Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

[Artykuł] SYSTEM DELTA - czyli co ja narobiłem?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
127 odpowiedzi w tym temacie

#81 ONLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 19 kwiecień 2016 - 06:33

Czemu nikt jeszcze nie wrzucił filmiku? ;)

 



#82 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 19 kwiecień 2016 - 08:13

Czemu nikt jeszcze nie wrzucił filmiku? ;)


Bo pozostawiłem go Friko do wrzucenia :) ale jak widać w Internecie niczego nie ukryjesz :)
  • Friko, coma i biker1 lubią to

#83 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 19 kwiecień 2016 - 08:50

Skoro zaczęliśmy negocjować............ :)

 

Postawił bym jakieś warunki w kontrze, jeszcze przypadkiem ktoś pomyśli, że ja łatwy jestem  :lol:

 

Jeśli Ty zobowiążesz się, że ......... przynajmniej w przypadku najlżejszych wabi będziesz spinningował   B)

Jeśli pożyczysz do sprawdzenia wymiarów stopki (w multi stopki różne są, z tego co wiem, więc czy do uchwytu będą pasować?), zrobienia spacingu który pogodzi spina z castem (Delta elastyczna jest, więc raczej bez problemu da radę ;) )

 

Stary jestem, w życiu już trochę się napracowałem, jedno co mnie jeszcze kręci to jakieś ciekawsze wyzwania :rolleyes:

 

Spino-cast XUL, więc bez spirali, "spino" ze spiralą się nie polubi, na Delfinie, w Delcie.  Nooo, chyba lepiej się tego nie da wymyśleć :lol:

Ewentualnie mam jeszcze jakiś pomysł jak bardziej to skomplikować, jednak to już byłoby niespodzianką  :P  

 

Jeszcze jeden malutki warunek, jednak krytyczny, nie na cito ;)

 

Rozbierając odpowiedź na czynniki pierwsze :) .... Ważny temat więc negocjacje wskazane ... ;)

 

Ze spinnem jesteśmy umówieni. Kołowrotek załatwiam. Będzie to wielki moment powrotu ale ... woda pod nosem więc testy będą a delfin mnie do nich motywuje. 

 

Wymierzę by sprawdzić teorię o zmienności stopki. Tego nie wiem .... Pożyczę Cardiffa a to UL więc będzie jak ulał by robić założenia konstrukcyjne. 

 

Wyzwania ... ma się rozumieć :) 

 

Spokojnie poczekam ... 


  • Friko i JanuszD lubią to

#84 ONLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2771 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 19 kwiecień 2016 - 11:57

Janusz bardzo interesujący wywiad  :clappinghands: . Jestem pełen podziwu za determinację i zamieszanie jakie wywołałeś w rodbuildingu  :) . Słowa uznania za całokształt. 


  • remek, Friko i JanuszD lubią to

#85 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1880 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 19 kwiecień 2016 - 12:23

Włażę pod stół i odszczekuję moje komentarze na temat wyglądu! Wyprzedziłeś epokę. Dzięki takim ludziom jak Ty jestem dumny, że pochodzę z lubelskiego.



#86 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 kwiecień 2016 - 14:21

... historia tak zwanego "postępu" jest dokonywana przez te nieliczne jednostki które nie zadowalają się powielaniem bezpiecznych, utartych schematów... które mają wizję zmian oraz determinację i wytrwałość żeby tę wizję zrealizować...mam wrażenie że tutaj patrzymy właśnie na kogoś takiego... Delfin jest efektem 5 lat pracy, wiem że pochłonął tez niemałe nakłady finansowe.

Podsumować że jest "zrodzony z pasji" - choć trafnie -  nie wiem czy nie byłoby zbyt mało.



#87 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1880 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 19 kwiecień 2016 - 14:46

Swoją drogą, czy delfina i deltę można przyrównać do ®ewolucji jaką było skonstruowanie stałoszpulowca, bądź wprowadzenia grafitu zamiast włókna szklanego?



#88 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 kwiecień 2016 - 14:54

... żeby odpowiedzieć sobie na to pytanie spójrz proponuję na historię fabrycznych uchwytów spinningowych na przestrzeni powiedzmy ostatnich 15 lat... załóżmy na przykładzie produktów popularnej i cenionej firmy Fuji.

 

Co się zmieniło w ofercie uchwytów tego producenta w tym czasie ?  

 

Na przykład czy weszły jakieś nowe materiały do produkcji uchwytów ?  :rolleyes:

 

Czy międzynarodowy koncern dysponujący działem R & D wymyślił może  jakieś inne rozwiązanie w celu redukcji masy / poprawy czułości uchwytu niż wywiercenie w nim otworu (ów) ew skrajnie nieergonomicznej "dziury" ( SKSS )  :rolleyes:

 

To są pytanie retoryczne oczywiście ....

 

 

ps. bardzo lubię uchwyty Fuji i chętnie korzystam z DPS, NPS, ECS, VSS - nie narzekam, to są dobre produkty, jestem z nich zadowolony. Nie zmienia to faktu że poza kosmetyką czy jakimiś bardziej wizualnymi niz praktycznymi efektami w tym obszarze wyposażenia jakim jest uchwyt wędki trwa od lat koncepcyjny zastój. To znaczy - trwał :)


  • Banjo, HaDe i JanuszD lubią to

#89 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 19 kwiecień 2016 - 15:02

Zapomniałeś dodać że nie robią kolorowych :D .

Delfin ma kilka postaci, zapewne oglądaliscie wiekszość finalnych. Każde kolejne wcielenie Delfina miało na celu poprawienie ergonomii, ostatnie poprzez pewne zredukowanie ilości żywicy także zmniejszenie masy oraz poprawę chwytu. Żadna z tych zmian nie była podyktowana chęcią zwiększenia sprzedaży. Fuji musi sprzedawać więc sprzedaje design nie inżynierię. Od długiego czasu wszelkie nowości wprowadzane na rynek (nie tylko Fuji) zmierzają w tym kierunku.



#90 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 20 kwiecień 2016 - 00:30

Panie @coma dzięki ;)

 

 

Janusz bardzo interesujący wywiad  :clappinghands: . Jestem pełen podziwu za determinację i zamieszanie jakie wywołałeś w rodbuildingu  :) . Słowa uznania za całokształt. 

 

Jeżeli to zamieszanie coś wnosi to w zasadzie i tak ja jestem pośrednim jego sprawcą ;)

Podkreślę, to co już wcześniej napisałem, możliwe, że innymi słowami. Zdawałem sobie sprawę jakie zamieszanie mogę spowodować. To nie jest moja zasługa, że rozwiązanie zostało zaprezentowane publicznie. Ja tylko staram się nie uchylać od konsekwencji. Zresztą dość kulawo ze względu na brak czasu.

Sławku za uznanie oczywiście dzięki :)

 

 

... historia tak zwanego "postępu" jest dokonywana przez te nieliczne jednostki które nie zadowalają się powielaniem bezpiecznych, utartych schematów... które mają wizję zmian oraz determinację i wytrwałość żeby tę wizję zrealizować...mam wrażenie że tutaj patrzymy właśnie na kogoś takiego... Delfin jest efektem 5 lat pracy, wiem że pochłonął tez niemałe nakłady finansowe.

Podsumować że jest "zrodzony z pasji" - choć trafnie -  nie wiem czy nie byłoby zbyt mało.

 

Kunsztownie posłodzone i na bogato, oczywiście nie mam nic przeciwko B)

 

Tak zupełnie poważnie.

Historia pokazuje, że motorem postępu często też są różne niższe pobudki. Wojna, zawiść, bardzo różnie pojmowane korzyści.

 

To trochę z pasji do wędkarstwa i w zasadzie to przede wszystkim forma ekspresji. Ja tak mam, może nie jest to zupełnie normalne, na pewno trochę niebezpieczne. Jednak w ten sposób zabijam ból istnienia, uciekam od rzeczywistości.

Oczywiście nie będę się pogrążał i przedstawiał innych przykładów. Bezpośrednio nie są związane z tematyką wędkarską i nie tak ciekawe :ph34r:

 

Oczywiście to wszystko prawda, że 5 lat, że pochłonął nakłady. Jednak to niema większego znaczenia.

 

 

Zapomniałeś dodać że nie robią kolorowych :D .

Delfin ma kilka postaci, zapewne oglądaliscie wiekszość finalnych. Każde kolejne wcielenie Delfina miało na celu poprawienie ergonomii, ostatnie poprzez pewne zredukowanie ilości żywicy także zmniejszenie masy oraz poprawę chwytu. Żadna z tych zmian nie była podyktowana chęcią zwiększenia sprzedaży. Fuji musi sprzedawać więc sprzedaje design nie inżynierię. Od długiego czasu wszelkie nowości wprowadzane na rynek (nie tylko Fuji) zmierzają w tym kierunku.

 

To też prawda. Podnoszony już wcześniej, domniemany wątek ekonomiczny nie ma żadnego uzasadnienia. Do tej pory nie było możliwości żeby nakład na nowy kształt / formę zwrócił się kiedykolwiek. Znacznie wcześniej, zanim osiągnął zerowy poziom amortyzacji, już wypierał go nowszy model. Zawsze lepszy od poprzedniego, wiec poprzedni odchodzi w niebyt B)



#91 OFFLINE   siatkaz

siatkaz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 766 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Matyjasek

Napisano 20 kwiecień 2016 - 06:52

Czemu nikt jeszcze nie wrzucił filmiku? ;)

 

A ja chciałem tylko powiedzieć, że ładną scenerię wybraliście do nakręcenia filmiku :).

Janusz jeszcze raz dzięki za oświecenie jakie rzuciłeś w Lublinie. 


Użytkownik siatkaz edytował ten post 20 kwiecień 2016 - 06:52

  • remek, Friko i JanuszD lubią to

#92 OFFLINE   yarofish

yarofish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaTrzebinia
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Łyko

Napisano 20 kwiecień 2016 - 07:13

Janusz, zafiksowanie wokól tworzenia czegos tak niezwykłego ,mądrość  i niezwykła osobowość równa sie podarowanie ludziom niezwykłych wrażeń z możliwości obecnej techniki okraszonej geialnym pomyslem (subiektywnie z naciskiem na UL),a znając Ciebie cóś takiego jak woda sodowa...i gwiazdorzenie nie ma racji bytu ,wiec jestem spokojny o konsekwencje w tym temaci,.i oby tak dalej :clappinghands:


  • remek i JanuszD lubią to

#93 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 20 kwiecień 2016 - 18:47

Swietny filmik Janusz :)


  • JanuszD lubi to

#94 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 23 kwiecień 2016 - 18:54

Dobra... Czyli na 15-06 nie ma szans żeby jedną kajutę dzielić jak zwykle? Po co stałeś się sławny!!! Nienawidzę Cię ;-)

Świetny film!

Użytkownik count_martin3z edytował ten post 23 kwiecień 2016 - 18:59


#95 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 23 kwiecień 2016 - 21:22

count_martin3z, on 23 Apr 2016 - 19:54, said:

Dobra... Czyli na 15-06 nie ma szans żeby jedną kajutę dzielić jak zwykle? Po co stałeś się sławny!!! Nienawidzę Cię ;-)

Świetny film!

 

Marcin, jestem jaki jestem, raczej zawsze taki byłem :)

 

Ty coś sobie wyimaginowałeś, więc musisz z tym żyć :lol:  :lol:  :lol:

 

Po takiej mocnej deklaracji zastanawiam się, czy nie zweryfikować mojego nastawienia do Ciebie  ;)



#96 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 24 kwiecień 2016 - 07:33

Kończąc off top, bo i pewnie wytną...

Zawsze mi się dobrze usypiało przy Twoich opowieściach i co najważniejsze... Rzadko chrapiesz w porównaniu do innych :-D:-D

#97 OFFLINE   romani

romani

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • Lokalizacjapuławy
  • Imię:roman

Napisano 17 maj 2016 - 19:53

Jeszcze jedno naukowe podejście do celowego utrudnienia dalekich rzutów, brzydkiego wyglądu,ale o gustach innych, staram się nie dyskutować ,bez urazy.



#98 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 10 luty 2017 - 15:00

Witam Miał wreszcie te cudo w ręku i byłem bardzo zaskoczony jak bardzo dobrze leży w ręku.Szkoda mi obecnie zepsuć rękojeści w avidzie bo bym zmienił na Delfinka tylko czy nie trzeba przesuwać przelotki dolnej .Jestem pod wrażenie że jest to bardzo lekki materiał i mocny ....Jak bym obecnie coś zamawiał pod okonia na lekko to tylko z tym uchwytem .


  • JanuszD lubi to

#99 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 10 luty 2017 - 15:10

Witam Miał wreszcie te cudo w ręku i byłem bardzo zaskoczony jak bardzo dobrze leży w ręku.Szkoda mi obecnie zepsuć rękojeści w avidzie bo bym zmienił na Delfinka tylko czy nie trzeba przesuwać przelotki dolnej .Jestem pod wrażenie że jest to bardzo lekki materiał i mocny ....Jak bym obecnie coś zamawiał pod okonia na lekko to tylko z tym uchwytem .

carbon panie :)



#100 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 12 luty 2017 - 15:39

Witam Miał wreszcie te cudo w ręku i byłem bardzo zaskoczony jak bardzo dobrze leży w ręku.Szkoda mi obecnie zepsuć rękojeści w avidzie bo bym zmienił na Delfinka tylko czy nie trzeba przesuwać przelotki dolnej .Jestem pod wrażenie że jest to bardzo lekki materiał i mocny ....Jak bym obecnie coś zamawiał pod okonia na lekko to tylko z tym uchwytem .

 

Miło, że uchwyt zrobił tak dobre wrażenie. Jak widać z powyższego, teoria i rzeczywistość nie idą w parze. Z opisu uchwytu w artykule to nie wynikało, chociaż starałem się przedstawić dlaczego taki nie inny kształt, właściwości. Bezpośrednio nie przełożyło się to na odbiór, dopiero kontakt fizyczny dał wymierne wnioski :)

 

Co do drugiego akapitu- nie traktuję jako pytanie, na wstępie stwierdzasz, że szkoda psuć rękojeść, więc sprawa rozstrzygnięta.

 

Luźno sobie podywaguję. Gdyby chcieć w pełni użyć dedykowanego do tych uchwytów zbrojenia, nie wystarczy zmienić ustawienia tylko "dolnej" przelotki. Tu trzeba by zmienić kilka przelotek na inne i ustawienie prawie wszystkich na blanku. Jeśli tak jak z uchwytem, opis nie dorasta, przynajmniej w odbiorze, do rzeczywistych możliwości, to może okazać się, że warto i zbrojenie sprawdzić w realu. Może równie pozytywnie zaskoczy, jak uchwyt ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych