Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Daiwa - informacje, opinie, uwagi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
195 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 17 luty 2016 - 18:33

Będąc w sklepie celem obejrzenia kijów megabass uwagę zwróciły kijki Daiwa generation black, sztywne wykalaczki na sucho, wydaje mi się że to zabawy z gumami byłyby odpowiednie. Spodobały mi się też wizualnie, luvias oraz ballistic. Z przewagą na ballistic. Pisałem do sklepu o zmierzenie rękojeści i jak to w Daiwa połowa kija to dolnik. W modelu luvias 2.75 5-28 od środka stopki kolowrotka 41cm. Nie wiem jak w ballistic. Najbardziej jednak chodzi mi po głowie morethan, ten "tani" . Waga fajna, w kilku 275 5-23 wynosi 123 gr, uzbrojony podobno w fuji sic. Tylko pewnie dolnik dluuuugi. Lowil ktoś może tym morethanem? Cw sugeruje uniwersalne łowienie przynetami serwowanych dużym jaziom i kleniom,( boleni, sandaczy w nocy na woblery?) model dokładnie morethan a-rounder 91lx

Użytkownik grunwald1980 edytował ten post 17 luty 2016 - 18:34

  • Artur1988 lubi to

#2 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 17 luty 2016 - 19:49

Gdybyś Witek potrzebował coś krótkiego np. na pływadło to z tej serii generetion black moge polecić Minnow Darter opisany 7-28 ;) 225 cm z brzegu może być za krótko...ale co kto lubi ;) Mam wersje cast świetny kijek do opadu 15-30 gr....nigdy nie myślałem , że bede łowił gumisiami na ciezkich głowach zestawem castingowym, a jednak ;) Latały z niego nawet slajdery10 i inne jerkowe komedie :) także mozna powiedzieć , że uniwersalny....do tego kupiłem nówkę z drugiej ręki za 300zł...także dobra cena jak za taki "japan style" ;)



#3 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 17 luty 2016 - 20:15

No wygląd mają świetny, w ręce też fajnie leżały. Z łódki nie łowię niestety a pozatym mam krótkie kije. Myślałem o czymś dłuższym bo czasem warunki zmuszają . Mam czym łowić ale czasem człowiek chciałby coś innego by i tak z czasem wrócić do sprawdzonych rzeczy :).
  • Paweł R. lubi to

#4 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 17 luty 2016 - 20:28

Powermesh i Generation Black z poprzedniej serii czyli nie 2016 szczególnie w wersji spinningowej zajebiście leżą w ręku(moje osobiste odczucie ;) ) powiem Ci w tajemnicy ;) , że to chyba moje ulubione kije w arsenale na tą chwile i nie mam ciśnienia żeby robić coś na pływadło...mimo jeszcze kilku fajnych kijków z pracowni, którymi obskakuje brzegowe łowienie ;) jara mnie też ostanio taki JPstyle i może temu ....



#5 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 17 luty 2016 - 20:51

A ten powermesh masz w jakiej długości? Bo o ile krótkie kije mają krótkie dolniki :) o tyle długie to już niezła laga. Japończycy mają chyba jakieś kompleksy ;)

#6 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 17 luty 2016 - 20:52

...a tego powermesha do 14 gr ogarnąłem przypadkiem chyba też za 3 stówki i nie mam z tego powodu kompleków ;) przezbrojony na minimy...a śmiga jak fenix w tytanach ;)

 

avgeh5.jpg

 

2hdzel1.jpg


  • Del Toro i coma lubią to

#7 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 17 luty 2016 - 20:53

długość 198cm ....nie miałem w ręku lepiej wyważonego kija....czy jest podpięty młynek czy nie to i tak nie czujesz że go trzymasz ;) no i uchwyt w wersjach spinningowych robi robotę



#8 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 17 luty 2016 - 20:54

Fajnie się prezentuje, a długość?

#9 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 17 luty 2016 - 20:55

Długość dolnika jest bardziej niż idealna ;)

xc92e8.jpg


  • Paweł R. lubi to

#10 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9480 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 17 luty 2016 - 21:01

Fajnie się prezentuje, a długość?

Musisz sam pomacać. Naprawdę ciekawe kijaszki. Mnie szczególnie przypadł do gustu pewien lekki króciak z serii Powermesh. Niestety nie kupiłem.

Miałem za to cięższy i gdyby nie nadmiar patyków "za szafą" zapewne, jeszcze długo nie sprzedałbym tego:  https://goo.gl/photo...4kQNfjpQ2peYoP6


  • Ricci lubi to

#11 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 17 luty 2016 - 21:01

Wygrzebałem jeszcze z archiwum tego casta minnow darter ;) ....idealnie pasuje do Tatuli B)

9gg8bs.jpg



#12 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 17 luty 2016 - 21:01

No tylko że to krociak. Dłuższe modele pewnie mają murzynskie wartości :/

#13 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9480 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 17 luty 2016 - 21:03

Nie sądzę. To jakby "nowe otwarcie" ;)

Pytanie, czy ta seria występuje w dłuższych wersjach?


Użytkownik popper edytował ten post 17 luty 2016 - 21:06


#14 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 17 luty 2016 - 21:04

Daiwa robi naprawdę ciekawe dizajnersko kije. Chodzi mi o te japan style. W ręce też fajnie leżą, do tego super lekkie. Tylko te kurfa dolniki :)

#15 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 17 luty 2016 - 21:10

Musisz sam pomacać. Naprawdę ciekawe kijaszki. Mnie szczególnie przypadł do gustu pewien lekki króciak z serii Powermesh. Niestety nie kupiłem.

Miałem za to cięższy i gdyby nie nadmiar patyków "za szafą" zapewne, jeszcze długo nie sprzedałbym tego:  https://goo.gl/photo...4kQNfjpQ2peYoP6

Ja mam Waldku tego 198/5-14...kupiłem jako ciekawostkę ....i tak została ;) fajna na kropkowego siurka łowiąc w górę....z minimami podejrzewam jeszcze lepsze właściwości od seryjnego setu...gdyby jeszcze była czulsza to nie mam pytań za ta klasę ;)


  • popper i Pirania lubią to

#16 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 17 luty 2016 - 21:13

Daiwa robi naprawdę ciekawe dizajnersko kije. Chodzi mi o te japan style. W ręce też fajnie leżą, do tego super lekkie. Tylko te kurfa dolniki :)

Sam sobie odpowiedziałeś....jak daiwa to tylko króciaki ;) mówimy oczywiście cały czas o kijach "budżetowych"  :)



#17 OFFLINE   Barthez204

Barthez204

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaRadom/Warszawa
  • Imię:Bartek

Napisano 18 luty 2016 - 14:15

Jaki model Daiwy na okonia był by najlepszy??? Dlugość max 240cm cw do 10g. Cenowo ok 200zł Nie szukam cudów chcę kijek na jeden sezon.

#18 OFFLINE   Lars

Lars

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaNidzica

Napisano 19 luty 2016 - 09:13

Ja właśnie zamówiłem, trochę w ciemno  :) Daiwę Ballistic - X Spinning 1,80m 7-21gJak do mnie dotrze to napisze kilka zdań na jej temat. 



#19 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 19 luty 2016 - 14:05

Mam Daiwe Lexa 240 5-20 g pod kropka. Bardzo lubię ten patyk i nienawidzę jednocześnie tego cholernego długiego dolnika. Po jaką cholerę wstawiaja je tak namiętnie do takich kijów jak mój nie mam bladego pojęcia.

#20 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 19 luty 2016 - 17:44

Mam Daiwe Lexa 240 5-20 g pod kropka. Bardzo lubię ten patyk i nienawidzę jednocześnie tego cholernego długiego dolnika. Po jaką cholerę wstawiaja je tak namiętnie do takich kijów jak mój nie mam bladego pojęcia.

....żeby nie leciał na pysk na przykład ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych