Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wahadło przynęta nr 1


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
308 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2590 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 06 maj 2018 - 00:11

Dodawanie gumy do wahadłówki nie powiem przerabiałem. Nie jestem jednak zadowolony z tych eksperymentów. Skuteczność takiej kombinacji zamiast być ilorazem skuteczności jej składników raczej była jej iloczynem. Wydaje mi się, że ryby w naszych wodach widziały już prawie wszystko ale takiego dziwoląga to lepiej omijać ;)

Gdzieś, coś, kiedyś słyszałem o segmentowych wahadłówkach, ale osobiście tematu nie znam niestety.

 

O takich segmentowych wahadłówkach bodajże w Wędkarzu Polskim był kiedyś artykuł.

Stosowana na bolki a wygląd - a właściwie konstrukcja - chyba najbliżej do bransoletki zegarka. Tylko te segmenty zdecydowanie dłuższe.

Ponoś ten co to robił chwalił jej skuteczność.

Tyle pamiętam.

Próbowałem kiedyś coś takiego zrobić, ale to raczej robota na maszynę - pilnik to trochę za mało.



#282 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 06 maj 2018 - 00:24

No właśnie nie do końca, nie zupełnie... Tego typu kombinacje dawały mi ryby tylko w przypadku małej pstrągowej blaszki, której dodałem "portki" w celu zwiększenia podobieństwa do żaby niesionej prądem rzeki. Tyle że sama blaszka działała... tak samo dobrze w zasadzie. Drugim przypadkiem był połów szczupaków, dobra, szczupaczków, które siedziały daleko i w zielu. Długo kombinowałem jak mając to co w plecaku do ryb się dobrać no i zdjąłem kotwiczkę z wąskiej wahadłówki a w jej miejsce dałem hak offsetowy z twisterem. Latało daleko i nie łapało zielska tak jak kotwiczka, coś tam się wieszało cętkowanego, ale w żadnym razie rewelacji nie było.
Nikomu nie zabraniam takich kombinacji, zaznaczam jednak, że guma gasi w widocznym stopniu pracę własną wahadłówki, tak że staje się ona czymś na kształt dziwnej, uatrakcyjniającej być może pracę gumy, główki jigowej czy innego nośnika gumisia.
Wygląda to w wodzie też ... oryginalnie, a że jestem w miarę tradycjonalistą i staram się łowić takie same ryby to mnie to nie przekonuje. Ale na jakieś postmodernistyczne bolenie... ;)

#283 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 06 maj 2018 - 00:28

@eRKa - o ile pamiętam, i o ile to ten sam artykuł, to był to Robert Hamer. Było tam na końcu o wypuszczaniu boleni, że dał swój cud-wabik komuś bez umiaru, kto cały odcinek rzeki z boleni "wyczyścił".

Teraz takie wabiki to nie wahadłówki a swimbaity :D

#284 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 19 grudzień 2018 - 07:00

Czy ktos wie gdzie mozna kupic blachy takie jak na fotce. Wygladaja mi jak Gnomy tylko o podwojnym listku.

Załączone pliki



#285 OFFLINE   Delbanka

Delbanka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Artur

Napisano 19 grudzień 2018 - 07:10

Kiedyś takie klepacze robiło się samemu. Obecnie też chyba będzie najprościej złożyć samemu dwie w taką całość.


  • Dokuś i Alexspin lubią to

#286 OFFLINE   jacek.hetflaisz

jacek.hetflaisz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2429 postów
  • LokalizacjaGwiazdowo
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Hetflaisz

Napisano 19 grudzień 2018 - 07:36

Szukaj Jaxon Gnom Duo
Załączony plik  jaxon-wahad-lwka-gnom-duo-holo-select.jpg   27,48 KB   10 Ilość pobrań
  • puszek7, Dokuś i Delbanka lubią to

#287 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 19 grudzień 2018 - 11:17

Niestety, ta Jaxonki nie chodzą najlepiej, przy lekkim przyspieszeniu wpadają w szalone obroty. @Delbanka dobrze radzi. Podobne "bliźniaki" łączę z gnomów produkcji POLSPINGU, zdecydowanie lepiej pracują niż te jaxonowe. Najlepsze efekty daje połączenie blaszki srebrnej z mosiężną. Zresztą podobnie łączę Algi i Kalewy. Jednak nie zawsze i nie w każdym łowisku będą tak samo skuteczne, największą skuteczność osiągały w wodach mocno zmąconych, natomiast w przejrzystych wręcz odstraszały.


  • Luckyguliver, Delbanka i Maciek K lubią to

#288 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 19 grudzień 2018 - 14:41

Te blachy to podobno podstawa arsenalu do lowienia Tygrysow a Poludniowej Afryce stad to pytanie. Wydaj mi sie, ze widzialem gdzies te blachy ale za jakies nierozsadne pieniadze.

 

Patrze teraz na wage tych blach. #2 to 24g a #3 to 30g. Jak je "skleje" to zrobi sie kawal blachy. Nie zaburzy to jej pracy?


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 19 grudzień 2018 - 14:41


#289 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7985 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 19 grudzień 2018 - 14:44

Czy ktos wie gdzie mozna kupic blachy takie jak na fotce. Wygladaja mi jak Gnomy tylko o podwojnym listku.

 

W FM byly swego czasu. Sprawdzaly sie tez na mahseery w Nepalu.



#290 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 grudzień 2018 - 14:53

Te blachy to podobno podstawa arsenalu do lowienia Tygrysow a Poludniowej Afryce stad to pytanie. Wydaj mi sie, ze widzialem gdzies te blachy ale za jakies nierozsadne pieniadze.

 

Patrze teraz na wage tych blach. #2 to 24g a #3 to 30g. Jak je "skleje" to zrobi sie kawal blachy. Nie zaburzy to jej pracy?

Szukaj Alg 3 i 2 z cienkiej blachy. Ta większa niecałe 20 gramów waży. Kiedyś fabrycznie Polsping je łączył.


  • Alexspin lubi to

#291 ONLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 19 grudzień 2018 - 15:29

Cóś w ten deseń:

https://www.e-fishin...s,3,12115,10642


  • Luckyguliver i Delbanka lubią to

#292 OFFLINE   Delbanka

Delbanka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Artur

Napisano 19 grudzień 2018 - 19:04

Te blachy to podobno podstawa arsenalu do lowienia Tygrysow a Poludniowej Afryce stad to pytanie. Wydaj mi sie, ze widzialem gdzies te blachy ale za jakies nierozsadne pieniadze.

 

Patrze teraz na wage tych blach. #2 to 24g a #3 to 30g. Jak je "skleje" to zrobi sie kawal blachy. Nie zaburzy to jej pracy?

Wiele lat wstecz na Parsęcie taki tandem sprawdzał się bardzo dobrze, więc chyba praca blach  była dobra. Niemniej jednak warto przemyśleć wagę tandemu w stosunku do ilości i uciągu  wody, żeby nie orać dna lub nie ściągać zestawu w tempie za którym żadna ryba nie pogoni.  :)

Obecnie nie mam już żadnego takiego zestawu, bo wody w koło coraz mniej  :(


Użytkownik Delbanka edytował ten post 19 grudzień 2018 - 19:05


#293 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1137 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 19 grudzień 2018 - 19:43

Szukaj Alg 3 i 2 z cienkiej blachy. Ta większa niecałe 20 gramów waży. Kiedyś fabrycznie Polsping je łączył.

Mam te Algi 3 z cienkiej blachy Polspingu. Według opisu ważą 15g (oczywiście pojedyncza)



#294 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 19 grudzień 2018 - 20:39

Opisy na błystkach wielu firm w zakresie ich masy mijają się z prawdą i to znacząco, dotyczy to szczególnie przynęt amerykańskich.

Naszych nie sprawdzałem, ale aby znać rzeczywistą wagę przynęty, warto ją sprawdzić samemu.



#295 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 20 grudzień 2018 - 06:06

https://sklep.insel....g-5-p-2376.html model BŁP-GNOM-NI1/2-0 waży 4g

https://sklep.insel....g-5-p-2372.html model BŁP-ALGA-NI1/2-0 waży 5g

https://sklep.insel....g-5-p-2378.html KALEWA "0" waży 11g


Użytkownik Alexspin edytował ten post 20 grudzień 2018 - 06:08


#296 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaPołudnie :)

Napisano 28 grudzień 2018 - 09:38

Koledzy a co myślicie o wahadłówkach Jaxon Holo Select Karaś ? Wiele dobrego w prasie wędkarskiej o nich było pisane... Czy macie jakieś doświadczenia z nimi związane ? A jeśli tak, to za jakimi konkretnie modelami ?



#297 OFFLINE   Mirek*

Mirek*

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaHajnówka

Napisano 28 grudzień 2018 - 14:54



Koledzy a co myślicie o wahadłówkach Jaxon Holo Select Karaś ? Wiele dobrego w prasie wędkarskiej o nich było pisane... Czy macie jakieś doświadczenia z nimi związane ? A jeśli tak, to za jakimi konkretnie modelami ?

Posiadam dwa jaxony ten bordowy i niebieskawy, mają po 16g są wielkości algi 2 tyle, że są bardziej zaokrąglone. Blacha jakich wiele, rdzewieje jak inne, wystarczy po deszczowej pogodzie nie wysuszyć pudełka. Tą bordową o dziwo upodobały bolenie, niebieskawa to przynęta na kaczodzioby.

W przyszłym sezonie chcę spróbować cienkiej algi 3 z polspiningu oraz algi ural ... 

d71f2c01ba9999d1med.jpg



#298 ONLINE   Mariusz54

Mariusz54

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 364 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Mariusz

Napisano 28 maj 2021 - 09:36

Mała pomyłka,oczywiście wahadłówka Pana Zbyszka Dudy z Zamościa :)

Też jestem ciekaw opinii o tych wahadełkach. Właśnie stałem się posiadaczem jednej z nich. 

Załączony plik  IMG_20210528_102621_Easy-Resize.com.jpg   87,4 KB   14 Ilość pobrań


  • Dokuś lubi to

#299 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 28 maj 2021 - 15:08

Zbycho robi bardzo fajne wahadła. Nie tylko ładne, ale też łowne. Ta ze zdjęcia to taka obowiązkowa pozycja na pstrąga. Pierwowzór(myślę, że ponad 30 lat temu) był stosowany do połowu kleni na Sanie, Wiszni, Bugu czy Wieprzu i tu robiły robotę. Zrobię fotkę różnych jego blaszek, niektóre są naprawdę ciekawe. Są też takie robione z 3 różnych materiałów.


  • Mariusz54 i delux64 lubią to

#300 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 28 maj 2021 - 21:19

Obiecane fotki.

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych