Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Streeto i inne nowości Kongera 2016

konger streeto street fishing

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
406 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 812 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 05 wrzesień 2017 - 20:57

Konger Streeto spin 2,20m 5-18g

Ile to realnie ogarnia ?


  • Ryboman lubi to

#302 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 20 wrzesień 2017 - 11:27

@szczupak1 Używałem streeto spin 5-18 g przez miesiąc i regularnie wieszałem do 20 g + 7-10 cm gumy z nastawieniem na okonia i sandacza. Kij kupiłem na targach w Poznaniu na stoisku sklepu Pirania (dystrybutor kongera? duży wybór mieli kongerowskich kijków) i sprzedawca zapewniał mnie, że kij spokojnie  ogarnie 25 g ze smukłą guma do 10 cm. Dołem schodziłem do 7 gram i tak znośnie było. 


  • szczupak1 lubi to

#303 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 812 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 20 wrzesień 2017 - 14:33

Fajnie. Bardzo dziękuję.

#304 OFFLINE   majunio

majunio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 postów

Napisano 30 wrzesień 2017 - 18:03

Przyzwoite to streeto 😏

Załączone pliki


  • MATIG i misie.k lubią to

#305 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3687 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 02 październik 2017 - 06:18

Czy w końcu ktoś macha na co dzień Dynamixem? Interesuje mnie szczególnie model Jig 232cm/M 5-21g. Czy ktoś może "cósik" powiedzieć na jej temat?



#306 OFFLINE   michalosix

michalosix

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Michał

Napisano 10 październik 2017 - 17:50

Miał ktoś w ręce 0.5-6g o długości 198cm ? Jak wychodzi w porównaniu do 185cm ?

#307 OFFLINE   majunio

majunio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 postów

Napisano 13 październik 2017 - 13:17

Z latawcami tez całkiem nieźle sobie radzi.
Sporą wadą jak dla mnie jest umiejscowienie uchwytu na przynęty. Skss wymusza trochę trzymanie palców na blanku a w streeto właśnie w tym miejscu jest ów zaczep...

Załączone pliki


  • Majkel S, ~30 i misie.k lubią to

#308 OFFLINE   Majkel S

Majkel S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 13 październik 2017 - 15:01

Hej

mam dwa modele XUL z serii streeto, tj.

 

a. Konger Streeto AIR XUL 1902 dł 190 cm c.w. 0,6 - 7 g masa 56 g

 

b. Konger Streeto XUL 1852 dł. 185 cm c.w. 0,5 - 6 g masa 101 g

 

więc porównałem je nad wodą i jeśli kogoś to obchodzi to mogę powiedzieć że:

 

1. Ten "zwykły" streeto (nie AIR) jest zauważalnie sztywniejszy niż wersja AIR, która jest jednak nieco bardziej miękka na szczytówce. Absolutnie nie jest to wędka wolna, ani nawet semi fast. Po prostu normalne streeto to sztywna pała a streeto AIR to nieco mniej sztywna pała :D

 

2. Różnica a masie obydwu wędek jest oczywiście zauważalna, jednak komfort łowienia na obydwie jest podobny. Po prostu streeto AIR jest leciutkie a normalne streeto jest dobrze wyważone i ta różnica się niweluje. 

 

3. Wykonanie obydwu moich egzemplarzy jest na bardzo dobrym poziomie, nie znajduje nic, do czego mógłbym się przyczepić. 

 

4. Pomimo posiadania droższych i bardziej finezyjnych kijów, te dwa a w szczególności streeto AIR są moimi ulubieńcami. To taki ziomek, którego zabieram nad wodę, i zapewnia mi możliwość łowienia na większość moich przynęt. Jeśli chodzi o wielkość łowionych ryb, to zdarza się że jakiś narybek okonia spadnie, ale szczupaczka takiego do 60 cm można przytrzymać na siłę w miejscu (jeśli linka pozwoli). 

 

5. Pracują od niedawna sparowane ze Stradicem 2500 FB (190g) . 

 

6. Łowię głównie na robakopodobne przynęty, wormsy, kajtechy ale też na shinery, małe wobki, twistery, jakieś fikuśne nowości, generalnie wszystko od długości 2,5 do 8 cm i wadze od 1 do 8 g. Myślę że streeto "normalne" posiada nieco niedoszacowane c. w., 2 gramy więcej ponad max nie robią na nim wrażenia. Za to rzucanie przynętami w dolnym zakresie c.w. tj, 0,5 g to nieporozumienie. 

 

Jak ktoś ma jakieś pytania to śmiało.

 

ps. to tylko moje wrażenia z użytkowania, nie trzeba się z nimi zgadzać :D


Użytkownik Majkel S edytował ten post 13 październik 2017 - 15:02


#309 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 13 październik 2017 - 16:57

Ja mam od wczoraj streeto 2-8g 2m i na sucho faktycznie sztywna pała. Ale chyba czas właśnie na takie pały zacząć lowic :).

#310 OFFLINE   Majkel S

Majkel S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 14 październik 2017 - 15:26

Jeśli ktoś miał by jeszcze wątpliwości odnośnie pałkowatości tych wędek, to dzisiaj mały karpik ~35 cm (zassał fluo kopyto)  nie zrobił na niej (XUL Air) absolutnie żadnego wrażenia... ugięła się szczytówka a 3/4 kija stało w miejscu. Wczoraj pisałem w tym temacie posta, więc dzisiaj celowo obserwowałem zachowanie kija podczas holu rybki. No więc hol wyglądał tak, że karpik wziął, zaciąłem, ściągnąłem go do brzegu jak kępę moczarki i podebrałem, całość trwała z minutę. Pomimo, że jak pisałem, bardzo lubię tego kija, to myślę że nazwa XUL w tej wędce to spore nadużycie. Moim XUL jest Major Craft Nextino 0,5 - 2g, którym nie rzucę przynętą, która ma już chociaż 3g, bo mija się to z celem.

 

 

 

 

Załączone pliki


  • Alexspin lubi to

#311 OFFLINE   wolta

wolta

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • Lokalizacjapolska
  • Imię:roman
  • Nazwisko:dydko

Napisano 15 październik 2017 - 19:21

tak przypuszczałem że seria streeto air będzie pstryczkiem w nos wielkich producentów blanków :)



#312 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 16 październik 2017 - 09:43

Jaki to niby pstryczek :D ? To co napisał Majkel S oznacza, że to kij jak 1000 innych :)


  • szczupak1, misie.k i Alexspin lubią to

#313 OFFLINE   Majkel S

Majkel S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 16 październik 2017 - 11:20

No tak, wędka jest ciekawa i mi pasuje, nie pisałem peanów pochwalnych na jej cześć ;)

nie wiem czy się zgadzacie, ale wydaje mi się że w modelu AIR, producent obszedł temat zastosowania wklejki, tj. AIR nie jest wklejką ale na ok 65% długości kija położyli matę, która go bardzo usztywnia a koniec zostawiony został bez tego oplotu. Nie powiem że łowi się tak samo jak na wklejke bo nie, ale...

Tak więc wędka moim zdaniem ciekawa, trochę inna od całego lasu kijow który się u mnie przewinął, jak na razie łowię na nią, ale szybko się nudzę więc pewnie za jakiś czas znajdę sobie inny obiekt zainteresowań :D

Użytkownik Majkel S edytował ten post 16 październik 2017 - 11:24


#314 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 16 październik 2017 - 14:31

Uzywa ktos wklejki konger ultris jig micron 2,32 m do 7 gram? Jakies opinie? Ile dolem , ile gora ogarnie? Jak pod ryba pracuje?

#315 OFFLINE   mathew.stepnicki

mathew.stepnicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów

Napisano 16 październik 2017 - 14:45

Uzywa ktos wklejki konger ultris jig micron 2,32 m do 7 gram? Jakies opinie? Ile dolem , ile gora ogarnie? Jak pod ryba pracuje?

Kolega @ Alexspin go uzywa wiec przesledz jego posty w dziale moj ul sprzet...

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

Użytkownik mathew.stepnicki edytował ten post 16 październik 2017 - 14:47


#316 OFFLINE   ~30

~30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów
  • LokalizacjaŻelechów
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 październik 2017 - 17:39

No tak, wędka jest ciekawa i mi pasuje, nie pisałem peanów pochwalnych na jej cześć ;)

nie wiem czy się zgadzacie, ale wydaje mi się że w modelu AIR, producent obszedł temat zastosowania wklejki, tj. AIR nie jest wklejką ale na ok 65% długości kija położyli matę, która go bardzo usztywnia a koniec zostawiony został bez tego oplotu. Nie powiem że łowi się tak samo jak na wklejke bo nie, ale...

Tak więc wędka moim zdaniem ciekawa, trochę inna od całego lasu kijow który się u mnie przewinął, jak na razie łowię na nią, ale szybko się nudzę więc pewnie za jakiś czas znajdę sobie inny obiekt zainteresowań :D

Dobra jest. Mam tą pośrednią, 198cm i jest kozak :D A co do tysiąca podobnych? Heh, żeś dowalił milordzie ;)


  • Majkel S lubi to

#317 OFFLINE   wolta

wolta

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • Lokalizacjapolska
  • Imię:roman
  • Nazwisko:dydko

Napisano 16 październik 2017 - 23:27

Jaki to niby pstryczek :D ? To co napisał Majkel S oznacza, że to kij jak 1000 innych :)

chodzi o to że za miej więcej  500 zl dostajesz gotowy schludnie ukręcony i do tego poręczny kijek (a nie goły blank) pełna gwarancja a nie jakieś odbijanie piłeczki przez importera- dla mnie wszystko w temacie!!!!!!!!! :D



#318 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3687 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 17 październik 2017 - 06:01

Uzywa ktos wklejki konger ultris jig micron 2,32 m do 7 gram? Jakies opinie? Ile dolem , ile gora ogarnie? Jak pod ryba pracuje?

Napisałem Ci krótką opinię na PW. Wędzisko warte swojej ceny, a śmiem twierdzić, że walorami użytkowymi przewyższa znacznie droższą konkurencję. B)



#319 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 17 październik 2017 - 19:39

CzeSC ! Streeto potestowane! Generalnie jestem mega zadowolony . 200 cm 2-9 .
Kupiłem używkę za śmieszne pieniądze także jeszcze bardziej cieszy ( Chociaż używam ze cena regularna jest ok ! ).
Łowilem na czeburaszki 3-4g + max 2 cale kajtek. Czułem każdy pstryk oksów od 10cm! 1 raz w życiu odrazu po rzucie w opadzie czułem branie co dało wga frajdę. .kij sztywny ale nie jest jakiś wga palowaty. Zapas mocy na pewno jest. Bardzo ładnie pracuje pod ryba i pięknie przekazuje jej drgania . Na pewno nie jest mniej czuły niż blue bird do 5 g ! Polecam ! Współpracował z dragon nano lite xt60c 1015i ( waży w rzeczywistości niecałe 200 ip7bit wyważenia jest ok 1cm przed stopka takze prawie idealnie .ykg egi metal 8lb +fluoro 0.21 spiderwire .
Pozdro

#320 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18575 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 październik 2017 - 19:56

No tak, wędka jest ciekawa i mi pasuje, nie pisałem peanów pochwalnych na jej cześć ;)

nie wiem czy się zgadzacie, ale wydaje mi się że w modelu AIR, producent obszedł temat zastosowania wklejki, tj. AIR nie jest wklejką ale na ok 65% długości kija położyli matę, która go bardzo usztywnia a koniec zostawiony został bez tego oplotu. Nie powiem że łowi się tak samo jak na wklejke bo nie, ale...

Tak więc wędka moim zdaniem ciekawa, trochę inna od całego lasu kijow który się u mnie przewinął, jak na razie łowię na nią, ale szybko się nudzę więc pewnie za jakiś czas znajdę sobie inny obiekt zainteresowań :D

 

http://jerkbait.pl/t...-las/?p=2166078

 

Tutaj na pierwszym zdjęciu widać ten moment łączenia dwóch mat - oczywiście w takim miejscu wypada dać omotkę przelotki.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: konger, streeto, street fishing

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych