Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Torba na sprzęt do brodzenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   obcy74

obcy74

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 19 luty 2016 - 20:12

Chciałbym zapytać Was o doświadczenia z przechowywaniem i przenoszeniem spodniobutów, śpiochów i butów do brodzenia.

Podczas kursu miałem do czynienia z torbą Vision i była całkiem OK, ale jej cena jest masakryczne wysoka, więc poszukuję dobrego substytutu :)

Na rynku jest kilka produktów Dragona, Salix Alba, Rapala, itp.

Zależy mi na tym, aby w torbie zmieściły się buty oraz śpiochy i nie zabrudziły samochodu podczas transportu. Fajny byłby dywanik do przebierania, ale to akurat można sobie łatwo zorganizować we własnym zakresie...



#2 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 19 luty 2016 - 20:17

Śpiochy z Decathlon'u 4C i 5C mają fajną okrągłą torbę z funkcją dywaniku,mieściły też buty po rozsunięciu dodatkowego suwaka (do kompresji).Nie wiem czy są podobne dostępne... ;) ,ale sprytny krawiec uszyje z cienkiej kordury.



#3 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 19 luty 2016 - 20:48

Ja wożę to w dużym worku po psiej karmie. Może na pierwsze wrażenie pomysł śmieszny lub zaskakujący, ale narodził się poprzez ewolucję :)

Po pierwsze tanie, bo moja psina tą karmę zjada, także zawsze mogę mieć kolejny. Po drugie mocne i szczelne. Nie ma mowy aby coś się w aucie z niego wylało - no, chyba że nie zamknięty leży i może woda z trepów wyciec. 

Suche spodniobuty (mam 4C) wożę w pokrowcu firmowym. Po łowieniu wrzucam je razem z butami i suszę jedno i drugie w domu. W pokrowcu przechowuję już spodniobuty suche. Oczywiście jak mi się nie chce bawić z pokrowcem, pakując buty do worka, ładuję tam także suche gacie 

Jeżeli masz psa lub dojście do worka, przemyśl patent. 

Aha - ważne żeby worek był po min. 12-15 kg karmy oraz był szeroki. Wąski a długi worek nie sprawdza się podczas pakowania mokrego i brudnego częstokroć obuwia i gaci.


  • Paweł Bugajski i Daniel13 lubią to

#4 OFFLINE   obcy74

obcy74

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 19 luty 2016 - 21:11

Ciekawy patent z workiem po karmie, ale mam kota i obawiam się, że nie ma takich wielkich worków z kocia karmą :)


  • Paweł Bugajski lubi to

#5 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 19 luty 2016 - 21:22

Na punkcie łowienia to ja też mam kota... ;)

"Decathlon" 4/5C naprawdę udany wzór.



#6 OFFLINE   Kizior

Kizior

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 19 luty 2016 - 22:10

Ja używam torby żeglarskiej z Decathlon i jestem bardzo zadowolony. Odkąd jej używam w aucie prawie nie czuć łowiskiem. Nie będe wrzucać konkretnego modelu bo wątpie by poza rozmiarem i ceną różniły się jeszcze jakimiś cechami.

Poza tym już gdzieś na forum temat był poruszany.



#7 ONLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 19 luty 2016 - 22:16

Na mokre szmaty używam wora na śmieci, dużego.

Suche wiozę nad wodę w plecaczku Salix ALba, tym z siatką. Po wyjęciu gratów rzucam go na ziemię i robi za dywanik.

I pamiętaj o przechowywaniu śpiochów w domu. Wieszak w szafie jest najlepszym rozwiązaniem i przedłuża znacząco życie gaci.


  • Franc lubi to

#8 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 19 luty 2016 - 22:37

Niebieska torba na zakupy z Ikea. Idealna nie tylko na jednodniowe wyjazdy, zawsze warto mieć ją w bagażniku. Albo dwie, jedna na suche rzeczy, druga na mokre. 

 

Na dłuższe wyjazdy można poszukać czegoś z demobilu, za małe pieniądze można wyrwać porządny produkt, np. wojskowy worek marynarski 


  • Paweł Bugajski i Franc lubią to

#9 OFFLINE   Alek.

Alek.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 278 postów
  • Lokalizacjaraz tu, raz tam

Napisano 20 luty 2016 - 04:57

Także miałem pomysły, aby do przechowywania butów i woderów posiadać specjalne pokrowce. Długo chodził mi po głowie nawet Simms, ale koledzy "wybili" mi to skutecznie z głowy. Nie  wiem jak inni, ale ja po przyjeździe nad wodę dostaję " gorączki" i jak najszybciej chce się ubrać do wędkowania. Po rybach znowu nie chce mi się ładnie wszystkiego składać i wrzucam tylko " graty" do bagażnika. I aby szybko wszystko wyjąć i potem złożyć  " torba" musi być bardzo szeroka. Zastosowałem do tego bardzo szeroki, z grubego  plastiku worek  o średnicy ok. 80 cm ( był on po jakiś kołdrach, czy pościelach ). Spełniał swoja rolę, z wyjątkiem sytuacji, gdy buty były brudne. Wtedy ściekająca z nich woda potrafiła pobrudzić wodery w czasie transportu. Teraz używam jeszcze większego worka z cieniutkiego materiału. Buty jednak, gdy są brudne przed włożeniem do tego worka chowam w  mniejsze, nieprzemakalne worki plastikowe. Wodery nawet jak są wilgotne, to po ich zdjęciu woda z nich nie ścieka. Nic się nie brudzi, nie przecieka, łatwo włożyć i wyjąć, i praktycznie nic nie kosztowało. Aby ułatwić sobie życie wożę także w bagażniku kwadratowa , nie nasiąkającą wodą, sztywną  piankę o wymiarach ok. 80x80x1 cm, która służy mi za dywanik w czasie zakładania i zdejmowania butów oraz woderów. Nic mnie tak nie irytuje jak zakładanie i zdejmowanie  śpiochów, gdy nie można sucho i wygodnie postawić stopy. A ryby czekają.



#10 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 20 luty 2016 - 08:31

Dam Ci proste rozwiązanie.Wchodzisz na ALLEGRO i szukasz narciarski plecak na buty.Wybierają rozmiar 46 lub większy i po problemie.
  • gulf lubi to

#11 OFFLINE   obcy74

obcy74

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 20 luty 2016 - 11:36

Spoko patenty. Dzięki. Myślę, że wypróbuję torbę Ikea, bo akurat taką mam + jakiś mniejszy worek na brudne buty. 

Mam plecak na buty narciarskie i pewno dobrze nadawałby się na same buty, ale mam wątpliwości, żeby weszły do niego śpiochy...



#12 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 20 luty 2016 - 12:16

Spoko patenty. Dzięki. Myślę, że wypróbuję torbę Ikea, bo akurat taką mam + jakiś mniejszy worek na brudne buty. 
Mam plecak na buty narciarskie i pewno dobrze nadawałby się na same buty, ale mam wątpliwości, żeby weszły do niego śpiochy...

Moje simmsy w komplecie się mieszczą w plecaku narciarskim.

#13 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 23 luty 2016 - 23:02

U mnie z powodzeniem robi robotę torba z Ikei.

#14 OFFLINE   urasenty

urasenty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel

Napisano 27 luty 2016 - 13:08

Torba na buty narciarskie. Wchodzą śpiochy,buty i drobne graty tupu buff,okulary itp. Koszt ok 30 zł.

#15 OFFLINE   szczurek1

szczurek1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • Lokalizacjana wodzie

Napisano 28 luty 2016 - 12:14

Sam używam torbę na buty narciarskie martes. Torba posiada siatki wentylacyjne oraz na dnie otwory do odprowadzania wody.

Śpiochy i buciki się idealnie mieszczą. A naprawdę grosze kosztuje, około 20zł dałem.

Polecam



#16 OFFLINE   Zbrojarz

Zbrojarz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 75 postów
  • LokalizacjaKielce/Neumarkt
  • Imię:Adrian

Napisano 29 luty 2016 - 09:36

http://sklep-arsenal...ch_130l_17.html

W taką mieści się wszystko, plus skrzynka piwa ;)



#17 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 29 luty 2016 - 10:49

Niebieska torba na zakupy z Ikea. Idealna nie tylko na jednodniowe wyjazdy, zawsze warto mieć ją w bagażniku. Albo dwie, jedna na suche rzeczy, druga na mokre. 

 

 

Pełna zgoda.Używam i chwalę.

Niezniszczalna, do umycia szlauchem po wywinięciu na lewą stronę.Tania, co istotne. ;)



#18 OFFLINE   siatkaz

siatkaz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 766 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Matyjasek

Napisano 29 luty 2016 - 11:29

A ja w tesco kupiłe taką miskę/kosz z miękkiego tworzywa i jak dla mnie super. 

Coś w tym stylu:

https://www.przydomu...a.html?rel=prod

 

http://jysk.pl/przec...r-s37xw30cm-mix


Użytkownik siatkaz edytował ten post 29 luty 2016 - 11:32


#19 OFFLINE   Romano

Romano

    Nowy

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • Pip
  • 47 postów

Napisano 08 marzec 2016 - 12:44

Panowie ja osobiście polecam i sam korzystam z takiej oto torby :

 

http://www.sklep-pre...-M-65-Peme.html

 

Torba jest genialnie wykonana z materiału nieprzemakalnego ,bez problemu zmieści się wszystko co potrzeba do brodzenia i nawet więcej i co najważniejsze można korzystać z niej nie tylko na wyjazdach na ryby .



#20 OFFLINE   Grubas

Grubas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 30 sierpień 2017 - 12:16

Czesc
Zbliża się mój pierwszy zimowy sezon.. pstrągowy
Chciałem zapytać czy macie jakieś domowe sposoby konserwacji śpiochów?? ..podklejacie szwy jesli tak to jakie kleje najlepiej cena do jakości żeby i nie były drogie...myjecie,odnawiacie powłokę DWR (nikwax,revivex)
Czy nie zaszkodzi gaciom suszenie w garażu gdy przyjdą Mrozy???
Wszystkie dobre rady mile widziane 😉

Użytkownik Grubas edytował ten post 30 sierpień 2017 - 12:19





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych