Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Poszukiwana wklejka 3/4 skladowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 23 luty 2016 - 13:05

No I stalo sie…zdecydowalem kupic wklejke. Z desperacji J W moim kanale pelno okonia ale zima albo bardzo slabo zeruje albo nie za bardzo potrafie sie do niego dobrac. Frustrujace. Normalnie skorzystalbym z informacji obecnej na forum ale tak sie sklada ze potrzebuje czegos latwego w transporcie 3 lub 4 sklada. Budzet to max 300pln. Dlugosc 2.10-2.3m. Ciezar wyrzutu to okolo 1-9g ze wskazaniem na mala gramature bo chcialbym rowniez poprobowac szczescia z plocia I leszczem ktorego w zbiorniku jest rowniez sporo. Z gory dziekuje.



#2 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 postów

Napisano 23 luty 2016 - 13:20

Szukaj  Spro travelka  -mam i go teraz testuję na okoniach. Rewelacja - ugięcie też. Okonie nie spadają - a po złożeniu około 40cm.



#3 OFFLINE   kleniu25

kleniu25

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 23 luty 2016 - 14:30

Tak dokładnie, to o którym Spro mówisz?


Użytkownik kleniu25 edytował ten post 23 luty 2016 - 14:30


#4 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 23 luty 2016 - 14:37

Spro Mobile Stick?


#5 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 postów

Napisano 23 luty 2016 - 14:47

Dokładnie o tym kijku co podał Del Toro. Sam jestem w szoku, że wieloczęściowy kij nie ma przesztywnień i płynne ugięcie.


Użytkownik bigrafi edytował ten post 23 luty 2016 - 14:49


#6 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 23 luty 2016 - 15:02

Zobacz sobie nowego travela od Kongera. Na Rybomani oglądałem wersje Expedition opisaną do 10,5 g (swoją droga w katalogu jest do 9) ma piękne pełne ugięcie i żadnych przesztywnień a w dolniku naprawdę fajny zapas mocy

#7 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 23 luty 2016 - 15:44

Mikado ma w swoim asortymencie wklejankę w wersji travel. Model na 2016 jest wyposażony dodatkowo w drugą szczytówkę - jakby przedłużenie reszty blanku. Masz więc wklejkę delikatną i drugi w miarę normalny szczyt. 4 skład, 240 cm, w zestawie sztywna tuba transportowa. Cena coś koło 150 zł.



#8 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 23 luty 2016 - 16:02

Mam ta wędkę (Spro Mobile stick) od niedawna. Wersje 3-12g. Jest w fazie testów. Co moge powiedziec juz dziś. Zeby miec kontakt z przynęta to muszę zaczepić co najmniej 3g główkę a chciałbym komfortowo łowić mniejszymi przynetami. Oprócz tego mam zastrzeżenie co do wykonania mojego modelu. Korek nie przylega do plastikowej rękojeści a szczytówka siedzi zbyt luźno. Raz juz mi nawet wyleciała z przynęta :( oprócz tych wad kij jest bardzo fajny. Czuły i dobrze trzyma rybę.

Zapomniałem dodać ze mieszkam w uk i transport kijow z Polski takich jak konger czy mikado to dodatkowe 100pln na wysyłkę. Wolałbym wiec cos z marek szeroko dostępnych na zachodzie.

Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 23 luty 2016 - 16:12


#9 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 23 luty 2016 - 16:10

Mam ta wędkę (Spro Mobile stick) od niedawna. Wersje 3-12g. Jest w fazie testów. Co moge powiedziec juz dziś. Zeby miec kontakt z przynęta to muszę zaczepić co najmniej 3g główkę a chciałbym komfortowo łowić mniejszymi przynetami. Oprócz tego mam zastrzeżenie co do wykonania mojego modelu. Korek nie przylega do plastikowej rękojeści oraz ostatnia szczytówka siedzi zbyt luźno. Raz juz mi nawet wyleciała z przynęta :( oprócz tych wad kij jest bardzo fajny. Czuły i fajnie trzyma rybę.

Zapomniałem dodać ze mieszkam w uk i transport kijow z Polski takich jak konger czy mikado to dodatkowe 100pln na wysyłkę. Wolałbym wiec cos z marek szeroko dostępnych na zachodzie.

 

PW poszlo ;)



#10 OFFLINE   Lars

Lars

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaNidzica

Napisano 23 luty 2016 - 17:27

Zobacz sobie nowego travela od Kongera. Na Rybomani oglądałem wersje Expedition opisaną do 10,5 g (swoją droga w katalogu jest do 9) ma piękne pełne ugięcie i żadnych przesztywnień a w dolniku naprawdę fajny zapas mocy

Bardzo ciekawie wygląda ten Konger. Wiesz może w jakiej cenie ma być w sprzedaży detalicznej? Jeszcze jedno, wyposażony jest w zwykły pokrowiec czy może jakiś futerał lub tubę?



#11 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 23 luty 2016 - 18:34

Polecam Mikado travelka, w wersji 2,40 realny CW to 2-9g. Wielu użytkowników skraca ten kij o jedną przelotkę, w oryginale jest naprawdę mega czuła. Zapas mocy spokojnie pozwala na hol przyłowu typu szczupły 60-70cm, duży kleń, itp.
Na relatywnie grubej żyłce bo 0,18, uzywałem jigów pstrągowych typu nimfa na główkach 1-1,5g, i zasięg rzutu był zadowalajacy. Na cieniutkiej pletce idzie miotać 1 g na solidny dystans.
Ma bardzo ładne ugięcie i pracuje pod rybą świetnie - wyjmowałem i okonki 12cm, i bez problemu pstrąga z krzaków, 40cm, na 3 metrach żyłki w mocnym nurcie. Praktycznie pod nogami wziął, silny, letni , odpasiony.

Kij nie powala wykończeniem ale nadrabia pracą. I ceną...

Wersja 2,70 ma identyczną szczytówkę, mimo to jest opisana 5-17g. W dodatku to 5 czesci i w transporcie jest krotsza niż 2,40.
Gdybyś zdecydował się na ten kij i rozmyślił po testach to pisz na PW, nic nie obiecuję ale jak ekonomia pozwoli to w sumie bym przygarnąl drugi taki, zwłaszcza 270.

#12 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 23 luty 2016 - 20:03

Bardzo ciekawie wygląda ten Konger. Wiesz może w jakiej cenie ma być w sprzedaży detalicznej? Jeszcze jedno, wyposażony jest w zwykły pokrowiec czy może jakiś futerał lub tubę?


Usztywniony materiałowy pokrowiec zamykany na suwak, taka informacje uzyskałem na stoisku Kongera. Jakies dwa tygodnie temu widziałem w necie chyba za ok 160zl ale teraz na żadnej stronie nie moge znaleźć żeby potwierdzić.
  • Lars lubi to

#13 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 23 luty 2016 - 20:14

Chcialem sie dopytac jeszcze o jedna rzecz bo nie do konca w temacie jestem. Czy delikatna wedka np  o CW 1-9g bedzie tak samo czula i spelniala podobne zadania jak wklejka? 



#14 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 23 luty 2016 - 22:28

Czułość wędki to zupełnie inna sprawa i c.w nie zawsze jest tu dobrym wyznacznikiem. Jeżeli chodzi o to czy taka wedka spełni swoje zadnie to najlepiej chyba wspomnieć SG Parabellum które wklejką nie jest a jest uznawana za świetną okoniówke.

#15 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 24 luty 2016 - 12:55

Chcialem sie dopytac jeszcze o jedna rzecz bo nie do konca w temacie jestem. Czy delikatna wedka np  o CW 1-9g bedzie tak samo czula i spelniala podobne zadania jak wklejka? 

wklejka przecież też ma swoją gramaturę cw, wiec to nie tak, że każda wklejka jest super czuła



#16 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 24 luty 2016 - 14:27

Krotko mowiac kazda czula wedka o malym CW nada sie do moich celow?

 

Te Konger'y w katalogu wygladaja calkiem przyzwoicie. Niestety ten o niskiej gramaturze ma tylko 1.9m. Troche krotki bedzie :(



#17 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 23 marzec 2016 - 12:10

Polecam Mikado travelka, w wersji 2,40 realny CW to 2-9g. Wielu użytkowników skraca ten kij o jedną przelotkę, w oryginale jest naprawdę mega czuła. Zapas mocy spokojnie pozwala na hol przyłowu typu szczupły 60-70cm, duży kleń, itp.
Na relatywnie grubej żyłce bo 0,18, uzywałem jigów pstrągowych typu nimfa na główkach 1-1,5g, i zasięg rzutu był zadowalajacy. Na cieniutkiej pletce idzie miotać 1 g na solidny dystans.
Ma bardzo ładne ugięcie i pracuje pod rybą świetnie - wyjmowałem i okonki 12cm, i bez problemu pstrąga z krzaków, 40cm, na 3 metrach żyłki w mocnym nurcie. Praktycznie pod nogami wziął, silny, letni , odpasiony.

Kij nie powala wykończeniem ale nadrabia pracą. I ceną...
 

Chyba sie skusze...tak mi go zareklamowales :) Czy to ten kij? Mikado Sensual Travel Spin 240. Troche mi tylko opis tego kija miesza w glowie. Pisze ze sklada sie z 4 kawalkow i ze dlugosc 221-240 a na fotce widze 5 kawalkow.

 

#18 ONLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 23 marzec 2016 - 13:15

.


Użytkownik coma edytował ten post 23 marzec 2016 - 13:16


#19 OFFLINE   pawcio449

pawcio449

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 23 marzec 2016 - 19:07

Witam :)

 

Travel mikado długości 2.40m ma 4 części 5 części ma wersja 2.70m.Posiadam tego  travelka mikado mój ulubiony kijek który mam :)wygoda w transporcie na rybki zazwyczaj jeżdzę rowerem :) używam go głównie na klenio jazia,okonia,pstrąga i szczupaczka na lekko szczupły w okolicach 60cm to nie problem dla tego kijka ma jeszcze zapas mocy.Przynęt jakich używam to wobki 2,5-5g 3-5cm , obrotówki na jeziorze nawet 3 long wirka daje rade na rzekę z dużym uciągiem 1 long, gumki 3-8cm główki jakich używam 2,5-7g.Serwis mikado też  wzorowy kijek z mojej głupoty na drugi dzień od zakupu  uszkodziłem szczytową przelotkę bez problemu po miesiącu miałem naprawiony kijek :) zrobiłem kilka fotek jakby kolega chciał to jutro jadę na rybki i mogę w plenerze zrobić lepsze zdjęcia ugięcia kijka :)

 

Załączony plik  1.JPG   43,47 KB   9 Ilość pobrańZałączony plik  2.JPG   59,52 KB   9 Ilość pobrańZałączony plik  3.JPG   47,87 KB   9 Ilość pobrańZałączony plik  4.JPG   53,3 KB   9 Ilość pobrańZałączony plik  5.JPG   55,67 KB   8 Ilość pobrańZałączony plik  6.JPG   52,9 KB   8 Ilość pobrańZałączony plik  7.JPG   24,75 KB   8 Ilość pobrań


Użytkownik pawcio449 edytował ten post 23 marzec 2016 - 19:22

  • xyzzvpc, coma i Luckyguliver lubią to

#20 OFFLINE   michaex

michaex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • Imię:Michał

Napisano 23 marzec 2016 - 19:56

Dokładnie o tym kijku co podał Del Toro. Sam jestem w szoku, że wieloczęściowy kij nie ma przesztywnień i płynne ugięcie.

 

bigrafi, mógłbym prosić o zdjęcie ugięcia?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych