Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łososie 2016


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
111 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 06 marzec 2016 - 18:24

Z nastepnego wypadu na lososie zrobie filmik z wypuszczania. Wcale nie bedzie proste zeby wygladalo to fajnie w obiektywie ze wzgledu na bardzo wysokie burty. Wrzuce na forum i licze ze to zakonczy dywagacje. (....).

Lepiej zrób filmik jak montujesz/-jecie zestawy końcowe(budowa) i w co je uzbrajasz. To będzie na pewno ciekawsze i z pożytkiem dla tego wątku.

Pozdrawiam


  • kostom63 lubi to

#22 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 07 marzec 2016 - 08:27

Jak czas pozwoli to zrobie krotki przewodnik dla poczatkujacego od zakupow do montowania zestawow, regulacji hamulcow, holu, podbieraniu, wypuszczaniu oraz najwazniejszej sprawie - bezpieczenstwie. W sumie moglby byc z filmikami i zdjeciami. Pogadam z Remkiem co moge wrzucic a czego nie.

Użytkownik ictus edytował ten post 07 marzec 2016 - 08:32


#23 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 24 marzec 2016 - 04:59

los107b_zpsnvnz3euf.jpg
 

15cbbeba-c916-440c-a6b6-7c5f4ad5b943_zps



#24 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 24 marzec 2016 - 05:00

losiek108b_zpssjv6sq54.jpg

 

losiek108campr1b_zpsa8n4batd.jpg

 

losiek108campr2b_zpsmtsqeyjj.jpg



#25 OFFLINE   tomibdg

tomibdg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:B

Napisano 24 marzec 2016 - 12:23

Jak myślicie czy te łososie to z polskich rzek czy jak przebywają w Bałtyku to jakieś dłuższe podróże robią?



#26 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 24 marzec 2016 - 13:08

Na pewno znakowane polskie dzikie lososie byly znajdowane w rzekach Finlandii. Latem tam migruja jak u nas jest zbyt goraca woda. Marcin mowil jeszcze o jakiejs wyspie na polnocy gdzie tez trafiaja ale nie pamietam nazwy.

#27 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14822 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 24 marzec 2016 - 16:12

Gratuluje postawy I swiadectwa.
Domyslam sie ze nie bylo latwo na pokladzie.

Warto publikowac, pokazywac, krzewic.
Bo widac ze mozna wypuszczac te pieknie srebrne ryby.
Pozdrawiam
  • Friko i Roberto lubią to

#28 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 24 marzec 2016 - 17:58

Załogę z ktorą pływam dobieram bardzo starannie - tyczy się to rownież kapitana - więc koledzy pomagali mi szybko uwolnić rybę. Mam kilka tysięcy godzin wypływane na morzu i wiem że to z kim się spędza czas na małej łodzi ma bardzo duże znaczenie bo w złym towarzystwie można zmarnować sobie całą przyjemność z rejsu. Pływamy we trzech wliczając kapitana bo mała grupa minimalizuje możliwość generowania konfliktów.

Gorąco zachęcam do wypuszczania łososi! Ja je wypuszczam i jest to fajne. Ryby pięknie odpływają i jak tylko wracają do wody odsykują cały wigor i siłę! Warto robić zdjęcia z wypuszczania ale nie za wszelką cenę. Ważniejsza jest forma w jakiej wypuscimy rybe. Najwazniejsze jest jesnak bezpieczenstwo. Nie chciałbym żeby z powodu fotek ktoś wpadł do wody i stracił życie. Wczoraj warunki były bardzo dobre i mala fala pozwoliła na bezpieczną sesję. Przy większych falach wypuszczanie ryb jak na zdjęciu nie byłoby możliwe. Należy zapytać kapitana czy zgadza się na wychylanie za burtę bo on bierze za nas prawną odpowiedzialność - na każdej nawet małej jednostce. Wczoraj woda miała temperaturę 4 stopni C co oznacza ze można przeżyć w niej od 4 do 25 minut. Warto dbać o bezpieczeństwo.

 

Poniżej tabelka która każdy łowca łososi powinien wkuć na blachę ( bezpiecznie można przyjąć że w wodzie poniżej 10 stopni można przeżyć tyle minut ile ma woda):

tabela4_zpsa9taqsbi.jpg

 

Pomarudziłem na temat bezpieczeństwa ale niech watek ma też jakiś aspekt merytoryczny. Napisałem to nie bez kozery, bo wczoraj urwał nam się planer i czas podejścia do niego był na tyle długi że dawało to do myślenia. Oceniam że razem z podebraniem był dłuższy niż 4 minuty. Krótko mówiąc wypadnięcie za burtę to potencjalnie śmierć - dlatego radzę mieć świadomość niebezpieczeństw na wodzie. Czasem lepiej wypuścić rybę bez fotki lub bez wychylania się za burtę niż ryzykować skąpanie się - takie moje przemyślenia. Prawie w każdych warunkach można jednak rybę wypuścić - w końcu o to przecież chodzi!

 

Dodam że wypuszczone wczoraj łośki bardzo żwawo machały na pożegnanie ogonem szybko nurkując Piękny widok! Polecam.


Użytkownik ictus edytował ten post 24 marzec 2016 - 18:44


#29 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 24 marzec 2016 - 18:48

Dzięki chłopaki za gratki!

@Friko - liczę na to że wątek rozwinie się w dobrą stronę i pojawi się więcej zdjęć tych pięknych ryb. Przyznam, że kusiło mnie by już nic do wątku nie wrzucać ale to by było bez sensu. Podejdźmy do tego pozytywnie :)

Momentami czułem się czytając niektóre posty jak pionier polskiego łososiowego C&R :D

 

Ja się teraz zastanawiam czy w otwartym morzu nie mógłbym ich połowić też na muchę :)


Użytkownik ictus edytował ten post 24 marzec 2016 - 18:57


#30 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 24 marzec 2016 - 19:08

Tak jak piszemy wielokrotnie , nie prowadzimy dochodzeń na własną rękę bo czasem możemy się grubo pomylić.

Rozmawiałem z Pawłem o tym kilka razy i super że nie poddał się "hejtowi" i udowodnił że można.


  • Friko i Wiktor lubią to

#31 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 24 marzec 2016 - 19:44

Mam gorącą nadzieję że uda nam się nie zantagonizować środowisk wypuszczających i zabierających ryby. Myślę że zaszczepienie idei zdziała więcej niż walenie adwersarzy w łeb.

Wymieniajmy się wiedzą i doświadczeniem - myślę że wyobraźenie sobie że można łososia wypuścić i on odpłynie, jest świetnym pierwszym krokiem do C&R. Może wiele osób spróbuje i im się spodoba, bo daje naprawdę mocną satysfakcję. Jestem jednak przeciwny polowaniu na czarownice. Szanujmy się nawzajem i szanujmy ryby.
  • Friko, Zielony i kon lubią to

#32 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 24 marzec 2016 - 19:54

Oba szybko zanurkowały gdy tylko uwolniłem ich ogon - naprawdę były w dobrej formie. Po szybkim holu sprawnie odhacz rybę, wypuść w kierunku dziobu i zobacz co zrobi - to najlepszy test. Półgodzinny hol to bardzo długi hol i można go skrócić dobrze dobranym sprzętem. Zadnej ryby nie holowalem dluzej niz 15 minut. Slyszalem za to ze ludzie dzis holowali po 2 godziny.

 


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 02 kwiecień 2016 - 23:07

  • Friko, Zielony i kostom63 lubią to

#33 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1169 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 24 marzec 2016 - 20:36

Ictus jak trolujecie za łososiami to sternik prowadzi łódkę czy macie jakiegoś autopilota?



#34 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 24 marzec 2016 - 22:12

Bez autopilota szybko wszystko poplątałoby się, autopilot na łodzi to prawie konieczność. Inaczej jedna osoba musiałaby zająć się wyłącznie sterowaniem. Gdzie byłby czas na kawe-nie kawe, pogawędki, uzbrajanie itd.?



#35 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 24 marzec 2016 - 22:25

Zbigniew juz odpowiedzial. Faktycznie autopilpt to wielka wygoda. W kokpicie na zewnatrz kabiny jest sterownik autopilota. Dzieki niemu mozna byc na zewnatrz, blisko wedek i jednoczesnie sterowac. Zwykle robimy bardzo duzo zwrotow na autopilocie. Gra on role steru, tylko nie w kabinie a wygodnie na zewnatrz. Z zewnatrz widac mape na GPS wiec mozna wygodnie nawigowac. Przy plywaniu w 2-3 osoby to koniecznosc. Utrzymanie na kursie przy stawianiu zestawow rowniez pomaga. Gdy jestem w kabinie tez czesto kozystam z autopilota - wygodnie sie na nim robi zwroty. Robisz 20 stopni w jakas strone czekasz az planer odejdzie na zewnatrz i robisz kolejne 20 stopni jednym wcisnieciem klawisza. Nie musisz trzymac steru i masz czas na inne czynnosci

Użytkownik ictus edytował ten post 24 marzec 2016 - 22:47


#36 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 27 marzec 2016 - 05:54

Pewne kroki w tym temacie zostały podjęte. To "syzyfowe prace" bo potężne lobby zarybieniowo-badawczo-rybackie czuwa i efektów nie należny spodziewać się natychmiast:

http://www.pw.org.pl...twie_srodowiska


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 02 kwiecień 2016 - 23:09


#37 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 27 marzec 2016 - 08:43

Piotrze, jestes dla mnie wzorem z Sevre :) Dzieki tobie jak rybe wypuszczam do dbam zeby to mialo sens i ryba byla w dobrej formie oraz sesja trwala bardzo krotko.

Vako ciesze sie ze dzialacie w tym temacie. Moze uda sie przywrocic lososie naszym rzekom a w zasadzie lososiom nasze rzeki- to by bylo naprawde piekne. Mysle ze poza fotkami lososi moze uda sie w tym watku skanalizowac sily w walce z rybakami. Ta piekna ryba jest w Baltyku przy naszych brzegach a w rzece jej raczej nie uswiadczysz.

Użytkownik ictus edytował ten post 27 marzec 2016 - 08:44

  • urasenty lubi to

#38 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 28 marzec 2016 - 18:07

Podobno po rewitalizacji rzek (po kilkudziesieciu latach) łososie do nich wracają. Może dajac im szanse na dotarcie do tarliska udaloby sie przywrocic prawdziwego dzikiego polskiego lososia np w miejsce wymarlego drawskiego lub innego. Reintrodukcja wskazana.

Użytkownik ictus edytował ten post 28 marzec 2016 - 18:12


#39 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 29 marzec 2016 - 20:24

Nadeszła chwila czyszczenia wątków z rybami w tytule. Zostałem zobowiązany do zrobienia porządków. Wpisy niemerytoryczne będą kasowane. Ryby niezgodne z regulaminem będą kasowane. Wszelkie zażalenia proszę zgłaszać na priv. Dyskusje w wątkach będą usuwane.

Ten wątek został potraktowany nieco łagodniej ze względu na dużą ilość treści tekstowej, która niesie wiedzę.


  • Piotrek Milupa, Kamil Z., Del Toro i 1 inna osoba lubią to

#40 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 30 kwiecień 2016 - 07:57

Na Bornholmie trwa największa na Bałtyku impreza dla trolingowców. można powiedzieć że Polacy nie są już tłem.

 

http://www.tv2bornho...?resultat=top10

 

 

Wybacz @vako, ale nie promujemy tutaj sportowego, na wyścigi, zarzynania setek ryb. 


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 30 kwiecień 2016 - 12:46

  • Wiktor lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych