Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro Mucharskie (Świnna Poręba)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
334 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 15 luty 2018 - 10:53

Zanim rybka dorośnie trochę wody upłynie ..... myślę ,że 3-5 lat to tak realnie minimum ...

 

jak się kąpałem w tamtym roku to widziałem wzdręgi i pasiaki takie w okolicach 10 cm ....



#42 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 15 luty 2018 - 11:01

szczupak szybko rośnie za 2 lata będą już takie po 4kg



#43 OFFLINE   DominikSy.

DominikSy.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 232 postów
  • LokalizacjaOPO BB KAT
  • Imię:Dominik

Napisano 15 luty 2018 - 11:25

Panowie, warto zaznaczyć ,że pozwolenie obejmuje również potok Paleczka, Jachówka no i oczywiście kawał Skawy prawie do wys. Suchej B.  200 zł sporo, ale przewiduje ,przynajmniej na początku, nie za dużą presję.Może warto. Jedno co martwi ,to już w regulaminach jest o odległościach od urządzeń połowowych....Ciekawe co z tego wszystkiego wyjdzie. mógłby być piękny NoKill,przyciągający wędkarzy z cąłej południowej Polski,albo będzie parę lat łowienia  szczupaczków  , a później sieci . Czas pokaże, jestem optymistą :)



#44 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 15 luty 2018 - 11:34

Nie uważam ,że 200 to sporo za taki kawałek wody ale to moje osobiste zdanie . i mam nadzieję że będą ostre kontrole i przestrzeganie pkt.28

 

28.
W przypadku stwierdzenia, przez osoby uprawnione do kontroli, nieprzestrzegania
postanowień niniejszego regulaminu, RZGW zastrzega sobie prawo
cofnięcia
zezwolenia bez
odszkodowania i odmówienia w

przyszłości sprzedaży zezwoleń

 

Mam nadzieję,że to zniechęci panów typu ,,,bo zezwolenie musi się zwrócić" .....



#45 OFFLINE   DominikSy.

DominikSy.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 232 postów
  • LokalizacjaOPO BB KAT
  • Imię:Dominik

Napisano 15 luty 2018 - 12:37

Nie uważam ,że 200 to sporo za taki kawałek wody ale to moje osobiste zdanie . i mam nadzieję że będą ostre kontrole i przestrzeganie pkt.28

 

28.
W przypadku stwierdzenia, przez osoby uprawnione do kontroli, nieprzestrzegania
postanowień niniejszego regulaminu, RZGW zastrzega sobie prawo
cofnięcia
zezwolenia bez
odszkodowania i odmówienia w

przyszłości sprzedaży zezwoleń

 

Mam nadzieję,że to zniechęci panów typu ,,,bo zezwolenie musi się zwrócić" .....

 

Gdybym łowił tylko tam, to bez zająknięcia te 2 stówki bym przelał. A tak , mając wykupione już inne województwa  + jakieś licencje na prywatne wody.zaczyna się z tego niezła sumka zbierać . Opłacę na pewno, a po sezonie podliczę ilość rybodni ,wyniki  i zadecyduję o nast .  opłatach .  

 

Woda jest ogromna, i teren do kontroli rozległy,może widok "normalnych" wędkarzy , przepędzi trochę kłusoli z nad wody. Dobrze ,że są ustanowione strefy bez możliwości wędkowania.Większość z nich jest wyeksponowana jak na dłoni, z daleka będzie widać czy ktoś się delikatnie nie zapomniał...



#46 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 15 luty 2018 - 13:22

RZGW a właściwie teraz są to Wody Polskie i tak musi ogłosić przetarg na zagospodarowanie tej wody. Póki co oni wydają zezwolenia i taki stan pewnie jeszcze potrwa ale w perspektywie 2 lat wybiorą dzierżawcę. Wystartuje zapewne PZW ale mogą też się starać podmioty prywatne wówczas ceny będą inne.



#47 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 15 luty 2018 - 14:19

Luk_80 dlaczego musi ogłosić przetarg ? Z tego co rozmawiałem w rzgw w tamtym roku to nie zamierzają nikomu tej wody dzierżawić ....



#48 OFFLINE   bezi

bezi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaOlkusz

Napisano 15 luty 2018 - 14:28


W regulaminie pisze:

Na terenie zbiornika (Rejon II) amatorski połów możliwy jest

- wyłącznie z brzegu,

- przy użyciu dwóch wędek w porze dziennej tj. nie wcześniej niż godzinę przed wschodem i nie później niż godzinę po zachodzie słońca.


Więc łódka odpada


łódka nie odpada gadałem z gościem z rzgw tylko nie wiadomo jeszcze czy elektryk czy spalina . Będą zmiany w regulaminie ...



Czyli na belly można ?

#49 ONLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 15 luty 2018 - 15:38

Luk_80 dlaczego musi ogłosić przetarg ? Z tego co rozmawiałem w rzgw w tamtym roku to nie zamierzają nikomu tej wody dzierżawić ....

 

Nie znam dokładnych planów akurat dla tego zbiornika ale trzymanie takiej wody przez RZGW nie leży w ich interesie. Ogłaszane są przetargi i konkursy na dzierżawę po to aby dzierżawca płacił za to, że korzysta z wody prowadząc na niej "racjonalną gospodarkę" :) Musi zarybiać, sam sprzedawać licencje, prowadzić rejestry, dbać o zbiornik, sprzątać, kontrolować etc. Dla RZGW takie czynności to są koszty i mogą ich nie pokryć sprzedane licencje wędkarskie. Dyrektor RZGW (Wody polskie) oczywiście zadecyduje jak będzie chciał ale z reguły po jakimś czasie są ogłaszane przetargi na dzierżawę. Nie znam dużej zaporówki gdzie gospodarzem wody byłby RZGW (jak się mylę prośba by wskazać taki zbiornik).

 

To jest obwód Skawa nr 2 a dwa pozostałe obwody dzierżawi PZW Bielsko Biała do końca tego roku. Logicznym więc będzie konkurs na zagospodarowanie tego obwodu.

 

http://www.krakow.rz...w_rybackich.pdf


Użytkownik luk_80 edytował ten post 15 luty 2018 - 15:45


#50 OFFLINE   DominikSy.

DominikSy.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 232 postów
  • LokalizacjaOPO BB KAT
  • Imię:Dominik

Napisano 15 luty 2018 - 16:36

Nie znam dokładnych planów akurat dla tego zbiornika ale trzymanie takiej wody przez RZGW nie leży w ich interesie. Ogłaszane są przetargi i konkursy na dzierżawę po to aby dzierżawca płacił za to, że korzysta z wody prowadząc na niej "racjonalną gospodarkę" :) Musi zarybiać, sam sprzedawać licencje, prowadzić rejestry, dbać o zbiornik, sprzątać, kontrolować etc. Dla RZGW takie czynności to są koszty i mogą ich nie pokryć sprzedane licencje wędkarskie. Dyrektor RZGW (Wody polskie) oczywiście zadecyduje jak będzie chciał ale z reguły po jakimś czasie są ogłaszane przetargi na dzierżawę. Nie znam dużej zaporówki gdzie gospodarzem wody byłby RZGW (jak się mylę prośba by wskazać taki zbiornik).

 

To jest obwód Skawa nr 2 a dwa pozostałe obwody dzierżawi PZW Bielsko Biała do końca tego roku. Logicznym więc będzie konkurs na zagospodarowanie tego obwodu.

 

http://www.krakow.rz...w_rybackich.pdf

 

A jak do tego wszystkiego ma się  inwestycja w ośrodek zarybieniowy poniżej zapory ? Z tego co kojarzę to RZGW przez długi czas chwaliło się tym przedsięwzięciem . na stronie swinnaporeba.eu wisi dalej po patronatem rzgw Kraków.  To są tylko przypuszczenia, ale może znalazł się ktoś mądry  i zostawią sobie zbiornik, z gotowym ośrodkiem zarybieniowym itd.Już się nie da tam kupić sensownych działek pod zabudowę,to kwestia czasu jak zacznie się około wodny biznes. 



#51 OFFLINE   Tiur

Tiur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Imię:Kamil

Napisano 15 luty 2018 - 16:48

Luk_80 a dla PZW czy innych dzierżawców to nie są koszty?. Kto by nie był "opiekunem", musi komuś za to co Ty wymieniłeś zapłacić.

#52 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisano 15 luty 2018 - 20:31

To co z tymi łódkami myślicie ze cos sie ruszy w tym roku choć nie powiem strefa ciszy to niezly pomysł , bo sie zaraz zjedzie tysiąc amatorów skuterów i innego tałatajstwa .

Użytkownik Krzysiu edytował ten post 15 luty 2018 - 20:31


#53 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 15 luty 2018 - 22:28

Gość w rzgw powiedział że będzie wiadomo gdzieś do półtora miesiąca . Wtedy nastąpią też zapisy w regulaminie . Chwile żeśmy pogadali i miedzy wierszami powiedział ,że jest pewne ,,spalinowe " lobby ... <_<


  • Krzysiu lubi to

#54 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 15 luty 2018 - 22:43

A jak do tego wszystkiego ma się  inwestycja w ośrodek zarybieniowy poniżej zapory ? Z tego co kojarzę to RZGW przez długi czas chwaliło się tym przedsięwzięciem . na stronie swinnaporeba.eu wisi dalej po patronatem rzgw Kraków.  To są tylko przypuszczenia, ale może znalazł się ktoś mądry  i zostawią sobie zbiornik, z gotowym ośrodkiem zarybieniowym itd.Już się nie da tam kupić sensownych działek pod zabudowę,to kwestia czasu jak zacznie się około wodny biznes. 

też twierdzę że pzw na tym łapy nie położy .

 

ma być tak :

http://www.jezioromu...pieczonapdf.pdf



#55 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 15 luty 2018 - 22:44

Witam.

Lobby to jedno, a powrót do brzegu z takiego zbiornika na elektryku i pół metrowej fali to już często interwencji WOPR-u wymaga ...

Także oprócz lobby to zdrowy rozsądek by się czasem przydał w ustanawianiu przepisów i regulaminów.

Pozdrawiam.



#56 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 15 luty 2018 - 23:26

jakiej interwencji wopr??? przecież to nie morze i wiatr nawet bez silnika szybko zniesie do brzegu, co najwyżej nie tego co pasuje:)))


  • Krzysiu lubi to

#57 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 16 luty 2018 - 06:08

Też się nie zgadzam z opinią @Forest -Natura bo :

 

a) po to człowiek ma mózg żeby przewidział takie sytuacje i zawczasu wylądował na brzegu./

b ) do najbliższego brzegu jest zawsze maksymalnie kilkaset metrów i dopłyniesz nawet na pagaju jak pogoda zacznie się zmieniać

c) zależy jaki elektryk :D :D

 

Tak naprawdę to przecież nie jest duży zbiornik . Rożnów -16km2 Czorsztyn-11km2 Dobczyce-10,65km2 ,Mucharz - 10,35 km2

Sniadrwy 113 km2 :) - uwierz wystarczy że na wodzie będzie statystycznie 1 spalinówka  na km2 i już będzie głośno.

 

Nie wiem jak Ty ale ja nad wodę przyjeżdżam po to aby wypocząć .

W ciszy .....


Użytkownik sero1975 edytował ten post 16 luty 2018 - 06:08

  • Krzysiu lubi to

#58 OFFLINE   Piotrek84

Piotrek84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 16 luty 2018 - 06:48

Też się nie zgadzam z opinią @Forest -Natura bo :

a) po to człowiek ma mózg żeby przewidział takie sytuacje i zawczasu wylądował na brzegu./
b ) do najbliższego brzegu jest zawsze maksymalnie kilkaset metrów i dopłyniesz nawet na pagaju jak pogoda zacznie się zmieniać
c) zależy jaki elektryk :D :D

Tak naprawdę to przecież nie jest duży zbiornik . Rożnów -16km2 Czorsztyn-11km2 Dobczyce-10,65km2 ,Mucharz - 10,35 km2
Sniadrwy 113 km2 :) - uwierz wystarczy że na wodzie będzie statystycznie 1 spalinówka na km2 i już będzie głośno.

Nie wiem jak Ty ale ja nad wodę przyjeżdżam po to aby wypocząć .
W ciszy .....


Pozwolę się nie zgodzic. Sporo pływam po zaporówkach, na spalinie i elektryku i nie zauważyłem aby spaliny używane w celach typowo wedkarskich zakłócały ciszę. Nie mówię tu o motorowodniakach i fanach skuterow wodnych, to zupełnie inna kwestia. Wystarczyło by wprowadzic zakaz falowania na zbiorniku i spokojne pyrkanie spalinowka nikomu by nie przeszkadzało.

Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Paweł J lubi to

#59 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 16 luty 2018 - 10:32

- co do kalkulacji mięsnej , to zezwolenie zwróci się spokojnie w ramach uczciwego limitu.
Proszę nie linczować, po prostu policzcie ile może zabrać legalnie wędkarz w roku w ramach pozwolenia i policzyć cenę ryby w sklepie.

- co do spaliny. Fakt, że wędkarskie czy żeglarskie spaliny nie są problemem. Natomiast nie bardzo widzę jak zezwolić na jedne, a zakazać skuterów wodnych. Zresztą jestem pewien, że skutery będą bez względu na zakazy, jak wszedzie, w myśl zasady "kto bogatemu zabroni".

A osobiście jestem bardzo ciekaw tych muchowych wód w ramach obwodu, jak na Skawie będzie wygladał rybostan. I wcale nie mam na myśli pstrąga, a bardziej świnke i lipienia.

#60 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 16 luty 2018 - 13:03

https://youtu.be/kH-_LWTRIRQ



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych