Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

CYPRYS-moje dłubanki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3162 odpowiedzi w tym temacie

#81 ONLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3928 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 07 październik 2016 - 20:32

No @cyprys19 robale przeszły test rewelacyjnie. Dzięki nim w końcu połowiłem okoni a nie okonków. Czekam z niecierpliwością na inne kolory.

Będą...będą na pewno.Jak coś wymyślę, dam znać.



#82 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2590 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 10 październik 2016 - 08:47

Witam

 

Sulejów zawody...i jedyny wymiarowy okoń( 24,8) który padł moim łupem wziął właśnie na robala.Na główkę.I walnął aż miło.

Dla mnie to wystarczająca weryfikacja skuteczności Twoich przynęt.

 

I przydało by się rozszerzyć paletę kolorów, nawet o jakie "żarówy".Partner z łodzi też złapał jedną rybkę, na taki wściekle różowy kolorek.A krótkich rybek miał sporo więcej.

 

Zawody są dla mnie dobrym miejscem porównywania tzw łowności przynęt.

Bo nie sztuka połowić gdy ryba bierze,czy na jakim tam "tajnym łowisku"

 

A wracając do Twoich przynęt - ich bezsprzeczną zaletą jest "kaloryferek" - doskonale trzyma środki zapachowe. No i cena:)

 

Pozdrawiam - Romek


Użytkownik wobo edytował ten post 10 październik 2016 - 08:48

  • kiks1972 i cyprys19 lubią to

#83 ONLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3928 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 12 październik 2016 - 20:08

Próby koloru dla kolegi z forum cały czas trwają...

A tak wygląda to w wodzie.

 

Załączony plik  001.JPG   30,59 KB   59 Ilość pobrań

 

Załączony plik  003.JPG   30,32 KB   61 Ilość pobrań


  • kiks1972, Hesher, woblery z Bielska i 1 inna osoba lubią to

#84 OFFLINE   ivar

ivar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów

Napisano 22 październik 2016 - 17:43

Dziś przyszła pora na testowanie robali.

Początkowo uzbroiłem je czeburaszkę ale efekty były mizerne, troszkę zmartwiony niepowodzeniem bo robale wyglądają naprawdę nieźle, postanowiłem zmienić zestaw na boczny trok i podać robala w wersji dla leniwych, zaczęło się prawdziwe eldorado, robale były chętnie atakowane przez okonie w rozmiarach między 20-28cm, praktycznie co drugi rzut kończył się holem ryby. Napotkani wędkarze dzisiejsze brania określali jako słabe i sporadyczne.

Złapałem około 30 okoni i jednego niewielkiego klenia w ciągu dwóch godzin, brały praktycznie tylko na leniwą, opadającą lub wolno podciąganą przynętę.

Całkiem miłe łapanie.


  • kedar, Hesher i cyprys19 lubią to

#85 OFFLINE   szymanek69

szymanek69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:Szymankiewicz

Napisano 22 październik 2016 - 22:57

Marcin pozwolę sobię zamieścić subiektywną opinię na temat robactwa wykonanego przez Ciebie a będącego od niedawna w moim posiadaniu.

Mam słabość do tego rodzaju przynęt ( chyba z racji muchowego uzależnienia  ;)  ) toteż od razu widziałem w nich duży potencjał na swoich łowiskach.

Postanowiłem wypróbować je na okoniach. Przy zbrojeniu robali zwraca uwagę ich miękkość połączona z elastycznością materiału z jakiego są odlane. Kolorystyka typowo "brudna okoniowa" jak dla mnie OK.

PA210650.jpg 

 

PA210655.jpg

Na pewno można by pokusić się o bardziej kontrastowe kolory na brudniejszą wodę i okoniowe chimery. Nieustająco będę prosił o czarne wersje z brokatem ( złoty, fiolet ) z myślą o nadchodzącym sezonie pstrągowym  :whistling: 

Większość robali zbroiłem pod czeburaszkę która daje większą swobodę ruchu przynęcie i moim zdaniem najlepiej się sprawdzała.

PA210668.jpg

Złowiłem kilkanaście okoni między 18 a 28 centymetrów. Przy delikatnych braniach na inne gumki, robale były "wciągane" pewnie i dość łapczywie przez różne roczniki pasiaków. 

PA210883.jpg

 

PA210887.jpg

Podsumowując :

- robale łowią  :good:-  jeszcze muszą przejść test na bezrybiu i totalnym dłubaniu  B)

- wytrzymały ataki kilkunastu osobników i dalej są w dobrym stanie ( jedna nie wytrzymała konfrontacji z 43 cm szczupakiem i czeka na klejenie  :D  )

- są tanie i dobrze wykonane

- 3 wielkości jednego wzoru 

Czego chcieć więcej ?  :ph34r:  Jeszcze parę odcieni i ze dwie wielkości pozostałych wzorów.

Na pewno będę je dalej testował na okoniach, a w nadchodzącym sezonie pstrągowym będą kusić kropki na moich rzeczkach. O tym następnym razem  :D



#86 ONLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3928 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 23 październik 2016 - 08:38

@ivar- dzięki za opinie i bardzo się cieszę ,że robale łowią - to najważniejsze.

W pewnych warunkach i na wielu łowiskach czeburaszka z robalem "króluje" , a jednak okazuje się ,że są wody gdzie robactwo rządzi na troku...

 

 

Jarku serdeczne dzięki za fotki i dobre słowo.

Na pewno pomyślę nad innymi kolorami,choć nie ukrywam,że te robiłem pod siebie,gdyż celowałem w okonie,a kropków nie łowię...

Czekam na sugestie odnośnie kolorów,jakie sprawdzą się na pstrągach i na pewno je zrobię  ,co by wszyscy byli zadowoleni.

A nad rozszerzeniem  rozmiarówki też pomyślę,tylko jak zwykle doba jest niestety za krótka na wszystko.


  • martek lubi to

#87 OFFLINE   ivar

ivar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów

Napisano 27 październik 2016 - 21:09

Dziś oprócz okoni na robala skusił się spory krąp, oraz kilka krótkich (30-40cm) sandaczy, brania sandaczy gwałtowne, parę robali straciło przez to swoje odwłoki.

Co ciekawe nie widzę różnicy w częstotliwości brań z uwagi na kolor robala, ryby biorą na wszystkie trzy kolory, ze zbliżoną częstotliwością, podczas gdy na twistera zasadniczo reakcję wywoływała jedynie biała perła.

Robale są zaskakująco łowne.

Jeśli jest miejsce na sugestie to zamiast tych prostych przydatków na odwłoku, może zrobić je w formie małych twisterowych ogonków, pracujących w trakcie opadu. I więcej brokatu..


Użytkownik ivar edytował ten post 27 październik 2016 - 21:11

  • cyprys19 lubi to

#88 OFFLINE   rally

rally

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 243 postów
  • Lokalizacjapiękne Podkarpacie :)
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:K

Napisano 28 październik 2016 - 23:23

Z mojej strony mogę potwierdzić skuteczność robali na Sanie i Wisłoku, i innych ciurkach w mojej okolicy, także na jednej ze żwirowni.
Okonie, klenie, jasiek i kiełb bandyta dały się skusić. Zbrojenie na lekko, czeburaszka max 4g albo lżej. Oczywiście dotyczy to w moim przypadku robali z odwłokiem, tych po 5 i 6 cm, one okazały się najskuteczniejsze.
Jakieś ciemniejsze jeszcze by się jeszcze przydały, na kropkowy sezon, z brokatem jak kolega wyżej pisał, ale te z wątku działają doskonale, i polecam amatorom gumek i ul. Czekam z niecierpliwością na sezon na kropka aż je przetestuję u siebie na tym zacnym gatunku ;)
  • cyprys19 lubi to

#89 ONLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3928 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 28 październik 2016 - 23:27

Z mojej strony mogę potwierdzić skuteczność robali na Sanie i Wisłoku, i innych ciurkach w mojej okolicy, także na jednej ze żwirowni.
Okonie, klenie, jasiek i kiełb bandyta dały się skusić. Zbrojenie na lekko, czeburaszka max 4g albo lżej. Oczywiście dotyczy to w moim przypadku robali z odwłokiem, tych po 5 i 6 cm, one okazały się najskuteczniejsze.
Jakieś ciemniejsze jeszcze by się jeszcze przydały, na kropkowy sezon, z brokatem jak kolega wyżej pisał, ale te z wątku działają doskonale, i polecam amatorom gumek i ul. Czekam z niecierpliwością na sezon na kropka aż je przetestuję u siebie na tym zacnym gatunku ;)

Oczywiście wszelkie sugestie odnośnie kolorów będą brane pod uwagę!

Dzięki za dobre słowo. Testowe gumki dostaniesz w zamówieniu...Czekaj cierpliwie,



#90 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 338 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 31 październik 2016 - 20:52

36cm szczęścia na nowo nabyte robactwo od cyprysika19,pływająca brązowa larwa 6cm na główce 4gr.

Załączone pliki


  • szymanek69, woblery z Bielska i cyprys19 lubią to

#91 ONLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3928 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 02 listopad 2016 - 21:17

36cm szczęścia na nowo nabyte robactwo od cyprysika19,pływająca brązowa larwa 6cm na główce 4gr.

Dzięki za fotkę.

Bardzo się cieszę ,że gumki łowią.



#92 OFFLINE   pietryk

pietryk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 182 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:P

Napisano 06 listopad 2016 - 16:03

W środę zamówiłem a w piątek listonosz puka do drzwi i co widzę, zamówiony towar, mianowicie mówię o kogucikach od kolegi @CYPRYS. Wszystko schludnie spakowane. Po otwarciu oczom moim ukazały się Twoje pierzaki.  

 

Załączony plik  20161106_150354.jpg   148,11 KB   52 Ilość pobrań Załączony plik  20161106_150411.jpg   143,02 KB   52 Ilość pobrań Załączony plik  20161106_150420.jpg   135,44 KB   52 Ilość pobrań

 

Zgodnie z zamówieniem miały być "jakieś tam fajne". Po otwarciu okazało się, że wyglądają więcej jak dobrze. Miałem dylemat łowić, czy nie łowić a może tylko na nie patrzeć. Jednak dzisiaj były krótkie testy gdyż u mnie silnie wiało. Mimo wszystko dało się coś namierzyć, jednak po około 5 sekundach holu rybka spięła się i dała nura w narwiańskie otchłanie. Poniższe fotki przedstawiają koguciki już po osuszeniu. Nic się z nimi nie stało. Pióra się trzymają. Lakier nie poodpryskiwał. Jestem mega zadowolony.

 

Załączony plik  20161106_150439.jpg   80,13 KB   50 Ilość pobrań Załączony plik  20161106_150551.jpg   71,3 KB   51 Ilość pobrań Załączony plik  20161106_150558.jpg   88,92 KB   50 Ilość pobrań

 

@CYPRYS wielkie dzięki i czekam z niecierpliwością na kolejne.


Użytkownik pietryk edytował ten post 06 listopad 2016 - 16:08

  • cyprys19 i LOLO lubią to

#93 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5781 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 06 listopad 2016 - 17:18

Przyczepcie robala do ściany. Moja prawie dzisiaj zawału dostała :)

#94 ONLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3928 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 06 listopad 2016 - 17:32

PANOWIE te robale nie są do straszenia ŻON!!!

Idżcie na ryby...



#95 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2590 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 06 listopad 2016 - 17:43

PANOWIE te robale nie są do straszenia ŻON!!!

Idżcie na ryby...

A kto mówi o straszeniu?

A robal jak to robal - z pudełka na ścianę wypełznąć może...


  • cyprys19 i Tom Rob lubią to

#96 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5781 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 06 listopad 2016 - 18:24

No właśnie przed wyjściem na ryby jeden wypełzł niegrzeczny :)
  • cyprys19 lubi to

#97 OFFLINE   flajsik

flajsik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 07 listopad 2016 - 22:08

Gumki świetnie wykonane, rybkom też się podobają. Na testach byłem na żwirowni w sobotę. Niestety nie wziąłem telefonu z samochodu aby udokumentować skuteczność gumek. Ilosciowo było kilkanaście okonków z tym, że same maleństwa takie do 20cm. Poprostu nie namierzyliśmy że znajomym nic większego. Używałem gumek ala keitech i awaruna.
  • cyprys19 lubi to

#98 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1490 postów

Napisano 11 listopad 2016 - 20:04

I do mnie robale doszły...dopełzły...w tym stadium chyba jeszcze nie fruwają...oj, będzie z nich wiosną pożytek B)

 

Jak widać nie wytrzymałem do wiosny i wstępnie kilka uzbroiłem. Pod wyższą wodę, dlatego nie żałowałem ołowiu. Przy letniej niżówce zapewne lepiej będzie zejść do około 3 gramów, a może i niżej. Tak czy siak doskonała robota, Marcinie! Dzięki :)

 

Silikon świetnej jakości, zdecydowanie lepiej trzyma się haka od keitechowskiego. Mimo tego nie jest sztywny. Żeberkowany robal powinien pięknie imitować prawdziwe żyjątka, założę się, że będą dni, kiedy zostawi w tyle inne przynęty. Pobawiłbym się jednak z innymi kolorami, no i koniecznie z większą dawką różnych brokatów, w tym oczywista niebieskim, który się u mnie sprawdza...niebieski silikon z niebieskim brokatem, na wzór Keitecha :D

 

934b34d784cad804gen.jpg


Użytkownik cristovo edytował ten post 11 listopad 2016 - 20:09

  • cyprys19 lubi to

#99 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 14 listopad 2016 - 08:54

Po trzech godzinach łowienia okoni zaczęła mnie boleć ręka i odpuściłem . Robaczki sprawdziły się w 100% . Nie ma co ukrywać ,że część gum jest zmasakrowana więc na pewno w przyszłości szykują się nowe zakupy . Najbardziej łowne były pływające 6 cm  kawa z mlekiem i zielony system  na czeburaszce tak jak na zdjęciu wyżej . Super zabawa . 


  • cyprys19 lubi to

#100 OFFLINE   leslaw

leslaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 294 postów

Napisano 20 listopad 2016 - 22:53

Czy ta obrotoweczka obraca sie wokol wlasnej osi w czasie prowadzenia ?.

 

post-60860-0-82717900-1457210798_zpsjmgl


  • cyprys19 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych