Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

St Croix PC66MF2 czy PC66MHF2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 15 wrzesień 2006 - 20:34

Witam,


Namierzylem sobie kijaszek St croix PC66MHF2 o cw do 1 oz. w dwoch kawalkach. Zamierzam go nabyc jak tylko zladuje w kraju. mam prosbe o przyblizeie nieco tej konstrukcji. po pierwsze czy wytrzyma rzucanie przynetami typu Slider 10s i fatso 10s ale nie wiekszymi? Czy operowanie tym kijem w/w przynetami ma sens czy poprostu kupic typowy kij jerkowy? Czy, jesli zajdzie taka potrzeba, bedzie mozna bez wiekszych problemow operowac z tego kija przynetami o wadze 12- 15g. Dla precyzji dodam, ze w uchwycie bedzie przyczepiony niesmiertelny ABU c3 4601 a w przyszlosci jak allach da, jakis niski profil pokroju TD Fuego, shimano curado itd.
bede wdzieczny za pomoc i pozdrawiam
jerzy :D

#2 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 18 wrzesień 2006 - 08:20

Jurku,
Moim zdaniem do JERKOWANIA ten kij jak i wiele innych jedno uncjowych wędek nie nadaje się. Tzn. widzisz ... jedni twierdzą, że tak inni mówią, że nie, a ja takim kijem bym nie jerkował bo ma po prostu za mało mocy. Jerkowanie na dłuższą metę takim kijem jest po prostu bardzo nieporęczne. Dla mnie kij musi mieć taki zapas mocy bym mógł komfortowo nim rzucać i prowadzić przynętę (niekiedy szarpię bardzo agresywnie). Oczywiście wspomnianą wędką rzucisz sliderem ale będzie to rzut jednym słowem do bani. Wiem, wiem ... zaraz znajdzie się ktoś kto powie, że łowi taką wędką ... ale ja tutaj wyrażam swoją opinię. Moim zdaniem kij do jerkowania powinien mieć min 60g wagi wyrzutowej - poniżej tego to KICHA.

Pozdrawiam
Remek
  • MarcinZet lubi to

#3 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 wrzesień 2006 - 11:07

@Jurek,

mam podobne zdanie jak Remek.
Dopiszę jedynie, że kij o który się pytasz nie nadaje się do slidera 10 i fatso 10 z prostej przyczyny. Jest zbyt delikatny do tak ciężkich przynęt. Oczywiście wyrzucisz nim te przynęty ale to nie będą rzuty z prawdziwego zdarzenia, a jedynie wymęczone i ostrożne pseudo rzuty.
Poza tym mam identyczną uwagę jak Remek. Takim kijem nie poprowadzisz porządnie tak ciężkich przynęt, nie mówiąc już o agresywanych podszarpnięciach wędziskiem.
Kij, o który pytasz, będzie jednak nadawał się do jerkowania, jak w zasadzie prawie każy inny kij castingowy o podobnych parametrach. Warunek to zastosowanie dużo mniejszych i lżejszych jerków, np. slider 7.



#4 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 18 wrzesień 2006 - 13:05

slider 7 - tak
fox micro jerkbaits - tak
softjerkbaity, nawet do 10 - tak
slider 10 & co. - nie
  • MarcinZet lubi to

#5 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 18 wrzesień 2006 - 18:37

Witam

Dziekuje bardzo za zainteresowanie. Nie pocieszyliscie mnie panowie bo zaraz po powrocie jade nad j. wiartel i czasu na kupno nowego kija bedzie bardzo malo. Ten Premier poprostu jest do wziecia od zaraz.
Moje pytanie wzielo sie wlasnie z faktu ze amerykanskie kije sa nie doszacowane wiec moze 1oz wystarczy do pewnego prowadzenia S10S lub F10s. Tym bardziej ze niektorzy, jak zauwazyl Remek, lowia w ten sposob. Co proponujecie? Czy istnieje kij opisany jak 0,5 oz do 2 oz? Ja czesto stosuje rowniez tradycyjne przynety na szczupaka jak poczciwy gnom 3 albo duza kilkunastogramowa wirowka. Dlatego chcialbym kija, ktorym moglbym poslugiwac sie w/w przynetami. Dotychczas stosowalem kija opisanego jako 2-4 oz i z rzucaniem mepssem 5 jest ciezko z przyczyn wiadomych.
pozd Jerzy

#6 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 18 wrzesień 2006 - 19:24

to może PC66HF ????

Mam odpowiednik o oczko wyższy. fatso i slidery 10 latają z niego jak .... teog ten. 30-40 gram to dla niego poezja i wlasnie przy tej masie pokazuje co potrafi :mellow:

Jeśli dobrze pamiętam to @markus chadza z takim kijkiem nawet na sumy. To n aprawde kawal wędeczki, ale wędeczki która sporo potrafi :mellow:



#7 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 19 wrzesień 2006 - 05:30

jest do 1 1/2 OZ i 25 lb - to swietny kij jerkowy :D

#8 OFFLINE   Smaczek

Smaczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 19 wrzesień 2006 - 06:06

@ Jerzy
Rzeczony kijaszek z przeznaczeniem tylko to jerkowania nie będzie raczej idealnym wyborem, ale ... Powiem tak, ja mam Premierka takiego do 3/4 oz. i jak jadę szczupakować to zabieram tylko jego (kiedyś taszczyłem jeszcze typową jerkówkę). Faktem jest, że rzucając Fatsiakiem 10 lub Sliderem 10 trzeba zachować margines bezpieczeństwa. Mimo tego przynęty lecą spokojnie na odległość około 40 metrów (to chyba wystarczy, zwłaszcza na łódce). Poza tym można spokojnie ciepać gumami i blachami. Właśnie tę uniwersalność cenię sobie najbardziej (nie łowię z łódki, więc taszczenie dwócch kijaszków trochę męczące jest). Nie wiem jaki krokodyl musiał by wziąć, co by zrobić temu kijaszkowi krzywdę podczas holu. Zważywszy na fakt, że interesujący Cię kij jest o oczko mocniejszy, to moim zdaniem spokojnie powinien dać radę.

#9 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 19 wrzesień 2006 - 07:47

Ja mam chyba dokładnie taki kijek jak opisujesz tylko jednoczęściowy. O moc i wielkość ryb bym się nie martwił. Skoro poradził sobie z 130cm sumkiem w nurcie odry, to poradzi sobie z każdą rybą jeziorową. Oczywiście nie jest to kijek przeznaczony do połowu metrowych ryb (przydałby się jednak nieco mocniejszy) co nie oznacza, że po braniu metrowego szczupca rozleci sie na kawałki. Suma holowałem jakieś 3-4 minuty, więcy mocy mu nie brakuje.
Co do rzucania jerkami, to jest on idealny wręcz do tonących sliderów 7cm. Można zapomniec o ograniczeniach, wziąć pełen wymach i ciskać ile fabryka dała. Z gumami do 25-30gram tez nie będzie najmniejszego problemu. Dolna granica to przynęty około 8-10gram. Poniżej jest słabiej, ale to także zależy od doboru multika. Na wymienionym przez ciebie ABU będzie trudno zejść poniżej 10 gram, a przynajmniej rzuty będą dość uciążliwe.
Co do tonących Sliderów 10cm i fatso 10cm to można, ale jak koledzy wspomnieli rzuty należy już mocno kontrolować. Przeciążenia są znaczne i osobiście nie ryzykowałem pełnego wymachu. Prowadzenie jest dość poprawne, ale szczególnie w dalszych odległościach może brakować nieco mocy przy energicznym zacięciu. Wabik sam w sobie stawia większy opór, szczytówka jest już wyhylona, a tu trzeba jeszcze ciąć w twarde kły.
Mam nadzieję, że te kilka słów dało Ci jako taki pogląd. Jeśli większe przynęty niż 25-30gram trafiają w Twoim przypadku okazyjnie do wody - to polecam i wierzę, że będziesz zadowolony (odrobina finezji przy sporej wciąż mocy). Jeśli jednak chcesz łowić większymi wabikami, to warto pomyśleć o modelu wyżej.

#10 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 19 wrzesień 2006 - 09:52

Witam,

dziekuje za pomoc,
@smaczek wlasnie o to chodzi, w moim przypadku 8 na 10 wypraw na szczupaki konczy sie lowieniem okonii. Ja lowie w okolicach Poznania i tak wlasnie sytuacja wyglada. Tez nie lubie taszczyc kilku kijow nad wode bez wzgledu czy lowie z brzegu czy z lodzi. przynety typy S10s czy F10s sa jedna z opcji podczas lowienia. Latem i wczesna jesienia najchetniej uganiam sie za szczuplymi z poczciwym gnomem, sliderem 7s albo duza 16g wirowka. Wynika to z faktu, ze przy takiej konfiguracji jestem wstanie zlapac tez kilka pasiakow. Przynety wieksze stosuje w zasadzie od konca pazdziernika. Chce kija, ktory przy pewnym wymachu sliderem 10s nie zlamie sie. ja ze swojego 2-czesciowego premiera 6,6 17 lb ciskalem 30g wahadlowke storlaksen i kij nawet nie zatrzeszczal. wniosek z tego ze kijaszek opisany n1 1 1/2 oz powinien wytrzymac miotanie S10s .
a tak by the way, @baloo, jesli chodzi o Abu C3 i lzejsze przynety, to zainspirowany przez Mifka wymienilem poczatkowo standardowe bloczki hamujace (biale) na te UC (czarne). Jak juz oswoilem sie z nowym kolowrotkiem, to po jakims czasie wymontowalem jeden bloczek i przynety okolo 8 g (mepps 3) lataja calkiem przyzwoicie, choc nie jest to rzucanie komfortowe. 18 g wirowka lata na 25 m co wzupelnosci (mnie) wystarczy
pozd jerzy

#11 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 19 wrzesień 2006 - 16:13

iznowu wszystko na mnie <_<

#12 OFFLINE   lmatuszewski

lmatuszewski

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaUK
  • Imię:Lukasz
  • Nazwisko:Matuszewski

Napisano 29 luty 2016 - 16:19

Witam wszystkich serdecznie. Jestem tu nowy i chcialbym zasiegnac opinii profesionalistow na temat wyboru wedki jak w temacie bo nie mam mozliwosci fizycznie ich pomacac. Mianowicie jestem szczesliwym posiadaczem dwoch wedek ze stajni St Croix (PC70HF2 i PS76MLF2) i chcialbym powiekszyc ta kolekcje. Potrzebuje wedke castingowa do jerkow od ok 20-35g (baby buster jerk 10 i 12cm). Tak jak w temacie mysle nad PC66MF2 lub PC66MHF2. Ktora wedlug Was bedzie lepszym wyborem. Dziekuje z gory serdecznie i pozdrawiam.
  • MarcinZet lubi to

#13 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 29 luty 2016 - 16:25

Dzień dobry!

używając wyszukiwarki mamy sporo do czytania np.:

http://jerkbait.pl/t...f2/?hl=pc66mhf2

http://jerkbait.pl/t...f2/?hl=pc66mhf2

http://jerkbait.pl/t...ie/?hl=pc66mhf2

http://jerkbait.pl/t...f2/?hl=pc66mhf2

http://jerkbait.pl/t...hf2#entry966786

oraz

http://jerkbait.pl/t...mf2#entry966784

http://jerkbait.pl/t...mf2#entry855979

http://jerkbait.pl/t...zeń/?hl=pc66mf2

potem czytamy, analizujemy i.... voila! B)

 

PS. I żeby nie było, moim zdaniem MF...


Użytkownik Jano edytował ten post 29 luty 2016 - 16:33

  • MarcinZet lubi to

#14 OFFLINE   lmatuszewski

lmatuszewski

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaUK
  • Imię:Lukasz
  • Nazwisko:Matuszewski

Napisano 29 luty 2016 - 16:28

Dziekuje za materialy.

#15 OFFLINE   lmatuszewski

lmatuszewski

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaUK
  • Imię:Lukasz
  • Nazwisko:Matuszewski

Napisano 29 luty 2016 - 16:31

Tez mi sie wydaje ze MF byloby lepsze ale warto spytac profesionalistow :)

#16 OFFLINE   Tobek

Tobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaJarocin
  • Imię:Tobiasz

Napisano 29 luty 2016 - 18:49

Czy St Croix jest wyższą półką od Fenwicka czy wyroby tych firm stoją mniej więcej na równych półkach?



#17 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 29 luty 2016 - 19:09

Kwestia sklepu jak to będzie z tymi półkami. Sądzę że do SCV serie Fenwicka jak to się mówi "nie podskoczą" (może i do SCIV). Natomiast w niższych seriach konkurują ze sobą.



#18 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 29 luty 2016 - 20:32

PC 66 MHF-2 według mnie 35g to max tego kija.



#19 OFFLINE   lmatuszewski

lmatuszewski

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaUK
  • Imię:Lukasz
  • Nazwisko:Matuszewski

Napisano 29 luty 2016 - 21:39

Jestem w kropce. Sam nie wiem co zrobic.

 

Z jednej strony boje sie ze MF bedzie ciut za delikatny przy 30-35g a z drugiej MHF bedzie ciut za sztywny przy ok 20g.


Użytkownik MarcinZet edytował ten post 03 marzec 2016 - 00:23


#20 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 01 marzec 2016 - 21:41

nie będzie za sztywny-komfort to 15-30g.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych