Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okręg Mazowiecki - mity a rzeczywistość.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2100 odpowiedzi w tym temacie

#901 OFFLINE   BARENZ

BARENZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • LokalizacjaKałuszyn
  • Imię:Marcin

Napisano 31 grudzień 2016 - 13:42

Panowie. Co Wy za brednie tu wypisujecie :-)

Temat miał dotyczyć trollingu więc niech tak zostanie :-)\

Jeśli nie wiecie o co chodzi to Was uświadomię. Ci, którzy mnie znają i wiedzą jaką metodą przede wszystkim łowię wiedzą, że znam bardzo dokładnie sytuację :-)

Teraz bardzo proszę o skupienie .......

 

Wędkarze trollingujący na Zegrzu bardzo mocno skarżyli się na stojące na ZZ często nie oznakowane sieci w które czepiały się woblery podczas trolla. Po telefonach na policję z informacją że stoi sieć nieoznakowana :-) otrzymywali informację, iż jest to sieć PZW i mają np ją omijać. Jak ominąć niewidoczną sieć? Wie zapewne PZW :-) Sieci PZW były oznakowane np pustymi butelkami "po coca coli" lub wogóle :-) O dziwo nie posiadały np. pięknej dużej bojki z napisem PZW OM :-) 

Trollingowcy zaczeli się wkurzać sytuacją ponieważ policja nie reagowała na takie zgłoszenia i zaczęła się mała "wojenka" tzn. zaczęły się uwagi typu, że jeśli są to sieci nieoznakowane to zapewne nie są własnością PZW OM więc jeśli wobler trafia w nieoznakowaną sieć a policja nie reaguje na zgłoszenie należy taką sieć np pociąć i odratować ryby, które możne jeszcze uratować. 

 

Więc jak się kończy wojna z sieciami mówi tytuł tego wątku :-)  :D

 

Podam Wam super przykład z życia :

 

Mój kolega, który na wodach ZZ jest minimum trzy razy w tygodniu i łódkę wyciąga z wody w grudniu w listopadzie w porcie spotkał rybaków pakując łódź. Zdziwiło go pytanie: Gdzie Pan się wybiera?

Uśmiechnął się i odpowiedział że skoro pakuje wędki i wypływa na wodę to chyba na ryby. W odpowiedzi usłyszał: dlaczego Pan płynie na ryby w listopadzie? Przecież sezon dla was skończył się w październiku? Nie wolno Wam już tu pływać !!! Jak to spytał kolega? Zapłaciłem składkę na rok i mogę pływać kiedy mam na to ochotę zachowując okresy i limity :-) Po krótkiej nie do końca milej wymianie zdaN rybacy stwierdzili, że jeśli już musi wypłynąć to niech uważa bo w nurcie w tym i w tym miejscu stoi sieć i ma ją omijać. Kolega powiedział im w zlości, że jak na nią trafi to ja potnie :-)

Sieć zastawiona była pół metra pod lustrem wody bez oznakowania. 

 

Czy jeszcze potrzeba więcej argumentów?

 

P.s. Nie wierzcie w to, że na trolling łowi się mnóstwo ryb  :D

 

Żeby teraz w ogóle złowić rybę na ZZ trzeba wypływać sporo godzin, wiedzieć gdzie i wypalić naście litrów wachy  :P  :P

 

Zapewniam wiem co mówię  :P

 

To już nie te czasy i zapewniam Was, że powodem spadku rybostanu w wodach OM nie są trollingowcy  :D  :D  :D

Pozdrawiam działaczy PZW OM  :P

 

Dzięki Waszym decyzją z roku na rok rosną w siłę inne okręgi i tak będzie w roku 2017.

 

Pozdrawiam wszystkich przeglądających wątek życząc wielu sukcesów w 2017 roku.

 

Aha byłbym zapomniał. Założymy się, że w 2018 trolling zostanie przywrócony? :D



#902 OFFLINE   Persi

Persi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 02 styczeń 2017 - 17:28

Słusznie prawisz.

PZW zakazało trolligu nie dlatego że troszczy się o rybostan. Troszczy się o sieci swojego gospodarstwa rybackiego. 



#903 OFFLINE   mlynek1976

mlynek1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 368 postów
  • LokalizacjaDZIERŻONIÓW

Napisano 03 styczeń 2017 - 22:19

Panowie ile wynosi składka na Mazowieckie 2017r. dla wędkarza który opłacił już składki w innym województwie pytam ponieważ nie mam możliwości sprawdzenia na stronie  PZW Mazowieckie wymaga jakiegoś uwierzytelnienia :)



#904 OFFLINE   urasenty

urasenty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel

Napisano 03 styczeń 2017 - 22:22

125 pln bez wód górskich.
  • mlynek1976 lubi to

#905 OFFLINE   mlynek1976

mlynek1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 368 postów
  • LokalizacjaDZIERŻONIÓW

Napisano 03 styczeń 2017 - 22:29

ok dzięki



#906 OFFLINE   Karas06

Karas06

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 styczeń 2017 - 18:40

Witam dziś miałem kontrolę na zegrzu przez PSR wdałem się z nim w rozmowę czemu tak mało kontroli i okazało się ze na mazowieckie jest 5 strażników PSR mają dobry nowoczesny sprzęt a etatów więcej niechcą im dać dla mnie to paranoja człowiek co roku więcej płaci a tu tylko 5 etatów na cały okręg i już wiem dlaczego widzę ich na wiosnę i na początku roku kiedy polują na tych co kart nie opłacili.w sezonie ich nie uświadczyszczenie nad Wisłą na 5 lat może 1 kontrola a w ciągu roku jestem około 200 razy nad wodą

#907 ONLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1830 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 15 styczeń 2017 - 18:58

PSR nie jest opłacane ze składek, więc "coraz więcej się płaci" nic do tego nie ma.

To straż PAŃSTWOWA, tak jak Policja czy inne służby.



#908 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 15 styczeń 2017 - 22:08

Witam dziś miałem kontrolę na zegrzu przez PSR wdałem się z nim w rozmowę czemu tak mało kontroli i okazało się ze na mazowieckie jest 5 strażników PSR mają dobry nowoczesny sprzęt a etatów więcej niechcą im dać dla mnie to paranoja człowiek co roku więcej płaci a tu tylko 5 etatów na cały okręg i już wiem dlaczego widzę ich na wiosnę i na początku roku kiedy polują na tych co kart nie opłacili.w sezonie ich nie uświadczyszczenie nad Wisłą na 5 lat może 1 kontrola a w ciągu roku jestem około 200 razy nad wodą

I inaczej nie będzie. Piszę po raz kolejny na JB. Ładnych kilka lat temu wywiad z komendantem PSR w WŚ a może gdzie indziej.

Na całą Polskę potrzeba minimum 1100 strażników a etatów jest 411? 13 czy 19 nie pamiętam ale mniej niż 420. I nic z tym nie zrobią bo kasę daję wojewoda , znaczy nie daje bo nie ma. A nawet jakby miał nadwyżki to da na drogi, zdrowie czy szkoły a nie na ochronę ryby bo wędkarze tak by chcieli.



#909 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 579 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 06 luty 2017 - 09:30

Taka ciekawostka dotycząca PZW. Od tego roku weszły nowe przepisy, że delegatem (i jego zastępcą) do OM może być tylko osoba, która była minimum 5 lat w zarządzie koła. Np. w moim kole jest nowy zarząd i nikt w zarządzie nie jest dłużej niż 5 lat, więc delegatem został były prezes, starszy już Pan. Betonowania OM PZW ciąg dalszy.


  • ictus i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#910 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 07 luty 2017 - 22:27

Taka ciekawostka dotycząca PZW. Od tego roku weszły nowe przepisy, że delegatem (i jego zastępcą) do OM może być tylko osoba, która była minimum 5 lat w zarządzie koła. Np. w moim kole jest nowy zarząd i nikt w zarządzie nie jest dłużej niż 5 lat, więc delegatem został były prezes, starszy już Pan. Betonowania OM PZW ciąg dalszy.

To wybierzcie nowych, tych co mają 4 letnie doświadczenie we władzach(zarząd koła) lub organach(sąd koleżeński, komisja rewizyjna), a za rok będą mieli już wymagany staż. Nie musicie betonować nic na siłę. Wystarczy pomyśleć.



#911 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 579 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 08 luty 2017 - 08:51

Z tego co wiem, to 5-letnie doświadczenie w komisjach nic nie daje, to musi być 5-letnie doświadczenie w zarządzie. Za rok będzie łatwiej, bo skarbnik przekroczy wymagany okres. No chyba że ZG wpadnie na kolejny szatański pomysł i wydłuży okres do lat np. 10 i znowu na zjazd przybędą same leśne dziadki.



#912 OFFLINE   fario1969

fario1969

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaBrodnica

Napisano 08 luty 2017 - 11:48

Z tego co wiem, to 5-letnie doświadczenie w komisjach nic nie daje, to musi być 5-letnie doświadczenie w zarządzie. Za rok będzie łatwiej, bo skarbnik przekroczy wymagany okres. No chyba że ZG wpadnie na kolejny szatański pomysł i wydłuży okres do lat np. 10 i znowu na zjazd przybędą same leśne dziadki.

Mylisz się Kolego. Uchwała ZG, a w jej następstwie Ordynacje Wyborcze Okręgów, mówią ".... Warunkiem
wyboru na funkcję delegata jest pełnienie funkcji statutowych we władzach lub organach
PZW przez okres nie krótszy niż 5 lat.."

Jeżeli mówi się o "władzach lub organach", to dotyczy to zarówno członkostwa w Zarządzie,  jak również w Komisji Rewizyjnej czy Sądzie Koleżeńskim, bo stanowią one "organy" Statutowe.



#913 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 579 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 09 luty 2017 - 08:39

Dzięki za info, warto wiedzieć. Tak czy inaczej samo wprowadzenie przepisu przez ZG jest durna i ma na celu zabetonowanie związku i utrudnienia we wprowadzaniu do Zarządu Okręgów młodych działaczy. Jak to powiedział mój kolega: obcięli im emerytury, muszą więc jeszcze kilka lat posiedzieć na swoich stołkach :-)


  • Hesher lubi to

#914 OFFLINE   w6i6e6

w6i6e6

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:Wiesław
  • Nazwisko:http://polamanie-kija.blogspot.com/

Napisano 28 luty 2017 - 14:58

Pytanie od znajomego - czy istnieje możliwość zakupu zezwolenia 1-dniowego bez rejestracji w serwisie e-okoń np. przez dokonanie przelewu na konto OM PZW na odpowiednią kwotą podając w tytule miejsce i datę połowu?

Z góry dzięki za pomoc bo nigdzie nie znalazłem takiego info, a chciałbym zabrać nad KŻ człeka, który nie należy do PZW...



#915 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 28 luty 2017 - 15:59

O ile mi wiadomo, to nie ma takiej możliwości.

W serwisie chyba jest opcja "dla niezrzeszonych", jeśli dobrze pamiętam.



#916 OFFLINE   w6i6e6

w6i6e6

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:Wiesław
  • Nazwisko:http://polamanie-kija.blogspot.com/

Napisano 28 luty 2017 - 16:13

Tak o tej opcji wiem, bardziej chodziło mi o to czy jest opcja ominięcia płatności elektronicznych. 



#917 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 28 luty 2017 - 22:30

Chyba jedyna droga to zadzwonić do biura okręgu i zapytać. 



#918 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 03 marzec 2017 - 22:16

W OM nowa strona/serwis. Również garść informacji:

https://ompzw.pl/new...kregu-luty-2017



#919 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 20 marzec 2017 - 21:39

Tymczasem od połowy marca do połowy czerwca rozłożymy sobie kontrolnie siateczki:)

 

https://ompzw.pl/new...alew-zegrzynski



#920 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 20 marzec 2017 - 23:09

Warto by było przypomnieć sobie dzięki komu mamy te odłowy. Jakiś czas temu pewna umyślna grupa złożyła we właściwym urzędzie wniosek o wszczęcie kontroli w OM PZW, w sprawie rzekomych nadmiernych odłowów rybackich na ZZ i rzece Narew.  Przeprowadzona kontrola wykazała, ku rozpaczy wnioskodawców, że OM sukcesywnie od lat ograniczał odłowy rybackie na ZZ. Wobec powyższego Urząd nie tylko, nie ograniczył połowów rybackich ale pod groźbą utraty operatu, domagał się ich zwiększenia niemal dwukrotnie. Pyrrusowym wyjściem(aby nie zwiększać liczby urzędujących na ZZ rybaków) z tej sytuacji jest owa pułapka. Warto tez dodać że na wodach OM rybacy mogą stawiać sieci od 1 czerwca do 31 grudnia - czyli po tarle większości gatunków ryb.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych