Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowy steez za 1650 pln ...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 16 luty 2016 - 09:45

Nowy steez za 1650 pln ... z polskiego sklepu

http://www.fishing-m...572-k17333.html
Szukałem info na temat tego steeza 103 HL lecz nic nie ma, czy ktoś wie czemu ten młynek jest tańszy o 40 % może jest z nim coś nie tak ? A może to odświeżona wersja steeza 100H/103H ?
Tak niska cena o dziwo odstrasza...czy słusznie ? Na stronie Daiwy brak tego modelu na 2016 rok
http://www.daiwa.com...teez/index.html

Użytkownik Radbraw edytował ten post 16 luty 2016 - 09:47


#2 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1493 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 16 luty 2016 - 11:07

Było już pisane, że ten model to coś podobnego do Daiwa SS SV



#3 OFFLINE   Zbigart

Zbigart

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów

Napisano 16 luty 2016 - 12:13

Ten Steez to jest to 103 SV :

                                 http://www.tacklewar...scpage-DSV.html

 

A SS SV jest tu i trochę  ma inną il. łożysk i przełożeń :

                                http://www.tacklewar...cpage-DSSV.html

 

Z.



#4 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 16 luty 2016 - 12:43

Było już pisane, że ten model to coś podobnego do Daiwa SS SV

Umknęło mi.
Ktoś już posiada, łowił ?

Użytkownik Radbraw edytował ten post 16 luty 2016 - 12:46


#5 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 16 luty 2016 - 13:35

model jest przeciez, na US

 

http://www.daiwaweb....z_sv/index.html



#6 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 16 luty 2016 - 14:24

To czym się różni jeszcze ten steez od Steeza SV z 2013 pomijając kolor,knoby i wage?

#7 OFFLINE   arturbukowski

arturbukowski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaDrezdenko

Napisano 16 luty 2016 - 15:48

To czym się różni jeszcze ten steez od Steeza SV z 2013 pomijając kolor,knoby i wage?

 

to ( buda]  STEEZ 2014  


Użytkownik arturbukowski edytował ten post 16 luty 2016 - 15:52


#8 OFFLINE   Daro

Daro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów

Napisano 16 luty 2016 - 21:08

Czesc

Załączony plik  P1020254(2).JPG   46,12 KB   33 Ilość pobrańZałączony plik  P1020255(2).JPG   60,59 KB   33 Ilość pobrań

Cena tego multika jest naprawde bardzo atrkcyjna. Placilem za niego ok. 450 € . Opinnie na temat tego "europejskiego"Stezza , ktore ogladalem na YouTube, byly dotychczas pozytywne. Na szpule wchodzi max.135 m (optymalnie 120 m ) PP 0,15mm 8 Silk. Lowienie lekkimi przynetami przy pomocy tego multika jest dziecinnie proste. 

Mi osobiscie nie podobaja sie knoby, ktore jednak sa wygodne.

Wydaje mi sie, ze Daiwa testuje troche rynek europejski, a my wedkarze jestesmy bialymi myszkami. W 2014/2015 roku byl juz Steez (zlota SV szpula) na rynku francuskim. W 2015 Daiwa dala na rynek niemiecki 5 wedek Megabassa ( Japan Designe ) do baitcastingu w cenie +/- 450 € , i jakies potworne wedki spiningowe. W 2016 beda w Szwajcari i Niemcach sprzedawane kurtki i spodnie Simms pod logiem DAIWA.

Pozdrawiam

 


  • ManieQ lubi to

#9 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 16 luty 2016 - 22:44


Lowienie lekkimi przynetami przy pomocy tego multika jest dziecinnie proste......
 
jakie przynęty są dla ciebie lekkie?


#10 OFFLINE   Daro

Daro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów

Napisano 17 luty 2016 - 01:45

Wedle opisu w katalogu Daiwy na rok 2016,  Steez pozwala lowic przynetami od 4g. Moim zdaniem lowic tym multikiem mozna od 4g przy skumulowanej masie przynety. W praktyce przeznaczylem ten multiplikator do przynet o masie 9-35g.



#11 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 17 luty 2016 - 08:50

Daro@ to twój pierwszy steez ?

#12 OFFLINE   Daro

Daro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów

Napisano 17 luty 2016 - 12:36

Radbraw. Tak to mój pierwszy Steez, a zarazem czwarty multik Daiwy. Mam jeszcze dwa od Shimano, jeden na "bloczkach" , drugi z systemem DC. Wiadomo jest też, że jest to stary model Steeza (Daiwa sprząta magazyny) i stąd chyba ta niska cena. Z kupnem nowego modelu poczekam przynajmniej jeszcze rok. Przyznam też, że 5 do 10% dalsze żóty oddawane z multiplikatorów z systemem TW poprostu mnie kuszą .



#13 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 20 luty 2016 - 03:19

Radbraw. Tak to mój pierwszy Steez, a zarazem czwarty multik Daiwy. Mam jeszcze dwa od Shimano, jeden na "bloczkach" , drugi z systemem DC. Wiadomo jest też, że jest to stary model Steeza (Daiwa sprząta magazyny) i stąd chyba ta niska cena. Z kupnem nowego modelu poczekam przynajmniej jeszcze rok. Przyznam też, że 5 do 10% dalsze żóty oddawane z multiplikatorów z systemem TW poprostu mnie kuszą .

Steez Steez'owi nie jest równy, mamy obecnie w obrocie taką gamę multików spod tego znaku do różnych zastosowań, że można trochę zwariować. A już nadchodzi nowy, 10th anniversary Steez... Który może (ale nie musi) przekreślić starszych braci pod wieloma względami. Czy ta cena jest atrakcyjna? Przy odrobinie "chcenia" można za mniejszą kasę wytargać wersję SV, która daje duże pole manewru - moim zdaniem o wiele większe, niż zaprezentowany "europejski" model. Niemniej, jest to dobry multik. I w dobrej kasie. A knoby można wymienić przy odrobinie "chcenia".



#14 ONLINE   haja1978

haja1978

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 910 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 20 luty 2016 - 20:37

Panowie, skończmy z gdybologią, w stylu:

- a bo już kiedyśtam napisali, że ten Steez to SS,

- a bo Steez SV daje duże pole manewru, o wiele większe niż "europejski" model,

tylko dajmy konkrety.


Owszem napisali, kiedyś, na Tackle Tour z relacji z ICAST 2015, że zawita do usesmanów JDM version SS SV rebranded as Steez i tak się u nas z automatu przyjęło, ale jak wiemy doskonale daleko TT do nieomylności. A że przy tym steeziak niewiele się generalnie różni od SS, bo mają tą samą wizualnie i zapewne materiałowo budę, no cóż, trudno się mówi. Steez TN czy 105XH Ltd. też mają identyczne kształtem budy, tyle że powłokowo "wybajerowane".

Ponadto, poniższe różnice dość trudno uznać jedynie jako upgrade SS SV i jeśli waga szpulki się potwierdzi, to są to różnice diametralne:

- mocniejszy (nominalnie) hamulec w steez w stosunku do ss sv

- korba 90mm vs 80mm

- ilość łożysk - 4 na plus steez

- no i szpulka steez (klasycznie, jak przy SV ok. 11,8 grama, przy czym jest to info niepotwierdzone przeze mnie w realu (jeszcze), a jedynie zaczerpnięte z netu) vs 14,5 grama w ss sv.

 

I z całym szcunkiem Modzie, ale pierwszy Steez SV to wg. mnie zwykła buda Steeza 100 z wepchniętą gwiazdą z Zaionu i szpulką SV (dostępną na rynku osobno) - panele wymienne zarówno z wersją JDM jak i hamerykańskim Steezem EX (sprawdzone) - hamulce wyglądają identycznie, działają identycznie i ja nie widzę żadnego manewru ponad zwykłego steeza z dołożoną szpulką SV. A sorry, widzę jedną wadę SV 6.3, mianowicie upierdliwą korbkę 80mm :)

Już tylko z tego względu wybrałbym tą wersję, która ma korbę 90mm, a knoby to już inna historia :)

 

Przy okazji wagi szpulek, podrzucam ciekawy link - jeśli już gdzieś był to sorry - oczywiście nie wszystko poważone dokładnie, ale zawsze jakiś punkt odniesienia.

http://bigbait.forum...net/?t=55722430

 

I na koniec prośba, Kolego @Daro, mógłbyś rozwiać już wszelkie wątpliwości i zważyć szpulkę od swojego steeza SV - społeczność baitcastingowa jerkbait.pl ze mną na czele będzie bardzo wdzięczna :)

Sam rozważam zakup tego Steeza SV, który nowy u nas jest do wyhaczenia za ok 1540 złotych (przynajmnie kika dni temu po tyle znalazłem najtaniej) :) Nawet jak szpulka jest od SS SV to dorzucę mu jako główną SV 105 i będę się cieszył zajefajnym młynkiem :)

 

Pozdrawiam

Arek


Użytkownik haja1978 edytował ten post 20 luty 2016 - 20:57

  • proraf i 5384 lubią to

#15 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 20 luty 2016 - 21:32

Haja@ a co z mosiężną przekładną ? ;)

#16 OFFLINE   marcin_krych

marcin_krych

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 20 luty 2016 - 21:39

Szybki edit :lol:

Te cztery łożyska w knobach to też nie są "diametralne różnice".A moc hamulca to pewnie dodana jedna lub dwie tarcze cierne,czyli groszowe sprawy.


Użytkownik marcin_krych edytował ten post 20 luty 2016 - 21:50


#17 OFFLINE   arturbukowski

arturbukowski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaDrezdenko

Napisano 20 luty 2016 - 22:01

Haja@ a co z mosiężną przekładną ? ;)

 

A model 2014 miał  mosiężną ?  



#18 ONLINE   haja1978

haja1978

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 910 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 20 luty 2016 - 22:16

Haja@ a co z mosiężną przekładną ? ;)

SS SV ma aluminiową, natomiast, chodzą słuchy, że w Steez 8.1 jest mosiężna - tego póki co nie wiem na 100%, bo nie znalazłem widoku tego młynka od środka, a marketingowy bełkot o tym ani słowem nie wspomina.


  • Radbraw lubi to

#19 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 20 luty 2016 - 22:17

jeśli przekładnia w tym Steez byłaby mosiężna, to jest różnica, ale nic o tym nie wiem (choć już w pierwszych news'ach zastanawiała mnie waga multika pomimo większej ilości plastiku)

 

reszta różnic konstrukcyjnych dla mnie jest bez znaczenia, coś dołożyć, coś odjąć, hamulec jest "mocniejszy", bo pewnie okładziny nie są z carbonatexu :)

 

szpulka jeśli jest lżejsza, to jest różnica znacząca


Użytkownik bazyloss edytował ten post 20 luty 2016 - 22:39

  • rotacja lubi to

#20 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 20 luty 2016 - 22:24

jeśli wzięli przekładnię ze Steeza Limited 8.1 która wygląda tak ... ?

 

Załączony plik  20150302_184940_zps1hq85thj.jpg   55,93 KB   14 Ilość pobrań






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych