Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okręg Mazowiecki - mity a rzeczywistość.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2100 odpowiedzi w tym temacie

#1161 OFFLINE   MichalN

MichalN

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 styczeń 2019 - 15:32

Wszystko prawda z tym, że skoro była uchwała Zarządu Nr 67/Z.O./2018 o zawarciu porozumień to powinna być też o anulowaniu lub chociaż jakiś komunikat, a tego nigdzie znaleźć nie mogę.



#1162 OFFLINE   Karas06

Karas06

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 styczeń 2019 - 16:39

Hej,
wydaje się, że nie może Ci zabronić korzystania z wody - być może jego skrót myślowy - pomost i woda są moje, wiąże się z niedawnym wprowadzeniem opłat z zajętą pod porty i pomosty powierzchnie, jednak te przepisy nie mogą stać w sprzeczności z powszechnym dostępem do korzystania z wód- co my wędkarze robimy - akwen jest połączony z Zegrzem. Jednak jakbyśmy spojrzeli na warunki "letnie" i zakazy wędkowania w niektórych portach bądź wyznaczenie miejsc - to taki dzierżawca może owe zakazy czy nakazy wprowadzić - tak pokazuje praktyka....
Inna praktyka to pobieranie opłat - ale za parking . w Kazuniu( tam zdaje się sprawa toczy się w sądzie)
A szczegółowo i na dłużej rozwiążesz temat jak zaprosicie do wyjaśnienia kwestii policję z Nieporętu
Brało coś?:)

dzięki za odpowiedź już tą sprawę wyjaśniłem 😁A co do Brań to brał drobiazg trochę lepiej było na Rządzy w ostatnią sobotę

Użytkownik Karas06 edytował ten post 18 styczeń 2019 - 16:42


#1163 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 25 styczeń 2019 - 17:12

Dla tych co nie wiedzą jak będzie mierzone podczas kontroli:

https://ompzw.pl/new...etacja-przepisu


  • fish28 i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#1164 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 26 styczeń 2019 - 12:34

Z mierzeniem obrotówki od oczka mocującego to chyba lekka przesada. Ten drucik przed paletką raczej nie wabi ryb.


Użytkownik mikryb edytował ten post 26 styczeń 2019 - 12:57


#1165 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 26 styczeń 2019 - 12:36

...


Użytkownik mikryb edytował ten post 26 styczeń 2019 - 12:57


#1166 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 26 styczeń 2019 - 13:31

Z mierzeniem obrotówki od oczka mocującego to chyba lekka przesada. Ten drucik przed paletką raczej nie wabi ryb.

Zapewne jednak wpływa znacząco na wielkość(rozmiar przynęty) i pracę. Przepisy i ich wykładnia jest jasna acz dla niektórych kombinatorów kłopotliwa.



#1167 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 26 styczeń 2019 - 15:24

W jaki sposób długość drucika od oczka do początku paletki wpływa na wielkość przynęty? Wytłumacz mi proszę bo pewnie wiesz lepiej. A skoro mnie nie znasz to sugerowanie, że jestem kombinatorem to zwykłe chamstwo.
Problemu nie mam bo na obrotówki łowię sporadycznie, a jeśli już to szczupaki na naprawdę duże, które bez drucika przekraczają 5 cm.
  • Pisarz.......ewski Piotr i pomidor babinicz lubią to

#1168 OFFLINE   tost

tost

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki

Napisano 26 styczeń 2019 - 18:25

Wielbicielem OM nie jestem, jednak wprowadzenie takiego przepisu to duży plus.
Koniec z kombinowaniem. @vako pomógł zobrazować mierzenie długości przynęty.
Teraz za długi drucik w obrotówce na którą i tak nie łowisz- no nie można tego pojąć.
Bardzo dobry przepis!!! Koniec kombinatorstwa!!!

#1169 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 26 styczeń 2019 - 19:06



Teraz za długi drucik w obrotówce na którą i tak nie łowisz- no nie można tego pojąć.


Może nie próbowałeś pojąć. Jutro wrzucę zdjęcie dwóch obrotówek dla zobrazowania.
Tylko czy warto?

#1170 OFFLINE   tost

tost

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki

Napisano 26 styczeń 2019 - 19:43

Wszyscy narzekamy na brak ryb. Wprowadzono przepis taki a nie inny. Jeżeli obrotówka dwójka jaest za długa, to trzeba założyć jedynkę i po sprawie.
Nie ma co bić piany.
Przepis dla etycznego wędkarza łowiącego w wodach nizinnych nie jest chyba problemem.
Pozdrawiam.
  • Alexspin lubi to

#1171 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 26 styczeń 2019 - 23:06

Nie jest problemem, ale jest nielogiczny. Wachadłówkę mierzymy od początku korpusu, a obrotówkę od początku drucika. Powinno być od początku skrzydełka ale jest inaczej i trudno. Dziwi mnie, że Was to nie dziwi. ;-)

#1172 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 27 styczeń 2019 - 01:11

I jeszcze dodam, że nie wszyscy narzekamy na brak ryb. @korol nie narzeka, On po prostu łowi. ;-)

#1173 OFFLINE   tost

tost

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki

Napisano 27 styczeń 2019 - 10:07

@korol łowi i nie narzeka, bo jego ten przepis nie dotyczy(nie łowi w marcu okoni na Gnoma 3) a własnie o to ustawodawcy chodziło.
Polecam rzucić okiem na temat:Jak należy mierzyć długość przynęty.
Post numer 24 @bartsiedlce rozwiewa wszelkie wątpliwości.
Pozdrawiam.
  • ASAPfishing lubi to

#1174 OFFLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Napisano 27 styczeń 2019 - 10:36

(...)Polecam rzucić okiem na temat:Jak należy mierzyć długość przynęty. Post numer 24 @bartsiedlce rozwiewa wszelkie wątpliwości.
Pozdrawiam.


Identycznie rozumiem ideę wprowadzenia limitu 5cm na przynęty... by utrudnic życie cwaniakom i kombinatorom! Jednak sformułowanie przepisu + interpretacja mierzenia to inne zagadnienie. Co będzie jak po kontroli SSR/PSR z pieczątka w rejestrze 5 minut później będzie inna ekipa kontrolująca i ci już zmierzą używana przynętę? 5.5cm? Zarzutu dla wędkarza i poprzednio kontrolującej osoby? Wiem, jest to pewna skrajność. Jednak przepis to przepis a niepodjęcie czynności też może być karane.

Przez to jak zostałem wychowany trudno mi celowo łamać przepisy storzyszenia do którego wstąpiłem dobrowolnie... Nawet wiedząc, że przepis jest irracjonalny na wodach górskich oraz przy uganianiu się za kleń/jaź, okoń.

#1175 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 27 styczeń 2019 - 15:15



...Jeżeli obrotówka dwójka jaest za długa, to trzeba założyć jedynkę i po sprawie...
...nie łowi w marcu okoni na Gnoma 3...


Mimo wątpliwości niektórych z Was zapewniam, że nigdy nie łowiłem do maja na duże przynęty. Głównie były to woblery z korpusem do max 4 cm. Najczęściej najmniejszy Salmo Hornet, często Bonito Kleń 2.5 i 3,5 cm, 4 cm Krakuski, małe Sieki, Adashlures itp.
Nowe przepisy większość tych przynęt wykluczają. Poradzę sobie, mam mniejsze. Czasem wystarczy zdjąć tylną kotwiczkę no ale np. Bonito Kleń 2,5 cm ma tylko tylną, a chyba nikt nie ma wątpliwości, że to nie jest przynęta na szczupaki.
Jeśli chodzi o obrotówki to chyba tylko zerówki łapią się na 5 cm.
Piszecie o Gnome 3, ale Gnome 0 jest też za duży. Na szczęście wiosną go nie używam bo za bardzo lubią go bolenie.
Poniżej kilka zdjęć.
Nie chodzi mi o krytykowanie przepisu bo sam byłem jego zwolennikiem, ale sposób mierzenia przynęt mnie jednak zdziwił.
Na jednym ze zdjęć wrzuciłem 5cm boleniówkę, której wiosną nie używam ale akurat ona po zdjęciu tylnej kotwicy mieści się w przepisie.
Myślę że przy woblerach można by nie wliczać steru jeśli jest przezroczysty, a przy obrotówkach mierzyć od początku skrzydełka. Byłoby chyba rozsądniej. No ale jest jak jest więc trzeba przepakować pudełka. Będzie mniej do noszenia. 0b550d9d660d630bada417e65b1200ff.jpgdf8a97b20fdae373ee69404f35b77735.jpge5539bad683c260d75084d37938a6e89.jpgdb79fd241e98c51b9e48a080a94d0760.jpg02e4c3bd53966551450762777e2c8816.jpg5df266b572d7c561f26aa625173c9ff1.jpg
  • tost i Alexspin lubią to

#1176 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 27 styczeń 2019 - 15:59

Identycznie rozumiem ideę wprowadzenia limitu 5cm na przynęty... by utrudnic życie cwaniakom i kombinatorom! Jednak sformułowanie przepisu + interpretacja mierzenia to inne zagadnienie. Co będzie jak po kontroli SSR/PSR z pieczątka w rejestrze 5 minut później będzie inna ekipa kontrolująca i ci już zmierzą używana przynętę? 5.5cm? Zarzutu dla wędkarza i poprzednio kontrolującej osoby? Wiem, jest to pewna skrajność. Jednak przepis to przepis a niepodjęcie czynności też może być karane.

Przez to jak zostałem wychowany trudno mi celowo łamać przepisy storzyszenia do którego wstąpiłem dobrowolnie... Nawet wiedząc, że przepis jest irracjonalny na wodach górskich oraz przy uganianiu się za kleń/jaź, okoń.

Co roku w OM jest szkolenie dla SSR organizowane przez PSR, Policję i ZO.

https://ompzw.pl/new...trazy-rybackiej

Wykładnie przepisów wszyscy otrzymają taką samą. Także nie martw się za w czasu o ich interpretację, wystarczy, że będziesz przestrzegał przepisów.

Wykładnia proponowana przez @bartsiedlce będzie ok w Jego okręgu, natomiast w mazowieckim zda się psu na budę.


Użytkownik vako edytował ten post 27 styczeń 2019 - 16:05


#1177 OFFLINE   tost

tost

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki

Napisano 27 styczeń 2019 - 16:48

Nigdy nie podejrzewałem @mikryb o niecne zamiary.
Przy okazji wyszła na jaw tajna boleniówka ;-).
Oby do maja.
Pozdrawiam.
  • mikryb lubi to

#1178 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 05 luty 2019 - 21:15

https://ompzw.pl/new...pzw-w-roku-2019


  • ASAPfishing lubi to

#1179 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 10 luty 2019 - 21:34

 

 

A jednak...



#1180 OFFLINE   Morisss

Morisss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaGlinki
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Mróz

Napisano 22 luty 2019 - 22:09

Wiem, że temat odpowiedzi na wnioski kół do OM PZW był już poruszany w tym temacie, ale ostatnio na walnym zgromadzeniu w moim kole zostały odczytane odpowiedzi na nasze wnioski i nie mogłem się powstrzymać, żeby o tym nie napisać. W tamtym roku nasze koło złożyło wniosek o zaprzestanie połowów sieciowych na Wiśle z uwagi na to, że na odcinku Wisła 3 występuje duża ilość kormoranów, które zjadają duże ilości ryb. Odpowiedź wywołała śmiech wśród uczestników zebrania. Zacytuję ją: Silnie rozwijające się populacje kormorana są wynikiem zbyt małej eksploatacji drobnych ryb karpiowatych. Duża ilość dostępnego pokarmu przy braku regulacji pogłowia ptaków doprowadza do znacznego rozrostu ich populacji. Przy mniejszej ilości dostępnego pokarmu populacja kormorana uległaby samoograniczeniu. Wynika z tego, że za mało łowimy. Idąc dalej tym tokiem rozumowania, to OM jeszcze zwiększy odłowy, żeby chronić ryby przed kormoranami.

Cieszę się, że został podniesiony wymiar ochronny szczupaka, ale nadal wnioski o wprowadzenie górnych wymiarów dla drapieżników są odrzucane. OM z jednej strony pisze o nadmiarze ryb karpiowatych, dużej presji na drapieżniki, a z drugiej strony nie chce podjąć działań mających na celu odtworzenie stad tarłowych drapieżników i zwiększenia ich populacji. Zastanawiałem się nad tym, czy osoba pisząca odpowiedzi na wnioski kół, przeczytała później to, co napisała.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych