Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Daiwa - informacje, opinie, uwagi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
195 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1286 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 01 luty 2018 - 16:30

Używałem cały sezon 2017 Ballistic X 270 do 28g celem moich wypraw nad Wisłę to 90% Boleń i Sandacz na woblerki i z czystym sumieniem mogę polecić tego kija na opaskowe łowy :)



#82 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 29 kwiecień 2018 - 00:11

Czy ktoś uzywa DAIWA TEAM AIR 285/7-28g? Będę wdzięczny za wszelkie opinie.

#83 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1346 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 maj 2018 - 20:42

Witam stoję przed dylematem którą wsiąść. 

Łowienie z pontonu na woblery 10-20cm. Gumy 10-20cm ciężar gumy to max 20gr + sama guma drugie tyle, środkowa Odra. Generalnie Szczupak, Sandacz, gruby boleń ale i przyłów suma do 150-170cm. Szukam kija do 60gr i te dwie mi się podobają.

 

Za exelerem przemawia cena :)

 

Za tą drugą Przelotki 4 stopkowe. Dolnik krótszy o 5 cm (mam innego exelera i te 5cm mi wadzi o brzuch). Taki duperel jak korek piankowy, w exeler jest drewniany i stuka o podłogę kamienie...

Teraz pytanie do użytkowników warto dopłacić prawie 300zł? Wędek generalnie nie szanuję, czasem wolę tańszą nie żal wyrzucić do kosza...

.

spiner1.jpg

.

spiner2.jpg



#84 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 06 czerwiec 2018 - 11:12

Wsiadaj śmiało ...



#85 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1346 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 07 czerwiec 2018 - 08:56

Hm.... ??? A troszkę jaśniej jak to do mnie... :)

#86 OFFLINE   mohave

mohave

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Bajerski

Napisano 07 czerwiec 2018 - 12:04

Hm.... ??? A troszkę jaśniej jak to do mnie... :)

Ja też nie od razu zrozumiałem, bo dwa błędy w jednym krótkim wyrazie to już wyższa sztuka szyfrowania tekstu :)


  • popper i Tresor lubią to

#87 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1346 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 25 czerwiec 2018 - 08:40

Nikt nic konstruktywnego nie napisał to kupiłem różowy...
https://www.instagra...id=cu6izclv5wwf
  • Sebulba lubi to

#88 OFFLINE   tobik

tobik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:.

Napisano 25 czerwiec 2018 - 18:23

Jestem nowy, a nie znalazłem powitalni. Szukam nowego kija spinningowego, strata trzech ryb w jeden weekend zmobilizowała mnie do pozbycia się kiepskiego teleskopu. Znalazłem wędzisko daiwa Ballistick X seatrout 10-40g. Wszystko fajnie tylko czy wędka dedykowana na trocie nadawać się będzie na szczupaka? Używam woblerów w przedziale wagowym od 12-40g. Rzeka narew. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tej zagadki.



#89 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 25 czerwiec 2018 - 23:49

Na yt wkra fishing chyba uzywal

#90 OFFLINE   smwrc

smwrc

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin

Napisano 26 czerwiec 2018 - 14:32

czy ktoś może mi podpowiedzieć, czy uznają mi reklamację 

DAIWA PROREX XR SPIN 240cm 10/30g Spinning

pęknięta szczytówka przy holu 55cm szczupaka. Dokładniej, po holu wyskoczył mi z wody  spod nóg, wędka była wygięta i w tym momencie nastąpiło pęknięcie blanku. żadnego zahaczenia o gałąż, itp



#91 OFFLINE   Doman

Doman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Dominik

Napisano 26 czerwiec 2018 - 15:29

Podobno Daiwa  wymienia i nie pyta jak jest  na gwarancji.

Tylko procedura przez sklep ,odbiera przedstawiciel  jak dojedzie i to trwa .



#92 OFFLINE   Ultraast

Ultraast

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów

Napisano 26 czerwiec 2018 - 23:44

Używa ktoś Daiwa BG Pilk 50-150g 240cm lub 270cm?
Jakie ma ugięcie? Pod obciążeniem wygina się w kształt paraboli czy akcja szczytowa?

#93 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1346 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 czerwiec 2018 - 07:36

I kijek przetestowany. Pierwsze wrażenie troszkę za sztywny. Ale idealnie odróżnia pukanie woblera w kamień od ryby. Wczoraj jeden sandaczyk 45cm. Jedno puste branie i brzana 3.69kg wszystko w rynnie z pontonu na mega prądzie. Wobek 16 cm.
  • fonix lubi to

#94 OFFLINE   tobik

tobik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:.

Napisano 30 lipiec 2018 - 22:45

Poszukuję danych na temat daiwa ninja x tele 2.40m 20-60g. Waga w zasadzie drugorzędna, konkretnie chodzi mi o to jak ten kij się zachowuje, czy można uznać za alternatywę dla wędek dwu częściowych? Czy jednak teleskop nie jest w stanie dorównać nawet lekko tańszym wersjom? Napisałem nowy temat ale został dołączony do innego, który od dawna śpi. Posiada ktoś wędkę z serii ninja x a najlepiej teleskop i jeszcze o długości 2,40m? 



#95 OFFLINE   smwrc

smwrc

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin

Napisano 31 lipiec 2018 - 05:14

czy ktoś może mi podpowiedzieć, czy uznają mi reklamację 

DAIWA PROREX XR SPIN 240cm 10/30g Spinning

pęknięta szczytówka przy holu 55cm szczupaka. Dokładniej, po holu wyskoczył mi z wody  spod nóg, wędka była wygięta i w tym momencie nastąpiło pęknięcie blanku. żadnego zahaczenia o gałąż, itp

Wędka wymieniona na nową w ramach reklamacji, oczywiście przez sklep i jak pisze Doman trochę to trwało, ale jest  jestem bardzo zadowolony



#96 OFFLINE   tobik

tobik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:.

Napisano 07 sierpień 2018 - 10:15

Jestem nowy, a nie znalazłem powitalni. Szukam nowego kija spinningowego, strata trzech ryb w jeden weekend zmobilizowała mnie do pozbycia się kiepskiego teleskopu. Znalazłem wędzisko daiwa Ballistick X seatrout 10-40g. Wszystko fajnie tylko czy wędka dedykowana na trocie nadawać się będzie na szczupaka? Używam woblerów w przedziale wagowym od 12-40g. Rzeka narew. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tej zagadki.

Wędka bardzo fajna, spokojnie da  się żucić meppsem 3, który waży 6gr. kijek ma już na koncie dwa sumiki (niewymiarowe niestety), szczupaka i kilka okoni dość małych.



#97 OFFLINE   tobik

tobik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:.

Napisano 07 sierpień 2018 - 10:24

Poszukuję danych na temat daiwa ninja x tele 2.40m 20-60g. Waga w zasadzie drugorzędna, konkretnie chodzi mi o to jak ten kij się zachowuje, czy można uznać za alternatywę dla wędek dwu częściowych? Czy jednak teleskop nie jest w stanie dorównać nawet lekko tańszym wersjom? Napisałem nowy temat ale został dołączony do innego, który od dawna śpi. Posiada ktoś wędkę z serii ninja x a najlepiej teleskop i jeszcze o długości 2,40m? 

Nikt nie używa wędek z tej serii?



#98 OFFLINE   mateusz_motylewski

mateusz_motylewski

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 05 listopad 2018 - 20:19

Podepnę się I ja ze swoim problemem dotyczącym braku informacji o kiju
Daiwa GB Dropshot Feeling 2.70m 10-25g [11914-270]
Zna ktoś ta wędkę? Podejdzie na sandacza?

#99 OFFLINE   Ziom

Ziom

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 grudzień 2018 - 17:56

Czy ktoś miał styczność z wędką Daiwa Whisker WS702MS? Jakieś opinie? Nada się do większych pstrągowych woblerów?

Użytkownik Ziom edytował ten post 29 grudzień 2018 - 18:08


#100 OFFLINE   piotrek324

piotrek324

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • Lokalizacjaok. Radomia

Napisano 29 grudzień 2018 - 19:13

Ja używam exelera jigger spin 270cm wyrzut 7-28g. Łowie w Wiśle z opadu główki 15-20g gumy ok 10-12 cm i przy takim łowieniu nie można się do niczego przyczepić, opad ładnie widać czuć uderzenia główki o kamienie i bez problemu można rozpoznać brania sandacza nawet nie mając dużego doświadczenia tak jak ja. Gorzej z obciążeniem poniżej 10g ,jeśli dojdzie do tego wiatr to opad i uderzenie o dno są mało czytelne. Wieczorami tym samym kijem obsluguje woblery powierzchniowe i tu generalnie też jest ok ,może rzuty tymi mniejszymi i lżejszymi nie wychodzą najlepiej ale daje radę. Problem mam z zacięciem blyskawicznych potężnych "kopnięć" w dobiera, wiem że to sandacze bo udało mi się kilka max do 70cm po takim braniu wyholować ,większego spiąlem ale sporo miałem pustych uderzeń (jeśli możecie coś podpowiedzieć będę bardzo wdzięczny). Podejrzewam że błąd leży po mojej stronie a nie wędki. Tak jak kolega który pisał wcześniej nie obchodzę się z tym kijem jak z jajkiem ,złamałem szczytówke ze swojej winy ale reklamacja została uwzględniona i dostałem nową wędkę więc tu duży plus. Długo czekałem na wymianę bo ok miesiąc ale w tej sytuacji i tak nie mogę narzekać.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych