Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sprzęt na szczupaka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
407 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2289 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 12 listopad 2010 - 10:28

To jeszcze raz coś od siebie.
Lady przede wszystkim musisz podjąć decyzję do czego owy kij ma służyć.
Jeżeli chcesz ciskać daleko dużymi muchami, to nie ma mowy o subtelności.
Takie jest moje skromne zdanie.

Pozdrawiam

no chyba nie tylko Twoje :D
kazdy kto probowal walic na powaznie konkretnymi muchami
na pewno ma takie same zdanie
pozdrowka


#22 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4432 postów

Napisano 12 listopad 2010 - 11:09

Witam,

LadyD- ciezko bedzie raczej znalesc kogos, kto od jakiegos czasu ma Xi3. Wedki pojawily sie nie tak dawno temu, byly promocje na Xi2 :D

Jak pisalem mialem #8 w rekach moze 15 minut. Super kijek, lzejszy od poprzednika, z '' lepszego'' grafitu itd. Zaleta Winstona jest niewatpliwie jakosc uzbrojenia, mozna smialo kupic fabryczna wedka co przy Sage juz nie jest takie oczywiste.

Ja osobiscie bym wybral TCX, za calej trojki najbardziej mi pasowal ale od samego poczatku przygody z muchowaniem mialem bardzo szybkie wedki i do takich sie przyzwyczailem.

Powodzenia tak czy inaczej. Jesli potrzebujesz taniego blanku czy wedki daj znac na priva.

Bujo

#23 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 12 listopad 2010 - 11:18

A ja posługuję się od tego roku CD ICT #9.
Nie wiem jak dużych much używacie, ale kijek też nie wszystkie pociągnie ;)
Po prostu jeśli coś nie działa to nawet magik nic nie wyczaruje.
Ja łowiłem max streamerami do 25cm ale z syntetyków.
18 cm powierzchniowy szczur z futra po nabraniu wody był taką wartością graniczną. Latał ale było ciężko ;)
Czyli taka #8 spokojnie ciśnie 15 cm syntetyka, ale #9 tym bardziej.
Pamiętajmy że to nie duży kaliber sprzętu nas męczy zazwyczaj, ale właśnie za lekki zestaw w stosunku do używanej muchy - zaczynają się wtedy dziwne kombinacje podczas rzutu.

Ja tam łowiłem na tę #9 lipinie z powodzeniem i nie czułem wielkiego zmęczenia :D

Kolega, do na prawdę wielkich much, używa kija w klasie #10 i zapewne mniej się męczył rzucając wiewiórkami niż ja.

#24 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 13 listopad 2010 - 18:04

Ja przeszedłem drogę wyboru wędki na szczupaka w ta i nazad, w pewnym sensie. Zaczynałem od 9'#9, ale to był jakiś ron thompson - pomyłka zupełna. Później daiwy, visiony i różne takie, staneło na Visionie 3zone SW 10'#8 - z tym kijem przybyłem do Eire i nim głównie łowiłem przez pierwszy rok, zanim mnie dopadła zaraza jerkowa. Sporo się tym namachałem, kilka ładnych ryb wyciągnąłem, ale brak zgrania z linką utrudniał bardzo życie. Później wiadomo - jerki, multiki etc. W końcu kupiłem sobie pod szczupaki Xi2, w klasie #10. Megalityczna pyta, fajnie się tym łowiło, była w sam raz do naprawdę sporych much. No ale powrót do PL mocno zweryfikował moje potrzeby. Xi2 po małym wyjeździe na Taimienie (gdzie podobno nieźle sobie radził) poszedł w świat, a ja kupiłem Scierra BW2, taką jak Peresada, ale w klasie 9/10. I to jeśli wędka miała by być tylko pod szczupaki, i to duże, to chyba idealne rozwiązanie. Jak to ja zaraz ściągnąłem podobne dla kolegów - jednym łowi Szczupły Maciek, drugim Antychryst - obaj sobie chwalą.
Jednak gdy nie ma jak za szupakiem pochodzić, z racji braku tych ryb w okolicy, zacząłem szukać innych rozwiązań, pod inne ryby. Pod głowatkę krótka jednoręczna zupełnie się mi nie sprawdzała. Całkiem inaczej jest gdy łowi się z łodzi czy belly w okolicy powierzchni, inaczej gdy stoi się w dośc mocno rwącej wodzie i łowi naprawdę dużymi muchami, przy których te ze zdjęcia Peresady (sam na szczupaki kręcę podobny rozmiar) wyglądają bardzo skromnie i niewyrośnięcie. Tutaj to i #9-10 to mało. Przesiadłem się na kije dwuręczne - początkowo 9/10 14', ale z racji małej poręczności teraz na 11' #10 - to co widzieliście na głowatkowym zlocie. Łowienie tym to przyjemność, muszyska na hakach 8/0 lecą z tego kaj ta bździna na wietrze...
A n Wisłę czy za sandaczem z łodzi, czy trotką z brzegu - odkurzyłem Visiona SW - i jest bardzo ok. Od niedawna usiłuję wreszcie popróbować Guideline'a switch, ale coś się przekonać do tego nie umiem.
W każdym razie - kij na szczupaki - to od dobrych #8 do nawet i #10, ale to armaty już są... Ta ICT co miał ją Bujo - #8 wbiła mnie w ziemię. Nie przypuszczałem że kij będzie z taką łatwością robił takie dystanse i rzucał takimi muszyskami... W tym momencie najlepszy kij do takiego łowienia jaki miałem w ręce to to co przywiózł Milo - wędka zrywa buty, ze tak powiem. #9 z dobraną linką #11 - rewelacja!

#25 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 13 listopad 2010 - 18:14

Kuba i na ten kij stawiam. Wczoraj miałem jeszcze raz SAGE Xi3 w ręce + Loop Runner. Decyzja zapadła - Winston Boron II-MX.
Na OS też się przyda - zieleń idzie w parze z miedzią... :D

#26 OFFLINE   Wojtek.mirecki

Wojtek.mirecki

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 16 listopad 2010 - 09:05

mam możliwu zakupu blanków po następujących cenach:
Sage Xi3 990-4 - 1200zł
Sage TCX 990-4 -1350zł
Winston Boron II MX 990-4 -1250zł

doradźcie, na który mam się zdecydować i najlepiej do jakiej pracowni mam się z nim udać aby go uzbroić.

ps. ile może kosztować uzbrojenie takiej wędki - czy lepiej zakupić komponenty w USA czy skorzystać z tych na miejscu

pozdrawiam, Wojtek



#27 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4432 postów

Napisano 16 listopad 2010 - 09:15

Witam,

Wojtek- rozumiem ze blanki te sa na miejscu?

Jak dla mnie to TCX i Roman Pietrzak ( ten pewnie bedzie wolny dopiero za miesiac)

Koszt uzbrojenia muchowki na dobrych komponentach ( korek, przelotki H&H itd) powinien wyniesc ok 500 zl z tego co sie orientuje.

Bujo

#28 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 16 listopad 2010 - 09:36

A nie lepiej kupić gotowego borona?
Coś około 500e w niemcowni. Przy tej cenie i wykonaniu nie chciałoby się mi bawić w rodbuildera, czekanie etc, skoro w prawie takich samych pieniądzach są wędki ze stojaka.

A tak zapytam , bo gdzieś mi umkneło - łowiłeś wcześniej na muchę? Miałeś do czynienia z muchówkami w tych klasach? Jeśłi nie to może być to ambitne przedsięwzięcie, uczyć się na tak szybkich kijach.

#29 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2289 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 16 listopad 2010 - 09:40

mam możliwu zakupu blanków po następujących cenach:
Sage Xi3 990-4 - 1200zł
Sage TCX 990-4 -1350zł
Winston Boron II MX 990-4 -1250zł

doradźcie, na który mam się zdecydować i najlepiej do jakiej pracowni mam się z nim udać aby go uzbroić.

ps. ile może kosztować uzbrojenie takiej wędki - czy lepiej zakupić komponenty w USA czy skorzystać z tych na miejscu

pozdrawiam, Wojtek


bier winstona :D. jak chcesz dam namiar na faceta z ebay - koszt blanku z kompletem przelotek to $356 plus wysyłka, czyli razem ok $400
facet wystawia odpowiednie faktury.
pozdrówka

#30 OFFLINE   Wojtek.mirecki

Wojtek.mirecki

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 16 listopad 2010 - 09:53

odpowiednie?? czyli żeby uniknąć cła i podatku tak??
jak możesz to podaj namiar, tylko jak jest z jakością tych przelotek?? wytrzymają łowy za zębatym?? forumowicze doradzali również większą średnicę przelotek czy on to uwzględni??

przeglądając internet wpadłem na serię Boron IIIx podobnież jeszcze lżejsza i szybsza niż II. Tylko czy są tam blanki pod szczupłego?? widzę tyklo #8 9'

pozdrawiam, Wojtek

#31 OFFLINE   Wojtek.mirecki

Wojtek.mirecki

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 16 listopad 2010 - 10:15

kolego Standerus na muchę to może nie łowiłem, tylko próbowałem parę razy w życiu. Z tego względu, że w okolicy nie mam wody w której występuja pstrągi, lipienie i in. zmuszony jestem do próbowania szczęścia ze szczupakiem ew. jakiś klenik, okonik na Wisełce. Tylko do tego potrzeba troszeczkę innej wędeczki, nie ta klasa sznura. Ale wszystko wyjdzie w praniu. Powiem szczerze, że mucha od zawsze mnie pociągała teraz jest troszeczkę więcej gotówki więc chciałem spróbować ze szczupakiem. Co do techniki rzutu to zamierzam w przyszłym roku wybrać się na kurs Adama Sikory, żebym już na początku swej przygody nie wpadł w złe nawyki rzutowe. Później jest ciężko wyeliminować błędy. A szczupak na wędce muchowej to jest trochę inne przeżycie, inna walka.
Pozdrawiam, Wojtek

#32 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2289 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 16 listopad 2010 - 10:20

facet daje przelotki te same jak w seryjnych wedkach. do takiego lowienia to wylacznie IImx inne serie z tego co sie orientuje nie bardzo sie nadaja. odezwij sir na priw, dam namiary
pozdrowka

#33 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 16 listopad 2010 - 11:03

kolego Standerus na muchę to może nie łowiłem, tylko próbowałem parę razy w życiu. Z tego względu, że w okolicy nie mam wody w której występuja pstrągi, lipienie i in. zmuszony jestem do próbowania szczęścia ze szczupakiem ew. jakiś klenik, okonik na Wisełce. Tylko do tego potrzeba troszeczkę innej wędeczki, nie ta klasa sznura. Ale wszystko wyjdzie w praniu. Powiem szczerze, że mucha od zawsze mnie pociągała teraz jest troszeczkę więcej gotówki więc chciałem spróbować ze szczupakiem. Co do techniki rzutu to zamierzam w przyszłym roku wybrać się na kurs Adama Sikory, żebym już na początku swej przygody nie wpadł w złe nawyki rzutowe. Później jest ciężko wyeliminować błędy. A szczupak na wędce muchowej to jest trochę inne przeżycie, inna walka.
Pozdrawiam, Wojtek

Z tym kursem - świetny pomysł, coś kiedyś słyszałem, że nawet myślą nad zorganizowaniem osobnego kursu o wędkach dwuręcznych i cieżkim sprzęcie.
Jedyne na co zwracam uwagę - winston nad którym myślisz jest bardzo trudną wędką do rzutów. To już bardzo specjalistyczna maszyna, do zadań specjalnych. To tak, jakbyś chciał się zacząć uczyć jeździć Subaru z silnikiem 300 koni - nie najlepszy wybór?
I tutaj sugestia - czy nie lepiej na początek uzbroić się w bardziej wybaczający błędy zestaw? Jest na rynku trochę takich wędek, będą ciut gorsze do wyciskania wyżyłowanych rzutów, ale... weź pod uwagę, ze dopiero zaczynasz tą przygodę.
Nie wiem czy nie lepiej zacząć od czegoś mniej szybkiego, będzie łatwiej, po roku - dwóch przesiąść się na winstona?

#34 OFFLINE   Wojtek.mirecki

Wojtek.mirecki

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 16 listopad 2010 - 11:14

W sumie to ja również nie uczyłem się jeździć 300 konnym potworem. Yariska 1.1 musiała wystarczyć :D Może zrobię tak jak mówisz tylko teraz jest dylemat wyboru troszeczkę wolniejszej wędki
jakie są propozycję na sam początek swej przygody ze szczupakową muchą??

#35 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 16 listopad 2010 - 11:25

BromanODell Pike
Scierra BW2 #9/10
Scierra Ferox #9


A i jeszcze słyszałem ze od nowego sezonu Vision wprowadzi do oferty nową serię kijów pod duże muchy i linek - Big Daddy. Kije może nie powalają szybkością (nawet te opisywane jako mega ultra super hiper fast) ale... dobrze i łatwo się tym rzuca. Zastanowiłbym się nad tym, a przede wszystkim - ja najpierw pojechałbym na kurs Visiona, porzucał różnymi wędkami, pogadał z nimi, starał się spotkac z właścicielami danych wędek nad wodą (np przyjeżdżając na zlot, masz do dyspozycji myślę z 10 wędek w interesującym Ciebie przedziale), i dopiero wtedy podjąłbym decyzję. Teraz to już chyba nie masz co się spieszyć, a do maja daleko, wiele się może wydarzyć.

#36 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4432 postów

Napisano 16 listopad 2010 - 11:34

Witam,

Mozesz tez zamowic sobie Composite Developement ICT #9, wyjdzie w okolicy tysiaka.

Na e-bay.com sa tez blanki i gotowe zestawy Batsonow RX7+ i RX8+ za bardzo dobre pieniadze. Moze warto rozwazyc.

Z gotowcami jak radzi Kuba- ma duzo wieksze doswiadczenie w tym segmencie niz ja. W UK idzie to tanio dostac i o ile wedka ma mniej niz 95 cm po zlozeniu wysylka poczta jest dosc tania ( £10).

Mialem tez namiary na G Loomisa IMX 9'6'' #9. Calosc by cie wyniosla jakies 200 funtow.

I tak mozna dalej ciagnac :D

Bujo

#37 OFFLINE   krys

krys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów

Napisano 16 listopad 2010 - 14:17

popatrz tez na nowe loomisy NRX. ponoć nie ma nic lepszego na rynku w klasach od 6 w górę...
pozd Krys
p.s. sam mam loomisa tylko innego i jest super. choc kolega ma winstona i tez jest super :mellow:

#38 OFFLINE   Robert.Bart

Robert.Bart

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaBartoszyce

Napisano 16 listopad 2010 - 14:25

Witam.Długo zastanawiałem się nad zakupem kija na szczupaki ewentualnie wędkowanie w morzu na troć .Trafiłem na E-Bay Winstona BL5 9'-9wt wędka nowa .Co myślicie o tym zakupie.

#39 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4432 postów

Napisano 16 listopad 2010 - 14:56

popatrz tez na nowe loomisy NRX. ponoć nie ma nic lepszego na rynku w klasach od 6 w górę...
pozd Krys
p.s. sam mam loomisa tylko innego i jest super. choc kolega ma winstona i tez jest super :mellow:



Witam,

@krys,

Tylko gdzie ma je popatrzec? :D Mialem to w rekach. Za te pieniadze nie kupie. Wykonanie do dupy i te zrypane niebieskie omotki, jaxona mi przypominaja :(

Sama wedka, #5 bardzo fajna, moze jak by byly dostepne same blanki to bym pomyslal.

Bujo

#40 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4432 postów

Napisano 16 listopad 2010 - 15:00

Witam.Długo zastanawiałem się nad zakupem kija na szczupaki ewentualnie wędkowanie w morzu na troć .Trafiłem na E-Bay Winstona BL5 9'-9wt wędka nowa .Co myślicie o tym zakupie.



Czy wedka jest z seri Saltwater?

Nie wiem tylko czy ma sens kombinowanie zamiast kupienie czegos sprawdzonego przez innych. Szansa ze ktos ma taka wedke jest dosc minimalna.

Bujo




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych