Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okręg Mazowiecki - mity a rzeczywistość.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2100 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 11 marzec 2016 - 11:15

A w jakim celu ci mój nr legitymacji.? Każdego roku coraz gorzej. Jak tak dalej pójdzie to krapie będą miały wymiar ochronny.

 

Pewnie żeby podkonfidencić. Jak pójdzie tak dalej to ludzie przestaną płacić składki i zaczną jeździć za te same pieniądze kilka razy w roku na komercję, nałowią się powypuszczają i tyle a jak będą chcieli zjeść kupią jakąś sztukę z tych co złowią.


  • farmer45 lubi to

#22 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 11 marzec 2016 - 12:01

Pewnie żeby podkonfidencić. Jak pójdzie tak dalej to ludzie przestaną płacić składki i zaczną jeździć za te same pieniądze kilka razy w roku na komercję, nałowią się powypuszczają i tyle a jak będą chcieli zjeść kupią jakąś sztukę z tych co złowią.


Święte słowa kolego. Zresztą każdy widzi co i jak ale... temat rzeka

#23 OFFLINE   grzegorzyk

grzegorzyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Grzegorz

Napisano 13 marzec 2016 - 12:28

Dowiedziałem się dziś o planach odłowu okonia na Zegrzu ,ponoć ma w sobie mnóstwo nicieni i trzeba go wyeliminować.

Słyszał ktoś coś ? 



#24 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 13 marzec 2016 - 21:29

Na Gnojnie słyszałem o nicieniach w okoniach-każdy pretekst dobry do eksterminacji gatunków. :mellow:



#25 OFFLINE   Spawciu

Spawciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaChotomów
  • Imię:Kamil

Napisano 17 marzec 2016 - 08:33

Dowiedziałem się dziś o planach odłowu okonia na Zegrzu ,ponoć ma w sobie mnóstwo nicieni i trzeba go wyeliminować.

Słyszał ktoś coś ? 

 

 

jakis chory temat z tymi nicieniami...



#26 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 17 marzec 2016 - 08:39

Dla mnie to zwykły spam lub historyjka z cyklu a ja słyszałem, że.....



#27 OFFLINE   grzegorzyk

grzegorzyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Grzegorz

Napisano 17 marzec 2016 - 09:54

Dowiedziałem się od kolegi ,który to miał ten temat poruszony na zebraniu swojego koła ,a poruszył go przedstawiciel zarządu OM .

Mówił właśnie o potrzebie odłowu okonia z ZZ ,ze względu na nicienie. Tak że jakieś plany muszą być.

Kolega należy do koła Nr.7   Jeśli jest ktoś z tego koła ,to może potwierdzi.



#28 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 17 marzec 2016 - 10:33

Sądzę, że to informacja z cyklu "bajdurzenie" na zebraniu koła. Ja też słyszałem wiele różnych ciekawych opinii w stylu "a podobno...."

Swoją drogą ciekawe jakby miał wyglądać taki odłów kontrolny nastawiony tylko na Okonia? Wybieranie ryb z siatek i selekcja? Nie sądzę czy to info jest prawdziwe choć biorę poprawkę, że mieszkam w Polsce a organizacją zarządzająca jest PZW więc w teorii nie ma rzeczy nierealnych:)


  • Spawciu lubi to

#29 OFFLINE   grzegorzyk

grzegorzyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Grzegorz

Napisano 17 marzec 2016 - 10:46

Sądzę, że to informacja z cyklu "bajdurzenie" na zebraniu koła. Ja też słyszałem wiele różnych ciekawych opinii w stylu "a podobno...."

Swoją drogą ciekawe jakby miał wyglądać taki odłów kontrolny nastawiony tylko na Okonia? Wybieranie ryb z siatek i selekcja? Nie sądzę czy to info jest prawdziwe choć biorę poprawkę, że mieszkam w Polsce a organizacją zarządzająca jest PZW więc w teorii nie ma rzeczy nierealnych:)

Dlatego też zapytałem czy ktoś jeszcze o tym słyszał , wygląda na to ,że raczej było to "bajdurzenie"  na zebraniu koła.



#30 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 19 marzec 2016 - 07:45

Życzenia:

http://ompzw.pl/dzie...a,news,713.html

 

http://www.pzw.org.p..._radosny_dzien_


Użytkownik vako edytował ten post 19 marzec 2016 - 07:46


#31 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 19 marzec 2016 - 08:22

 

Bardzo dziękujemy związkowi za życzenia:) Ale akurat te jeziora wymienione są poprostu puste. Więc Ja też życzę związkowi aby się nimi zajął na "serio" i zrobił coś za co zacznie być chwalony. Narazie jeden jedyny plus ode mnie to odcinek no kill na ujściu Kanału Żerańskiego. Ciesze się, że wysłuchali głosu wędkarzy.



#32 ONLINE   zator

zator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 372 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomasz

Napisano 23 marzec 2016 - 17:54

Nie mam czasu doczytać, tego wątku bo mnie żona goni do wyjścia. Ale na szybko to mam takie przemyślenia. Ile ryb łowicie jak jesteście na rybach? Ja nie jestem początkującym wędkarzem i uważam, że mam jakieś doświadczenie. Zadajcie sobie pytanie ile tych ryb łowicie codziennie 3, 5, 10? bo u mnie często jest tak, że łowię ale np jedną średnią np boleń 50 itp a czasami nic. Profesjonaliści na zawodach, uśredniam niech będzie 10kg. Ale to zawodowcy. W głowie mi się nie mieści że ja i moi łowimy więcej niż rybacy siecią.  Rybacy 40 ton a wędkarze 400. Tylko mi się ciśnie podniosło jak sobie o tym myśle.....



#33 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 25 marzec 2016 - 09:58

A tu tak ciekawostka: http://ompzw.pl/doda...m,news,716.html

 

Logika pijanego Kazia, brakuje drapieżników, to trzeba wytępić karłowaciejący białoryb  :ph34r:


  • mariusz79 lubi to

#34 OFFLINE   grzegorzyk

grzegorzyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Grzegorz

Napisano 25 marzec 2016 - 10:11

A tu tak ciekawostka: http://ompzw.pl/doda...m,news,716.html

 

Logika pijanego Kazia, brakuje drapieżników, to trzeba wytępić karłowaciejący białoryb  :ph34r:

 

O ,a nie dawno kolega pytał jak można się nastawić na odłowy okonia . ;)



#35 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 25 marzec 2016 - 11:45

Chciałbym zobaczyć film jak wrócą z tą rybą do przystani i ją "sortują".


Użytkownik luk_80 edytował ten post 25 marzec 2016 - 11:48


#36 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 25 marzec 2016 - 12:31

Podczas odłowów stałą zastawą ryby sortuje się na wodzie, bezpośrednio po podniesieniu żaka.


  • explorator73 lubi to

#37 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 26 marzec 2016 - 14:30

Dla mnie to nieporozumienie. Łowienie siatą w czasie tarła to paranoja. Do tej pory mieli zakaz. To nie są dobre wiadomości bo to otwarcie furtki poprzez urząd marszałkowski. Znów to j....ne PSL. Kto może i chce niech patrzy na ręce bo można.



#38 OFFLINE   karpik1977

karpik1977

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 30 marzec 2016 - 16:36

Dla mnie to nieporozumienie. Łowienie siatą w czasie tarła to paranoja. Do tej pory mieli zakaz. To nie są dobre wiadomości bo to otwarcie furtki poprzez urząd marszałkowski. Znów to j....ne PSL. Kto może i chce niech patrzy na ręce bo można.

Mogą ale tylko wybrani

O dodatkowych połowach została powiadomiona Państwowa Straż Rybacka, Policja oraz koła PZW: nr 20 w Serocku oraz nr 6 Warszawa Wola, które mają pod opieką ten rejon zbiornika. Przy podnoszeniu zestawów pułapkowych mogą być obecni strażnicy Społecznej Straży Rybackiej z tych kół.

No i pewnie zaproszeni goście Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego .Po mięcho   

ŻENADA



#39 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 30 marzec 2016 - 18:50

Jak ktoś należy do koła nr 20 w Serocku lub nr 6 Warszawa Wola niech spróbuje się dowiedzieć kiedy będą jechać siatą od prezesa koła lub innych. Można to skontrolować choćby na brzegu przy wyładunku itp. Jak ktoś będzie miał jakieś info w tej sprawie niech napisze choć sądze, że to dzieje się już lub lada moment.



#40 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 marzec 2016 - 19:58

Pewnie żeby podkonfidencić. Jak pójdzie tak dalej to ludzie przestaną płacić składki i zaczną jeździć za te same pieniądze kilka razy w roku na komercję, nałowią się powypuszczają i tyle a jak będą chcieli zjeść kupią jakąś sztukę z tych co złowią.

 

Dokładnie tak zrobiłem i POLECAM!!! 

Do PZW wrócę jak zacznę czytać w wątku Zegrze podobne historie jak na jego początku (2005?).

O Zegrzu i wędkarzach którzy sami sobie sprawili swój los napisałem w tym wątku 

 

http://jerkbait.pl/t...-giżycka/page-3

 

"Dostałem kiedyś wiadomść prywatną od jednego z czołowych aktywistów na tym forum. Wyraził on wątpliwości czy zasada C&R stosowana przez niego na ZZ przez wiele, wiele lat ma jakiś sens. 

Ja dopowiem - zadnego

To czy na łowisku w Dziwiszewie wezmę rybe czy nie -nie ma wpływu.

To czy ze studni jakim jest ZZ zabiorę wpuszczone miesiąc wcześniej szczupaki też nie ma wpływu na populacje.

 

W przypadku pierwszym gospodarz zadba o stan jeziora w drugim rybę złowi któryś z 95% wędkarzy którzy NIE stosują zasady C&R. 

 

Są sposoby aby realnie wpłynać na stan populacji ryb co widać po skutkach działania gospodarza w Dziwiszewie ale PZW to nie jest ogranizacja która jest do tego zdolna. Dodam, że nie jest to zasada C&R która w Dziwiszewie dotyczy  tylko wyrośniętych osobników. "

 

"Myślę , że trzeba by założyć inny wątek - np. "skuteczność C&R". Moim zdaniem rybacy na ZZ nie łowią więcej niż 10 czy 15 lat temu. 

Raczej przez presje wędkarzy jest na odwrót. 

Można zrobić eksperyment na wodzie na której nie ma odłowów rybackich wprowadzić możliwość trolingu i używania echosnod stosując te same limity połowowe dla wędkarzy zgodne z RAPR

Wtedy będziemy mieli pewność co do moich przypuszczeń. Zresztą jeśli nie mam racji i trolling z echosondą nie jest wybitnie skuteczną metodą połowy draieżników to ciekawe skąd np. w mazowickim taką różnica w opłatach z i bez trolingu. 

Rybacy robią swoje co widać szczególnie na Mazurach to prawda. Ale jeśli porównać ilość wędkarzy na ZZ z ilością rybaków to nie wiem jaką rybacy muszą mieć skuteczność żeby złowić więcej niż wędkarze. Do tego rybak wszędzie sieci nie postawi.

Według mnie używanie echosond i dopuszczenie trollingu dobiło ZZ w ciągu 3-5 lat. Nie mam tu specjalnych wątpliwości. Sam widziałem ten boom połowowy. Krótko to trwało ale było widoczne. 

Zastanów się ile trwa u ciebie rozpoznanie nowej wody, nauczenie się zachowania ryb itd? 

Teraz masz ZZ bierzesz echosonde wprowadzasz dane, po dniu masz mniej więcej ukształtowanie dna w rejonie który cię interesuje. "Przy okazji" zapisujesz sobie gdzie widziałeś dużo drobnicy, czy kształty większych ryb. Na drugi dzień możesz już typować płynąc w konkretne miejsca już nawet bez echosondy tylko z GPS. Sam widziełem człowieka który był w tym tak skuteczny, że myślę,  iż wystarczy kilkudziesięciu takich speców na danym odcinku rzeki żeby ryby zostały szybko tylko wspomnieniem. "






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych