Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro Mucharskie (Świnna Poręba)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
334 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   Łukasz90

Łukasz90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów

Napisano 04 lipiec 2019 - 15:22

I na koniec jeszcze refleksja na temat zmian regulaminowych:

Tak sobie myślę (czysto hipotetycznie), że jak ktoś kupił opłatę roczną przed wprowadzeniem zmian, to powinien móc łowić na odcinku z obecnym zakazem (powyżej zbiornika) przez cały rok.

Nie wydaje mi się, żeby strona umowy mogła ją zmieniać jednostronnie już po fakcie jej zawarcia (czyli zapłacenia opłaty)

 

Co by było, gdybyśmy w piekarni zapłacili za cały chleb, a sprzedawca odciął połowę i powiedział, że „w międzyczasie zmieniły się zasady”?

Albo w salonie samochodowym zawieramy umowę na Passata, płacimy za Passata, a wydają nam Golfa?

Od razu widzimy,  że to próba oszustwa i żądalibyśmy wypełnienia umowy, a w razie odmowy, każdy sąd przyznałby nam rację.

Tu jest tak samo – jeśli ktoś zapłacił za łowienie na całym obszarze wyszczególnionym w poprzednim regulaminie, to powinien mieć prawo do łowienia tam przez okres trwania umowy, czyli przez cały rok.

W sumie szkoda, że się ociągałem i nie zapłaciłem na wiosnę opłaty rocznej, bo mógłbym to sprawdzić w praktyce J

Już Tobie mówię , była już podobna sytuacja w jednym okręgu PZW, : ludzie masowo zwracali się o zwrot opłat .Tam dokładnie chodziło o zmniejszenie na pewnym bardzo obiecującym odcinku  limitu zabieranych ryb z 3 do 1 oraz nakaz opuszczenia wody po zabraniu ryby. Okręg widząc ,że traci kasę wycofał się z tego i jest taki limit jak wszędzie. 



#222 OFFLINE   Little Wing

Little Wing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 04 lipiec 2019 - 16:24

Macie przykład co robi prywaciarz" z wodą , choć w tym przypadku to akurat Wody Polskie , kolejny Dobczyce . macie jakiś dobry" ? bo aż ciekaw jestem .



#223 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 04 lipiec 2019 - 16:35

Witam.

Pilne!!!

Apel o pomoc - może ktoś ma zrobionego printskrina z czerwcową datą komunikatu o spuszczaniu wody, jaki na stronie

http://www.krakow.rz...u-ryb-dokumenty

zamieściło RZGW w Krakowie w czerwcu.

Otóż w oficjalnej odpowiedzi dostałem informację iż ten komunikat był zamieszczony na stronie już 14-go marca, co jest wierutnym, urzędniczym kłamstwem ze strony RZGW Kraków.

Osobiście robiłem opłatę 10-go kwietnia a temat ten był poruszony tutaj, na forum 8 maja i żadnego komunikatu na stronie RZGW w tych terminach jeszcze nie było. Potem przyszła duża woda i o ile dobrze pamiętam, komunikat pojawił się dopiero około 15  czerwca.

Ewentualnie jeżeli ktoś zna się na "interntach" i potrafił by znaleźć zmiany w żródłach strony, to proszę o kontakt.

Teraz tym bardziej nie odpuszczę RZGW Kraków z racji próby oszustwa i zacierania własnej niekompetencji, jakich dopuszczają się urzędnicy państwowi tam zatrudnieni.

Pozdrawiam.


Użytkownik Forest-Natura edytował ten post 04 lipiec 2019 - 16:56


#224 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 04 lipiec 2019 - 18:33

Data pliku z nowym regulaminem jest z 12 CZERWCA - jest to nawet w nazwie pliku.

 

EDIT:

Teraz zajrzałem i z nazwy pliku USUNIĘTO "06-12" :)

 

I jeszcze jedno:

data utworzenia pliku z regulaminem, który aktualnie wisi na stronie, to 4 lipca 2019, 19:31:40


Użytkownik pezet edytował ten post 04 lipiec 2019 - 18:35

  • Forest-Natura lubi to

#225 OFFLINE   krzysju

krzysju

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 04 lipiec 2019 - 19:12

No to kolejny temat dla TVP1 -  magazyn śledczy Anity G  jak znalazł  :).

Dziś wieczorem o 22:50 ma być o przyjacielach z SB w PZW .

Ciekawe czy ten program da impuls i  ruszy ten beton , oraz czy  zainteresuje ludzi gdzie "bohaterowie" z dawnych lat  kręcą lody ...



#226 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 04 lipiec 2019 - 20:19

Akurat TVPiS i funkcjonariuszka PPP (Partyjnego Pionu Propagandy), to nie są najlepsze rekomendacje :)

Ale skoro zawsze piszę o "ubeckim PZW", to może tym razem się z nią zgodzę?

 

Program nie tylko niczego nie zmieni, ale w ogóle nikt go nie zauważy.

Przecież to jest powszechne, że we wszelkich "Polskich Związkach" główne role odgrywają emerytowani funkcjonariusze różnych służb cywilnych i wojskowych oraz PZPR. Mogą sobie bezkarnie pasożytować na hobbystach i wydoić z nich trochę kasy przed śmiercią.

PZW ma jakieś takie „szczęście”, że tu zawsze trafiają największe gnidy, męty i szumowiny – z królem wszystkich zwyrodnialców - prezesem generałem Grabowskim na czele.

„Ubeckie dynastie” reprodukują się następnych pokoleniach i stanowiska nieraz dziedziczone są przez potomków.

 

Obecna władza ludowa z takim zapałem buduje realny socjalizm i tak hołubi dawnych funkcjonariuszy, że na pewno im krzywdy nie zrobi.



#227 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 05 lipiec 2019 - 07:45

Ktoś na górze zobaczył źródło kasy, i spodziewam się że wczorajszy program to przygotowanie gruntu do wymiany kadr w PZW na „swoich”. Czy dla nas cos to zmieni? Nie sądzę. Było takie mądre powiedzenie:
„Nie kradnij - rząd nie lubi konkurencji”

#228 OFFLINE   Sayonara

Sayonara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk, Niedersachsen
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:K...

Napisano 05 lipiec 2019 - 08:10

Akurat TVPiS i funkcjonariuszka PPP (Partyjnego Pionu Propagandy), to nie są najlepsze rekomendacje :)
Ale skoro zawsze piszę o "ubeckim PZW", to może tym razem się z nią zgodzę?
 
Program nie tylko niczego nie zmieni, ale w ogóle nikt go nie zauważy.
Przecież to jest powszechne, że we wszelkich "Polskich Związkach" główne role odgrywają emerytowani funkcjonariusze różnych służb cywilnych i wojskowych oraz PZPR. Mogą sobie bezkarnie pasożytować na hobbystach i wydoić z nich trochę kasy przed śmiercią.
PZW ma jakieś takie „szczęście”, że tu zawsze trafiają największe gnidy, męty i szumowiny – z królem wszystkich zwyrodnialców - prezesem generałem Grabowskim na czele.
„Ubeckie dynastie” reprodukują się następnych pokoleniach i stanowiska nieraz dziedziczone są przez potomków.
 
Obecna władza ludowa z takim zapałem buduje realny socjalizm i tak hołubi dawnych funkcjonariuszy, że na pewno im krzywdy nie zrobi.


Ale żeś pojechał... Pezet Ty coś bierzesz? Weź PÓŁ, zanim znów coś napiszesz...
  • Wojtek14 lubi to

#229 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 05 lipiec 2019 - 10:30

Tomaszu, jestem abstynentem ;)

A Twój post nie odnosi się do meritum.

 

Moje zdanie jest... moje i nie ma obowiązku się z nim zgadzać.


  • kostom63, Sayonara i lexi lubią to

#230 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 12 lipiec 2019 - 07:02

http://www.radiokrak...o-bylo-na-dnie/



#231 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 13 lipiec 2019 - 09:15

Na zdjęciach, które zamieszczałem, widać opony w rzece - ale zdjęcia są mocno pomniejszone, więc trudno je wypatrzeć :)

W nurcie rzeki jest trochę opon z samochodów ciężarowych, więc przypuszczam że to pozostałość po budowniczych zbiornika.

 

Co do drzew i krzewów - ja bym je wszystkie zostawił. Taki gąszcz zarośli to znakomita ostoja dla ryb. Nawet gdyby dopuszczono łowienie z łodzi, to w tych zaroślach nikt łowić nie będzie mógł.

No i na wiosnę to znakomite tarliska i żłobki dla narybku.

Ja bym tych krzaków nie ruszał. Zalane wodą bedą stopniowo same zanikać.


  • Little Wing i sero1975 lubią to

#232 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 23 lipiec 2019 - 20:10

Witam.

W sprawie spuszczenia wody toczy się postępowanie policyjne

https://gazetakrakow...o1n_rr3nSheWisE

 

Dzwoniłem dzisiaj na Komendę Powiatową w Wadowicach i będe zeznawał w sprawie. Tyle że chcę zgłosić planowe i dokonane świadomie z premedytacją, oszustwo ze trony RZGW w Krakowie, na szkodę setek osób, ktore wykupiły pozwolenia na połów w tym roku.

Otrzymałem też korespondencję zwrotną z RDOŚ w Krakowie ... przytoczę ją w kolejnej wiadomości, bo narazie to mnie krew zalała po jej przeczytaniu ...

Jeżeli Wam - Koledzy zależy na tym żeby w końcu coś zrobić dla naszych wód, to apeluję o zgłaszanie się z tym samym na Komendę Powiatową w Wadowicach.

Jutro postaram się zapodać kontakt telefoniczny bezpośrednio do osoby prowadzącej sprawę.

Pozdrawiam.


  • woblery z Bielska i szczupak1 lubią to

#233 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 23 lipiec 2019 - 22:29

Można jeszcze dorzucić - co z wprowadzeniem w połowie sezonu zakazu połowu powyżej mostu kolejowego?

 

No ciekawe, jakie będą konkluzje postępowania i czy sprawa oprze się o prokuraturę i sąd.

 

Z innej strony - RZGW, jako właściciel zbiornika (czy też dzierżawca?) może z nim robić co chce, ale kto jest właścicielem ryb, które mogą migrować ze zbiornika do rzeki i odwrotnie?



#234 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 24 lipiec 2019 - 07:43

https://gazetakrakow.../ar/c1-14285469



#235 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 wrzesień 2019 - 11:18

Może ktoś sobie jakieś miejscówki na przyszłość namierzy:

 

https://www.youtube....h?v=5LJzxacMdkg

https://www.youtube....h?v=NcHHSLIujSg


  • norbert-10 i Forest-Natura lubią to

#236 OFFLINE   Wojtek14

Wojtek14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów

Napisano 27 wrzesień 2019 - 14:18

Może ktoś sobie jakieś miejscówki na przyszłość namierzy:

 

https://www.youtube....h?v=5LJzxacMdkg

https://www.youtube....h?v=NcHHSLIujSg

Gdyby ktoś kiedyś dopuścił łódki i zrobił rygorystyczny regulamin, było by piekne  i rybne łowisko, z łakami od 1-3m ale i dziurami po 20+. Eh marzenie...  :wub:



#237 ONLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 30 wrzesień 2019 - 07:54

|Na razie ciągle pustynia . Przejeżdżałem w tamtym tygodniu to malutki siurek po dnie zbiornika płynął ...



#238 OFFLINE   tzienkiewicz

tzienkiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaBielsko Biała
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 13 październik 2019 - 19:42

Czy ktoś wie kiedy zaczną zalewać zbiornik?

#239 OFFLINE   Wojtek14

Wojtek14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów

Napisano 13 październik 2019 - 20:00

Koniec robót przewidziany byl na jesien 2020. Jednak bralbym poprawke na opóźnienia + odbiory inspektoratów, więc rozsadnie brzmi wiosna/lato 2021.

#240 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 13 październik 2019 - 22:02

Pisali, że na wiosnę 2020






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych