfort łowienia małymi przynętami znika , z powodu robienia się balona na plecionce .

Tylko o którym modelu piszesz?

#42 OFFLINE   BLACK

BLACK

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 29 kwiecień 2016 - 22:46

Sorki zapomniałem dodać patyka zrobiłem na blanku Suzuki RXF-6lb-702   :)

 

#43 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 29 kwiecień 2016 - 23:31

Ja czekam na swojego RXF-6lb-702, bede go miał za jakies 2 tygodnie. Mam nadzieje, ze dolnym c.w. pokryje sie z górnym zakresem Big Ponda i bede miał 2 patyki uzupełniające sie.

Użytkownik Żbiku edytował ten post 29 kwiecień 2016 - 23:31


#44 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 07 grudzień 2017 - 11:02

Pisz Żbiku ... sezon minął, nawet 2.


Użytkownik Robert Crocker edytował ten post 07 grudzień 2017 - 11:02


#45 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 07 grudzień 2017 - 11:10

Nic nie napisze, bo ostatecznie nie miałem tego kija. Tzn zrobić zrobiłem ale jako nowy nieużywany sprzedałem bez testowania ;)

#46 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 07 grudzień 2017 - 11:35

Panowie koniec końców złożyłem swoją "suzuke" , po testach moje odczucie łowienia tym patykiem jest następujące .

Przy flaucie komfortowe łowienie zaczyna się od  gumy 2' i główki 4gr. , natomiast przy wietrze komfort znika , idąc dalej ja łowię głównie główkami 5gr. i do tego guma 2' lub 2,5' i dla nie jest to komfortowy zakres tego blanku . uzbroiłem ten patyk w system drop-shot z obciążeniem 10gr. i powiem szczerze że pięknie się spisuje do tej metody . Na patyku który zrobiłem z myślą pod okonia miałem szczupaka 50cm i blank nawet nie klęknął . Przy wietrze komfort łowienia małymi przynętami znika , z powodu robienia się balona na plecionce .

Wychodziłoby na to, że blank jest niedoszacowany. Jakoś mało składnie to wszystko opisane a i wnioski ciężko wysnuć jakiekolwiek ...



#47 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 08 grudzień 2017 - 10:42

Witam

 

u mnie  oba  wspomniane  modele   702 6  i 762 8   pierwszy  tak od  3 g plus  3" ES  do 7/8 g  plus  ta  guma  ,   ten  mocniejszy  3 g  plus 3" kopyto  do  ca  7 g   z tą  gumą  tak  aby  sumaryczna  masa  jak  dla  mnie  do  ca  14 gramów .

 

łowię  nimi  raczej  starorzecza / kanały  z  wolnym  nurtem  ,  ten  krótszy  planuję też    przyszły  sezon   na  wodach  pstrągowych ....przede  wszystkim  z  woblerami  typu rapala  orginal  5/7 i 9  cm  myślę  że  też  da  radę ..

 

Ten  mocniejszy  jak  u  mnie  szczupak  na  lekko  , docelowo  na  okonia  zbyt  mocny  no chyba że  mamy  w  łowisku  takie  30 +  . Wszędzie  tam  gdzie  głębiej  i  z  nurtem  lepszym  wyborem  wyborem jest  dla  mnie  odpowiednio

 

do stosowanych  obciążeń  Matagi  SS LL   i  ML  ...

 

pzdr

 

Maciej







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, suzuki, okoń

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych