Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sprzęt na szczupaka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
407 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   krys

krys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów

Napisano 16 listopad 2010 - 15:02

no co prawda to prawda...wyglad u loomisa taki sobie
winston duuuuzo ładniejszy...
ale ....w końcu ryby na wygladzie się nie znają
pozd Krys
p.s. zonda czy ferrai tez sie wszystkim nie podobają...ale jak jeżdzą :mellow:

#42 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2285 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 16 listopad 2010 - 15:10

Witam.Długo zastanawiałem się nad zakupem kija na szczupaki ewentualnie wędkowanie w morzu na troć .Trafiłem na E-Bay Winstona BL5 9'-9wt wędka nowa .Co myślicie o tym zakupie.

z tego co się orientuję to ta nieprodukowana już wędka ma bardzo miękką końcówke, co moim zdaniem eliminują ją ze świata wielkich much. nie wiem jak nada się na trocie. pewnie tak...
pozdrówka

#43 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4430 postów

Napisano 16 listopad 2010 - 15:13

odpowiednie?? czyli żeby uniknąć cła i podatku tak??
jak możesz to podaj namiar, tylko jak jest z jakością tych przelotek?? wytrzymają łowy za zębatym?? forumowicze doradzali również większą średnicę przelotek czy on to uwzględni??

przeglądając internet wpadłem na serię Boron IIIx podobnież jeszcze lżejsza i szybsza niż II. Tylko czy są tam blanki pod szczupłego?? widzę tyklo #8 9'

pozdrawiam, Wojtek



Witam,

Wojtek- Boron IIIX to zupelnie nowa konstrukcja na nowy rok. Nie mialem tego w rekach, ciezko cos powiedziec. Wedlug filmikow Winstona ma byc super. Znowu jak wyzej- nie ma sensu kombinowac za bardzo. Jak chcesz super wedke na szczupaki to CD ICT #9.W dobrych rekach wlasciwosciami rzutowymi nie ustepuje innym wymienianym tu konstrukcjom, jak chcesz cos z wyzszej polki to wybor ogranicza sie raczej do tego co komus bardziej pasuje niz z przewagi jednej konstrukcji nad druga- Sage ma Z-Axis, Xi3 czy TCX, Loomis ma GLX i NRX, Scott S4, Thomas&Thomas swietne chociaz dosc ciezkie wedki z Seri Horizon II i tak mozna sobie wymieniac i teoretyzowac :D

Bujo

#44 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4430 postów

Napisano 16 listopad 2010 - 15:19

no co prawda to prawda...wyglad u loomisa taki sobie
winston duuuuzo ładniejszy...
ale ....w końcu ryby na wygladzie się nie znają
pozd Krys
p.s. zonda czy ferrai tez sie wszystkim nie podobają...ale jak jeżdzą :mellow:



Uwierz mi- NRX jest wyjatkowo brzydki :D Wydawalo sie ze seryjnie robione Loomisy sa takie sobie ( moze oprocz spejowek Stinger czy Greased Line) ale ten przebija je wsystkie.

To ze rybom nie przeszkadza jest pewne ale placic taka kase? Nie dla mnie

Bujo

#45 OFFLINE   krys

krys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów

Napisano 16 listopad 2010 - 15:31

[quote]
odpowiednie?? czyli żeby uniknąć cła i podatku tak??
jak możesz to podaj namiar, tylko jak jest z jakością tych przelotek?? wytrzymają łowy za zębatym?? forumowicze doradzali również większą średnicę przelotek czy on to uwzględni??

przeglądając internet wpadłem na serię Boron IIIx podobnież jeszcze lżejsza i szybsza niż II. Tylko czy są tam blanki pod szczupłego?? widzę tyklo #8 9'

pozdrawiam, Wojtek
[/quote]


Witam,

Wojtek- Boron IIIX to zupelnie nowa konstrukcja na nowy rok. Nie mialem tego w rekach, ciezko cos powiedziec. Wedlug filmikow Winstona ma byc super. Znowu jak wyzej- nie ma sensu kombinowac za bardzo. Jak chcesz super wedke na szczupaki to CD ICT #9.W dobrych rekach wlasciwosciami rzutowymi nie ustepuje innym wymienianym tu konstrukcjom, jak chcesz cos z wyzszej polki to wybor ogranicza sie raczej do tego co komus bardziej pasuje niz z przewagi jednej konstrukcji nad druga- Sage ma Z-Axis, Xi3 czy TCX, Loomis ma GLX i NRX, Scott S4, Thomas&Thomas swietne chociaz dosc ciezkie wedki z Seri Horizon II i tak mozna sobie wymieniac i teoretyzowac :D

Bujo
[/quote]

i tu pewnie masz rację nie ma co popadać w sprzetomanie tylko łowić...też uważam że wędka za ok 1000 zł jest juz bardzo porządna i nie ma sensu wydawac więcej...
oczywiście ktoś powie ze wszytsko jest kwestia zasobności portfela i tak i nie...czasami lepiej miec więcej czasu na ryby niż więcej klasowych wędek w szafie B) B)
Krys

#46 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4430 postów

Napisano 16 listopad 2010 - 16:02

Witam,

@krys,

Pamietam czasy niskiego kursu dolara jak Sage kosztowaly mnie tysiaka, zbrojone oczywiscie ale niestety nie trwalo to wiecznie :(

Wraz ze znajomymi mamy na prawde wiele wedek, wiekszosc tych najbardziej znanych firm, sklepy takie jak Sportfish oferuja mozliwosc porzucania dowolna wedka. Jednym pasuja najnowsze modele, czesc szuka starszych seri jak chociazby XP szy SLT Sage bo w ich rekach sprawuja sie lepiej niz ich nastepcy- i tu chyba jest pies pogrzebany :D

Ja swoja nauke zaczynalem od ultra szybkich wedek, CD GHR na przyklad, do takich sie przyzwyczailem i takie glownie kupuje. Jedynym wyjatkiem jest Scott G #5 do suchej. Totalna odmiana, caly czas sie jej ucze i zaczyna sie podobac.

Jak dodac rozne style rzucania czy same predyspozycje wychodzi ze nie ma uniwesalnie dobrej wedki, ktora bila by na glowe konkurencje. I dobrze :D :D :D

Bujo

#47 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 16 listopad 2010 - 18:37

Ponieważ wątki są czytane przez wiele osób, chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze jedną ważną moim zdaniem rzecz - czytając ten wątek można dojść do wniosku, by zacząć przygodę z muchą, szczególnie w ciężkim wydaniu, potrzebny jest super drogi sprzęt. Nie do końca się z tym zgodzę, ja łowię wędką za 55 funtów, czyli niecałe 300pln. Do tego miałem kołowrotek sprzedany niedawno za 150pln, i dwie linki, po 120pln każda... Da się tanio? No mniej więcej, zależy co dla kogo tanio znaczy.
W każdym razie - propozycja Bujo, czyli ICT w klasie #9 uważam że jest bardzo dobra! miałem ten model chwilę do rzucania - świetna wędka, za naprawdę nieduże pieniądze. Zwrócę uwagę tylko ze w obu oglądanych #9 był problem z łuszczącymi się przelotkami, w efekcie rozszarpującymi płaszcz linki. A jeszcze poszukałbym używki, z drugiej ręki, od jakiejś przytomnej osoby - wiem że niedawno set ICT z linką i muchami poszedł za jakieś 8stówek z groszem, a to śmieszna cena!

#48 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2285 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 16 listopad 2010 - 18:48

to może jakieś propozycje?
rozumiem że piszesz o scierra BW2 - kiedyś faktycznie można ją było kupić tanio teraz już tak tanio nie jest:
http://www.skylinerodsandreels.com/product/SCIERRA-BW2-BLUEW ATER-FLY-RODS
http://www.fiskegrej...spx?vareID=3614
za niewielki sos naprawdę kupić coś dobrego nie jest łatwo.
pozdrówka

#49 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 16 listopad 2010 - 19:04

to może jakieś propozycje?
rozumiem że piszesz o scierra BW2 - kiedyś faktycznie można ją było kupić tanio teraz już tak tanio nie jest:
http://www.skylinerodsandreels.com/product/SCIERRA-BW2-BLUEW ATER-FLY-RODS
http://www.fiskegrej...spx?vareID=3614
za niewielki sos naprawdę kupić coś dobrego nie jest łatwo.
pozdrówka

:huh: :huh:
Ja pierdziu, Panie Peresada... BW2 za 400 funtów? Kogoś zdrowo pogieło, ja swojego mam za 50 +5 za wysyłkę. Problem, ze model został wycofany z produkcji w zeszłym roku, i jakieś niedobitki się pałętają po niektórych sklepach.... A szkoda, bo to naprawde dobry kijek.
Co do konkretnych propozycji - myślę że dobre szukanie u nas, na allegro i na ebayu, wywieszenie ogłoszenia o poszukiwaniu zarówno tutaj, jak i na flyfishing.pl bez większego trudu przyniesie możliwość kupienia kija szczupakowego za dużo mniej niż 2 tysie. Pewnie nie tak słusznego i właściciel nie będzie się kąpał w blasku zajebistości płynącego z blanku, ale... jak się nie ma co się lubi...
Znajomy niedawno nabył scierrę sweep, z powodzeniem dawał sobie kijem radę z muchami głowatkowymi. Cena na allegro - około 200-250pln. Podobnie Biocrafty Shimano były jakiś czas temu w śmiesznych cenach, oglądałem zakupiony i , kurde, niezła węda, na pewno na trotki bym z tym pojechał, ale i na szczupłego da radę. Też niecałe 400plnów za nówkę wyszło

#50 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 16 listopad 2010 - 19:07

http://allegro.pl/wedka-muchowa-greys-serii-grxi-9ft-8-9-i13 20822664.html
Nigdy tego nie miałem, mam o greysach takie sobie zdanie, ale znowu sporo osób je chwali - pytanie jaka akcja?

#51 OFFLINE   Robert.Bart

Robert.Bart

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaBartoszyce

Napisano 16 listopad 2010 - 19:25

Tak to kij z serii saltwater z dodatkiem boronu w dwóch dolnych elementach.

#52 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2285 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 16 listopad 2010 - 20:09

myślę że warto było by umieścic spis budżetowych kijów do łowienia zebatych. oczywiscie takich sprawdzonych.
ja osobiscie widze jeden taki kij o ktróym już pisałem. mainowicie
temple fork jim teeny series. bardzo dobra wędka, chociaż nie najpiękniej wykonana. trochę ją łowiłem i zdecydowanie polecam.


#53 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 16 listopad 2010 - 23:31

Może to cię zainteresuje jeżeli nie boisz się wędzisk z drugiej ręki i zakupów an ebayu.
Ot taki T&T
http://cgi.ebay.co.uk/Fabulous-Thomas-Thomas-9-10-weight-3-p iece-fly-rod-/320618458246?pt=UK_SportingGoods_FishingAcces_ RL&hash=item4aa6596c86#ht_500wt_1156

#54 OFFLINE   krys

krys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów

Napisano 17 listopad 2010 - 10:35

Witam,

@krys,

Pamietam czasy niskiego kursu dolara jak Sage kosztowaly mnie tysiaka, zbrojone oczywiscie ale niestety nie trwalo to wiecznie :(

Wraz ze znajomymi mamy na prawde wiele wedek, wiekszosc tych najbardziej znanych firm, sklepy takie jak Sportfish oferuja mozliwosc porzucania dowolna wedka. Jednym pasuja najnowsze modele, czesc szuka starszych seri jak chociazby XP szy SLT Sage bo w ich rekach sprawuja sie lepiej niz ich nastepcy- i tu chyba jest pies pogrzebany :D

Ja swoja nauke zaczynalem od ultra szybkich wedek, CD GHR na przyklad, do takich sie przyzwyczailem i takie glownie kupuje. Jedynym wyjatkiem jest Scott G #5 do suchej. Totalna odmiana, caly czas sie jej ucze i zaczyna sie podobac.

Jak dodac rozne style rzucania czy same predyspozycje wychodzi ze nie ma uniwesalnie dobrej wedki, ktora bila by na glowe konkurencje. I dobrze :D :D :D

Bujo




scotta nie miałem okazji przetestować...
ja wolę wędki z ciepłą akcją np. sage XP nie lezy mi wcale...
a jak chce się zrelaksowac z sucharkiem to szklany lamiglas jest super...


pozd Krys


#55 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 17 listopad 2010 - 15:30

Podobno tylko osioł nie zmienia zdania:
Kuba i na ten kij stawiam. Wczoraj miałem jeszcze raz SAGE Xi3 w ręce + Loop Runner. Decyzja zapadła - Winston Boron II-MX

Dzisiaj nabyłem Xi3 #9. Przekonała mnie gwarancja, dostępność kija od ręki i na miejscu - TAIMEN.
Na zlot biorę Xi2, ten nowy przetestuję po zlocie.

Stało się - mam to za sobą.

Odpalamy za TRZY godziny - MORZE... :D :D :D :mellow:

#56 OFFLINE   minkof

minkof

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 327 postów

Napisano 20 listopad 2010 - 13:36

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum.

Chciałbym się dowiedzieć, jaki konkretny sprzęt byście polecili. Po przeczytaniu artykułu w Sztuce Łowienia na ten temat moje oczy zwróciły sę w kierunku Sage Xi2, nie wiem tylko jaki AFTM 890-4 wystarczy czy może 1090-4?
Do tego chciałbym dołączyć kołowrotek. Na oku mam Sage 4580 tylko czy dobrze będzie wyważał wędkę.
Jeszcze zostaje aspekt linki do kompletu - proszę o jakieś rady.
Łowisko w którym zamierzam łowć to starorzecze Wisły o głębokości 1,5m dość zarośnięte oraz jezioro o głębokości do 4m. Wiem, że jedną linką tego nie pogodzę więc proszę o pomoc. Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi odnośnie moich pytań. Pozdrawiam, Wojtek Mirecki




Czołem,


sprawdzony zestaw:
  • kij - Sage Xi2 990-4
  • kołowrotek - Vision XLA Hard 9/10
  • linka - Vision Big Mama WF11
  • głowice - Rio 350 grain
W wątku przewijają się informacje o Sage Xi3. Mi ta wędka nie pasuje, rzucałem nią z użyciem moich linek, coś było nie tak... To bardzo subiektywne odczucie, ale podparte empirią :D

Jeśli ktoś chce pomachać moim zestawem, zapraszam do testów.


Pozdr.

Tomek


#57 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 04 grudzień 2010 - 16:17

[/quote]



scotta nie miałem okazji przetestować...
ja wolę wędki z ciepłą akcją np. sage XP nie lezy mi wcale...
a jak chce się zrelaksowac z sucharkiem to szklany lamiglas jest super...


pozd Krys
[/quote]

Jeśli tak to polecam Loop Pike Booster #8 9'.
pozdrawiam

#58 OFFLINE   Tomasz Dyduch

Tomasz Dyduch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaPolanka Wielka Oświęcim
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Dyduch

Napisano 22 grudzień 2010 - 11:05

Witajcie.
Piszecie o wędkach w klasie #8 lub wyżej. Czy #7 nie dałaby rady? W miejscach, gdzie łowię, nie ma 10 kg szczupłych, ponadto nie używam muszek rozmiaru half chicken dlatego też myślałem o kiju #7 9 do 10 stóp. Dalej idąc - szukam kija na szczupaka + ewentualnie troć, belonę w Bałtyku. Nie mam za dużo kasy stąd też myślałem, że #7 byłby OK. Co Wy na to?
pzdr
tomek

#59 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 22 grudzień 2010 - 11:10

Też Cię witamy :unsure:
Pewnie i #7 dasz radę, podobnie jak łowiąc na spina dasz radę wklejanką o c.w. do 14g.
Da się
Czy jest to sensowne, wygodne?
Moim zdaniem - nie

Ale to jeśli pytasz się o wędkę szczupakową
Jako allrounder - jak najbardziej.
Na troć może być mało

#60 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4430 postów

Napisano 22 grudzień 2010 - 12:06

Tomek,

Siodemka na prawde nie ma sensu. Zobacz co sie dzialo w watku jak sugerowalem ze #8 da sobie rade :D Muchy szczupakowe potrafia byc duze, czasem nawet musza i nie chodzi nawet i ich dlugosc tylko ilosc i rodzaj uzytych materialow, przykladowo: cienka mucha niech bedzie 15 cm zrobiona z syntetykow- ok powinno dac rade, w momencie gdy zaczynasz lowic na cos bardziej nasiakajacego i ciezkiego beda dwa problemy, pierwszy z wyrwaniem muchy z wody, drugi z kazdym dluzszym rzutem. Obecnie roznice pomiedzy poszczegolnymi modelami nie sa tak duze, G Loomis nawet twierdzi, ze nowy NRX #8 wazy dokladnie tyle samo co jego odpowiedznik #6 w GLX.

Napisz moze ile wynosi Twoj budzet, badz co masz na mysli, bedzie latwiej doradzic.

Pozdrawiam,

Bujo




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych