Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sprzęt na szczupaka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
407 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Robert.Bart

Robert.Bart

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaBartoszyce

Napisano 22 grudzień 2010 - 13:15

Witam.Jeżeli chodzi o wędkę do połowu szczupaków to proponuje nie eksperymentować bo pieniądze będą wyrzucone w błoto .Proponuje sprawdzone modele Winston BII MX, XTR,Sage RPLXI,XI2,XI3,SCOTT X2S G.loomis crosscurrent .klasa wędki 9-10.Niema znaczenia ,że w łowisku są małe szczupaki to używam małych much i wystarczy mi np;wędka w klasie 7 -zapewne do wycholowania tak,ale zazwyczaj używa się much od 10 cm do 20 cm i wspomnianą 7 nic nie zrobisz.Wędka musi mieć odpowiednią moc do podania muchy ,a i wyrwania linki czy zacięcia ryby z większej odległości.Osobiście kupiłem Sage RPLXI 9' #9.trzy częściową.Poz

#62 OFFLINE   Tomasz Dyduch

Tomasz Dyduch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaPolanka Wielka Oświęcim
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Dyduch

Napisano 22 grudzień 2010 - 13:41

Napisz moze ile wynosi Twoj budzet, badz co masz na mysli, bedzie latwiej doradzic.

Pozdrawiam,

Bujo


Budżet to 1000 - 1200 (max) ewentualnie droższy model ale kupowany w częściach.



Poradzicie?

pzdr
tomek

#63 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 22 grudzień 2010 - 13:46

Sorry za szyderę, ale jak chcesz kupić droższy model - w częściach?
Osobno dolnik, szczytówkę etc?
Wiem że z gotowców Vision wypuszcza teraz nową serię dedykowaną do takich łowów - Big Daddy? I wędki i linki. Jako ze mamy ich sklep w Krakowie dużo Krakowiaków śmiga ich sprzetem i... jest ok.
Za 1000-1200 to jak poszukasz kupisz wędkę z kołowrotkiem i dwiema linkami, na przygodę ze szczupakiem...
Tu nie trzeba jakiegoś high - end sprzetu
Z dostępnych w Polsce to bym zbroił na CD ICT 9'#9
Do tego dwa 40+ Cold Saltwater - po ok 20 funtów
I do tego kasetowa Koma Visiona lub Greys GRXi
Wędka - 900, linki - 200, kołowrotek - ok 400pln?
A #7 bym sobie na bolenia czy co zostawił, na belonę #5-6
Co do troci - polecam zobaczyć jaka ryba padła w zeszłym roku w Międzyzdrojach... Nie wiem czy z #7 nie zobaczyłbyś końca backingu, a ryba do wypuszczenia to raczej chyba na filet.

Pozdrawiam!
a, i skąd jesteś?

#64 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4432 postów

Napisano 22 grudzień 2010 - 13:51

Za takie pieniadze mozesz sobie uzbroic Composite Developements 9' #8. Swietna wedka, duzo powera, pisalem o niej w tym watku.

Mam gdzies namiary na kolesia z UK, ktory sprzedawal G Loomis IMX 10' #8 za male pieniadze ale jak i czy sie nada do szczupakow nie moge ci powiedziec bo mie mialem w rekach.

Bujo

#65 OFFLINE   Tomasz Dyduch

Tomasz Dyduch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaPolanka Wielka Oświęcim
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Dyduch

Napisano 22 grudzień 2010 - 14:36

Sorry za szyderę, ale jak chcesz kupić droższy model - w częściach?

Blank + komponenty + zbrojenie w Fishingart - to miałem na myśli :D
A jestem z Polanki Wielkiej k. Oświęcimia

pzdr
tomek

#66 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4432 postów

Napisano 22 grudzień 2010 - 15:16

Witam,

Zrobisz jak zechcesz z zakupem. Nikt tutaj nie napisze ci tego czego oczekiwales czyli #7 bedzie dobra, po prostu tak nie jest. Dobor wlasciwej wedki jest bardzo ciezki, jednym pasuje to, drugim cos innego. Na ktoryms z forow wlasciciel Borona 10' #7 przekonywal jak to wedka jest swietna i nadaje sie na szczupaki, moze skontaktuj sie z nim :D :D :D

MW

#67 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 22 grudzień 2010 - 16:16

Ja powiem tak na muszki dł 8cm robione z piórek marabuta,puchowce z okiem spokojnie można łowić #6 tylko ryby w polskim standardzie czyli tak jak u mnie w rodzinnych stronach gdzie 60cm to już wydarzenie :huh:,więc może niema sensu pytać czy #7 styknie i czy dobry na szczupaka,większość ludzi mówiąc o szczupaku myśli o klocach.takim kijem poślesz większa muszkę z większym wysiłkiem ale jakoś da radę(ja machałem 6stka max 8cm muchy),można powiedzieć ,że jest to zastosowanie sprzętu kropkowo -kleniowego na szczupaka.ale jak powiedziałem na wymiarki styknie 50+,ewentualny kolocek też jest do wyholowania.jesli spodoba się mu 8cm strimek B)



#68 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 22 grudzień 2010 - 17:56

Zgłasza się właściciel 7-mki, co łowił szczupaki na nią, bez najmniejszego problemu, pozdrowienia dla baronów na obczyźnie... :D Muchy do 10cm bez obciążenia i naturalnych piór, bez najmniejszego problemu łowisz jak ta lala...
Nie mam doświadczenia z trociami z muchą, łowiłem z sukcesem tylko na spin, czy w rzece czy morzu. Z muchą nie miałem szczęscia ja dotąd, a staram sie to zmienić. Uczę się od tych co łowią je regularnie, i powiem że łowią zarówno w rzece i morzu wędami od #6 do #8, z przewagą na #6 i #7. Oczywiście życzę ci ryb takich jaka padłą w Międzyzdrojach, pozdro leci do Krakowa...:D Ale do realnych szans na takie ryby, to pewnie i nasze dzieci nie doczekają, nawet moje których jeszcze w planach nie ma...
Rreasumują moim zdaniem szybka i mocna #7 obłowi, szczupale na przynęty o któych pisałem, jak i trocie czy to morskie czy rzeczne. Oczywiście tyczy się to naszego kraju.
pozdrawiam serdecznie
i życzę trafnego wyboru
Paweł

#69 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4432 postów

Napisano 22 grudzień 2010 - 18:12

Pawel- akurat nie o ciebie mi chodzilo chyba ze lowisz na Borona 2x 10' :D :D :D

Do owej siodemki pasuje mi analogia z wedkami jerkowymi: mozna 20-25 lbs, obsluzy mniejsze slidery, czy cos w tym stylu, problem bedzie przy jacku, fatso czy tonacej 12.

Kazdy ma prawo samodzielnego wyboru, moze jest jakas konstrukcja co da rade ( Sage TCR, Scott S3??? )ale nie bedzie to optimum, nie obsluzy wszystkiego i nie zawsze. Nameczyc sie idzie przy tym co niemiara, po to tylko zeby udowodnic cos samemu sobie?


Podsumowujac kilka postow: niech kolega sobie kupi owa #7. Jak wyjdzie cos nie halo to trudno, trzeba bedzie szukac dalej i moze wspomniec nasze rady. Nic na sile, najwazniejsze abys byl sam zadowolony.

Pozdrawiam,

Bujo




#70 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 22 grudzień 2010 - 18:47

Zgłasza się właściciel 7-mki, co łowił szczupaki na nią, bez najmniejszego problemu, pozdrowienia dla baronów na obczyźnie... :D Muchy do 10cm bez obciążenia i naturalnych piór, bez najmniejszego problemu łowisz jak ta lala...
Nie mam doświadczenia z trociami z muchą, łowiłem z sukcesem tylko na spin, czy w rzece czy morzu. Z muchą nie miałem szczęscia ja dotąd, a staram sie to zmienić. Uczę się od tych co łowią je regularnie, i powiem że łowią zarówno w rzece i morzu wędami od #6 do #8, z przewagą na #6 i #7. Oczywiście życzę ci ryb takich jaka padłą w Międzyzdrojach, pozdro leci do Krakowa...:D Ale do realnych szans na takie ryby, to pewnie i nasze dzieci nie doczekają, nawet moje których jeszcze w planach nie ma...
Rreasumują moim zdaniem szybka i mocna #7 obłowi, szczupale na przynęty o któych pisałem, jak i trocie czy to morskie czy rzeczne. Oczywiście tyczy się to naszego kraju.
pozdrawiam serdecznie
i życzę trafnego wyboru
Paweł

Paweł - chyba aż tak źle nad morzem nie jest - ludzie mówią ze w zeszłym sezonie widzieli kilka podobnych (no bez jaj, nie aż tak wielkich, ale dużych) ryb, Milo został z tego co pamiętam w pierwszy dzień sezonu zdrowo wyszamotany przez jakiegoś uboota, co obrał kurs na bornholm, teraz łowi #9 :D
Pozdrowienia z KRK i Wesołych!

#71 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 22 grudzień 2010 - 19:14

Kuba, oczywiście generalizuje troszkę...:D Znam opowieści i smokach spod nazwy Salmo Salar z naszych plaż które wygrywały ze spinem i plecionką 15lb. Także nawet muchówka #10 by się nie zdała, bo nie popłyniesz za rybą... :D Także na własnych doświadczeniach, sam dobrze wiesz jaka jest relana szansa, na srebro z naszych plaż, nie mówiąc o tych pokaźniejszych.
Bujo, moim zdaniem #7 da rade łowić szczupaki bez problemów, wierz mi, jeśli używasz odpowiednich much o których piszę.
pozdro z ostrejmęki


#72 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 22 grudzień 2010 - 20:17

(...) Także nawet muchówka #10 by się nie zdała, bo nie popłyniesz za rybą... :D (...)



a widzisz Pawle... I tutaj się mylisz... bo kto jak kto, ale standek by za rybą popłynał....

oto dowód :D

Załączone pliki



#73 OFFLINE   milo26

milo26

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 22 grudzień 2010 - 20:29

Witam

Przyglądam się tej rozmowie i nasuwa mnie się tylko jeden wniosek.
Po pierwsze, jakiej wielkości much chcę używać ? I wtedy odpowiedź jest bardzo prosta, jakiego kija potrzebuję.
Dla mnie mucha szczupakowa to od 15cm w górę. Siódemka już się nie nada. Z drugiej strony streamera 10 cm to i obsłużę moją pstrągową szóstką bez problemu. Zdarza mi się polować na słoweńskie pstrągi taki muchami. Dlatego wracając do początku. Każdy musi sobie zadać pytanie: Czym dla mnie jest mucha szczupakowa.

Pozdrawiam
  • zorak lubi to

#74 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 22 grudzień 2010 - 20:40

Daniel, ale zapomniałeś, że Twoja 6stka jest inna niż wszystkie - Trzeba jej przyznać, że ZACNA JEST :D

#75 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 22 grudzień 2010 - 21:20

Mifek, tak to każdy potrafi :D
Dla mnie mucha szczupakowa jest wabikiem na szczupaki :mellow:



#76 OFFLINE   Tomasz Dyduch

Tomasz Dyduch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaPolanka Wielka Oświęcim
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Dyduch

Napisano 23 grudzień 2010 - 07:08

Na ktoryms z forow wlasciciel Borona 10' #7 przekonywal jak to wedka jest swietna i nadaje sie na szczupaki, moze skontaktuj sie z nim :D :D :D

MW

To na Flyfishing.pl :D

pzdr
tomek


#77 OFFLINE   Tomasz Dyduch

Tomasz Dyduch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaPolanka Wielka Oświęcim
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Dyduch

Napisano 23 grudzień 2010 - 07:25

OK Ostatnie pytanie: Sage RPLXI, Xi2 czy XP? Porówna mi ktoś te kije, #9 9'?
pzdr
tomek

#78 OFFLINE   Robert.Bart

Robert.Bart

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaBartoszyce

Napisano 23 grudzień 2010 - 08:08

Witam.Wszystkie kije które wymieniłeś są szybkie. Producent opisuje je jako fast.Pierwszy RPLXI najszybszy z oferty konstrukcja z przełomu lat 90\2000 .Kij zbudowany od podstaw do wędkowania w morzu ,mam na myśli uzbrojenie jak i charakterystykę pracy wędki - kij pracuje bardziej z szczytu podczas wykonywania rzutu linką.XI2-nowszy model blank odrobinę lżejszy ,charakterystyka pracy ugięcia bardzo podobna do RPLXI.Następny XP rzucałem kolegi # 7 bardzo fajny kij- szybki ,ale raczej o głębszym ugięciu .Moim zdaniem raczej sprawdził by się do połowu pstrągów,troci,łososi,gdzie nie stosuje się bardzo dużych much .

#79 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 grudzień 2010 - 20:31

Czy ktoś może używał linki big fly firmy Taimen? Jak to się sprawuje bo cena jest atrakcyjna?

#80 OFFLINE   krzychu

krzychu

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaMiędzychód

Napisano 08 styczeń 2011 - 21:26

Witam.
Mam pytanie czy ktoś urzywał Borona II-X 9,6 #8 na szczupłego?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych