Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okulary WileyX

okulary

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
342 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 04 luty 2018 - 23:33

Są soczewki które wogóle nie parują, przynajmniej jeśli wierzyć filmikowi 🙂
Znalazłem przypadkiem, szukając preparatu na to parowanie.



#242 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 04 luty 2018 - 23:44

Tutaj następne



#243 OFFLINE   TeDDyBoY

TeDDyBoY

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów

Napisano 19 marzec 2018 - 21:25

Witam mam takie pytanie..przez przypadek uszkodzilem okulary wiley x zlamalem część ktora da sie chyba wymienić lecz caly myk polega na tym ze nie mam paragonu wiec i pewnie gwarancja przepadla.. moje pytanie jest takie czy jest w ogóle możliwość wymiany takiej części? Gdzie w razie czego moglbym zapytać o tą część ? Pozdrawiam

Załączone pliki



#244 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 20 marzec 2018 - 21:55

Brak paragonu może utrudnić naprawę gwarancyjną ale nadal część można kupić od dystrybutora.

Ja bym do nich napisał bo podejrzewam że tylko  dystrybutor WX może sprowadzić tą część.

Ze zdjęcia za bardzo nie widać co to  :)



#245 ONLINE   lukasz_c

lukasz_c

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 23 marzec 2018 - 08:54

Witam mam takie pytanie..przez przypadek uszkodzilem okulary wiley x zlamalem część ktora da sie chyba wymienić lecz caly myk polega na tym ze nie mam paragonu wiec i pewnie gwarancja przepadla.. moje pytanie jest takie czy jest w ogóle możliwość wymiany takiej części? Gdzie w razie czego moglbym zapytać o tą część ? Pozdrawiam

 

WX mają dożywotnią gwarancję, więc nic Ci nie przepadło, ale zasadniczo gwarancja obejmuje wady fabryczne, a tutaj widać, że uszkodzenie powstało w wyniku niewłaściwego użytkowania... Proponuję napisać/zadzwonić do dystrybutora. W najgorszym wypadku zawsze można dokupić same oprawki. Szkła idzie wyjąć i wstawić samemu. Dystrybutorem na Polskę jest firma FTT Poland

 

Pozdrawiam



#246 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 23 marzec 2018 - 09:01

Tak z ciekawości, wiecie dlaczego :D , czy ktoś z obecnych na forum skorzystał z opcji dożywotniej gwarancji  po okresie 24 miesięcy, bez paragonu na okulary WX?



#247 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 marzec 2018 - 09:12

Chyba nie ma takiej możliwości. Brałem od kolegi WoblerWZ z forum i po pół roku rozwarstwiły się szkła. Bez paragonu zostałem w bladej d... i  dokupiłem szkła.

 

 

Załączony plik  P6143208.JPG   27,42 KB   44 Ilość pobrań

Załączony plik  P6143209.JPG   32,52 KB   32 Ilość pobrań

Załączony plik  P6143210.JPG   35,84 KB   24 Ilość pobrań

Załączony plik  P6143211.JPG   20,86 KB   36 Ilość pobrań

Załączony plik  P6143212.JPG   31,73 KB   35 Ilość pobrań

 

 

 

 

 

 

 


Użytkownik godski edytował ten post 23 marzec 2018 - 09:14

  • rybarak lubi to

#248 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 23 marzec 2018 - 09:17

Ja z ciekawości zadzwonię do dystrybutora WX u siebie i zapytam jak to jest (nawet nie wiem czy go znajdę). Mi sklep dawał rok od daty zakupu. W polskich sklepach widziałem opcje 12-24 miesięcy ale słowa nie było o dożywotniej gwarancji (nawet o ograniczonej dożywotniej gwarancji). Więc coś mi się wydaje, że może to być marketing bez pokrycia. 


  • S.N. lubi to

#249 OFFLINE   Najeżony

Najeżony

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaWlkp
  • Imię:Sławek

Napisano 23 marzec 2018 - 12:04

Ja ostatnio też oddałem na gwarancji model echo. Po ok. 3 tygodniach otrzymałem nowe okulary, ale żadnego potwierdzenia, że takie coś miało miejsce. Napisałem e-mail do sklepu z zapytaniem, co dalej z gwarancją? Otrzymałem odpowiedź, że producent daje dożywotnią gwarancję na wady fabryczne.



#250 OFFLINE   bartuch5473

bartuch5473

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 317 postów
  • LokalizacjaZamość
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 03 kwiecień 2018 - 02:17

Panowie czy ktos moze cos powiedziec na temat Wiley X Boss Kryptek Higlander?
Rozwazam zakup

#251 OFFLINE   Robert Dorado

Robert Dorado

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 707 postów
  • LokalizacjaSwarzędz
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:"kazik"

Napisano 10 kwiecień 2018 - 08:14

Ja ostatnio też oddałem na gwarancji model echo. Po ok. 3 tygodniach otrzymałem nowe okulary, ale żadnego potwierdzenia, że takie coś miało miejsce. Napisałem e-mail do sklepu z zapytaniem, co dalej z gwarancją? Otrzymałem odpowiedź, że producent daje dożywotnią gwarancję na wady fabryczne.

To może należy zapytać producenta co uważa za "dożywotnią gwarancję" bo może okazać się że "żywotność" okularów liczy np. 5 lat po tym okresie masz sobie kupić nowe.



#252 OFFLINE   Najeżony

Najeżony

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaWlkp
  • Imię:Sławek

Napisano 10 kwiecień 2018 - 09:37

To jest treść wiadomości producenta, którą przekazał mi sklep

 

Witam,

 

Potwierdzam reklamację na okulary Echo04- została ona już zrealizowana.

Okulary posiadają dożywotnie gwarancje na WADY FABRYCZNE. Oznacza to, że jeżeli na produkcje pojawią się jakieś wady wynikające z wad materiałów użytych do ich budowy, elementy na których pojawiły się takowe wady, podlegają wymianie na nowe. Gwarancja dotyczy również elementów wymienionych.

Proszę jednak zauważyć, że np. rysy powstałe na soczewkach nie podlegają takiej gwarancji. Gdyż powstają na skutek uszkodzeń mechanicznych, a nie wad produktów.   

 

 

Best Regards/ Pozdrawiam,

Łukasz

 

Łukasz Simiński

Sales Director

 

Dodam, że powodem reklamacji była schodząca powłoka z wewnętrznej strony szkieł. Okulary posiadały kilka rys powstałych przez moje użytkowanie. Mimo to zostały wymienione na nowe.



#253 OFFLINE   Seba00

Seba00

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • LokalizacjaSE
  • Imię:Sebastian

Napisano 29 maj 2018 - 20:31

Kurna tez mnie czeka reklamacja moich okularów WX TOBI , odkleja sie powloka ochronna , tylko problem z paragonem strasznie wyblakł .



#254 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 maj 2018 - 00:13

U mnie oprócz tego że kilka postów wyżej pisałem o rozwarstwianiu się szkieł następny feler przy innym modelu się ujawnił. Na szczęście drobny. Pęka gumka mocująca sznurek do oprawki. Drobiazg ale denerwuje po kilku miesiącach użytkowania w sumie przez kilkanaście godzin.   



#255 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 967 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 30 maj 2018 - 15:51

Dziś przymierzyłem kilka modeli WXa. Na podstawie zdjęć nastawiałem się na model Boss z wkładka uszczelniającą. Jednak mimo tego, że prawie wszystkie były wygodne, zdecydowałem się na model Nash. Przez wszystkie rodzaje soczewek kolory i ostrość widzenia jest super... szczególnie w sklepie. O wyborze musiała zdecydować wygoda i pole widzenia (w tej kolejności). Wygoda jest kwestią indywidualną, natomiast z wszystkich modeli z pełna ramką które mierzyłem, w modelu Nash w moim odczuciu jest najszersze pole widzenia. Wynika to ze stosunkowo dużych soczewek względem np. modelu Boss. Z wszystkich okularów akurat te najlepiej przylegały więc będą mnie dobrze chronić przed światłem bocznym oraz odbitym od tafli wody pod nogami. Dodatkowo nie ściskają zbytnio głowy ale trzymają się na tyle dobrze, że nie spadają przy mocnym potrząsaniu głową

 

Co do polaryzacji, na razie ciężko stwierdzić. Za kółkiem nie widzę różnicy pomiędzy WX a Polaroidem. Widoczność w mętnych wodach Odry sięga max 30-40cm więc dno mogę uświadczyć jedynie w okularach pływackich (mogą być bez polaryzacji).

 

Tyle mogę napisać po 30 minutach użytkowania :)



#256 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5784 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 08 czerwiec 2018 - 14:58

W mętnej wodzie polaryzacja daje jedynie tyle ze wzrok sie nie męczy od światła odbitego od tafli wody.

#257 OFFLINE   Maniek600

Maniek600

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maniek

Napisano 09 wrzesień 2018 - 11:53

Czy któryś z kolegów użytkuje wileyX model SLAY ? są coś warte czy lepiej zainteresować się innym modelem ?



#258 OFFLINE   Santiago

Santiago

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • LokalizacjaKrosno/Rzeszów

Napisano 11 wrzesień 2018 - 09:46

Chyba nie ma takiej możliwości. Brałem od kolegi WoblerWZ z forum i po pół roku rozwarstwiły się szkła. Bez paragonu zostałem w bladej d... i  dokupiłem szkła.

 

Ja też brałem od niego model Airrage w zeszłym roku gdzieś kwiecień/maj. 

 

Wszystko jest ok i nie mam z nimi problemu. Jednak miałem szkła szare i od razu je wymieniłem na soczewki w USA.



#259 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 12 wrzesień 2018 - 05:44

Chyba nie ma takiej możliwości. Brałem od kolegi WoblerWZ z forum i po pół roku rozwarstwiły się szkła. Bez paragonu zostałem w bladej d... i  dokupiłem szkła.
 
 
attachicon.gif P6143208.JPG
attachicon.gif P6143209.JPG
attachicon.gif P6143210.JPG
attachicon.gif P6143211.JPG
attachicon.gif P6143212.JPG

Pomijając fakt, ze takie rzeczy nie powinny się wydarzyć, ja wolałem kupic moje Willeye w sklepie, z paragonem i gwarancja. U mnie wydarzyła się podobna sprawa, w Saint zaczęła się łuszczyć od wewnątrz warstwa refleksyjna (albo jakaś tam inna) ale Łukasz bez problemu uznał gwarancje i wymienili mi szkła na nowe.

Dla mnie Saint to najwygodniejsze okulary jakie miałem. Nosze je na codzien, praktycznie codziennie niezależnie od pogody (no może nie w deszczu). Nie mniej pic na wodę, fotomontaż o tych 8 warstwowych „szkłach”, z zewnętrznymi ochronnymi warstwami po obu stronach, skoro powłoka zaczęła się łuszczyć.

Szukam kolejnych jasnych okularów, stricte na ryby tylko i wciąż się waham, czy brać „fabryczne”, czy @wiktorowe ;)

#260 OFFLINE   Najeżony

Najeżony

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaWlkp
  • Imię:Sławek

Napisano 25 kwiecień 2019 - 13:12

Jako że po raz drugi byłem zmuszony reklamować moje Wiley X echo, producent zaproponował wymianę na dowolny podany przeze mnie model. Generalnie na model echo emerald nie narzekałem. Odpowiadała mi barwa i stopień rozjaśnienia, więc chciałbym coś w tym stylu. Okularów używam przede wszystkim na ryby. Dobrze sprawowały się zarówno w słoneczne dni jak i w pochmurne. Oczywiście używałem ich też do roweru i samochodu. Poleci ktoś coś z tych nowszych modeli?







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okulary

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych