Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okręg Mazowiecki - mity a rzeczywistość.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2100 odpowiedzi w tym temacie

#1241 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 28 listopad 2019 - 10:29

Reasumując, 300zl? :-)
Czuje, ze liczba osób łowiących na dziko wzrośnie znacząco. Tym bardziej, ze nie przypominam sobie, abym został przez ostatnie 4 lata skontrolowany, a lowię przecież przez większość czasu na miejskim odcinku, gdzie o kontrol powinno być najłatwiej.

300zł za nizinne i górskie + składka członkowska. 250zł za nizinne + składka członkowska. W przypadku nizinnych i składki członkowskiej wzrost o 30zł w przypadku pełnej o 40zł.



#1242 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 28 listopad 2019 - 11:45

Składak członkowska +10pln(podwyżka ZG),

Składka na ochronę i zagospodarowanie wód - wody nizinne +20pln(podwyżka OM),

Składka na ochronę i zagospodarowanie wód - wody górskie +10pln(podwyżka OM).

Razem 40pln. Ponieważ większość osób nie korzysta z wód górskich to realnie 30pln.


Użytkownik vako edytował ten post 28 listopad 2019 - 11:58


#1243 OFFLINE   silurus

silurus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Robert

Napisano 28 listopad 2019 - 11:49

z tego wynika, że im mniej ryb w polskich wodach tym więcej trzeba płacić  :doh:  :bighair: chyba tam kogoś zdrowo poj........... ło


  • S.N. lubi to

#1244 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3590 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 28 listopad 2019 - 11:51

Ziemek pisał, że pójdzie w górę to go wyśmiali.


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
  • S.N. lubi to

#1245 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2143 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 28 listopad 2019 - 11:51

Reasumując, 300zl? :-)
Czuje, ze liczba osób łowiących na dziko wzrośnie znacząco. Tym bardziej, ze nie przypominam sobie, abym został przez ostatnie 4 lata skontrolowany, a lowię przecież przez większość czasu na miejskim odcinku, gdzie o kontrol powinno być najłatwiej.

300 dużo, ale po co Ci górskie....?? Ja zapłaciłem raz....pojechałem, zobaczyłem z czym się mierzę i stwierdziłem że nigdy więcej...


  • ezehiel lubi to

#1246 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3590 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 28 listopad 2019 - 11:51

Składak członkowska +10pln(podwyżka ZG),
Składka na ochronę i zagospodarowanie wód - wody nizinne +20pln(podwyżka OM),
Składka na ochronę i zagospodarowanie wód - wody górskie +10pln(podwyżka OM).
Razem 50pln. Ponieważ większość osób nie korzysta z wód górskich to realnie 30pln.

Jak ty żeś te 50pln wyliczył?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#1247 OFFLINE   kaziu_92

kaziu_92

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 listopad 2019 - 11:58

Gdzieś mi wpadł artykuł, że 2020 r będą 2 brygady rybaków od Siekierek po Tarchomin,
Więc mało co się tam uchowa, kupicie sobie swiezutkie na bazarach, sklepach itp, i można będzie twierdzić łowię i wypuszcza, jem tylko kupne

Jeżeli podajesz już jakąś informację, to warto byłoby wskazać źródło. W każdym innym wypadku wprowadzasz tylko niepotrzebny zamęt ;)


  • sener1986 lubi to

#1248 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 28 listopad 2019 - 11:59

Jak ty żeś te 50pln wyliczył?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

już poprawiłem. Dzięki za czujność.



#1249 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 952 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 28 listopad 2019 - 13:46

300 dużo, ale po co Ci górskie....?? Ja zapłaciłem raz....pojechałem, zobaczyłem z czym się mierzę i stwierdziłem że nigdy więcej...


Masz rscje Malcz - moje niedopatrzenie. W takim razie wyglada na to, ze już oszczędziłem 50zl - chwała PZW :-P
  • S.N. lubi to

#1250 OFFLINE   Krzysztof Jeżyna

Krzysztof Jeżyna

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaNowa Aleksandria

Napisano 28 listopad 2019 - 20:48

Ja w przyszłym roku oszczędze 150 PLN. Nie będę dokadal do tego okręgu. Ryb nie zabieram, na Wiśle kontroli nigdy nie miałem, a zeranski moge sobie darować 🤣
  • Patrykndm17 lubi to

#1251 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1648 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 28 listopad 2019 - 21:33

Ja jak zwykle opłacam Ciechanów , a do Mazowsza robię dopłatę.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
  • Darek P i S.N. lubią to

#1252 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 28 listopad 2019 - 21:49

Ziemek pisał, że pójdzie w górę to go wyśmiali.


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Marcin, takie "w górę" masz praktycznie co roku. Przypomnę, że Ziemowit pisał o radykalnym wzroście i innych jego powodach. Jak ktoś tu przypomniał, kiedy jest dyskusja o stanie wód, to większość twierdzi, że przy naszych składkach lepiej być nie może. Ale kiedy okręgi ustalą nowe, to nagle lament. Bo wzrosły o 30, 40 zeta! Jeśli ktoś spędza sto dniówek łowiąc, to o ile dziennie płaci więcej? Najbardziej lubię czytać komentarze na stronach okręgów, kiedy już opublikują nowe składki. Tam to dopiero lecą epitety pod adresem naszego umiłowanego. Składki rosną a ryb jak nie było, tak nie będzie? No cóż, dobra rzadkie z natury są drogie.  :)


  • Sławek77, jabadaon i Patrykndm17 lubią to

#1253 OFFLINE   Marcinnow

Marcinnow

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:N

Napisano 28 listopad 2019 - 21:52

[quote name="jacekp29" post="2673816" timestamp="1574973206"]

Ja jak zwykle opłacam Ciechanów , a do Mazowsza robię dopłatę.


Czy taki manewr się opłaca?

#1254 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4538 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 28 listopad 2019 - 21:58

Marcin, takie "w górę" masz praktycznie co roku. Przypomnę, że Ziemowit pisał o radykalnym wzroście i innych jego powodach. Jak ktoś tu przypomniał, kiedy jest dyskusja o stanie wód, to większość twierdzi, że przy naszych składkach lepiej być nie może. Ale kiedy okręgi ustalą nowe, to nagle lament. Bo wzrosły o 30, 40 zeta! Jeśli ktoś spędza sto dniówek łowiąc, to o ile dziennie płaci więcej? Najbardziej lubię czytać komentarze na stronach okręgów, kiedy już opublikują nowe składki. Tam to dopiero lecą epitety pod adresem naszego umiłowanego. Składki rosną a ryb jak nie było, tak nie będzie? No cóż, dobra rzadkie z natury są drogie. :)


Pomnóż te 40 czy 50 złotych poprzez liczbę opłacających. Potem polecam lekturę z linka i polemizować można dalej.https://drive.google...ew?usp=drivesdk

#1255 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1054 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 listopad 2019 - 22:16

Widzę Sławku, że nie jestem jedyną ofiarą tego bełkotu. Wspaniała wizytówka Twardej.
  • S.N. lubi to

#1256 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1648 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 28 listopad 2019 - 22:55

[quote name="Marcinnow" post="2673825" timestamp="1574974371"][quote name="jacekp29" post="2673816" timestamp="1574973206"]Ja jak zwykle opłacam Ciechanów , a do Mazowsza robię dopłatę.


Czy taki manewr się opłaca?[/quote]Nie wiem czy się opłaca ,ale doceniam i podziwiam jak ludzie z okręgu Ciechanów są zaangażowani w to co robią. Mimo to że jestem tam tylko kilka razy w roku to zdecydowanie wolę tam płacić a Mazowieckie to konieczność mieszkam na Pradze 700 metrów od Wisły.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
  • Darek P, Pisarz.......ewski Piotr i S.N. lubią to

#1257 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 29 listopad 2019 - 00:09

Pomnóż te 40 czy 50 złotych poprzez liczbę opłacających. Potem polecam lekturę z linka i polemizować można dalej.https://drive.google...ew?usp=drivesdk

Przy najbliższej okazji wejdź do Lidla i sprawdź cenę kilograma filetów ze szczupaka. To teraz każdy będzie sobie mógł walnąć tak z jednego wymiarka więcej. Tyle płaciłem kilka lat temu za możliwość połowienia w krośnieńskim Sanie przez jeden dzień. Dzięki za link, ale już wcześniej zacząłem czytać. Wystarczyło mi uzasadnienie dla zakazu trola. Dodam, że nie metoda mnie kompletnie nie interesuje, ale uzasadnienie mnie zwyczajnie rozbawiło. 


  • wujek i eRKa lubią to

#1258 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2661 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 29 listopad 2019 - 07:02

Nie wiem czy się opłaca ,ale doceniam i podziwiam jak ludzie z okręgu Ciechanów są zaangażowani w to co robią. Mimo to że jestem tam tylko kilka razy w roku to zdecydowanie wolę tam płacić a Mazowieckie to konieczność mieszkam na Pradze 700 metrów od Wisły.

 

Z opłatami robię identycznie jak Jacek. :highfive:    Z motywacjami też mam identycznie. :) 

Dodatkowo robiąc opłaty w OC mamy porozumienia pozwalające łowić w połowie Polski za free , a w drugiej połowie za 50%  .



#1259 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6199 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 29 listopad 2019 - 07:09

Chłopaki jak to wygląda finansowo, tj. ile do OC ile do OM. Też myślę o odwróceniu proporcji wpłat (w tym roku płaciłem za OM pełną składkę i jedno łowisko OC dodatkowo). W Ciechanowie jak zarybiają to są efekty w postaci ryb w wodzie, nie to co poznikane szczupaki z zarybień we Wierzbicy :) Ostatnio mój kolega na zawodach w OC punktował 4 szczupakami (i nie stykaczami) i do tego paroma okoniami, sytuacja wprost niewiarygodna.



#1260 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3590 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 29 listopad 2019 - 07:57

Chłopaki jak to wygląda finansowo, tj. ile do OC ile do OM. Też myślę o odwróceniu proporcji wpłat (w tym roku płaciłem za OM pełną składkę i jedno łowisko OC dodatkowo). W Ciechanowie jak zarybiają to są efekty w postaci ryb w wodzie, nie to co poznikane szczupaki z zarybień we Wierzbicy :) Ostatnio mój kolega na zawodach w OC punktował 4 szczupakami (i nie stykaczami) i do tego paroma okoniami, sytuacja wprost niewiarygodna.

Kłamiesz...
Na OM też punktują, tylko wymiar pomniejszajo o 10cm aby w ogóle mogli punkty liczyć.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
  • eRKa lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych