Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Streeto i inne nowości Kongera 2016

konger streeto street fishing

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
406 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 28 lipiec 2017 - 13:39

powiedzciee mi prosze jake przelotki sa zamontowane na tym kiju dokladnie to model air o dl 190 cm i wyrzut do 7 gram

chodzi mo o rozmiar startowej i jakie sa na szczytowce

czy to alko czy cos lepszego

czy jest to wklejka czy tubular

z gory dzieki za odpowiedz

pozdrawiam Grzesiek

#282 OFFLINE   mathew.stepnicki

mathew.stepnicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów

Napisano 29 lipiec 2017 - 00:02

powiedzciee mi prosze jake przelotki sa zamontowane na tym kiju dokladnie to model air o dl 190 cm i wyrzut do 7 gram

chodzi mo o rozmiar startowej i jakie sa na szczytowce

czy to alko czy cos lepszego

czy jest to wklejka czy tubular

z gory dzieki za odpowiedz

pozdrawiam Grzesiek

Posiadam starsze wersje i wedlug katologu sa to przelotki klasy sic. Konger opisuje uzycie komponentow fuji do budowy obu serii streeto. Napewno dobrze wspolpracuja z plecionka i nie powoduja jej nadmiernego tarcia...

Użytkownik mathew.stepnicki edytował ten post 29 lipiec 2017 - 00:11


#283 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 13 sierpień 2017 - 17:04

A że tak jeszcze zapytam czy model streeto dlugosci 2 metry do 9 gram znaczaco sie rozni od modelu 2,20 m do 10 gram ?

Na papierze to tylko jeden gram ale czy 20 centymetrów predysponuje krotszy kij do określenia go mianem sztywniejszego ? Mocniejszego ? Szybszego ?

Mial ktoś okazje porownac te dwa modele oznaczone symbolem UL ?

O ile o Tym 2,20 m pisano wyzej to ile realnie ogarnia ten dwu metrowy do 9 gram ?

#284 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 13 sierpień 2017 - 17:49

A czy ktoś miał okazje bliżej obejrzeć/polowic modelem Pocket Expedition Spin 190cm 2-9g? Bo na forum raptem jedna minimalna wzmianka o tym travelku.

#285 OFFLINE   Luciano79

Luciano79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Lucjan
  • Nazwisko:R

Napisano 14 sierpień 2017 - 11:13

Witam! Żbiku mam ten travel i chętnie Ci pomogę  :) Piszę info na priw..Pozdrawiam!



#286 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 14 sierpień 2017 - 11:45

Witam! Żbiku mam ten travel i chętnie Ci pomogę  :) Piszę info na priw..Pozdrawiam!


Zamówiłem na próbę, w środku będzie u mnie, to ocenie. Dzięki za odpowiedz.

#287 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 16 sierpień 2017 - 12:16

Pare słów z wrażeń "na sucho" dotyczących travela Kongera Pocket Expedition Spin 190cm 2-9g. Kij wykonany bardzo schludnie i dokładnie jak na wyrób tej firmy. Przelotki (wg opisu klasy SiC) równo rozmieszczone, dokładnie i równo polakierowane. Złącza spasowane bez zarzutu. Dolnik wykonany z pełnego korka (nie jest to okleina). Insert uchwytu z korkogumy bardzo dobrze wyprofilowany i spasowany. Minusem dla mnie jest uchwyt, a raczej jego metalowe pierścienie, które nie posiadają wewnątrz wkładek z tworzywa i mogą rysować stopkę kołowrotka (trzeba będzie okleić taśma stopkę Stelli ;) ).

Na sucho kij bardzo podobny akcja do mojego 8lb Palms Egeria ERNS-63ML 3-10g, może odrobinkę słabszy w szczycie.

Co do ugięcia, zwłaszcza na złączach, na razie się nie wypowiem, bo siedzę do wieczora w pracy, a nie mam tu kołowrotka, żeby przyciągnąć linke i sprawdzic ugięcie.

Testy nad woda nie wiem kiedy ale na pewno postaram się opisać pokrótce jak się spisuje.

Na sucho bardzo mi się podoba. A widzę w nim już potencjał, jeśli chodzi o lżejszy set przelotek i ciekawszy spacing.

Użytkownik Żbiku edytował ten post 16 sierpień 2017 - 12:18


#288 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 24 sierpień 2017 - 07:05

Co to znaczy " jak na wyrób tej firmy " ? Miałem kilka kijów i od zamierzchłych czasów Mikrosów i Elvisów poprzez WC na Stalionach kończąc wykonanie zawsze było lepiej niż dobre ... :)



#289 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1931 postów

Napisano 24 sierpień 2017 - 07:29

Ciekawe kiedy Żbiku opisze jakiegoś kija po czasie użytkowania a nie z fotela?



#290 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 24 sierpień 2017 - 07:48

Co to znaczy " jak na wyrób tej firmy " ? Miałem kilka kijów i od zamierzchłych czasów Mikrosów i Elvisów poprzez WC na Stalionach kończąc wykonanie zawsze było lepiej niż dobre ... :)

Ja tez miałem kilka, jak nie kilkanaście wedek Kongera i nie zawsze było tak ładnie. Krzywo wklejone przelotki, mocne nadlewki, średnio wykończony dolnik. Tu jest na prawdę dobrze.

Ciekawe kiedy Żbiku opisze jakiegoś kija po czasie użytkowania a nie z fotela?

Nie rozumiem Twojego przytyku. Kilka wedek, którymi lowie, opisałem, może nie znalazłeś. Tego travela tez na pewno opisze jak nim połowie. Na razie czeka na debiut.

#291 OFFLINE   Mateo1989

Mateo1989

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 797 postów
  • LokalizacjaSopot
  • Imię:Mati
  • Nazwisko:W

Napisano 26 sierpień 2017 - 09:45

Ktoś pytał o długość rękojeści od osi stopki kołowrotka do końca uchwytu w streeto air xul 1902. 24cm- tyle jest od osi do końcowej "gałki" :)



#292 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 26 sierpień 2017 - 23:05

Czy moze ktos sie wypowiedziec odnośnie tych przelotek w serii streeto "o zredukowanej masie wkladu?" Czy uzycie plecionki do tych przelotek nie powoduje nadmiernego zużycia ich? Czy to porcelana czy jakis inny wynalazek?

#293 OFFLINE   mathew.stepnicki

mathew.stepnicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów

Napisano 27 sierpień 2017 - 12:57

Witam. Mam streeto xul i ul przelotki nie sa najgorsze.
Wedlug opisu to sic ale czy to fuji to pewnie nie, uchwyt to napewno fuji bo jest na nim logo...

Dla przykaldu techron 0.03mm jest troche glosniejszy ale bez przesady...

Taka daiwa tournamnet 8braid jest praktycznie nie slyszalna.

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

#294 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 28 sierpień 2017 - 16:00

Skrobne kilka slow odnosnie kijka

Konger Streeto UL 2002 ( 200 cm 2-9 gram)

Łowisko rzeka bug o głębokości +/- 5 metrów.

Pomimo dlugosci kija rzuty sa bardzo zadowalajace (z brzegu ) taka krotka katapulta.

Na pierwszy ogien zakladam glowke 4 gramy + cyprysowa larwe wazki dlugosci 8 cm wymach i dobre 40 metrow. Na pelnym wyrzócie z bocznym wiatrem widac bardzo delikatne odbicie szczytowki ,.ktore nie jest wyczuwalne w dolniku ale obserwujac da rade lowic. Kolejno zakladam 5 gram + 2 calowy ES podobnie jak wyzej na pelnym wymachu opad i czuc pukniecie pod reka , szczytowka wyraznie znaczy opad ( przy tej gramaturze uwazam iz jest to minimalna wartosc do kontrolowanego opadu) skoki wyraznie znaczą czy mamy twarde czy miekkie dno. Stopniowo dokladajac ciężar glowki zakonczylem na 10 gram z 3 calowym ES i w tej gramaturze kij nie wykazuje oznak przeciążenia i bardzo komfortowo daje sie podbijac przynete na 5 metrach.
Obrotowka nr 2 również nie stanowi problemu. Reasumując idealnie kij podbija glowki o masie 5 gram +ES 2 cale do 10 gram + ES 3 cale wiecej nie próbowałem bo nie mam takiej potrzeby.

Polecam w mojej ocenie fajny kij zastąpiłem nimhz s842-2 i nie żałuję tej decyzji.

Odczucia brania niestety nie zaznalem.
  • Dano. i Przemek_M lubią to

#295 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 30 sierpień 2017 - 09:41

Łowił ktoś pajki tymi Streeto ? Szukam czegoś pod Mannsa 3 na główce 5 - max. Tym do 10 gr.


Użytkownik Robert Crocker edytował ten post 30 sierpień 2017 - 09:54

  • artur.piwo73 lubi to

#296 OFFLINE   artur.piwo73

artur.piwo73

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaTeresin
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Piwowarski

Napisano 30 sierpień 2017 - 19:04

Cześć
Mam 220 do 26g i air 206 do 15g.
Bardzo lubię te patyki ale na "pajki" trochę zbyt szczytowe.
Sporo spadów.


Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
  • Robert Crocker lubi to

#297 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 30 sierpień 2017 - 20:08

Tak czułem ... chyba będzie trzeba Batsona kręcić ...

#298 OFFLINE   graf74

graf74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:G.

Napisano 31 sierpień 2017 - 12:22

Mam pytanko a właściwie 2:

 

1. Czy używał ktoś tej wersji Streeto XUL 1801 w jednoskładzie? Czyli nie "Air" i opisana jako 180 0,5 do 6gram?

Czy mniej więcej jest podobna to tego egzemplarza Streeto XUL 1852 185 0,5 do 6gram, który opisywał Friko?

 

"Krótko - jest to uniwersalna, lekka wędka, szybka ale o głębszym ugięciu. Nie jest to wklejka, szczytówka jest tubularna. Kijek jest w rzeczywistosci nieco mocniejszy niż fabryczny opis, optymalnie łowi się na główkach od 3 do 7 gr plus mała gumka. Łowiłem na cienką plecionkę + przypon z fluorocarbonu i okonie nie spadały. Myślę że za te pieniądze jest to bardzo dobra propozycja jak ktoś lubi się pobawić lżejszym łowieniem w mieście, na kanale, z pomostu, w porcie czy z łódki - pomimo krótkości blanku rzuca się bardzo dobrze, dalej niż potrzeba , zwłaszcza na cienkiej plecionce. Wędka bardzo wygodna w transporcie - ja woziłem w samochodzie rozłożoną."

 

2. Mam zagwozdkę czy wziąć wersje Streeto XUL 1852 czy może Streeto UL 2002, którą też opisywał kolega moderator Friko.

Chciałbym żeby kijek obsługiwał obrotówki o wielkości 0 do 2 i ewentualnie woblerki 3-5cm.

Może ktoś podpowie co będzie lepsze?

 

Choć najbardziej kusi mnie ten jednoskład, kolega łowi tylko takimi kijami i powiem że bardzo mi się to podoba.

Jedyny minus to transport, po za tym widzę same plusy.

 

Może ktoś, coś?


Użytkownik graf74 edytował ten post 31 sierpień 2017 - 12:23


#299 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 31 sierpień 2017 - 21:49

Mam model UL 2002

Obsluzy glowki 5-10 gram + ES 2 oraz 3 cale. Obroty nr 2 rowniez jezeli chodzi o obtoty 0-1 to raczej nie bedzie komfortowo to nie jest super ekstra delikatny chruscik

#300 OFFLINE   graf74

graf74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:G.

Napisano 31 sierpień 2017 - 22:07

Ok. Dziękuję. Taki patyk już mam innej marki. Czyli wezmę chyba ten jednoskład.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: konger, streeto, street fishing

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych