Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okulary WileyX

okulary

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
342 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 16 marzec 2016 - 23:03

.... a może jakieś namiary na rzetelne polskie firmy oferujące ww. szkła? Ostatnio miałem ochotę kupić jakieś Smithy ..... ale w dużym mieście jak Wrocław nie znalazłem ich w żadnym sklepie. Poszukiwania w necie skończyłem, gdy ten sam model zobaczyłem w cenie od 7 do 107$ ;)    .... jak mam kupować podróbkę, to już lepiej za 7$ :(


  • Guzu lubi to

#22 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 16 marzec 2016 - 23:30

Polachromic = fotochromatyczne, w języku polskim.  :D 

W mojej małej mieścinie można zamówić szkła w wersji korekta/fotochrom/polaryzacja/kolor w kwocie około 500-600 zł plus oprawa. Za kwotę 800-1000 zł dostaniesz wymarzone, wyśnione okularki.

Zapewne wszędzie, u dobrego optyka, można zamówić sobie dowolne marzenie. 


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 16 marzec 2016 - 23:34

  • Guzu i MarcinZet lubią to

#23 ONLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 17 marzec 2016 - 06:52

Polachromic = fotochromatyczne, w języku polskim.  :D 
W mojej małej mieścinie można zamówić szkła w wersji korekta/fotochrom/polaryzacja/kolor w kwocie około 500-600 zł plus oprawa. Za kwotę 800-1000 zł dostaniesz wymarzone, wyśnione okularki.
Zapewne wszędzie, u dobrego optyka, można zamówić sobie dowolne marzenie. 


No właśnie tak mi się wydawało, że to połączenie słów polaryzacja i fotochrom. Mam Smith Optics Riverside z tymi właśnie szkłami i nie mogę wyłapać czy się w słońcu przyciemniają czy nie. Może delikatnie ale ciężko zauważyć.

#24 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 18 marzec 2016 - 20:30

Dobra powłoka fotochromatyczna kosztuje około 100 zł (dodatkowo przy zamawianiu szkieł), polaryzacja 50-60 zł, szkiełka "zerówki" 70-100 zł.

Może warto pójść do optyka i sprokurować sobie szkiełka na miarę?  ;)


  • Guzu lubi to

#25 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 18 marzec 2016 - 21:09

No właśnie tak mi się wydawało, że to połączenie słów polaryzacja i fotochrom. Mam Smith Optics Riverside z tymi właśnie szkłami i nie mogę wyłapać czy się w słońcu przyciemniają czy nie. Może delikatnie ale ciężko zauważyć.

Najlepiej sprawdzic jadac w samochodzie. Fotochromy w samochodzie sie nie uaktywniaja jako, ze reaguja na promienie UV, a te sa blokowane przez szybe.


Użytkownik Kwinto edytował ten post 18 marzec 2016 - 21:13

  • popper lubi to

#26 OFFLINE   zielan

zielan

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaBrodnica
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Zieliński

Napisano 24 marzec 2016 - 16:23

Użytkowałem 2 pary WX w tym jedne z polaryzacją. Okulary kupiłem w 2012 roku i szkła wytrzymały bez rys 2-3lata. Zaczęła się wycierać niebieska powłoka na szkłach która uniemożliwiła dalsze użytkowanie. Kupiłem okulary za granicą za 90E, więc taniej niż normalnie, na szczęście bo wydawać na okulary 500-600zł na 2 lata jest zupełnie bez sensu. Poza szkłami okulary ok, polaryzacja też, choć teraz mam nowe okulary które rozprowadza kuzyn za 50zł (dla mnie) i nie widzę różnic w polaryzacji. Fakt że ponoć cieszą się dobrą opinią, oprawki też bardzo wytrzymałe. W tym roku będę je testował, też są z niebieską powłoką, więc zrobimy porównanie. Generalnie kopia starych WX poza ceną :).

 

Rzeczy, które opisujesz nie powinny się dziać. Możliwe, że to defekt a wtedy okulary podlegają wymianie. Po drugie 90 euro to trochę mało. Po trzecie powinieneś dostać dożywotnią gwarancję. Jeżeli tak nie było to zostałeś wydymany.


Użytkownik zielan edytował ten post 24 marzec 2016 - 16:30


#27 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5789 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 31 marzec 2016 - 08:00

Rzeczy, które opisujesz nie powinny się dziać. Możliwe, że to defekt a wtedy okulary podlegają wymianie. Po drugie 90 euro to trochę mało. Po trzecie powinieneś dostać dożywotnią gwarancję. Jeżeli tak nie było to zostałeś wydymany.

90 E ponieważ ze względu na specyfikę sklepu kupiłem je bez podatku, a i pewnie cena niższa niż u nas. Okulary kupowałem za granicą i na pewno były firmowe, a gwarancja owszem, ale pod warunkiem że zgłosiłbym się do tego samego sklepu, a to w tym momencie niewykonalne.

Poza tym nie chodzi o to czy zostałem wydymany czy nie, tylko o cechy użytkowe okularów a te jak widać nie są rewelacyjne. Mam również drugą pare WX tym razem taktycznych z wymiennymi szkłami, oprawki owszem wytrzymały, choć guma na końcówkach się rozleciała, ale z szkłami to samo, po 4 latach nadają się do kosza. Te również były oryginalne kupione w amerykańskim sklepie. Za te też na szczęście dałem 50dolców, więc mało. 

Podsumowując WX fajne okulary, ale trwałością nie przewyższają innych marek i raczej nie ma sensu kupować ich za taką cenę, chyba że ktoś będzie chuchał i dmuchał żeby ryski nie złapały. Ja przesadnie o nie nie dbałem, więc wolę częściej kupować okulary za bardziej przystępną cenę.


Użytkownik wujek edytował ten post 31 marzec 2016 - 08:03

  • Guzu i zielan lubią to

#28 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 31 marzec 2016 - 17:27

Chcialbym tylko dodac mala wzmianke w tym watku o wczesniej wspomnianych okularach Smith Optics w technologi ChromaPom. Zamowilem wiec sobie okularki z platynowymi szkielkami z lustrzanym odbiciem w technologi ChromaPop. Bardzo mnie ciekawilo jak sie maja te szkielka do tego co sie o nich wypisuje. Mam calkiem przyjemny upust na produkty tej firmy wiec po kieszeni az tak bardzo nie szarpnelo.

 

Szkiekla moim zdaniem sa "czyjsciejsze" niz Oakley lub Rudy Project. Zdaje sobie sprawe, ze ChromaPop uwidacznia sie najbardziej przy brazowych szkielkach, ale mimo wszystko nie widze w tej technologi jakiejs znaczacej roznicy. Obraz jest czysciejszy, ale tylka nie urywa. Duzej roznicy nie ma. Przy szklanych Costa Del Mar prezentuja sie slabiutko.

 

Zastanawiam sie wiec czy w ogole jest mozliwe "wyciagniecie" z plastikowych (czy tam z czego jest to zrobione) szkielek tak czystego obrazu jak ze szklanych? Mam juz trzy pary okularow roznych firm z plastikowymi szkielkami i sa one wszystie w zasadzie na jednakowym poziomie. Jedyne, ktore jak juz wspomnialem, bija je na glowe to sa szklane Costa Del Mar.  Te moge z czystym sumieniem naprawde polecic.


  • Guzu lubi to

#29 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 20 kwiecień 2016 - 12:27

Chcialbym tylko dodac mala wzmianke w tym watku o wczesniej wspomnianych okularach Smith Optics w technologi ChromaPom. Zamowilem wiec sobie okularki z platynowymi szkielkami z lustrzanym odbiciem w technologi ChromaPop. Bardzo mnie ciekawilo jak sie maja te szkielka do tego co sie o nich wypisuje. Mam calkiem przyjemny upust na produkty tej firmy wiec po kieszeni az tak bardzo nie szarpnelo.

 

Szkiekla moim zdaniem sa "czyjsciejsze" niz Oakley lub Rudy Project. Zdaje sobie sprawe, ze ChromaPop uwidacznia sie najbardziej przy brazowych szkielkach, ale mimo wszystko nie widze w tej technologi jakiejs znaczacej roznicy. Obraz jest czysciejszy, ale tylka nie urywa. Duzej roznicy nie ma. Przy szklanych Costa Del Mar prezentuja sie slabiutko.

 

Zastanawiam sie wiec czy w ogole jest mozliwe "wyciagniecie" z plastikowych (czy tam z czego jest to zrobione) szkielek tak czystego obrazu jak ze szklanych? Mam juz trzy pary okularow roznych firm z plastikowymi szkielkami i sa one wszystie w zasadzie na jednakowym poziomie. Jedyne, ktore jak juz wspomnialem, bija je na glowe to sa szklane Costa Del Mar.  Te moge z czystym sumieniem naprawde polecic.

 

Pisalem o swoich Smithach.

Teraz mialem okazje sprawdzic.

Wiec wstawiam dokladne info co i jak mam :)

 

Smith Optics Riverside Polachromic 

 

Bedzie niedlugo okazja porownac z tymi Costa del Mar szklanymi. 
Zobaczymy, ktore beda podstawowe, a ktore zapasowe :)

Pozdrawiam



#30 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 20 kwiecień 2016 - 14:09

Daniel, 

 

a ja żyję w przekonaniu, być może błędnym, że te Smithy są szklane...

 

W opisach jest "tech coś tam" ale potem glass... czyżby kolejny talizman marketingowy?

Przy zakupie w Art Rodzie Michał reklamował jako szklane...



#31 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 20 kwiecień 2016 - 14:18

Daniel, 

 

a ja żyję w przekonaniu, być może błędnym, że te Smithy są szklane...

 

W opisach jest "tech coś tam" ale potem glass... czyżby kolejny talizman marketingowy?

Przy zakupie w Art Rodzie Michał reklamował jako szklane...

 

Tak, sadze, ze sa szklane.

Ale zawierzylem @Kwinto ws wyjatkowosci szklanych Costa del Mar. Dlatego napisalem o nich jako szklanych.

Nie, ze te Smith nie sa szklane 


  • azhek lubi to

#32 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 20 kwiecień 2016 - 20:10

Smith Optics Techlite Glass to sa szklane soczewki. Mam je w kolorze zoltym. Jesli mozna porownac je do brazowych Costa Del Mar to wypadaja o wiele slabiej. Guzu jestem juz w Niemczech. Okularki mam ze soba. Potrzebuje troszke czasu aby poogarniac swoje sprawy i jak tylko "stane na nogi" to je wysle z Niemiec lub ewentualnie z Polski.
  • Guzu lubi to

#33 OFFLINE   maniolo

maniolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 postów

Napisano 21 kwiecień 2016 - 04:48

Mam 2 pary okularów Smith z tej samej klasy soczewkami, jedne żółte drugie brązowe. W żółtych polaryzacja jest zdecydowanie gorsza.



#34 ONLINE   Czebur70

Czebur70

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Jętczak

Napisano 21 kwiecień 2016 - 07:14

Mam parę okularów Wiley X z soczewkami rozjaśniającymi. Polaryzacja w nich jest ciut gorsza od innych kolorów soczewek. Prawdę mówiąc po założeniu okularów świat wygląda bajecznie, głębia kolorów znacznie się polepsza.  

 

Ja bez wahania kupiłbym drugą parę  ale u nas żeby nie mieć problemów z reklamacją.



#35 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 21 kwiecień 2016 - 17:17

Mam pytanie koledzy,a jaki to model?szukam na eBa-y i jakieś bzdury mi wyświetla.☺

#36 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5789 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 22 kwiecień 2016 - 07:37

Mam parę okularów Wiley X z soczewkami rozjaśniającymi. Polaryzacja w nich jest ciut gorsza od innych kolorów soczewek. Prawdę mówiąc po założeniu okularów świat wygląda bajecznie, głębia kolorów znacznie się polepsza.  

 

Ja bez wahania kupiłbym drugą parę  ale u nas żeby nie mieć problemów z reklamacją.

Są w Centrum Wędkarstwa w Warszawie.



#37 OFFLINE   PiernikTorunski

PiernikTorunski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaToronto Kuj-Pom
  • Imię:Sławek

Napisano 22 kwiecień 2016 - 19:12

Dzis mierzyłem je w Centrum Wedkarstwa w Bydzi, z niebieskimi szkłami ...... fajne ale cena też fajna i chyba przez Solano świat wydaje się prostszy -)
Śledzę ten wątek i wasze wypowiedzi, dlatego dziś przymierzałem się do nich, nie mowię nie, moze ???

#38 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 27 kwiecień 2016 - 11:19

Po przeczytaniu wątku postaniwiłem poszukać takowych okularów,przypadkiem znalazłem na Ebay i odziwo wygrałem licytację koszt 13euro.Wczoraj przyszła przesyłka i teraz nie wiem,czy to orginał,czy nie.Wszystko się zgadza dodatkowe szkła,szmatka z płynem,fajny futerał stan jak nowe.A może to podróba made in China?
  • stoen lubi to

#39 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 27 kwiecień 2016 - 11:21

Po przeczytaniu wątku postaniwiłem poszukać takowych okularów,przypadkiem znalazłem na Ebay i odziwo wygrałem licytację koszt 13euro.Wczoraj przyszła przesyłka i teraz nie wiem,czy to orginał,czy nie.Wszystko się zgadza dodatkowe szkła,szmatka z płynem,fajny futerał stan jak nowe.A może to podróba made in China?

 

 

Wrzuć jakieś fotki. Sam jestem ciekawy jak to wygląda.



#40 OFFLINE   Czebur70

Czebur70

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Jętczak

Napisano 27 kwiecień 2016 - 15:08

Po przeczytaniu wątku postaniwiłem poszukać takowych okularów,przypadkiem znalazłem na Ebay i odziwo wygrałem licytację koszt 13euro.Wczoraj przyszła przesyłka i teraz nie wiem,czy to orginał,czy nie.Wszystko się zgadza dodatkowe szkła,szmatka z płynem,fajny futerał stan jak nowe.A może to podróba made in China?

 

Za 13 euro to można kupić szmatkę do Wiley X - żart. To podróba plastik fantastik. Oryginalne okulary kosztują około plus - minus około 120 euro.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okulary

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych