Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ostrzegam przed kupnem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 10 wrzesień 2005 - 19:14

Muszę powiedzieć, że gdybym kupił to co zaproponował mi FC to miałbym jedyną jerkówkę na świecie tak bardzo nieprzemyślaną. Na pewnie ładnie by wyglądała ale ... ja nie chciałem inwestować w przelotki, które kosztowały by połowę wartości kija. Chodziło mi o coś innego bo w sumie myślałem, że rzemieślnik może mi zrobić to co ja chcę a nie to co on ma na stanie. Tak akurat się składa, że ostatnio rozmawiałem z moim znajomym, który wszystkie wędki ma ręcznie robione w Holandii. Cena o połowę mniejsza niż w FC, a robią Ci to co chcesz bez żadnego mruczenia bo wiedzą doskonale, że jak nie wykonają zamówienia to wędkarz pójdzie do innego rzemieślnika i zostanie odpowiednio obsłużony. W przypadku FC - tylko standard, brak wyjścia poza szablony (mówię tylko i wyłącznie o castingu i jerkówkach). Cóż, moją wymarzoną jerkówkę kupię gdzie indziej, o parametrach takich jak chciałem, o kilka klas (!!) wyżej niż proponowana przez FC i w porównywalnej cenie.

Gumo, to tyko kwestia czasu :D zobaczysz, zobaczysz .... :D :lol:

Pozdrawiam
Remek

#22 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 wrzesień 2005 - 21:06

Z tym ze cos ten Batson sie wywrócil...a taki dobry byl....

Znaczy, co?

Ale jak napisalem, fakt, handlowali roznymi wedkami o ktorych ani slychu, a takie dobre byly...na poczatku pamietam trzon to byl GLoomis, Talon i st.Croix, pozniej doszly Canadian, Composit Development, Sevier, Batson...
Prawda, jak pisze Remek, jest to produkcja jednostkowa, na zamowienie i droga. Niestety jak widac, mimo ze to jeden zaklad pokrywa zapotrzebowanie w W-wie, swiadczy to o tym, ze nadal sprzetem z wyzszej polki interesuje sie margines wedkarzy.
Natomiast to, ze brak szerokiej propozycji jerkowej (nie sprzwdzalem) swiadczy o tym, ze jest to jak na razie marginesowy margines wedkarzy. :(
Poza szablony wychodzi zas juz garstka, poszczegolni wedkarze...

W moim przypadku rozwazania sa raczej akademickie, w wedziska jestem zaopatrzony a FC nie mysle reklamowac.
Uwazam ze to zle, ze ostal sie jedyny tego typu zaklad w W-wie...
Gumo
p.s.Ten Express na dorsze? Podejrzewam, ze wykonalby 2 rzuty: 1szy i ostatni... :lol:
Jego lekkosc mowi wszystko, zwlaszcza po polamaniu, kiedy widac blank w przekroju poprzecznym..

#23 OFFLINE   marek_k84

marek_k84

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • LokalizacjaZielonka

Napisano 10 wrzesień 2005 - 21:26

Natomiast to, ze brak szerokiej propozycji jerkowej (nie sprzwdzalem) swiadczy o tym, ze jest to jak na razie marginesowy margines wedkarzy. :(


w kraju Pawełku, w kraju


#24 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 10 wrzesień 2005 - 21:49

@Gumofilc
Tak,właśnie w tą środę wyholował kolejne 34 szt i nawet nie jęknął.Bardzo przyjemnie się nim łowi i może przy łowieniu dorszy dziwnie to zabrzmi ale z plecionką0,18 czuje na nim każde puknięcie dzięki czemu ryby są często zacięte za samą warge i ma to mniej wspólnego z jakże ordynarnym szarpaniem w okolicy pyska :lol: :mellow:

#25 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 11 wrzesień 2005 - 19:51

Do tej listy proponuję dodać następujące produkty:
- przypony stalowe Dragona, urwane, agrafki otwierają się niewiadomo kiedy albo po prostu pękają

To zalezy które - sa takie z powleczonym drutem, bardzo mocne. Wjechalem w trolu na Narwii w faszyne i nic.
A z kolei w takim bez powlekania - od razu kretlik poszedl po takim przypadku. One maja jakies nazwy, ale kto by tam pamietal...ten niepowlekany to taki rudy drut, a powlekany - srebrny.


#26 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 11 wrzesień 2005 - 19:54

Z tym ze cos ten Batson sie wywrócil...a taki dobry byl....
Znaczy, co?

Jak co - zbankrutowal.


#27 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 wrzesień 2005 - 08:24

@Remekk

nie wiem czy przypominasz sobie z Wiartla jerkówkę @Karambusa wyknana w FC - z tego co pamietam @Karambus łowi nia juz jakis czas i nie narzeka, zreszta moze sam sie wypowie?

Osobiscie uwazam ze dosyc uczciwe to ze Pan Matuszewski nie kryje sie z faktem iż jest sceptykiem castingu,sam ma multiplikator praktycznie nie łowi, uważa casting za mode która przeminie etc etc.
To jest troche tak jakby dac zlecenie na wykonanie tortu kucharzowi który jest znany z tego że dobrze przyrządza mięsa a do cukiernictwa ma stosunek raczej niechetny, albo przynajmniej - ambiwalentny. Oczywiscie nie wyklucza to faktu że tort wyjdzie mu przyzwoicie, ale czy w takiej sytuacji nie lepiej po prostu poszukac cukiernika z zamilowania?

Pozdrawiam

#28 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 wrzesień 2005 - 08:59

@Kuba, cos chyba jednak nie zankrutowal, strona dziala i nadal sa sprzedawane blanki:
http://www.batsonenterprises.com

@Rocky
Skoro tak to albo mowimy o roznych wedkach albo posiadasz egzemplarz (Salmo Dragon Express 2,55 do 35g), ktory pomimo tej samej nazwy zasadniczo rozni sie od tego kupowanego w sklepie.
Egzemplarze handlowe nie nadaja sie wedlug mnie do lowienia, sprawa czasu jest ich polamanie. Niech kazdy zdecyduje sam, komu uwierzyc....ja juz w kazdym razie Dragona nie kupie chocby mi dzien i noc krzyczeli wszyscy znani w biznesie ludzie, jaki to on jest rewelacyjny.

@Marek, w kraju, w kraju, o tym mowie...
Gumo



#29 OFFLINE   Marek

Marek

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 12 wrzesień 2005 - 09:37

Też miałem przypadki pękania agrafek w przyponach dragona (fluorokarbonowych i stalowych)
Dodatkowo, przynęt z małym oczkiem z grubego drutu (takich jak np. w hakach big game gamakatsu) praktycznie nie sposób założyć. Po wymianie agrafki na inną, sama stalówka bez zarzutu.


#30 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 12 wrzesień 2005 - 20:48

Używam fluorocarbonu dragona od kiedy pojawiły się w sklepach i tylko raz zdażyło mi sie że agrafka pękła przy zmianie przynety (w sumie to się nie dziwię, bo na jeden przypon łowiłem z pół roku :huh: ). Zarówno ostre łowienie w Szwecji jak i w polsce przechodziły pomyślnie.

#31 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 13 wrzesień 2005 - 08:13

Tak się zastanawiam nad powyższymi wywodami i wczoraj stwierdziłem, że to retoryka najwyższych lotów. Dlaczego? Wczoraj widziałem u Kuzyna rękodzieło japońskich mistrzów (made by megabass) no i szczerze mówiąc porównywanie batsonów do takich kijów jest jakby porównaniem czarnego forda Ka do czarnego porshe :D i jeśli ktokolwiek chciałby widzieć mistrzostwo wykonania to kupcie sobie taką wędkę ... Ja od wczoraj jestem w innym świecie ... teraz potrzebuję czasu by wrócić z powrotem na Ziemię :D

Pozdrawiam
Remek


#32 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 13 wrzesień 2005 - 08:17

Remek!
Ale zawsze łatwiej uzbierać na rękodzieło japońskich mistrzów (z Megabass) niż na czarnego Porshe GT :lol: :lol:
Gadda

#33 OFFLINE   marek_k84

marek_k84

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • LokalizacjaZielonka

Napisano 13 wrzesień 2005 - 08:34

jesteś pewien?

#34 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 13 wrzesień 2005 - 08:36

Gadda, złote słowa. Czyli można zbudować dobre rzeczy. Tylko jak wytłumaczyć, że mistrzowie od jerkowania powinni jerkować, a szpece od budowy wędzisk powinni budować wędki. Sam napis na blanku nazwiska mistrza nie zrobi jeszcze z wędziska super maszyny.

pozdrawiam

#35 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 wrzesień 2005 - 11:05

Hehehe, z jednej strony rozumiem potrzebe odkrywania nowych rzeczy, siegania coraz dalej...stad sie wziela nasza cywilizacja.
Ale skoro juz doszlismy do porownan z samochodami to Porsche ma zawieszenie nadajace sie raczej na rowne drogi, Ford Ka tez jakis taki bardziej miejski niz wedkarski...
Po mojemu zbytnie sprzetowienie prowadzi do innego hobby - kolekcjonerstwa, ale...mamy wolnosc... B)
Gumo

#36 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 21 wrzesień 2005 - 20:29

Witam wszystkich.
Korzystając z zaproszenia jednego z użytkowników tego forum natknąłem się na powyższy temat i komentarze do niego. Ponieważ kilka wypowiedzi dotyczy mnie i mojej firmy, a są nieprawdziwe i niekiedy kłamliwe, pragnę się do nich ustosunkować. To forum czyta wiele osób i należą się im słowa wyjaśnienia.

Do wypowiedzi Buri:
Piszesz, że mam blade pojęcie o wędkach do castingu. Twoim zdaniem zwroty wędzisk castingowych w FC do przeróbki na spinningowe były spowodowane ich kiepskim wykonaniem.
Zapewniam Cię, że wędziska były zmontowane identycznie jak ich fabryczne odpowiedniki z zastosowaniem identycznych komponentów. Zapewniam również, że stosowanie przelotek Fuji typu BFAT, BLAG, BUNAG i BLNAG do Extra i Ultra lightów castingowych w jednym wędzisku nie jest mi obce. Jeżeli koncepcje Fuji dostarczane na bieżąco przez tę firmę do FC są bladym pojęciem, to co w takim razie „bladym pojęciem” nie jest?

Do wypowiedzi Remka:
Twierdzisz, że w FC są wysokie ceny, nieprzemyślane komponenty, nienajlepsze zbrojenie i że za każdym razem wciskam Batsony.
Co do cen to stosuję przelicznik 4 zł za 1 USD w stosunku do cen detalicznych w USA. Jeżeli znajdziesz importera w Polsce stosującego niższy lub równy mojemu przelicznik-zwracam honor. Jeżeli prywatnie, legalnie sprowadzisz blanki w niższych lub moich cenach-również. Nieprzemyślane komponenty i nienajlepsze zbrojenie to komponenty Fuji i koncepcje zbrojenia Fuji które stosują praktycznie wszyscy klasowi producenci-ja też. Co w takim razie twoim zdaniem jest najlepsze i przemyślane?
Jeżeli wędkarz zamawiający kij z góry podaje przedział cenowy 450-600 zł to oczywiście polecam Batsona.

Do wypowiedzi Mifka:
Dziękuję za zaproszenie do udziału w forum. Nigdy nie byłeś w mojej pracowni pomimo kilkukrotnych zaproszeń. Opinia „paru ludków” że polecam to, co jest aktualnie w magazynie jest jak najbardziej prawdziwa. Poświęciłem dzisiaj chwilę czasu i policzyłem, ile poszczególnych modeli blanków jest dostępnych od ręki.
Batson – 111 modeli
Talon - 42 modele
Gatti – 21 modeli
CD – 16 modeli
Razem 190 modeli blanków każdy inny.
Jeżeli jest oprócz FC w Polsce lub w Europie firma, w której możesz wziąć do ręki 190 modeli klasowych blanków, to podaj namiar na tę firmę. Niemożliwe? Jutro ma być u mnie Friko(jeżeli się nie mylę). Poproś go żeby sprawdził.

Do wypowiedzi Kuby:
Gratuluję wiedzy o bankructwie Batson Enterprises Inc.!!!!! To jest poważna informacja a raczej niedopuszczalna dezinformacja, podana do publicznej wiadomości. Osoba podająca taką informację powinna ją sprawdzić u źródła. W przeciwnym wypadku naraża się na śmieszność i tak ja to traktuję. Twoich wypowiedzi na temat FC na innych forach nie przytoczę. Dla informacji Batson Ent. Od listopada br. Wprowadza do oferty kilka nowych modeli blanków odpowiednich i potrzebnych na polskim rynku oraz kilkadziesiąt nowych komponentów, w tym szczytowe przelotki Hard/forecast typu flanged.

Moja analiza kołowrotków castingowych:
Moim zdaniem pomysł pierwszego konstruktora kołowrotka castingowego był absurdalny. Populacja ludzka to ponad 90% ludzi praworęcznych. Wymyślono kołowrotek którego stosowanie zmusiło i zmusza nadal miliony praworęcznych wędkarzy na całym świecie do rzucania prawą ręką, przełożenia wędki do lewej ręki i kręcenia korbką prawą ręką. Czy to nie jest absurd? Inaczej ma się sprawa z multiplikatorami na lewą rękę. Ale te produkowane są zaledwie od kilku lat i to w małym asortymencie.

Podsumowanie:
Nie byłem, nie jestem i raczej nie będę zwolennikiem castingu, co nie znaczy że nie umiem i nie montuję na zamówienie wędzisk tego typu zgodnie z kanonami sztuki montażu wędzisk. Uważam, że casting Extra i Ultra lekki to nieporozumienie a raczej wymysł firm producenckich, które znalazły lukę do sprzedaży tego typu sprzętu. Casting klasyczny, czyli średni i ciężki to doskonała metoda, a w niektórych przypadkach konieczna, aby prawidłowo zaprezentować określony typ przynęty w wodzie. Zawsze będę polecał tego typu sprzęt do połowu np.: jerkami. Dotyczy to oczywiście zastosowania kołowrotka, gdzie korbkę kręci się lewą ręką.

Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

Ps. Serdecznie dziękuję za uznanie w wędkach spinningowych.


#37 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 21 wrzesień 2005 - 20:50

Dzięki Irku za słowa krytyki ... należało mi się

A tak poza tym to witaj na NIEBIAŃSKIM FORUM :mellow:

#38 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 21 wrzesień 2005 - 21:22

Panie Irku,
ustosunkuje się tylko do kilku stwierdzeń.
Mówi Pan, że montuje kije castingowe w wersji UL tak jak robią to fabryki? Tylko szkoda, że takich wędek nikt nie robi. Na rynku US najdelikatniejszy casting w długości 6' to z tego co pamiętam 3/8oz przy 12lb. Jest parę wędek castingowych 8lb, ale to bardzo drogie produkty z rynku japońskiego m.in. Daiwa Heartland-Z 581LSB-Sti (topwater special), Zenaq FORT B63 (10lb), z tego co pamiętam Shimano w serii Shaula ma jakieś delikatne kijki, Palms i Daiko też chyba mają jakieś lżejsze modele. Dziwi mnie więc jak mógł Pan zbroić blanki jak oryginalne? Może zbroił Pan według schematu spinningowego, ale w materiały castingowe i wtedy nie dziwi mnie fakt nie użyteczności tych wędek.
Wbrew temu co Panu się wydaje kołowrotków na lewą rękę jest cała masa poczynając od Daiwy Pixy (właśnie dedykowana takim zestawom gdzie wabiki zaczynają się od 1/16oz) aż po wielkie morskie maszyny, wystarczy przejrzeć katalogi. Od low budget aż po hi-end.
Pozdrawiam serdecznie
Bartek

#39 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 21 wrzesień 2005 - 21:31

Bartku, wspomniany przez Ciebie kołowrotek Pixy już nie jest dobrym przykładem na najlżejszą konstrukcję.
zobacz tutaj
http://www.japantackle.com/Daiwa_reels/Daiwa_Presso_Bait.htm

pozdrawiam

#40 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 21 wrzesień 2005 - 21:34

Andrzeju, już widziałem to cudeńko, ale jakoś mi umknęło. Czas zbierać dolary... <_<




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych