Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

CYPRYS-moje dłubanki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3168 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 17 styczeń 2017 - 00:33

Co Wam siadało na takie lub podobne cykady? I jaki sposób łowienia najbardziej się sprawdzał? Jednostajne ściąganie czy skokami?


  • cyprys19 lubi to

#262 ONLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3938 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 17 styczeń 2017 - 15:01

Łowiłem skręcając jednostajnie z pauzami co kilka metrów.Najczęściej brania były po poderwaniu cykady,a każde "przygaszenie" pracy trzeba skwitować zacięciem.

Trafiały się "zanderki" ,ale ich wielkość nie powalała,za to z okoniami jest selekcja i drobne nie biorą.

Jak pisałem wcześniej ogromną zaletą tej cykady jest zasięg rzutu.


  • Krzysiek Rogalski i Remicki lubią to

#263 OFFLINE   LOLO

LOLO

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1587 postów
  • LokalizacjaBieruń
  • Imię:Aleksander

Napisano 17 styczeń 2017 - 22:40

Malując coś innego przypomniałem sobie o korpusach cykad,które leżały już od jakiegoś czasu...Więc na szybko trzy podstawowe kolory fluo.

Dla dociekliwych to nie jest mój wzór-foremki kupiłem kilka lat temu na znanym portalu aukcyjnym.

Cykada ma mocną pracę wyczuwalną na kiju.Ja łowiłem nią w cztero-metrowych rynnach i bez problemu po kilku sekundach schodziła do dna,a dodatkową zaletą są rzuty na sześćdziesiąt metrów.

attachicon.gif001.JPG

attachicon.gif004.JPG

Czyżby jakaś zmiana w materiałach do budowy przynęt :P Ładnie się prezentują-konkretna robota :good:


  • cyprys19 lubi to

#264 OFFLINE   szymanek69

szymanek69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:Szymankiewicz

Napisano 19 styczeń 2017 - 20:58

Było o okoniach i ich zamiłowaniu do robali a teraz o "kropkowanych gustach kulinarnych"  ;)

P1191032.jpg

 

P1191033.jpg

Jak widać dalej zestaw z czeburaszką - moim zdaniem najlepiej prezentujący ten rodzaj imitacji. Moje pstrągowe łowiska nie są głębokie ( dołki i rynienki max 1,2 m ) toteż kontrolowany spływ robala z prądem rzeczki wraz z delikatnym podszarpywaniem daje najlepsze efekty. Tak zbrojone robale efektownie falują elastycznym korpusem  :)

Brania są miękkie, bardziej przypominające zaczep o zielsko- na pewno wiąże się to z kondycją jak i słabą aktywnością zimową.

Na pewno spróbuję wykorzystać te i drugie imitacje do połowu z użyciem muchówki ( krótka i długa nimfa ) jak na tyle się ociepli by w miarę komfortowo pomoczyć nogi oraz "nabiał" :D  Czy się sprawdzą zobaczymy?

Podsumowując : Dalej polecam wyroby Marcina. Za nieduże pieniążki dostaje się naprawdę bardzo dobry produkt :good:   



#265 ONLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3938 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 21 styczeń 2017 - 17:54

Gratuluję Jarku - oczywiście zestawik konkursowy należy do Ciebie...

Został jeszcze jeden dla osoby, która wstawi fotkę ryby z moim robaczkiem- zapraszam do zabawy.



#266 ONLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3938 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 23 styczeń 2017 - 11:26

Wszystkie paczki lecą dziś do zamawiających.

A wieczorem pokaże się coś nowego...


  • matiw lubi to

#267 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 24 styczeń 2017 - 21:05

Przepraszam, ja trochę z innej beczki, mam nadzieję, że nie spowoduję jakiejś lawiny....chyba że lawiny zamówień B)

 

Bardzo intrygujący temat o widzeniu barw przez ryby wisi sobie w dziale "ogólne", @ictus postarał się, warto poczytać. Jest i o świetle UV. Przypadkiem znalazłem w szpargałach jakąś latarkę z opcją intensywnego niebieskiego, nie do końca wiem, czy to UV pełną gębą, przykładowo trudno zmusić tym banknoty do zdradzenia ukrytych tajemnic, ale z przynętami poszło zdecydowanie łatwiej - wiem już, że wiele moich woblerów jest czarna jak noc, ale takim Widłom palą się na zielono oczy i na pomarańczowo te kreseczki na brzuszkach....a Enigma fire tiger od @Hashera albo Krąpik seledyn od @Ubika, to wręcz krzyczą, płoną, atakują :D

 

A gumki? Pomarańczowe i seledynowe zazwyczaj są dobrze widoczne. Co ciekawe, pomarańczowy sam w sobie nie, posiadam kilka główek w tym kolorze, niektóre świecą mocno, inne...są dosłownie niedostrzegalne, może czarniejsze nawet od czarnych! Tak więc nie o barwę tu chodzi, coś musi być w samej farbie, lakierze, materiale. I tu wielkie zaskoczenie.....kilka cyprysowych ważek w UV zaprezentowało się bardzo ładnie.....na żywo efekt jest jeszcze lepszy.....zauważcie, że czeburaszek prawie nie widać, podobnie jak fragmentu jakiejś innej gumy:

 

Załączony plik  swiecace w uv wazki 1.jpg   19,79 KB   36 Ilość pobrań          Załączony plik  swiecace w uv wazki 2.jpg   17,55 KB   35 Ilość pobrań

 

Po weryfikacji przy normalnym oświetleniu okazało się, że takie zdolności posiadają tylko robale w dwóch umaszczeniach. Marcinie, jak to zrobiłeś? Hmmm.....właściwości barwnika?
 


Użytkownik cristovo edytował ten post 24 styczeń 2017 - 21:26

  • Krzysiek Rogalski, Mariano Mariano, Remicki i 5 innych osób lubią to

#268 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 25 styczeń 2017 - 20:09

No i dziś na tego opalizującego różem miałem przyłów ładnego szczupaka...oczywista fotek nie ma i nie było, zresztą szczęśliwie sam się pod nogami odhaczył. Już się wiosny i okoni nie mogę doczekać B)



#269 ONLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3938 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 25 styczeń 2017 - 22:57

Muszę to sprawdzić , bo nie do końca jestem przekonany czego to przyczyna.

Efekt nie był zamierzony,ale...ale fajnie wyszło i lada moment będę wiedział jak z " premedytacją" robić takie gumki.

Dzięki Krzysztofie za wszystko- GRUUUUUBO się odwdzięczę!


  • cristovo i Frogerset lubią to

#270 OFFLINE   ivar

ivar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów

Napisano 26 styczeń 2017 - 14:01

Mam wrażenie że większość przynęt gumowych "świeci" w ultrafiolecie, zasadniczo niespodziewane dla mnie jest to że jakieś nie świecą.



#271 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 26 styczeń 2017 - 15:37

No i dziś na tego opalizującego różem miałem przyłów ładnego szczupaka...oczywista fotek nie ma i nie było, zresztą szczęśliwie sam się pod nogami odhaczył. Już się wiosny i okoni nie mogę doczekać B)

 

Te opalizujące różem w UV jak wyglądają w naturalnym świetle?


  • cyprys19 lubi to

#272 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 26 styczeń 2017 - 16:38

@ivar, czy Twoje spostrzeżenia to tylko "wrażenie", czy weryfikowałeś to z latarką UV w ręku? Z tego co ja widzę, oczodajne gumy zazwyczaj są dobrze widoczne także w UV, natomiast te ciemne i naturalne niekoniecznie...w przypadku cyprysowych ważek efekt jest właśnie o tyle ciekawy, że "świecą" dwa dość dalekie od oczodajności kolorki, zgniła zieleń i brąz...na "różowo" brąz B)

 

Załączony plik  wazki bez uv.jpg   46,93 KB   33 Ilość pobrań

 

Muszę jedną rzecz dodać - posiadam gumy sprzed pojawienia się odcieni pomarańczowych, być może te nowsze prezentują się w UV jeszcze jaśniej, intensywniej...to chyba jednak można zweryfikować bez problemu ;) Poza tym nie jest powiedziane, że te "nieświecące" nie będą skuteczniejsze przy mocnym dziennym świetle, w pełnym słońcu. Warto posiadać takie i siakie, po sezonie jakieś tam wnioski będzie można wyciągnąć. 


Użytkownik cristovo edytował ten post 26 styczeń 2017 - 16:49

  • Krzysiek Rogalski i cyprys19 lubią to

#273 OFFLINE   ivar

ivar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów

Napisano 26 styczeń 2017 - 17:08

Mam takie hobby że szukam bursztynów przy pomocy latarki uv, przynęty gumowe świecą w ultrafiolecie wyjątkowo jasno i jaskrawo, kilka razy zdarzyło mi się wejść do wody z nadzieją na spory bursztyn, a był to niestety jedynie kawałek gumowej przynęty. Ciężko mi powiedzieć coś na temat kolorów bo nie weryfikuję ich w świetle zwykłym tylko idę dalej, ale przynęty gumowe to częste plażowe znalezisko przy nocnych poszukiwaniach bursztynów w świetle uv, świecą tak intensywnie że widać je z daleka. Podobnie wiele innych tworzyw sztucznych, żywic syntetycznych, plastików etc..


Użytkownik ivar edytował ten post 26 styczeń 2017 - 17:11

  • Remicki i cyprys19 lubią to

#274 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 26 styczeń 2017 - 17:16

Masz na jednym z moich zdjęć kawałek ogona gumy, której prawie w UV nie widać. Niebieski, czarny i ciemniejsze odcienie widoczne są raczej na zasadzie cienia, na pewno nie świecą. Inną sprawą jest zapewne to, że Twoja latarka jest dużo bardziej zaawansowana, nie szukasz przecież bursztynów z malutką baterejką za 10 zł ;)

 

Jeśli posiadasz jakieś gumy w wędkarskim arsenale, sprawdź.....porównanie widoczności UV - dzienne światło jest istotne..... :)


  • cyprys19 lubi to

#275 ONLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3938 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 26 styczeń 2017 - 17:26

@IVAR- masz przecież gumy ode mnie. Sprawdż proszę jeśli możesz,czy efekt jest taki sam jak u Krzysztofa?



#276 OFFLINE   ivar

ivar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów

Napisano 26 styczeń 2017 - 18:40

No więc sprawdziłem. Wszystkie gumy od Cyprys19 świecą w ultrafiolecie.

Najciemniejsze gumy świecą na kolor ciemnofioletowy, ale wyraźnie.

Zrobiłem zdjęcia , ale nie jestem zadowolony z efektu gdyż mój aparat zarejestrował kolory całkowicie odmienne od tych które widzi się gołym okiem, tzn wyszły mocno przygaszone i znacznie ciemniejsze, do tego stopnia różne że nie wiem czy jest sens zamieszczać foty, bo fałszują rzeczywistość.


  • cyprys19 lubi to

#277 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 26 styczeń 2017 - 20:17

Mam pytanie do Marcina oraz osób łowiących na gumy w kształcie ważki, tzn. na te robale z karbowanym odwłokiem i odnóżami. W jakiej wielkości haki offsetowe najlepiej zbroić ważki w rozmiarach kolejno 5, 6, 7 i 8 cm?



#278 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 27 styczeń 2017 - 00:14

Mnie się wydaje, że 6 cm zbroiłem w haki nr 4...muszę w domu sprawdzić...ale ja nie lubię zbroić za daleko, zazwyczaj wolę hak za krótki :D

 

A ponieważ nieco zaśmieciłem wątek promieniowaniem UV, za co przepraszam, dla zakończenia tego zamieszania dodam, nieco w opozycji do Kolegi @ivara, że moje gumy w świetle mojej słabiutkiej latareczki imitującej ultrafiolet są bardziej wybredne - jedne świecą, inne są czarne. Najbardziej dobitnym przykładem jest pomarańczowy keitech, byłem pewien, że będzie żarówa, a tu proszę:

 

Załączony plik  keitech 1.jpg   47,96 KB   31 Ilość pobrań    Załączony plik  keitech 2.jpg   12,77 KB   31 Ilość pobrań

 

Ciekawostką jest widoczna pomarańczowa główka jigowa. Daje po oczach. Ale to także nie zasługa koloru, posiadam podobne pomarańczowe czeburaszki, w niebieskim świetle są czarne, po prostu nieomal niedostrzegalne.

 

Poniżej kolejna ważka, tym razem inny odcień brązu...no i tutaj brak odzewu. Tak więc to nie sam silikon reaguje, to musi być barwnik. Po prawej stronie zdjęcia widać odwłoki tych świecących cyprysówek. Różnica jest wyraźna.

 

Załączony plik  niewidoczna wazka.jpg   13,01 KB   30 Ilość pobrań

 

Swoją drogą fajnie by było rzucić okiem na Twoje zdjęcia, jak widzisz, ja się tam nie wstydzę, a fotograf ze mnie marniutki B)


Użytkownik cristovo edytował ten post 27 styczeń 2017 - 00:30

  • Mariano Mariano, woblery z Bielska, cyprys19 i 2 innych osób lubią to

#279 ONLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3938 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 27 styczeń 2017 - 17:19

Jak się podobają?

Long nr. 2

9 gramów,chwost własny , korpus własny,skrzydełka nabyte...

Doskonałej jakości komponenty -drut nierdzewny (dla nie wtajemniczonych ocynk po kilku "łowieniach" potrafi kleszczyć strzemiączko),  reszta mosiężna.

Załączony plik  009.JPG   53,3 KB   31 Ilość pobrań

Załączony plik  005-1.JPG   53,32 KB   31 Ilość pobrań

Załączony plik  012.JPG   49,96 KB   31 Ilość pobrań



#280 OFFLINE   LOLO

LOLO

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1587 postów
  • LokalizacjaBieruń
  • Imię:Aleksander

Napisano 27 styczeń 2017 - 18:58

Ładnie się prezentują,a chwast wymiata :good: 

Też bym tak chciał podrasować swoje blaszki ale niestety umiejętności brak :(






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych