Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okręg Mazowiecki - mity a rzeczywistość.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
912 odpowiedzi w tym temacie

#901 OFFLINE   BARENZ

BARENZ

Zaawansowany

• Twórcy
  • PipPipPip
  • 854 postów
  • LokalizacjaKałuszyn
  • Imię:Marcin

Napisano 31 grudzień 2016 - 13:42

Panowie. Co Wy za brednie tu wypisujecie :-)

Temat miał dotyczyć trollingu więc niech tak zostanie :-)\

Jeśli nie wiecie o co chodzi to Was uświadomię. Ci, którzy mnie znają i wiedzą jaką metodą przede wszystkim łowię wiedzą, że znam bardzo dokładnie sytuację :-)

Teraz bardzo proszę o skupienie .......

Wędkarze trollingujący na Zegrzu bardzo mocno skarżyli się na stojące na ZZ często nie oznakowane sieci w które czepiały się woblery podczas trolla. Po telefonach na policję z informacją że stoi sieć nieoznakowana :-) otrzymywali informację, iż jest to sieć PZW i mają np ją omijać. Jak ominąć niewidoczną sieć? Wie zapewne PZW :-) Sieci PZW były oznakowane np pustymi butelkami "po coca coli" lub wogóle :-) O dziwo nie posiadały np. pięknej dużej bojki z napisem PZW OM :-) 

Trollingowcy zaczeli się wkurzać sytuacją ponieważ policja nie reagowała na takie zgłoszenia i zaczęła się mała "wojenka" tzn. zaczęły się uwagi typu, że jeśli są to sieci nieoznakowane to zapewne nie są własnością PZW OM więc jeśli wobler trafia w nieoznakowaną sieć a policja nie reaguje na zgłoszenie należy taką sieć np pociąć i odratować ryby, które możne jeszcze uratować. 

Więc jak się kończy wojna z sieciami mówi tytuł tego wątku :-)  :D

Podam Wam super przykład z życia :

Mój kolega, który na wodach ZZ jest minimum trzy razy w tygodniu i łódkę wyciąga z wody w grudniu w listopadzie w porcie spotkał rybaków pakując łódź. Zdziwiło go pytanie: Gdzie Pan się wybiera?

Uśmiechnął się i odpowiedział że skoro pakuje wędki i wypływa na wodę to chyba na ryby. W odpowiedzi usłyszał: dlaczego Pan płynie na ryby w listopadzie? Przecież sezon dla was skończył się w październiku? Nie wolno Wam już tu pływać !!! Jak to spytał kolega? Zapłaciłem składkę na rok i mogę pływać kiedy mam na to ochotę zachowując okresy i limity :-) Po krótkiej nie do końca milej wymianie zdaN rybacy stwierdzili, że jeśli już musi wypłynąć to niech uważa bo w nurcie w tym i w tym miejscu stoi sieć i ma ją omijać. Kolega powiedział im w zlości, że jak na nią trafi to ja potnie :-)

Sieć zastawiona była pół metra pod lustrem wody bez oznakowania. 

Czy jeszcze potrzeba więcej argumentów?

P.s. Nie wierzcie w to, że na trolling łowi się mnóstwo ryb  :D

Żeby teraz w ogóle złowić rybę na ZZ trzeba wypływać sporo godzin, wiedzieć gdzie i wypalić naście litrów wachy  :P  :P

Zapewniam wiem co mówię  :P

To już nie te czasy i zapewniam Was, że powodem spadku rybostanu w wodach OM nie są trollingowcy  :D  :D  :D

Pozdrawiam działaczy PZW OM  :P

Dzięki Waszym decyzją z roku na rok rosną w siłę inne okręgi i tak będzie w roku 2017.

Pozdrawiam wszystkich przeglądających wątek życząc wielu sukcesów w 2017 roku.

Aha byłbym zapomniał. Założymy się, że w 2018 trolling zostanie przywrócony? :D

#902 OFFLINE   Persi

Persi

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 02 styczeń 2017 - 17:28

Słusznie prawisz.

PZW zakazało trolligu nie dlatego że troszczy się o rybostan. Troszczy się o sieci swojego gospodarstwa rybackiego. 

#903 OFFLINE   mlynek1976

mlynek1976

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 367 postów
  • LokalizacjaDZIERŻONIÓW/ OLEŚNICA

Napisano 03 styczeń 2017 - 22:19

Panowie ile wynosi składka na Mazowieckie 2017r. dla wędkarza który opłacił już składki w innym województwie pytam ponieważ nie mam możliwości sprawdzenia na stronie  PZW Mazowieckie wymaga jakiegoś uwierzytelnienia :)

#904 OFFLINE   urasenty

urasenty

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel

Napisano 03 styczeń 2017 - 22:22

125 pln bez wód górskich.
  • mlynek1976 lubi to

#905 OFFLINE   mlynek1976

mlynek1976

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 367 postów
  • LokalizacjaDZIERŻONIÓW/ OLEŚNICA

Napisano 03 styczeń 2017 - 22:29

ok dzięki

#906 OFFLINE   Karas06

Karas06

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Marcinkiewicz

Napisano 15 styczeń 2017 - 18:40

Witam dziś miałem kontrolę na zegrzu przez PSR wdałem się z nim w rozmowę czemu tak mało kontroli i okazało się ze na mazowieckie jest 5 strażników PSR mają dobry nowoczesny sprzęt a etatów więcej niechcą im dać dla mnie to paranoja człowiek co roku więcej płaci a tu tylko 5 etatów na cały okręg i już wiem dlaczego widzę ich na wiosnę i na początku roku kiedy polują na tych co kart nie opłacili.w sezonie ich nie uświadczyszczenie nad Wisłą na 5 lat może 1 kontrola a w ciągu roku jestem około 200 razy nad wodą

#907 OFFLINE   venom_666

venom_666

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 15 styczeń 2017 - 18:58

PSR nie jest opłacane ze składek, więc "coraz więcej się płaci" nic do tego nie ma.

To straż PAŃSTWOWA, tak jak Policja czy inne służby.

#908 OFFLINE   sacha

sacha

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1267 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 15 styczeń 2017 - 22:08

Witam dziś miałem kontrolę na zegrzu przez PSR wdałem się z nim w rozmowę czemu tak mało kontroli i okazało się ze na mazowieckie jest 5 strażników PSR mają dobry nowoczesny sprzęt a etatów więcej niechcą im dać dla mnie to paranoja człowiek co roku więcej płaci a tu tylko 5 etatów na cały okręg i już wiem dlaczego widzę ich na wiosnę i na początku roku kiedy polują na tych co kart nie opłacili.w sezonie ich nie uświadczyszczenie nad Wisłą na 5 lat może 1 kontrola a w ciągu roku jestem około 200 razy nad wodą

I inaczej nie będzie. Piszę po raz kolejny na JB. Ładnych kilka lat temu wywiad z komendantem PSR w WŚ a może gdzie indziej.

Na całą Polskę potrzeba minimum 1100 strażników a etatów jest 411? 13 czy 19 nie pamiętam ale mniej niż 420. I nic z tym nie zrobią bo kasę daję wojewoda , znaczy nie daje bo nie ma. A nawet jakby miał nadwyżki to da na drogi, zdrowie czy szkoły a nie na ochronę ryby bo wędkarze tak by chcieli.

#909 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 86 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 06 luty 2017 - 09:30

Taka ciekawostka dotycząca PZW. Od tego roku weszły nowe przepisy, że delegatem (i jego zastępcą) do OM może być tylko osoba, która była minimum 5 lat w zarządzie koła. Np. w moim kole jest nowy zarząd i nikt w zarządzie nie jest dłużej niż 5 lat, więc delegatem został były prezes, starszy już Pan. Betonowania OM PZW ciąg dalszy.

• ictus lubi to

#910 OFFLINE   vako

vako

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • Lokalizacja10 min od Wisły (DŚW)
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:ciągle to samo

Napisano 07 luty 2017 - 22:27

Taka ciekawostka dotycząca PZW. Od tego roku weszły nowe przepisy, że delegatem (i jego zastępcą) do OM może być tylko osoba, która była minimum 5 lat w zarządzie koła. Np. w moim kole jest nowy zarząd i nikt w zarządzie nie jest dłużej niż 5 lat, więc delegatem został były prezes, starszy już Pan. Betonowania OM PZW ciąg dalszy.

To wybierzcie nowych, tych co mają 4 letnie doświadczenie we władzach(zarząd koła) lub organach(sąd koleżeński, komisja rewizyjna), a za rok będą mieli już wymagany staż. Nie musicie betonować nic na siłę. Wystarczy pomyśleć.

#911 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 86 postów

Napisano 08 luty 2017 - 08:51

Z tego co wiem, to 5-letnie doświadczenie w komisjach nic nie daje, to musi być 5-letnie doświadczenie w zarządzie. Za rok będzie łatwiej, bo skarbnik przekroczy wymagany okres. No chyba że ZG wpadnie na kolejny szatański pomysł i wydłuży okres do lat np. 10 i znowu na zjazd przybędą same leśne dziadki.

#912 OFFLINE   fario1969

fario1969

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaBrodnica

Napisano 08 luty 2017 - 11:48

Z tego co wiem, to 5-letnie doświadczenie w komisjach nic nie daje, to musi być 5-letnie doświadczenie w zarządzie. Za rok będzie łatwiej, bo skarbnik przekroczy wymagany okres. No chyba że ZG wpadnie na kolejny szatański pomysł i wydłuży okres do lat np. 10 i znowu na zjazd przybędą same leśne dziadki.

Mylisz się Kolego. Uchwała ZG, a w jej następstwie Ordynacje Wyborcze Okręgów, mówią ".... Warunkiem
wyboru na funkcję delegata jest pełnienie funkcji statutowych we władzach lub organach
PZW przez okres nie krótszy niż 5 lat.."

Jeżeli mówi się o "władzach lub organach", to dotyczy to zarówno członkostwa w Zarządzie,  jak również w Komisji Rewizyjnej czy Sądzie Koleżeńskim, bo stanowią one "organy" Statutowe.

#913 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 86 postów

Napisano 09 luty 2017 - 08:39

Dzięki za info, warto wiedzieć. Tak czy inaczej samo wprowadzenie przepisu przez ZG jest durna i ma na celu zabetonowanie związku i utrudnienia we wprowadzaniu do Zarządu Okręgów młodych działaczy. Jak to powiedział mój kolega: obcięli im emerytury, muszą więc jeszcze kilka lat posiedzieć na swoich stołkach :-)

• Hesher lubi to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych