Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Optymalna ilość zestawów BC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1704 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 20 luty 2016 - 09:18

To ja podam z zakresami

 

Lamiglas xp781           3-7gr   8lb     +       Curado 51 + avail 1,6mm z żyłką / youmeya z plecionką

St.C  3S63MLXF         2-12gr 8lb     +       Curado 51 + youmeya 

St.C  LTBC68MXF      7-18gr 14lb   +       Citica 201E + avail

Talon 60MXF              7-21gr 20lb   +       Tatula 103 Shl

Lamiglas XL703C       5-18gr 17lb   +       Calcutta 101XT    Ten zestaw jest mi zbędny, ale trzymam dla kobity :D

 

W planach na ten rok uzupełnienie arsenału o 2 kijki.....bo multiki już są ;)

 

Phenix FX601        1-7gr 6lb      +    CC51SS   +   avail 1,4mm

Xzoga 8kg lub Gawas GB 120X-J61 lub Talon Musky64HM 30lb   +   Zillion 100SHLA   (zestaw 30-70gr)

 

 

Tymi zestawami ogarnę wszystko co mnie interesuje, od woblera, przez żelastwo po jigi.....od UL do H

 

PS W szafie jest jeszcze C3 5601  zaplanowany do kija 2,4m 30lb z myślą o sumie, ale to plan na przyszły rok.


Użytkownik minecjusz edytował ten post 20 luty 2016 - 09:21


#22 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 20 luty 2016 - 09:52

Dość lekko......  :)



#23 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 20 luty 2016 - 10:00

Tomek chociaż zakres wagowy przynęt podałbyś dla ułatwienia - xzogę już mniej więcej opanowałem w oznaczeniach, ale StC to czarna magia, a szukać każdego z osobna..... ehh ;)

Ok i tak na życzenie:

 

 

StC LTBC68MXF (14lb 7-18gr) + Quantum Tour mg 101  -  z grubsza gumowo ołów + 3-5cali: okoń na grubo, sandacz, szczupak na lekko, ale również top watery, lekkie jerki i softjerki

 

StC LTBC711HMF (30lb 14-56gr)+ Curado 201dsv  -  typowy flipping do łowienia basów po hamerykańsku a u mnie większa guma za szczubełkiem, gama przynęt stawiających opór w wodzie oraz jerki, które prowadzę dłuższymi slidami

 

CTS Elite Tech Mag Spin 6'6" (30lb 25-80gr) + Abu Record 41  -  moja flagowa jerkówka, zastosowania chyba nie ma co drążyć :)

 

StC LTMU69XHF (80lb 85-227gr) + Abu Revo Toro NaCl 51  -  przynęty określane jako duże na łowienie freshwater, u osób postronnych budzi przerażenie jeszcze większe po użyciu niż po zobaczeniu. Oprócz ogłuszania szczupaków posłuży w przyszłym sezonie do sumowego trola jak starczy czasu.

 

Oraz zapasowe CC201DC i chociaż rzadziej już łowię z brzegu niż z pływadła to stojaka pilnuje AVC90MF2(12lb 7-21gr - rzeczny uniwersał) w razie czego i leci do niego multik od lekkiego króciaka  :)


  • godski i Rodu lubią to

#24 OFFLINE   proraf

proraf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:預言者

Napisano 20 luty 2016 - 10:36

Ja z takim arsenałem wchodzę w sezon 2016.
1. Team Daiwa SS Air + kijek własnego wyrobu na blanku muchowym Batson #2, dł. 6'6", cw do 4,5 gr, żyłka 3 lb-UL do łowienia okoni na jigi(pierzaki)i gumy(paprochy do 3,5cm) na główkach do 4 gr.

2. Shimano Curado 51E z availem i magnetykiem + kijek własnego wyrobu na blanku muchowym #5, dł. 2,4 m, cw. do 10 gr.Żyłka 5 lb.Zestaw UL do połowu okoni,jazi i kleni na gumy, wormy i małe woblery do dł. 5 cm

3. ABU Revo LT + Abu Garcia Hornet stinger 6'3" ,1/8-1/2 oz. Fluorocarbon 0,16.Zestaw do łowienia na przynęty gumowe na główkach do 8 gr, małe obrotówki i wahadełka-również zestaw UL na okonie i pstrągi.

4. Team Daiwa Liberto Pixy PX68L + ABU Garcia Hornet Stinger 6'6" 3/16-3/4 oz.Żyłka 12 lb, na drugiej szpulce plecionka 10 lb-zestaw do łowienia woblerami do 8 cm o do drop-shota.

5. Shimano Curado 201E7 + avail+ rozetka avail + Fenwick HMX 8'6", 1/2-1 1/2 oz.Plecionka 14lb. Zestaw do połowu na przynęty gumowe na główkach od 8 do 25 gr na dużych rzekach (Odra ,Warta)-opcjonalnie fabryczna szpulka do cięższych przynęt (plecionka 20 lb)

6. Team Daiwa Zillion 100 SHLA +szpulka I,Ze Factory PE long cast+ Phenix Recon PHX-715C 7'1", 3/8-1 1/2 oz.Żyłka 14lb -zestaw do połowu boleni i szczupaków na dużych rzekach na woblery i gumy.
Do Zilliona podpinam jeszcze kijek ST.C Triumph 8'6"1/2-2 oz, ale wtedy zakładam oryginalna szpulkę z plecionką 20 lb.To mój zestaw na jesienne sandacze na rzekach.

7. Daiwa Procaster Tournament 100 BL + SG MPP 183 cm, do 75 gr. Plecionka 26 lb.-zestaw do jerkowania.

Za szafą stoją jeszcze kijki Pinnacle do 21 gr i berkley do 17,5 gr, czekają na swoje "nawijarki"

Użytkownik proraf edytował ten post 20 luty 2016 - 10:48

  • minecjusz i MarcinZet lubią to

#25 OFFLINE   Arwanii

Arwanii

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaGórny śląsk - Racibórz
  • Imię:Maciej

Napisano 20 luty 2016 - 11:12

Proraf masz naprawdę niezły arsenał jeśli chodzi o cast UL  :D


  • proraf i MarcinZet lubią to

#26 OFFLINE   teo

teo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaŚroda Wlkp.

Napisano 20 luty 2016 - 11:21

Ja dysponuje takim sprzętem ,zbyt często w nich mieszam  żeby nazwać je zestawami.

1 MHX s781 + morrum1601 sx + lekka szpula - głównie gumki do 5g

2 Batson xp 841 + scorpion xt - jak wyżej tylko do 10g

3 Blass sls8610-2 +scorpion 1001 (stary) + avail + magnetyk - wszystko jak leci do 12g

4 Xzoga takaG 3kg + daiwa t3sv - przedział od 10 -25g

W zapasie używane zamiennie z powyższymi

blass F 8610

batson REVCML



#27 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 20 luty 2016 - 11:26

Jak nie czytałem JB miałem tylko jeden zestaw, od jerków max 70gr.teraz mam cztery.Otwieram szafę przed wyprawą i ten sam kłopot co zabrać?hmmm...Okoń czy szczupak?a może sandał i najciekawsze to,że ok.10lat temu miałem tylko jeden spin.do 30gr i było dobrze tylko szpule wymieniałem,z plecionki na żyłkę

Jeden spin do 30gr... - też taki miałem baaaardzo długo, fajne czasy wtedy były.

 

Ja nie lubię jak coś mi się dubluje dlatego ta rotacja będzie ciągła wraz z pojawianiem się nowego sprzętu. Ciężko na dłużej przy czyś zostać, ale jest postanowienie żeby to zmienić i się realizuje...



#28 OFFLINE   pawel79ozo

pawel79ozo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • Lokalizacjałódzkie
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Jurkiewicz

Napisano 20 luty 2016 - 12:01

Ja mam 2 zestawy ( na razie ) ale castem zaraziłem się w 2015 .

 

Luna 253l +ATC III 12-25lb    Jerki

Ryoga 1016 hl  + UMBX-S 608-L  4-10lb sandacz na lekko



#29 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 20 luty 2016 - 13:15

Koledzy tak poprzeczkę podnieśli,że obciach moje zestawy opisywać😊😊.A tak niewinnie wątek wystartował.
  • Rodu i MarcinZet lubią to

#30 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 20 luty 2016 - 13:48

Koledzy tak poprzeczkę podnieśli,że obciach moje zestawy opisywać😊😊.A tak niewinnie wątek wystartował.

Dawaj dawaj, bez krępacji. A specjalnie pisałem na początku, bez szczegółów:) nie wytrzymali! Fajnie fajnie, piszcie dalej.

@Proraf - muszę kiedyś zobaczyć tego Twojego Batsona muchowego, brzmi arcyciekawie.



Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
  • Bolesław lubi to

#31 OFFLINE   zzwierzak

zzwierzak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 20 luty 2016 - 14:08

Ja na koniec zeszłego sezonu rozpoczołem castingowe łowienie. Sprzętowo na start Robinson Diaflex ProCast i Abu Stx + kilka sliderów. Jak na razie jeden odstrzał przez głupotę :-)
  • MarcinZet lubi to

#32 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 20 luty 2016 - 14:42

Tak skromnie nr1 insignia cast(dzięki Sławek fajna wędka)curado 101....nr2 Guide select do 29gr.+T3 ballist.nr.3 Mileniun fatso do 60gr.+curado 201hg.nr4 Mpp SG do 110+abu garcia orra.Kto by pomyślał jestem castingiwcem 6 miesięcy i tyle tego,a co będzie dalej?😊

Użytkownik Marioo edytował ten post 20 luty 2016 - 14:43

  • MarcinZet lubi to

#33 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 20 luty 2016 - 17:46

Mój zestaw castingowy opiera sie na kijach do średniego i ciężkiego łowienia:

1. Phenix SMX 193cm 25lb + Alphas 150HD do jerkow 30-70g
2. Xzoga Shitenno SR-G 76 MH2 + Tatula 150HD Custom do sandaczowanio-szczupakowania na pomorskiej Wisle
3. Suzuki RFX 16lb 762 + Tatula 100HSL jako uniwersał na jeziora
4. Ten sam Suzuki + Tatula 103XHL pod bolenie na jezioro i Wisle
5. Abu Garcia Boron Graphite 7" 5-25g + C3 4601UC do lekkiego trola na Zalew Wiślany (okoń, sandacz)

C3 4601UC ma służyć docelowo pod kij do jerkow 60-140g

Mam jeszcze C3 5501C do sredniociezkiego trola szczupakowego ale tu jeszcze nie ma kija.

UL i L na chwile obecna ogarniam jednak spinami, bo moje umiejętności nie pozwalają jeszcze na zabawę castem przynetami 3-5g ;)

Ogólnie uważam, ze taki optymalny zestaw castow dla mnie obejmowalby 6 zestawów: 1x UL (do 5-7g), 1x L (5-15g), 2x MH (10-30, 15-40g) i 2x H (25-60, 40-100g). Ciezej raczej nie wchodzę, stad kij powyżej 100g raczej byłby tylko zabawka, wykorzystywana 2-3 razy w roku, jedynie na łowisku specjalnym (i to tez raczej okazjonalnie).

Użytkownik Żbiku edytował ten post 20 luty 2016 - 17:49

  • proraf, BOB i ezehiel lubią to

#34 OFFLINE   Durzy

Durzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 634 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 20 luty 2016 - 18:08

Mam w sumie 6 zestawów cast i więcej pewnie nie będzie. Niektóre są zdublowane i przez to, za jakiś czas, będzie ich pewnie mniej.

Od najcięższego, wygląda to tak:

 

Kij Caperlan Blyss 1,83 m do 120 g + multik Daiwa Bayard 150L

Kij bardzo fajny, mocny, o ugięciu parabolicznym, kupiony z ciekawości w Decathlon. Na razie nie mam dla niego zastosowania ale nadawałby się pod trolling.

Multik dobry do cięższych klocków i do trollingu. Ograniczeniem jest tylko 3-stopniowa regulacja hamulca rzutowego (z założenia jest to sprzęt do verticala). Trzeba się pilnować, zwłaszcza, że wymieniłem łożyska na Ezo i teraz szpulka kręci jak szalona, ale lata z tego niesamowicie. Odkąd mam ABU C3, ten multik leży bezrobotny.

Dragon Ultima (1 kawałek) do 80g + ABU C3 4601

Zestaw do większych jerków (do 90 g)

Rozemeijer Jointed Jerk do 80 g

Kij dwuczęściowy, używany zamiennie z Dragonem wpisanym wyżej.

Tica Bella 1,96 m do 80 g (realnie do 50) + Shimano Bantam Curado 201

Zestaw używany do wahadeł, większych woblerów i obrotówek

Caperlan Wixom M do 30 g (jeden kawałek, realnie do 45) + ABU Revo SX

Zestaw używany do mniejszych jerków i dużych gum (6 cali + główka 10-15g) - takich do 40 g

Caperlan Ilicium ML do 20 g (dwa kawałki, realnie do 30g) + Quantum Smoke 151

Zestaw używany do średnich i większych gum (większa to 5 cali + główka do 15 g) i na sandacze (to w planach). Zestaw używany również do mniejszych jerków jak nie zabieram jednoczęściówek.

Robinson Diaflex do 25 g + ABU EON Pro 3601

Zestaw uniwersalny (guma, wobler, obrotówka) do średniej wielkości przynęt.

Multik świetny, lata z tego niemiłosiernie daleko już od 5 g, ale wymaga dużej uwagi i doświadczenia (na razie go unikam ze względu na brody, które są wynikiem małego doświadczenia) i z wymienionym kijkiem częściej współpracuje Quantum Smoke.

 

 

Jak na razie, nie widzę siebie z castem z zakresu UL.

Andrzej


Użytkownik Durzy edytował ten post 20 luty 2016 - 18:09

  • BOB lubi to

#35 ONLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 20 luty 2016 - 23:55

Mam w sumie 6 zestawów cast i więcej pewnie nie będzie. Niektóre są zdublowane i przez to, za jakiś czas, będzie ich pewnie mniej.

Od najcięższego, wygląda to tak:

 

Kij Caperlan Blyss 1,83 m do 120 g + multik Daiwa Bayard 150L

Kij bardzo fajny, mocny, o ugięciu parabolicznym, kupiony z ciekawości w Decathlon. Na razie nie mam dla niego zastosowania ale nadawałby się pod trolling.

Multik dobry do cięższych klocków i do trollingu. Ograniczeniem jest tylko 3-stopniowa regulacja hamulca rzutowego (z założenia jest to sprzęt do verticala). Trzeba się pilnować, zwłaszcza, że wymieniłem łożyska na Ezo i teraz szpulka kręci jak szalona, ale lata z tego niesamowicie. Odkąd mam ABU C3, ten multik leży bezrobotny.

Dragon Ultima (1 kawałek) do 80g + ABU C3 4601

Zestaw do większych jerków (do 90 g)

Rozemeijer Jointed Jerk do 80 g

Kij dwuczęściowy, używany zamiennie z Dragonem wpisanym wyżej.

Tica Bella 1,96 m do 80 g (realnie do 50) + Shimano Bantam Curado 201

Zestaw używany do wahadeł, większych woblerów i obrotówek

Caperlan Wixom M do 30 g (jeden kawałek, realnie do 45) + ABU Revo SX

Zestaw używany do mniejszych jerków i dużych gum (6 cali + główka 10-15g) - takich do 40 g

Caperlan Ilicium ML do 20 g (dwa kawałki, realnie do 30g) + Quantum Smoke 151

Zestaw używany do średnich i większych gum (większa to 5 cali + główka do 15 g) i na sandacze (to w planach). Zestaw używany również do mniejszych jerków jak nie zabieram jednoczęściówek.

Robinson Diaflex do 25 g + ABU EON Pro 3601

Zestaw uniwersalny (guma, wobler, obrotówka) do średniej wielkości przynęt.

Multik świetny, lata z tego niemiłosiernie daleko już od 5 g, ale wymaga dużej uwagi i doświadczenia (na razie go unikam ze względu na brody, które są wynikiem małego doświadczenia) i z wymienionym kijkiem częściej współpracuje Quantum Smoke.

 

 

Jak na razie, nie widzę siebie z castem z zakresu UL.

Andrzej

oj tam nie widzę, poczekaj, za chwilę zobaczysz to UL światełko w tunelu - super zabawa;-)



#36 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1704 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 21 luty 2016 - 01:33

Marcinie dawaj teraz z Twoimi MB :rockon:



#37 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 23 luty 2016 - 08:48

Marcinie dawaj teraz z Twoimi MB :rockon:

Oczywiście Przemek, lecimy.

 

1. MB F2-60X Criffhanger + T3 AIR - mój ulubiony i najczęściej używany zestaw. UL w zakresie do 5gr.

 

2. MB F3-67X Eiger Northwall + T3 AIR - świeżo sparowany zestaw, być może w tym wypadku będzie zmiana kręcioła, jeszcze nie wiem (T3 do tego zastosowania nie jest niezbędne i będzie się trochę marnować, więc najpierw potestujęz IS63L + honeycomb, jak nie podejdzie poszukamy dalej). Zestaw ma zapełnić dziurę okoniową w zakresie 6 - 12gr.

 

3. MB F4-62X Flatbacker + IS63L - ideolo do woblerów, małych jerbaitów, popperów, generalnie przynęt powierzchniowych. Zakres zastosowania 7 - 21 gr. Krótki, super wyważony kij z regularną (jak na MB) akcją.

 

4. Daiwa Steez Machinegun Cast III + IS71HL - sandaczowo w zakresie 10 - 28gr. Jak dla mnie i tak za kosiasta kosa, choć wiem, że są jeszcze ostrzejsze patyki. Pod wszelakie jigi, rigi.

 

5. MB F4-611X7 Super Elseil + (?!?!?? - wymiennie z IS63L na ten moment) - zestaw szuka kręciołka, czekam na info z boju nowych wynalazków Daiwy. Wtedy coś dopasujemy konkretnie, na razie kij z przenaczeniem głównie pod wobki kierunek opaska + sandacz. 7 - 21gr.

 

6. MB F5-70X Super Bandersnatch + Daiwa Zillion J-Dream 6.3L - kawał mocy na mocny uciąg rzeki, docelowo pod bolenia. Kręcioł na razie w tym kiju dokręcony na sucho, nie testowany w praktyce.

 

7. Xzoga 7kg + Daiwa Zillion 1516HL - dżerki + duże gumy na zębate. Najprawdopodobniej skuszę się na dołożenie do tego zakresu jeszcze kija 8kg, żeby pokryć największe wabie. Ale to się okaże.

 

I tak na początku sezonu będzie przemieszka, zmiany, podmiany, roszady - więc zobaczymy jak to się skrystalizuje powiedzmy w sierpniu/wrześniu;-)



#38 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 23 luty 2016 - 08:58

Ja mam 2 zestawy ( na razie ) ale castem zaraziłem się w 2015 .

 

Luna 253l +ATC III 12-25lb    Jerki

Ryoga 1016 hl  + UMBX-S 608-L  4-10lb sandacz na lekko

Muszę Ci powiedzieć, że masz solidne multiki. Luna to czołg nie do zajechania - tylko kijka powinieneś trochę mocniejszego do niej podpiąć. Fan okrąglaków jak rozumiem?;-)



#39 OFFLINE   pawel79ozo

pawel79ozo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • Lokalizacjałódzkie
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Jurkiewicz

Napisano 23 luty 2016 - 09:49

Tak zrobię muszę tylko odsapnąć finansowo , koszty wydatków muszę liczyć x 2 .Kupuję np .multika a żona che równowartość na swoje zachcianki.Co do luny jak kupowałem z przeznaczeniem do jerków 20-60 gr to minecjusz mi napisał " takiego potwora" lecz i tak go kupiłem ,dla mnie jest idealny a jerki są coraz większe.Zacząłem z roundami nie miałem niskiego i tak chyba zostanie ,chociaż z drugiej strony nie przypuszczałbym ze wydam ze 4k na 2 zestawy . 



#40 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1704 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 23 luty 2016 - 16:19

Bo luna 253L do jerków 20-60gr to naprawdę potwór :D


  • BOB i MarcinZet lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych