Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Optymalna ilość zestawów BC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 19 luty 2016 - 23:50

Kupujemy, sprzedajemy, zbieramy... Zastanawiam się, jaka według Was jest optymalna ilość zestawów baitcastingowych? Ile i jakich zestawów macie, żeby obsłużyć całe spektrum (albo wybrany zakres) zastosowań? Tylko bez zbieractwa proszę;-) Tego trzeba się wzbraniać (może oprócz @Bob1, ale to inna historia;-)).

 

Ja oscyluję w 5 - 7 zestawach - przy założeniu, że nie posiadam żadnego zestawu stałoszpulowego. Problem w tym, że co osoba, to inne podejście - a w wielu przypadkach mieszanina pomiędzy ruchomą a stałą szpulą.

 

Napiszcie, jak Wy ten temat czujecie i w jaki sposób realizujecie swoje zakresy łowienia. Nie chodzi mi o konkrety pod względem szczegółów kija/młynka itd, bardziej klasa (UL, L, M, MH, H, XH) i zastosowanie (jig, wobler, żelazo, troll).


  • BOB i kacpik lubią to

#2 OFFLINE   Arwanii

Arwanii

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaGórny śląsk - Racibórz
  • Imię:Maciej

Napisano 20 luty 2016 - 00:00

W moim przypadku cały arsenał zamykał sie w jednym zestawie UL przeznaczonym na okonie łowione za pomocą paprochów.Jedna wędka jeden kołowrotek teraz już multik i to wszystko czego mi było potrzeba.Powód prosty zazwyczaj łowie na jednym łowisku ewentualnie na takich które są bardzo podobne do siebie, nastawiam się tylko na jeden gatunek ryby i praktycznie jednym typem przynęty więc więcej mi nie potrzeba.Plus taki że cały sprzęt jaki posiadam udaje mi się zmieścić w małym plecaku i odpada problem braku miejsca a dodatkowo nie zastanawiam się jaki zestaw brać bo po prostu jest tylko jeden.


Użytkownik Arwanii edytował ten post 20 luty 2016 - 00:02

  • MarcinZet i Kizior lubią to

#3 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 20 luty 2016 - 00:06

W moim przypadku cały arsenał zamykał sie w jednym zestawie UL przeznaczonym na okonie łowione za pomocą paprochów.Jedna wędka jeden kołowrotek teraz już multik i to wszystko czego mi było potrzeba.Powód prosty zazwyczaj łowie na jednym łowisku ewentualnie na takich które są bardzo podobne do siebie, nastawiam się tylko na jeden gatunek ryby i praktycznie jednym typem przynęty więc więcej mi nie potrzeba.Plus taki że cały sprzęt jaki posiadam udaje mi się zmieścić w małym plecaku i odpada problem braku miejsca a dodatkowo nie zastanawiam się jaki zestaw brać bo po prostu jest tylko jeden.

To muszę się spytać, co dokładnie składa się na Twój zestaw? Na pewno travel... Jaki i z czym sparowany???



#4 OFFLINE   Arwanii

Arwanii

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaGórny śląsk - Racibórz
  • Imię:Maciej

Napisano 20 luty 2016 - 00:19

Przez dłuższy czas był to Konger aviator 2-10 g plus shimano Alivio 2500 pierwszy spin wiec nic specjalnego następnie był konger micros więc nieco kijek z wyższej pułki aktualnie po krótkiej przerwie z wędkarstwem uzbrajam sie w cast UL który ma sie składać z :

Daiwa wise stream ulb 45-3 o cw 1,5-7g, o mocy 2-6 lbs i długości 134 cm w 3 składach plus prawdopodobnie dojdzie do tego Alphas Air

zestaw na małe ciurki z przeznaczeniem pod okonia z zamiarem podawania mu małych wobków 3-5 cm.

Tak wiec zawsze posiadałem jeden zestaw zawsze na okonia i to w zupełności mi wystarczało.


Użytkownik Arwanii edytował ten post 20 luty 2016 - 00:22


#5 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 20 luty 2016 - 00:30

Przez dłuższy czas był to Konger aviator 2-10 g plus shimano Alivio 2500 pierwszy spin wiec nic specjalnego następnie był konger micros więc nieco kijek z wyższej pułki aktualnie po krótkiej przerwie z wędkarstwem uzbrajam sie w cast UL który ma sie składać z :

Daiwa wise stream ulb 45-3 o cw 1,5-7g, o mocy 2-6 lbs i długości 134 cm w 3 składach plus prawdopodobnie dojdzie do tego Alphas Air

zestaw na małe ciurki z przeznaczeniem pod okonia z zamiarem podawania mu małych wobków 3-5 cm.

Tak wiec zawsze posiadałem jeden zestaw zawsze na okonia i to w zupełności mi wystarczało.

To się nazywa wysoka specjalizacja. Osobiście również najczęściej biorę do ręki zestaw UL - bo lubię takie łowienie i łowienie okoni.


  • minecjusz lubi to

#6 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7985 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 20 luty 2016 - 00:42

A ja myslalem ze chlopaki macie tylko jedna odpowiedz: za malo...  :lol:

Pozdro, udanego weekenda :)



#7 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1493 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 20 luty 2016 - 00:48

Optymalna ilość zestawów BC? - To jest trudne pytanie:). Minimum 3 a maximum 4 może już wystarczyć

 

Ale chwalcie się co tam macie


Użytkownik PILOT edytował ten post 20 luty 2016 - 00:51


#8 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1493 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 20 luty 2016 - 00:49

W moim przypadku cały arsenał zamykał sie w jednym zestawie UL przeznaczonym na okonie łowione za pomocą paprochów.Jedna wędka jeden kołowrotek teraz już multik i to wszystko czego mi było potrzeba.Powód prosty zazwyczaj łowie na jednym łowisku ewentualnie na takich które są bardzo podobne do siebie, nastawiam się tylko na jeden gatunek ryby i praktycznie jednym typem przynęty więc więcej mi nie potrzeba.Plus taki że cały sprzęt jaki posiadam udaje mi się zmieścić w małym plecaku i odpada problem braku miejsca a dodatkowo nie zastanawiam się jaki zestaw brać bo po prostu jest tylko jeden.

Ejjj..!;) a AntaresHG 2012???


  • MarcinZet lubi to

#9 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 20 luty 2016 - 00:51

...delikatnie wyrwany do tablicy  ;)

Jak mam luzik na swojej łodzi to 3 do 4 zestawy .

Ale jak nie ma wyjścia (z powodu tłoku) zabieram jeden ale to będzie taki przeciętny/prostacki, średniak do 21g


Użytkownik BOB1 edytował ten post 20 luty 2016 - 01:14

  • MarcinZet lubi to

#10 OFFLINE   Arwanii

Arwanii

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaGórny śląsk - Racibórz
  • Imię:Maciej

Napisano 20 luty 2016 - 00:57

Ejjj..! ;) a AntaresHG 2012???

To mały nie istotny etap nie zdążyłem go nawet zamoczyć :D miał pracować z jerkówką jednak to nie dla mnie :D


  • Paweljar lubi to

#11 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1493 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 20 luty 2016 - 00:59

Największa zaleta BC - jerkowanie



#12 OFFLINE   Arwanii

Arwanii

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaGórny śląsk - Racibórz
  • Imię:Maciej

Napisano 20 luty 2016 - 01:01

Największa zaleta BC - jerkowanie

Największa zaleta Bc to frajda i darmowa nauka cierpliwości oraz pokory gdy staramy sie rozplątać kolejne gniazdo na szpuli ;)



#13 OFFLINE   kemot11

kemot11

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 20 luty 2016 - 01:09

Ja na razie mam tylko dwa zestawy w castingu HMG 7-21 g i Dragon Ultima Cast do 80 g i jak na Nasze wody w zupełności mi wystarcza, jednak rozglądam sie za czymś z górnym cw. 120. Jednak biorąc pod uwagę resztę forumowiczów będę jednym z nielicznych którzy mają tylko dwa zestawy. Obiecuję juz niedługo powiększę swój zestaw. :)
  • MarcinZet lubi to

#14 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 20 luty 2016 - 01:19

Panowie (Panie też;-)), nie chodzi mi o liczbę zestawów, które zabieracie ze sobą na jednorazowe łowienie - to zawsze jest ograniczone łodzią, towarzystwem (chyba, że ktoś ma wprawę we wrzucaniu zestawu do wody;-))) Sorski Bob, musiałem hahah). Chodzi mi o ten suchy dok, który utrzymujecie w rezerwie - 3, 4? Nie wierzę, że ogarniacie temat taką ilością...


  • BOB lubi to

#15 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 20 luty 2016 - 01:29

Ja nie wiem skąd  Ty wiesz, że ja właśnie wykonałem zestawienie stanu posiadania w zależności o do potrzeb/pomysłu (pomimo braku możliwości realnego zastosowania w praktyce :D ). Wyszło ...10 (nie liczę tego zgredziarstwa w szafie)

...idę spać...


Użytkownik BOB1 edytował ten post 20 luty 2016 - 01:39


#16 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 20 luty 2016 - 01:33

Ja nie wiem skąd  Ty wiesz, że ja właśnie wykonałem zestawienie stanu posiadania w zależności o do potrzeb/pomysłu (pomimo braku możliwości realnego zastosowania w praktyce :D ). Wyszło ...10 (nie liczę tego zgredziarstwa w szafie)

...idę spać (to nie był dobry dzień dla mnie i mojej rodziny :( )

Robson, to widocznie musiało być przeczucie. Cokolwiek się stało, mam nadzieję, że jutro będzie lepiej. Trzymaj się ciepło.

 

Dziesięć to spora liczba... Pomijając zamoczenie w praktyce;-)



#17 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3589 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 20 luty 2016 - 06:07

Hej.
Czym jest zestaw?
Czy musi być parą, czy mogą to być komponenty reużywalne?

U mnie są to 3 kije i 2 kręcioły.
Brakuje mi pokrycia w l-ul.

Kije:
Okuma black rock 213 5-25
Ugly stick2 186 10-120?
Blasxf 300 17-50
Kręcioły
Citica 201g6- piszę z pamięci
Metanium xt 2005

Niestety t3-air i megabass, chociaż piękne i kulturalne, jeszcze nie dla mnie.
Spektrum ul-l pokryte stałoszpulowcem, tak już chyba zostanie.
  • MarcinZet lubi to

#18 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 20 luty 2016 - 07:10

Jak nie czytałem JB miałem tylko jeden zestaw, od jerków max 70gr.teraz mam cztery.Otwieram szafę przed wyprawą i ten sam kłopot co zabrać?hmmm...Okoń czy szczupak?a może sandał i najciekawsze to,że ok.10lat temu miałem tylko jeden spin.do 30gr i było dobrze tylko szpule wymieniałem,z plecionki na żyłkę😊
  • MarcinZet i adam 13 lubią to

#19 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 20 luty 2016 - 07:48

W ostatnim sezonie zrezygnowałem z UL w castingu i starając się ograniczać arsenał do potrzebnego zostało mi:

 

StC LTBC68MXF + Quantum Tour mg 101

StC LTBC711HMF + Curado 201dsv

CTS Elite Tech Mag Spin 6'6" 30lb + Abu Record 41

StC LTMU69XHF + Abu Revo Toro NaCl 51

 

Oraz zapasowe CC201DC i chociaż rzadziej już łowię z brzegu niż z pływadła to stojaka pilnuje AVC90MF2 w razie czego i leci do niego multik od lekkiego króciaka :)


  • Rodu i MarcinZet lubią to

#20 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 20 luty 2016 - 09:12

Tomek chociaż zakres wagowy przynęt podałbyś dla ułatwienia - xzogę już mniej więcej opanowałem w oznaczeniach, ale StC to czarna magia, a szukać każdego z osobna..... ehh ;)

 

A już zupełnie miodek byłby, gdybyście z  Ezehielem uwzględnili zastosowanie  ;)

 

U mnie

pod szczupaka zestaw dragon ultima cast 40-80g 198cm+ zillion + plecionka 40lb -> głównie duże gumy, czasem jerk

 

pod sandacza okuma black rock 10-35g 213cm + Lew's + plecionka 30lb -> gumy, sporadycznie wahadło czy wob

 

i znowu szczupak: Rozemeijer 60-120g  210cm/?/ + okrąglak Abu + plecionka 60lb -> sebile magic swimmer 120g i jerk od Mela

 

Zestawy trochę się zmieniały; choć myślę, że w sezon wejdę własnie z takim składem i zastosowaniem.

2015 r to głównie szczupak z Ultimą i STXem.

A że cast wciąga, zrobiły się trzy zestawy.


  • Rodu i MarcinZet lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych