Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sposób na przechowywanie pontonu w garażu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   filip0985

filip0985

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 marzec 2016 - 12:03

Witam

Niedawno kupiłem nieduży garaż pod blokiem. Chciałbym trzymać w nim cały rok napompowany ponton dł. 2,9m około 45kg. Jedyne miejsce w którym się zmieści razem z samochodem to pod sufitem. Czy któryś z forumowiczów przechowuje w ten sposób swój ponton, a może ma pomysł jak najlepiej wykonać taką konstrukcję żeby wkładanie na nią pontonu w pojedynkę nie było mordęgą? Mile widziane zdjęcia :)



#2 OFFLINE   Wormson

Wormson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów
  • LokalizacjaTam gdzie można cieszyć się wedkarstwem i przyrodą
  • Imię:Krystian
  • Nazwisko:Z.

Napisano 05 marzec 2016 - 12:44

moze cos takiego pokombinuj http://www.ekajak.co...lift-p-161.html


  • Jammaey lubi to

#3 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 05 marzec 2016 - 13:15

To zależy od kilku czynników:

- jak transportujesz ponton na łowisko (dach auta czy przyczepa)

- czy będziesz go "parkował" sam czy z kimś

- jaką konstrukcję ma garaż (betonowy, metalowy)

- jaką ma bramę (czy normalne "wrota" czy otwieraną do góry itp)

 

 

Jeśli ponton zmieści się pod dachem nad autem, a garaż jest betonowy (strop), to wykonać konstrukcję nie będzie problemem. Kwestia kilku bloczków, trochę dobre linki i kilka poprzeczek aluminiowych lub nawet drewnianych.

 

Wjeżdżasz przyczepką (gdy przewozisz ponton na niej) do garażu, przekładasz pod nim poprzeczki w 2-3 miejscach i podjeżdżasz z pontonem pod sufit. Jak masz kogoś do pomocy, to nie ma problemu.



#4 OFFLINE   filip0985

filip0985

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 marzec 2016 - 14:05

moze cos takiego pokombinuj http://www.ekajak.co...lift-p-161.html

Właśnie o coś takiego mi chodzi, tylko boję się, że to z linku może nie podołać pontonowi chociaż niby do 60kg jest.

To zależy od kilku czynników:

- jak transportujesz ponton na łowisko (dach auta czy przyczepa)

- czy będziesz go "parkował" sam czy z kimś

- jaką konstrukcję ma garaż (betonowy, metalowy)

- jaką ma bramę (czy normalne "wrota" czy otwieraną do góry itp)

- ponton transportuje na dachu

- pakował będę sam

- garaż betonowy

- brama otwierana do góry, ale jest miejsce na ponton



#5 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 05 marzec 2016 - 16:22

A ja przyjacielu mam ponton w piwnicy😊.Wywierciłem cztery dziury w suficie i wkręciłem śruby z dużym oczkiem,do śrub zaczepione pasy(ja mam od tirowców)i ponton pod sufitem sobie wisi😊Z jakiego miasta jesteś chętnie pomogę i nawet mam śruby na zbyciu,a takowe pasy mogę załatwić bez problemu.Szybko tanio i bez filozofi😁

Użytkownik Marioo edytował ten post 05 marzec 2016 - 16:27


#6 OFFLINE   filip0985

filip0985

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 marzec 2016 - 21:18

Jestem ze Szczecina, mógłbyś w wolnej chwili cyknąć zdjęcie jak ponton wisi :)



#7 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 05 marzec 2016 - 23:27

A ja przyjacielu obecnie jestem,za granicami naszego kraju jak wrócę,myślę na św.to ogarniemy temat😊

#8 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 06 marzec 2016 - 00:16

A ja przyjacielu mam ponton w piwnicy.Wywierciłem cztery dziury w suficie i wkręciłem śruby z dużym oczkiem,do śrub zaczepione pasy(ja mam od tirowców)i ponton pod sufitem sobie wisiZ jakiego miasta jesteś chętnie pomogę i nawet mam śruby na zbyciu,a takowe pasy mogę załatwić bez problemu.Szybko tanio i bez filozofi


I jak Przyjacielu masz zamiar zataszczyc ponton np Kolibri 360D, ważący ok 70-80kg do piwnicy? No chyba, ze mówimy o pontonie 200cm, bez sztywnej podłogi i szpeju. To wtedy ok ;)

#9 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 marzec 2016 - 00:19

I jak Przyjacielu masz zamiar zataszczyc ponton np Kolibri 360D, ważący ok 70-80kg do piwnicy? No chyba, ze mówimy o pontonie 200cm, bez sztywnej podłogi i szpeju. To wtedy ok ;)

K360D nie waży aż tyle.  Ale do piwnicy w pojedynkę napompowanego nikt nie zaniesie.


  • zlotowlosy lubi to

#10 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 06 marzec 2016 - 00:20

Właśnie o coś takiego mi chodzi, tylko boję się, że to z linku może nie podołać pontonowi chociaż niby do 60kg jest.

- ponton transportuje na dachu
- pakował będę sam
- garaż betonowy
- brama otwierana do góry, ale jest miejsce na ponton

Jesli ponton wozisz na dachu auta to jeszcze wygodniej. Pozostaje zrobic pomiary i nawiercic otwory w suficie garażu, do których zamontujesz linki. Układ i sposob montażu to sobie bez problemu wymyślisz.

Wystarczy podjechać autem do garażu, z pontonem na dachu auta, zaczepić ponton pod pasy czy inne uchwyty i podnieść do góry pod sam sufit. Godzina, dwie roboty i temat zamknięty ;)

#11 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 06 marzec 2016 - 00:23

K360D nie waży aż tyle. Ale do piwnicy w pojedynkę napompowanego nikt nie zaniesie.

Andrzej, 360D z alu podloga, dulkami i wiosłami, knagami itp ma na pewno 70kg. Z tego co pamietam sam ponton z podłoga ma 63-65kg, dolicz wiosła, dulki, knagi. Wyjdzie spokojnie 70, albo i wiecej ;)

Ja mam problem sam zatargac te 10-20m do wody ;)

Użytkownik Żbiku edytował ten post 06 marzec 2016 - 00:23


#12 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 marzec 2016 - 00:31

Andrzej, 360D z alu podloga, dulkami i wiosłami, knagami itp ma na pewno 70kg. Z tego co pamietam sam ponton z podłoga ma 63-65kg, dolicz wiosła, dulki, knagi. Wyjdzie spokojnie 70, albo i wiecej ;)

Ja mam problem sam zatargac te 10-20m do wody ;)

Kółka kolego. Nawet te najtańsze Kolibri lepsze niż nic. 70 zgoda. Ale 80 nie  ;)



#13 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 06 marzec 2016 - 08:37

W temacie jest mowa o pontonie który waży 46 kg,dla przypomnienia😊.Mój ponton ma 3.20 waży ok.56 kg i wisi sobie na zimę w pienicy.Oczywistą sprawą jest,że nie był bym w stanie,dzień w dzień taszczyć go do pienicy.W sezonie mam go na działce.😊Pewnie inni wiedzą lepiej,a człowiek chciał tylko pomóc i to za darmoszkę😁😁Miłego dnia idę do pracy dziś do nieba tylko 150metrów

Użytkownik Marioo edytował ten post 06 marzec 2016 - 08:43


#14 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 15 wrzesień 2016 - 13:27

Proste i tanie rozwiązanie:

 

wieszak-lidl.jpg

 

2 takie zestawy zamontowane w odpowiedniej odległości i najlepiej żeby ponton nie wisiał zaczepiony o coś, tylko dwie rury/belki pod spód i za nie zaczepione haki.


  • thug lubi to

#15 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4660 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 03 wrzesień 2017 - 15:16

Do rybałki nadal nie mam głowy i pogody, pozostaję przy tematach okołowędkarskich. Wzorując się na rozwiązaniach rosyjskich, wymodziłem blokowy system do podwieszenia pontonu tak, bym mógł częściowo pod niego wjechać autem.

Potrzebne do tego są:

- bloki pojedyncze - 4 większe i 4 mniejsze(albo 2 mniejsze - podwójne)

- wciągarka korbowa

- ok. 15m liny 10mm dla pewności(zależy od odległości od korby i wysokości na którą mamy podciągnąć ponton)

- taśma syntetyczna, im szersza, tym lepsza, na niej będzie wisieć ponton

- 6 dużych wkrętów do drewna

- 6 karabińczyków "alpinistycznych"

- 6 krętlików "bydlęcych"

- metalowe haczyki do wpięcia się w uszy taśm( można je zastąpić kolejnymi karabińczykami)

- mocowanie wciągarki - u mnie wyszło że musi być to na desce, sprawa indywidualna - więc orientacyjnie( 3m deski o gr 35mm, 4 szt kotw do ścian), pamiętajcie że musi być ok 30 cm dystansu od ściany na korbę. Jeżeli ktoś ma normalną ścianę, to pewnie najwygodniej będzie bocznie zamocować wciągarkę - potrzebna będzie wizyta u spawacza, by coś takiego wymodził ( boczne mocowanie wciągarki ) i odpada sprawa dystansu)

- garść śrub zamkowych do mocowania wciągarki i deski

 

Ogólny koncept mocowania wciągarki i rozprowadzenia linek na blokach pośrednich.

 

Załączony plik  IMG_20170903_130025.jpg   34,2 KB   30 Ilość pobrań

 

I tak to wygląda w pozycji magazynowej.

Załączony plik  IMG_20170903_150400.jpg   44,45 KB   27 Ilość pobrań

 

 

Koszt całości  poniżej 200zł, decyduje o tym wciągarka, bloczki chodzą poniżej 10zł. Trochę kombinacji z rozstawami, trymowaniem pompona na szelkach. Każda linka musi mieć własne prowadzenie, zbiorówki się nie sprawdzają. Żeby równo nawijało się na bębnie, trzeba wyrównać końcówki naciągniętych linek i zawiązać je w supeł po przełożeniu w otworach bębna wciągarki.  Zakupy osiągalne w sklepach z art. do produkcji rolnej.

Dobra rada dla ew. naśladowców: trymować ponton na przyczepce, stosować węzły do haków/karabinków z wędkarstwa typu clinch knot - łatwo o wprowadzenie poprawek w trymie łajby na szelkach.

Docelowo chcę zrobić profile metalowe, na których ponton będzie leżał od spodu, odpadają wtedy problemy z nierównym jego umieszczeniem na szelkach= krzywozwis.

Dobre dwa popołudnia zeszły,  za to rozwiązany problem składania i rozkładania pływadła, mam zwykłą przyczepkę towarową i będę ją zagospodarowywał wygodniej niż do tej pory - mam tylko dwie poprzeczki , na które wrzucam koliberka.

Koszt niewielki, daje +10 do morale i mobilności łowcy...... 10 min. i jestem spakowany. Poezja.

Estetów przepraszam za jakość zdjęć - tylko komórka, w garażu jak to w garażu.....


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 03 wrzesień 2017 - 15:31


#16 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 03 wrzesień 2017 - 17:22

Podsufitowy pomysł bardzo trafny a zarazem prosty w wykonaniu .

Czemu wciągarki nie przykręciłeś do ściany ?

 

Mi kiedyś chodził pomysł aby łódkę ( Kasia z Milexu ) w ten sposób exportować pod sufit jak ją woziłem na dachu lub przyczepie towarowej ( na dwóch belkach ). Tyle tylko ,że chciałem zastosować wciągarkę linową elektryczną + trawers 2szt.   


Użytkownik M a r a s edytował ten post 03 wrzesień 2017 - 17:23


#17 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4660 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 03 wrzesień 2017 - 17:46

Podsufitowy pomysł bardzo trafny a zarazem prosty w wykonaniu .

Czemu wciągarki nie przykręciłeś do ściany ?

 

Mi kiedyś chodził pomysł aby łódkę ( Kasia z Milexu ) w ten sposób exportować pod sufit jak ją woziłem na dachu lub przyczepie towarowej ( na dwóch belkach ). Tyle tylko ,że chciałem zastosować wciągarkę linową elektryczną + trawers 2szt.   

Mam podwójną ścianę, ze starych pustaków( odpadają kotwy i kołki zatem)+ dylatacja i suporex  Nie było jak się przez nią przebić i przykręcić., Poza tym trzeba by wykombinować mocowanie kątowe do wciągarki.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 03 wrzesień 2017 - 18:34


#18 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 03 wrzesień 2017 - 20:33

Czy ta ściana z drugiej strony też jest Twoja ? 

I wtedy śruby . Ewentualnie Kotwy Chemiczne powinny zrobić robotę :)

 

Na YT masz filmy .  



#19 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4660 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 03 wrzesień 2017 - 20:59

Prędzej kupię profil zamknięty i do podłogi go przymocuję. Ściana jest moja,ale ma +40 cm grubości sumarycznej.......myślałem o gwintowanych prętach, ale nie będzie oporu tej cienkiej suporexowej, by to skręcić jakoś. Druga opcja to zastrzyk z cementu w otwory pustacze i wtedy klasycznie. Deska tylko lipnie wygląda, natomiast będzie bazą dla półki na klamoty w garażu i w pewnym sensie się przyda......



#20 OFFLINE   SID

SID

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • LokalizacjaŚrem https://www.youtube.com/watch?v=Sy7k5ZgA_RU
  • Imię:Roger
  • Nazwisko:Sikora

Napisano 11 kwiecień 2019 - 15:14

Tak z innej beczki, jak zabezpieczyć ponton przed gryzoniami w garażu, piwnicy?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych